BHT

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#1876 Re: BHT

Post by amko761 »

Znači samo Bošnjaci će da plaćaju državnu i federalnu tv na kojoj rade i Srbi i Hrvati.

Bravo Bošnje :)
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1877

Post by It_is_a_Leclerc »

boshniak wrote:Mislim da taksa treba da se placa, ali u realnom iznosu nekih 3KM, zašto da plaćamo ovu nakaradu od 3 RTV servisa 7.5KM, u srbiji je taksa 150dinara to je nekih 2,5KM, pa nismo mi 3x bogatiji od srbije, nit je RTV servis 3x bolji od srbiianskog. Najbolje bi bilo da se ponudi građanima uz račun 3KM placanje i da odaberu kojem servisu žele da plate RTRS ili FTV, hrvati će se buniti, pa nek i njima daju jedan program, nek ide 1KM od sva tri servisa za BHT, a po 2KM onom servisu kojem građanin želi.
A kolika je pretplata npr. u Hrvatskoj ?

Ajde da malo gledamo u bolje od nas, a ne samo u primitivni istok i Balkanštinu (tipa Kosovo, Srbija, Sandžak)
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1878 Re: BHT

Post by sabina1 »

amko761 wrote:Znači samo Bošnjaci će da plaćaju državnu i federalnu tv na kojoj rade i Srbi i Hrvati.

Bravo Bošnje :)
Hajde da se smjesta Hrvatima i Srbima sa državne i federalne uruči otkaz , pa da sve bude pravedno.

Pa zadovoljne Bošnje.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1879 Re: BHT

Post by Velkoski »

sabina1 wrote:
amko761 wrote:Znači samo Bošnjaci će da plaćaju državnu i federalnu tv na kojoj rade i Srbi i Hrvati.

Bravo Bošnje :)
Hajde da se smjesta Hrvatima i Srbima sa državne i federalne uruči otkaz , pa da sve bude pravedno.

Pa zadovoljne Bošnje.
eto vidiš, tako bi bilo fer
recto-verso
Posts: 998
Joined: 12/03/2008 16:03

#1880 Re: BHT

Post by recto-verso »

Phantasy wrote:
mali_milojica wrote:
Anestezija wrote:ne gledam bht :izet:
Nema to veze gledas li BHT,FTV,RTRS ili ne.
Trebalo bi nauciti sta je RTV taksa,sta ona predstavlja i gdje se sve placa.
Moze pojasnjenje sta ja tacno dobijam placanjem takse?
Ne dobijas nista ni od placanja poreza pa ga placas.
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#1881 Re: BHT

Post by daky585 »

Jadno je ovo gledanje po nacionalnom ključu. Ljudi koji su plaćali taksu i dalje će plaćati. Oni koji nisu opet će naći način da to zaobiđu i kraj priče. A s druge strane nije da se ijedan javni emiter može pohvaliti kvalitetnim programom i produkcijom. Sve je to na niskom nivou u odnosu na region, pogotovo Hrvatsku i Srbiju. Eto jedino su ispred RTCG.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1882 Re: BHT

Post by mali_milojica »

U HR pretplata je 1.5% prosjecne plate na mjesecnom nivou. Ispada oko 10€ mjesecno. Preko milion redovnih pretplatnika,stotine miliona kn od EPP. 3000 zaposlenih.

RTS preko 3000 zaposlenih,preko 2mil pretplatnika. Doduse taksa simbolicnih 2.5 KM. Iz budzeta od Vlade svake godine uleti cca 60 mil €. Desetine miliona € od EPP.

Sad mi reci kako ijedna nasa TV moze u istu recenicu sa njima.
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#1883 Re: BHT

Post by daky585 »

Možda i ne možr, ali sigurno može bolje od trenutnog stanja. Potrebna im je potpuna reorganizacija. S druge strane, i privatne televizije u BiH zaostaju za privatnim televizijama u HR i SR, takoreći zavise od njih jer pola programa koje gledamo se kupuje iz komšiluka umjesto da pravimo svoje, a druga polovina iz Turske.
recto-verso
Posts: 998
Joined: 12/03/2008 16:03

#1884 Re: BHT

Post by recto-verso »

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1885 Re: BHT

Post by Banksy »

Ima li gdje da se plati pretplata za TV RS-a direktno, za Wimbledon, Roland Garros, Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, atletske mitinge, sve one vrhunske sportske događaje koje smo gledali u bivšoj Jugoslaviji, a futavi BHTV ih više ne prenosi?
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#1886 Re: BHT

Post by smartXL »

Banksy wrote:Ima li gdje da se plati pretplata za TV RS-a direktno, za Wimbledon, Roland Garros, Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, atletske mitinge, sve one vrhunske sportske događaje koje smo gledali u bivšoj Jugoslaviji, a futavi BHTV ih više ne prenosi?
A znas li zasto BHT ne prenosi skoro nista. Zato sto mu upravo taj rtrs zajedno sa ftv ne placaju dio koji im pripada od takse. Lako se kurcit preko tudjih ledja.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1887 Re: BHT

Post by mali_milojica »

smartXL wrote:
Banksy wrote:Ima li gdje da se plati pretplata za TV RS-a direktno, za Wimbledon, Roland Garros, Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, atletske mitinge, sve one vrhunske sportske događaje koje smo gledali u bivšoj Jugoslaviji, a futavi BHTV ih više ne prenosi?
A znas li zasto BHT ne prenosi skoro nista. Zato sto mu upravo taj rtrs zajedno sa ftv ne placaju dio koji im pripada od takse. Lako se kurcit preko tudjih ledja.
Tacnije FTV duzan preko 20mil,a RTRS oko 10mil KM.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#1888 Re: BHT

Post by nightvision »

recto-verso wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Što više ljudi plaća pretplatu, to više para na računu JRTVSBiH i više mogućnosti za taj kvalitetan i dobar program.

