BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#30526 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

Office_Kontrol wrote: Ko nas ne treba karta. 100% je pokrivenost :D
Zar postoji nešto tako? Pogotovo 3G :lol:
Da odmah sutra ugovor potpisujem ako je istina... Deder ti nama tu mapu vašu da i mi obični smrtnici vidimo tu 100% pokrivenost 3G. Mada opet kad skontam džaba mi i 3G kada je najjeftiniji paket s 50MB prometa što na 3G ode za par dana surfanja...
User avatar
Office_Kontrol
Posts: 112
Joined: 27/03/2015 15:04

#30527 Re: BHTelecom All About

Post by Office_Kontrol »

avaks wrote:
Office_Kontrol wrote: Ko nas ne treba karta. 100% je pokrivenost :D
Zar postoji nešto tako? Pogotovo 3G :lol:
Da odmah sutra ugovor potpisujem ako je istina... Deder ti nama tu mapu vašu da i mi obični smrtnici vidimo tu 100% pokrivenost 3G. Mada opet kad skontam džaba mi i 3G kada je najjeftiniji paket s 50MB prometa što na 3G ode za par dana surfanja...
Za prosječnog korisnika 50 MB je sasvim dovoljno :D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#30528 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

Prejako :lol:
Znači ko god dnevno provede sat vremena čitajući novine preko telefona i koristi facebook nije prosječan korisnik :thumbup:
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#30529 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

Jel to onaj 3G na kojem si pocesto nedostupan a pun signal? Rjesenje tehnicke sluzbe: prebacite mrezu na 2G i nece biti problema (i stvarno, nema vise tih problema)
User avatar
Office_Kontrol
Posts: 112
Joined: 27/03/2015 15:04

#30530 Re: BHTelecom All About

Post by Office_Kontrol »

smartXL wrote:Jel to onaj 3G na kojem si pocesto nedostupan a pun signal? Rjesenje tehnicke sluzbe: prebacite mrezu na 2G i nece biti problema (i stvarno, nema vise tih problema)
Pa za prosječnog korisnika i 2G je dovoljno. Pozivi i SMS. Internet ima kući. Nek malo izađe u šetnju, opali koju ljepoticu, malo se provoza,... šta će mu internet :D
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#30531 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

Office_Kontrol wrote: Pa za prosječnog korisnika i 2G je dovoljno. Pozivi i SMS. Internet ima kući. Nek malo izađe u šetnju, opali koju ljepoticu, malo se provoza,... šta će mu internet :D
Za prosjecnog korisnika je fiksni plafon :izet:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#30532 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

A vala imaju i druga dva operatera 99% pokrivenost 2G signalom jbt, to nije poenta.
Nego de ti meni objasni ako bih sada uzeo Mini 15 primjera radi, nemam uključen i net tu? I sada uz to treba doplata za ovaj mSurf ili?
Koliko mjesečno bude račun recimo za taj Mini 15 i 250MB mobilnog interneta (sa PDV naravno) i je li ima još onih akcija 200% fazon?!
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#30533 Re: BHTelecom All About

Post by channel10 »

avaks wrote:A vala imaju i druga dva operatera 99% pokrivenost 2G signalom jbt, to nije poenta.
Nego de ti meni objasni ako bih sada uzeo Mini 15 primjera radi, nemam uključen i net tu? I sada uz to treba doplata za ovaj mSurf ili?
Koliko mjesečno bude račun recimo za taj Mini 15 i 250MB mobilnog interneta (sa PDV naravno) i je li ima još onih akcija 200% fazon?!
Nema nista. Dodas na 17,55KM cijenu tih 250MB i to je to.
User avatar
Office_Kontrol
Posts: 112
Joined: 27/03/2015 15:04

#30534 Re: BHTelecom All About

Post by Office_Kontrol »

Šalu na stranu....sad malo ozbilje

mini 15 + msurf 250 = 21KM + PDV tj oko 26KM ukupno sa PDV
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#30535 Re: BHTelecom All About

Post by iTo »

Office_Kontrol wrote:Šalu na stranu....sad malo ozbilje

mini 15 + msurf 250 = 21KM + PDV tj oko 26KM ukupno sa PDV

Msurf ulazu u pretplatu...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#30536 Re: BHTelecom All About

