BHT

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1951 Re: BHT

Post by mali_milojica »

Euridika wrote: Nemoj više, Tita ti, ti tumačiti pravila rada elektroprivreda. :run:
:thumbup:
Super i to smo rijesili,a ja naucio nesto novo.
Samo te bahate nastupe ostavi za ukucane,ovdje pricas sa nepoznatim osobama i malo postovanja prema sagovornicima ne bi bilo na odmet ;-)
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1953 Re: BHT

Post by Euridika »

mali_milojica wrote:
Euridika wrote: Nemoj više, Tita ti, ti tumačiti pravila rada elektroprivreda. :run:
:thumbup:
Super i to smo rijesili,a ja naucio nesto novo.
Samo te bahate nastupe ostavi za ukucane,ovdje pricas sa nepoznatim osobama i malo postovanja prema sagovornicima ne bi bilo na odmet ;-)
U pravilu nisam bahata u ophođenju ni s kim, čak ni na forumu, vrlo sam tolerantna. Ali, ovdje mi jesi mrvu izvukao živac zato što si na ove dvije teme napisao više desetina postova u kojima navodiš informacije koje si predstavio kao tačne i provjerene, a zapravo su i netačne i neprovjerene. Da si ti to sve izrazio kao svoje mišljenje ili stav, ne bi bio problem, ali diskutovati na forumu sa tendencijom da sebe predstaviš kao znalca ove oblasti (svjesno ili nesvjesno) i pritom davati krive informacije, jeste problematično. Navodiš i druge da uzmu tvoje krive informacije kao zaključak, jer misle da govoriš argumentovano, kao poznavalac prilika. Zato jesam reagovala na ovim temama, a u pravilu zaobilazim sve što mi i najmanje vuče na politiku.

Drago mi je ako si nešto novo i naučio. Ako imaš ikakvih drugih dilema, pitaj, odgovorit ću ako znam, ili te makar uputiti u kom smjeru da tražiš odgovor.

Ako je diskusija samo u cilju razmjene mišljenja, bez navođenja "dokaza", i to poštujem. Nek priča svako šta želi. Samo nije fino iznositi neprovjerene informacije kao fakte. ;-)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1954 Re: BHT

Post by mali_milojica »

Sve 5,kad pogrijesim ja priznam i naucim nesto novo i nastavim dalje. Ja sa tim nemam problem.
Covjek lijepo pitao moze li neko u Bihacu imati struju od HZHB,ja rekao moze. Ocito je to samo u teoriji,ali ne i u praksi. :D
:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#1955 Re: BHT

Post by kakavdanakneiskustvu »

Sto volim vidjeti konstruktivnu raspravu,koja je mogla otici u drugom pravcu da su neki drugi ucestvovali u istoj
shheff
Posts: 689
Joined: 22/07/2013 14:11

#1956 Re: BHT

Post by shheff »

Moze li mi neko ko je bolje upucen, a vidim ovdje ima i BHT-ovaca (koji imaju visak kolega koji ne rade nista, a mi cemo da ih placamo): da mi objasne, kako ce se tacno placati pretplata: posjedujem dva stana, i kucu sa dva odvojena sata koja se ne koristi, dakle ukupno 4 sata za struju, da li ce biti bahati i staviti mi da placam 4 pretplate, na koji nacin se to misli urediti, ili je jedna pretplata na jedan JMBG korisnika EL.energije?
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#1957 Re: BHT

Post by nightvision »

Ne trazim nista, samo se hvalim. :lol:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#1958 Re: BHT

Post by Krokodajl »

Ja kupio pola struje od Herceg Bosne pola od EPBIH, kad priključim onu s Ramskog ne šteka mi veš mašina, ovi naš u Tuzli garant nešto ubacuju u taj pogon kad proizvode pa nema te potrebite oktane.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1959 Re: BHT

Post by salik79 »

Da li, u ovom slucaju, postoje elementi krsenja Ustava, odnosno osnovnih ljudskih prava, posto je ocito da isti Zakon (na drzavnom nivou) ne vazi za sve, tj. obaveza placanje RTV-takse se prebacuje na samo odredjeni broj stanovnistva na odredjenom, najmanjem, dijelu teritorija?
RatRodRob
Posts: 141
Joined: 04/08/2017 12:34

#1960 Re: BHT

Post by RatRodRob »

Ne pada mi na pamet da plaćam pretplatu, nisam nikad pa neću ni ubuduće.
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#1961 Re: BHT

Post by isx »

RatRodRob wrote:Ne pada mi na pamet da plaćam pretplatu, nisam nikad pa neću ni ubuduće.
To što činiš je kažnjivo zakonom. Šta ako sud stavi ruku na dio imovine ili plate, pa to sve naplati sa kamatama?
RatRodRob
Posts: 141
Joined: 04/08/2017 12:34