Post by channel10 »

Ulazio ili ne, kolika na kraju ispadne mjesecna pretplata?
User avatar
Office_Kontrol
Posts: 112
Joined: 27/03/2015 15:04

#30537 Re: BHTelecom All About

Post by Office_Kontrol »

iTo wrote:
Office_Kontrol wrote:Šalu na stranu....sad malo ozbilje

mini 15 + msurf 250 = 21KM + PDV tj oko 26KM ukupno sa PDV

Msurf ulazu u pretplatu...
NE kategorično tvrdim :)
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#30538 Re: BHTelecom All About

Post by fortaleza »

Office_Kontrol wrote:
avaks wrote:Zar postoji nešto tako? Pogotovo 3G :lol:
Da odmah sutra ugovor potpisujem ako je istina... Deder ti nama tu mapu vašu da i mi obični smrtnici vidimo tu 100% pokrivenost 3G. Mada opet kad skontam džaba mi i 3G kada je najjeftiniji paket s 50MB prometa što na 3G ode za par dana surfanja...
Za prosječnog korisnika 50 MB je sasvim dovoljno :D
I to na mjesečnoj bazi, imaš 50 MB po maksimalnoj brzini i ostatak mjeseca NEOGRANIČENO po smanjenoj brzini, dovoljno za facea i maila, vijesti i što će ti više na mobilnom. Kome smeta nek uzme putovnicu i ide gdje mu je bolje. :D

Za sve ostalo tu je 5 Mbps fiksnog interneta što je i previše za prosječnog korisnika, a 2 Mbps je mjera.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#30539 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

Office_Kontrol wrote:Šalu na stranu....sad malo ozbilje

mini 15 + msurf 250 = 21KM + PDV tj oko 26KM ukupno sa PDV
Koliko je obračunska na tim paketima, po ovome meni fakat isplativije Super 25 izađe.
Nego je li iko ima iz prve ruke da nam kaže u vezi tog neta je li s računa skida ili se dodatno plaća i konačna cijena?!
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#30540 Re: BHTelecom All About

Post by channel10 »

avaks wrote:
Office_Kontrol wrote:Šalu na stranu....sad malo ozbilje

mini 15 + msurf 250 = 21KM + PDV tj oko 26KM ukupno sa PDV
Koliko je obračunska na tim paketima, po ovome meni fakat isplativije Super 25 izađe.
Nego je li iko ima iz prve ruke da nam kaže u vezi tog neta je li s računa skida ili se dodatno plaća i konačna cijena?!
U BHT se sve dodatno placa. Zato su tu gdje jesu.

Gore ti je saraf sve napisao. Ulazilo ili ne u pretplatu, tebi je svaki mjesec platiti 26KM. Ja imam midi 30 gdje placam mjesecno 30+PDV. Unutar toga mogu trositi net, ali mi je 1MB= 0,12KM :lol: . Umjesto toga mogu uzeti recimo tih 250MB i to placati svaki mjesec dodatno na pretplatu. Nema tu puno pametovanja. Kod ovih M paketa u BHT je obracunska 10+10, dok je kod Eroneta mislim 60+1, kao i kod Mtela. Bacis sve na papir i vidis sta ti se najvise isplati.
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#30541 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Bila je o tome prica prije par mjesec na ovoj temi i nakon zustre rasprave utvrdjeno je da ulazi u pretplatu. Dakle, mini 15 i msurf, ako ne potrosis na razgovore i SMS je 15 + PDV. Osim ako se nesto nije promjenilo u posljednjih mjesec-dva.
User avatar
Office_Kontrol
Posts: 112
Joined: 27/03/2015 15:04

#30542 Re: BHTelecom All About

Post by Office_Kontrol »

fortaleza wrote:
Office_Kontrol wrote:
avaks wrote:Zar postoji nešto tako? Pogotovo 3G :lol:
Da odmah sutra ugovor potpisujem ako je istina... Deder ti nama tu mapu vašu da i mi obični smrtnici vidimo tu 100% pokrivenost 3G. Mada opet kad skontam džaba mi i 3G kada je najjeftiniji paket s 50MB prometa što na 3G ode za par dana surfanja...
Za prosječnog korisnika 50 MB je sasvim dovoljno :D
I to na mjesečnoj bazi, imaš 50 MB po maksimalnoj brzini i ostatak mjeseca NEOGRANIČENO po smanjenoj brzini, dovoljno za facea i maila, vijesti i što će ti više na mobilnom. Kome smeta nek uzme putovnicu i ide gdje mu je bolje. :D