#1962 Re: BHT

Post by RatRodRob »

isx wrote:
RatRodRob wrote:Ne pada mi na pamet da plaćam pretplatu, nisam nikad pa neću ni ubuduće.
To što činiš je kažnjivo zakonom. Šta ako sud stavi ruku na dio imovine ili plate, pa to sve naplati sa kamatama?
:lol: :lol: :lol:
recto-verso
Posts: 998
Joined: 12/03/2008 16:03

#1963 Re: BHT

Post by recto-verso »

shheff wrote:Moze li mi neko ko je bolje upucen, a vidim ovdje ima i BHT-ovaca (koji imaju visak kolega koji ne rade nista, a mi cemo da ih placamo): da mi objasne, kako ce se tacno placati pretplata: posjedujem dva stana, i kucu sa dva odvojena sata koja se ne koristi, dakle ukupno 4 sata za struju, da li ce biti bahati i staviti mi da placam 4 pretplate, na koji nacin se to misli urediti, ili je jedna pretplata na jedan JMBG korisnika EL.energije?
Podosta ti nakupio :-)
Jedno brojilo jedna taksa :-)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1964 Re: BHT

Post by ExNihilo »

shheff wrote:Moze li mi neko ko je bolje upucen, a vidim ovdje ima i BHT-ovaca (koji imaju visak kolega koji ne rade nista, a mi cemo da ih placamo): da mi objasne, kako ce se tacno placati pretplata: posjedujem dva stana, i kucu sa dva odvojena sata koja se ne koristi, dakle ukupno 4 sata za struju, da li ce biti bahati i staviti mi da placam 4 pretplate, na koji nacin se to misli urediti, ili je jedna pretplata na jedan JMBG korisnika EL.energije?
BHT-ovaca ili BHT ovaca? :D
User avatar
dembele
Posts: 2723
Joined: 19/06/2014 09:15

#1965 Re: BHT

Post by dembele »

BHT-ovci su uposlenici na BHT dok su BHT ovce glasačko tijelo BiH. Molim da se ova distinkcija poštuje.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1966 Re: BHT

Post by sabina1 »

Benificirani radni staž i da im se odmah omogući penzionisanje kad god požele :
https://www.klix.ba/magazin/showbiz/maj ... /170812003
recto-verso
Posts: 998
Joined: 12/03/2008 16:03

#1967 Re: BHT

Post by recto-verso »

sabina1 wrote:Benificirani radni staž i da im se odmah omogući penzionisanje kad god požele :
https://www.klix.ba/magazin/showbiz/maj ... /170812003
Duet snobova.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1968 Re: BHT

Post by It_is_a_Leclerc »

sabina1 wrote:Benificirani radni staž i da im se odmah omogući penzionisanje kad god požele :
https://www.klix.ba/magazin/showbiz/maj ... /170812003
Vaša fiksacija Dejanom i Majom odavno je iz polja simpatične opsesije prešla u polje vrlo ozbiljne psihopatologije. Ne može nijedno od njih dvoje promoliti glavu u bilo koji medij da se vi ne pojavite i ne vrištite tim povodom.
Tuga.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1969 Re: BHT

Post by sabina1 »

It_is_a_Leclerc wrote:
sabina1 wrote:Benificirani radni staž i da im se odmah omogući penzionisanje kad god požele :
https://www.klix.ba/magazin/showbiz/maj ... /170812003
Vaša fiksacija Dejanom i Majom odavno je iz polja simpatične opsesije prešla u polje vrlo ozbiljne psihopatologije. Ne može nijedno od njih dvoje promoliti glavu u bilo koji medij da se vi ne pojavite i ne vrištite tim povodom.
Tuga.
Zahvaljujem na izuzetno zanimljivom komentaru.
Prvi put u zivotu sam komentarisala bilo koga od njih dvoje , (to sto sam ranije pominjala da neodlazak nase pjesme na neki Eurosong znaci da im guzice nece vidjeti puta priznacete nema veze sa profesijom) a nisam napisala nista lose nego je clanak toliko tragikomican da je i moj komentar isao u istom pravcu , zapravo bio bi odlican dodatak tom clanku.

Tako da ili ste me zamijenili sa nekom forumasicom ili svjesno pisete neistinu u pokusaju da diskreditujete pisanje sto je priznacete pomalo glupo.