Za sve ostalo tu je 5 Mbps fiksnog interneta što je i previše za prosječnog korisnika, a 2 Mbps je mjera.
Tako je :-) :lol: :D
User avatar
Office_Kontrol
Posts: 112
Joined: 27/03/2015 15:04

#30543 Re: BHTelecom All About

Post by Office_Kontrol »

channel10 wrote:
avaks wrote:
Office_Kontrol wrote:Šalu na stranu....sad malo ozbilje

mini 15 + msurf 250 = 21KM + PDV tj oko 26KM ukupno sa PDV
Koliko je obračunska na tim paketima, po ovome meni fakat isplativije Super 25 izađe.
Nego je li iko ima iz prve ruke da nam kaže u vezi tog neta je li s računa skida ili se dodatno plaća i konačna cijena?!
U BHT se sve dodatno placa. Zato su tu gdje jesu.

Gore ti je saraf sve napisao. Ulazilo ili ne u pretplatu, tebi je svaki mjesec platiti 26KM. Ja imam midi 30 gdje placam mjesecno 30+PDV. Unutar toga mogu trositi net, ali mi je 1MB= 0,12KM :lol: . Umjesto toga mogu uzeti recimo tih 250MB i to placati svaki mjesec dodatno na pretplatu. Nema tu puno pametovanja. Kod ovih M paketa u BHT je obracunska 10+10, dok je kod Eroneta mislim 60+1, kao i kod Mtela. Bacis sve na papir i vidis sta ti se najvise isplati.
Nisam šaraf ali sam mu toliko blizak da me možeš i zvati šaraf. Bolje ekser :D
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#30544 Re: BHTelecom All About

Post by madtv »

mirza_15 wrote:Bila je o tome prica prije par mjesec na ovoj temi i nakon zustre rasprave utvrdjeno je da ulazi u pretplatu. Dakle, mini 15 i msurf, ako ne potrosis na razgovore i SMS je 15 + PDV. Osim ako se nesto nije promjenilo u posljednjih mjesec-dva.
nije nista promjenjeno :thumbup: :thumbup:
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#30545 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

hajd nek mi neko objasni poteze ocigledno idiota u telekomu, kako je moguce da samsung S6 koji je trenutno haj da kazem br. 1 telefon, kojeg svi hoce da kupe,vide,cackaju nakon dvije sedmice mozda bude skinut sa ponude telekoma? uredu kupuje se pa nestalo, ali gdje ces S6 skinuti sa ponude, reklama 0, marketing 0, osjecaj za kupca 0. problem reci dobavljacu spremaj mobitele i salji ih jer ode nam komplet zaliha. ja kad sam G2 kupovao isto je bilo, izasao telefon najjaci u tom trenutku i oni 20 komada imaju samo i kaze nestalo za 10min... ocigledno neko pravo dobro prati trziste i zahtjeve kupaca pa drze bezveze telefone i garant imaju ogromne kolicine istih,a ovi telefoni koje ljudi maksuz cekaju to naruce po 10-15 komada i onda govore "nestalo nam sve,nema,gasi,sklanjaj,sto je bilo,bilo je..."
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#30546 Re: BHTelecom All About

Post by channel10 »

Provjeris kod konkurencije ima li kod njih i predjes ako ima.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5034
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#30547 Re: BHTelecom All About

Post by oldtajmer »

made_in_sarajevo wrote:hajd nek mi neko objasni poteze ocigledno idiota u telekomu, kako je moguce da samsung S6 koji je trenutno haj da kazem br. 1 telefon, kojeg svi hoce da kupe,vide,cackaju nakon dvije sedmice mozda bude skinut sa ponude telekoma? uredu kupuje se pa nestalo, ali gdje ces S6 skinuti sa ponude, reklama 0, marketing 0, osjecaj za kupca 0. problem reci dobavljacu spremaj mobitele i salji ih jer ode nam komplet zaliha. ja kad sam G2 kupovao isto je bilo, izasao telefon najjaci u tom trenutku i oni 20 komada imaju samo i kaze nestalo za 10min... ocigledno neko pravo dobro prati trziste i zahtjeve kupaca pa drze bezveze telefone i garant imaju ogromne kolicine istih,a ovi telefoni koje ljudi maksuz cekaju to naruce po 10-15 komada i onda govore "nestalo nam sve,nema,gasi,sklanjaj,sto je bilo,bilo je..."
fakat komedija,kao da je pola sarajeva uzelo bas taj mob :lol:
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#30548 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