Lijep pozdrav.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1970 Re: BHT

Post by cyprus »

Jel im ovo Stone reko: Hu iz ju? :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1971 Re: BHT

Post by Banksy »

cyprus wrote:Jel im ovo Stone reko: Hu iz ju? :mrgreen:
Zaboravili da se predstave... :(
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#1972 Re: BHT

Post by daky585 »

Ko je sad ova nova voditeljica vijesti? Pa hoce li ikad naci normalan kadar?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1973 Re: BHT

Post by mali_milojica »

daky585 wrote:Ko je sad ova nova voditeljica vijesti? Pa hoce li ikad naci normalan kadar?
Pa vecina dobrih je otislo samo,sto na AJB sto na N1.
Ostale lopate i dosli novi,dok se ne nauce pa i sami razgule :D
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#1974 Re: BHT

Post by Sara03 »

sabina1 wrote:to sto sam ranije pominjala da neodlazak nase pjesme na neki Eurosong znaci da im guzice nece vidjeti puta...
Ne idu oni čisto da bi im guzica vidjela puta, ne šalju ih na ekskurziju. Mislim da je ovaj dvojac bar toliko finansijski neovisan, da si može priuštiti odlazak u Beograd, Dizeldorf, Štokholm i druge gradove domaćine Eurovizije. Pobogu, ne govorimo o Maldivima i Hamptonsu... pobogu, ne razumijem ovu našu mahalštinu.

Znate, oni tamo idu obavljati određenu funkciju, kao što je idu obavljati i članovi drugih delegacija. Tako je Maja godinama bila PR BH Eurosong tima, a Dejan komentator i šef delegacije. Znate, valja tamo i nešto raditi. Koliko god Eurovizija bila omražena od strane većine populacije u ovoj državi, ipak se radi o ozbiljnom događaju, naročito s aspekta produkcije, a kojeg godišnje prati oko 200 milliona ljudi. Hoću reći – probe, presice, te ostali klinci-palci, teško ijednoj delegaciji daju prostora da im guzice vide puta.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1975 Re: BHT

Post by sabina1 »

Sara03 wrote:
sabina1 wrote:to sto sam ranije pominjala da neodlazak nase pjesme na neki Eurosong znaci da im guzice nece vidjeti puta...
Ne idu oni čisto da bi im guzica vidjela puta, ne šalju ih na ekskurziju. Mislim da je ovaj dvojac bar toliko finansijski neovisan, da si može priuštiti odlazak u Beograd, Dizeldorf, Štokholm i druge gradove domaćine Eurovizije. Pobogu, ne govorimo o Maldivima i Hamptonsu... pobogu, ne razumijem ovu našu mahalštinu.

Znate, oni tamo idu obavljati određenu funkciju, kao što je idu obavljati i članovi drugih delegacija. Tako je Maja godinama bila PR BH Eurosong tima, a Dejan komentator i šef delegacije. Znate, valja tamo i nešto raditi. Koliko god Eurovizija bila omražena od strane većine populacije u ovoj državi, ipak se radi o ozbiljnom događaju, naročito s aspekta produkcije, a kojeg godišnje prati oko 200 milliona ljudi. Hoću reći – probe, presice, te ostali klinci-palci, teško ijednoj delegaciji daju prostora da im guzice vide puta.
Hoćete reći da je to zapravo par altruista koji iskljucivo i samo o svom trošku putuju gdje god ljiljani zamirisu a pjevaci zapjevaju a kada bi se "pobogu" putovalo na Maldive i Hamptons onda bi taj altruizam u kombinaciji sa patriotizmom naglo splasnuo ???

Evo recimo za Ismetu Dervoz , zenu koja je uvela Eurosong u BiH i zenu koja je ostavila neizbrisiv trag u historiji nase pop-muzike nikada ne bih rekla "da joj guzica zeli vidjeti puta" , njezin stil , imidz i muzicke ili organizaciono-produkcijske sposobnosti govore da to jednostavno nije tako niti moze biti tako jer Ismeta je prevelika za takve sitnice.

A za pomenuti par "pobogu" mogu da tvrdim da im guzice zele vidjeti puta , koliko znam samo je Fudo drugi put od muke finansiralo Eurosong jer ga niko nije zelio vidjeti tamo i po PRVI PUT iz polufinala nismo usli u finale a sve i da je vas proaltruizam - tacan , zivo se pitam kako neko moze od skromne place gotovo propale drzavne televizije koja duguje i kurti i murti i babu i stricevima da finansira taj odlazak (iako ruku na srce to nisu ni Maldivi ni Hamptons znam , znam).

No sva ova pisanja ni za jedan segement ne umanjuju anekse kliksovom clanku koje sam ponudila.
I da , vi vase postove etiketirajte kako hocete pa ih i nazivajte "mahalstinom" u negativnom kontekstu ali vas najljubaznije molim da moje postove vise nikad ne etiketirate na takav nacin , vrlo dobro znam sta i kako pisem.
Hvala.
Srdacan pozdrav.
Post Reply