channel10 wrote:Provjeris kod konkurencije ima li kod njih i predjes ako ima.
pa ja svakako sad moram vidjeti i konkurenciju, 300KM svaki mjesec nije mala cifra i tako je vec od 96 godine. ne svaki mjesec od 1996ali su racuni uvijek 100+KM bili,a dobio sam muski spolni organ da izbijem oci :mrgreen: .

Samsung Note 4 koji je izasao prije pola godine ali je i dan danas medju top 3 mobitela oni ga nemaju nikako. ono sto su imali sakrili ga na ponudi i dali ga samo TOP TIM korisnicima, sad S6 vrte 7 dana i noga sa ponude, G4 ce garant ista prica biti ali je vazno da je tu propala Nokia, S3 Neo i slicno i garant u ogromnim kolicinama stoje u skladistu. fakat neko bistar radi na ovim mobitelima, garant mu je 3310 i dalje vrhunac tehnologije :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#30549 Re: BHTelecom All About

Post by channel10 »

made_in_sarajevo wrote:
channel10 wrote:Provjeris kod konkurencije ima li kod njih i predjes ako ima.
pa ja svakako sad moram vidjeti i konkurenciju, 300KM svaki mjesec nije mala cifra i tako je vec od 96 godine. ne svaki mjesec od 1996ali su racuni uvijek 100+KM bili,a dobio sam muski spolni organ da izbijem oci :mrgreen: .

Samsung Note 4 koji je izasao prije pola godine ali je i dan danas medju top 3 mobitela oni ga nemaju nikako. ono sto su imali sakrili ga na ponudi i dali ga samo TOP TIM korisnicima, sad S6 vrte 7 dana i noga sa ponude, G4 ce garant ista prica biti ali je vazno da je tu propala Nokia, S3 Neo i slicno i garant u ogromnim kolicinama stoje u skladistu. fakat neko bistar radi na ovim mobitelima, garant mu je 3310 i dalje vrhunac tehnologije :mrgreen:
Ne znam sta cekas, pogotovo ako toliko trosis. U Mtelu imas telefon za marku na paketu Vip. Sad je jedino pitanje da li ga imaju na stanju bas kao i BHT.
User avatar
Office_Kontrol
Posts: 112
Joined: 27/03/2015 15:04

#30550 Re: BHTelecom All About

Post by Office_Kontrol »

channel10 wrote:
made_in_sarajevo wrote:
channel10 wrote:Provjeris kod konkurencije ima li kod njih i predjes ako ima.
pa ja svakako sad moram vidjeti i konkurenciju, 300KM svaki mjesec nije mala cifra i tako je vec od 96 godine. ne svaki mjesec od 1996ali su racuni uvijek 100+KM bili,a dobio sam muski spolni organ da izbijem oci :mrgreen: .

Samsung Note 4 koji je izasao prije pola godine ali je i dan danas medju top 3 mobitela oni ga nemaju nikako. ono sto su imali sakrili ga na ponudi i dali ga samo TOP TIM korisnicima, sad S6 vrte 7 dana i noga sa ponude, G4 ce garant ista prica biti ali je vazno da je tu propala Nokia, S3 Neo i slicno i garant u ogromnim kolicinama stoje u skladistu. fakat neko bistar radi na ovim mobitelima, garant mu je 3310 i dalje vrhunac tehnologije :mrgreen:
Ne znam sta cekas, pogotovo ako toliko trosis. U Mtelu imas telefon za marku na paketu Vip. Sad je jedino pitanje da li ga imaju na stanju bas kao i BHT.
Ako imaš novca za vip paket, onda ti ležiš na parama i ne bi trebalo da te brine cijena telefona. Tebi je onda 1KM i 1000KM neznatna razlika.
Locked