Neplaćanje i izbjegavanje plaćanja RTV pretplate je protuzakonito.
:thumbup:
Nemam kablovsku, nemam vasu tv, nema zajednicke antene u stambenom objektu. Bht nije obezbijedila minimum uslova da mi isporuci "signal" kako bi gledao taj extra kvalitetni program. Zasto da placam "namet na vilajet" ako zauzvrat nista ne dobijam?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1889 Re: BHT

Post by Banksy »

smartXL wrote:
Banksy wrote:Ima li gdje da se plati pretplata za TV RS-a direktno, za Wimbledon, Roland Garros, Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, atletske mitinge, sve one vrhunske sportske događaje koje smo gledali u bivšoj Jugoslaviji, a futavi BHTV ih više ne prenosi?
A znas li zasto BHT ne prenosi skoro nista. Zato sto mu upravo taj rtrs zajedno sa ftv ne placaju dio koji im pripada od takse. Lako se kurcit preko tudjih ledja.
Ne zanimaju me izgovori. Od kojeg novca RTRS ima sve te sadržaje iznad? Zašto BHT i kad ima neki novac, ne zna prepoznati kvalitetan sadržaj?
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#1890 Re: BHT

Post by mirza_15 »

Javni rtv servis je nesto sto moramo imati. A da bi ga imali treba obezbjediti i stabilan izvor finansiranja. Kritika na sadrzaj (koji opet nije komercijalni) bi imala smisla da ljudi imaju sredstva i odgovarajucu opremu.

A placanje rtv takse je zakonska obaveza. Nema tu hocu/necu da platim (druga je stvar sto to kod nas prolazi).
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1891 Re: BHT

Post by mali_milojica »

Banksy wrote:
smartXL wrote:
Banksy wrote:Ima li gdje da se plati pretplata za TV RS-a direktno, za Wimbledon, Roland Garros, Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, atletske mitinge, sve one vrhunske sportske događaje koje smo gledali u bivšoj Jugoslaviji, a futavi BHTV ih više ne prenosi?
A znas li zasto BHT ne prenosi skoro nista. Zato sto mu upravo taj rtrs zajedno sa ftv ne placaju dio koji im pripada od takse. Lako se kurcit preko tudjih ledja.
Ne zanimaju me izgovori. Od kojeg novca RTRS ima sve te sadržaje iznad? Zašto BHT i kad ima neki novac, ne zna prepoznati kvalitetan sadržaj?
Od novca koji su trebali dati BHRT.
Ponavljam,RTRS duguje 10mil KM BHRT. FTV 20mil KM.
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#1892 Re: BHT

Post by Vipsilon »

Biće protesti zbog ove RTV takse. Ne želim da plaćam televiziju na kojoj rade nesposobnjakovići kao što je Sanela Prašović Gadžo. Žena je glupa, iritantna, cereka se, hrokće kroz nos, galami, ne zna da priča, nema intervjua da nas nije obrukala, intervjuiše najveće dušmane ove zemlje po sto puta (Fahrudin Radončić).
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1893 Re: BHT

Post by mali_milojica »

Vipsilon wrote:Biće protesti zbog ove RTV takse. Ne želim da plaćam televiziju na kojoj rade nesposobnjakovići kao što je Sanela Prašović Gadžo. Žena je glupa, iritantna, cereka se, hrokće kroz nos, galami, ne zna da priča, nema intervjua da nas nije obrukala, intervjuiše najveće dušmane ove zemlje po sto puta (Fahrudin Radončić).
Ali ona ne radi na BHT :roll:
Taksu treba placati,ostalo se slazem :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1894 Re: BHT

Post by Banksy »

mali_milojica wrote:
Banksy wrote: Ne zanimaju me izgovori. Od kojeg novca RTRS ima sve te sadržaje iznad? Zašto BHT i kad ima neki novac, ne zna prepoznati kvalitetan sadržaj?
Od novca koji su trebali dati BHRT.
Ponavljam,RTRS duguje 10mil KM BHRT. FTV 20mil KM.
Ok. Znamo šta RTRS radi od novca kojeg zadrži - kupuje Wimbledon, Roland Garros, Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, atletske mitinge. Šta od novca koji im pripadne raspodjelom kupuje BHTV? ''Talk-show'' Sanele Prašović? Kreveljenje Josipa Pejakovića?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1895 Re: BHT

Post by mali_milojica »

Banksy wrote:
mali_milojica wrote:
Banksy wrote: Ne zanimaju me izgovori. Od kojeg novca RTRS ima sve te sadržaje iznad? Zašto BHT i kad ima neki novac, ne zna prepoznati kvalitetan sadržaj?
Od novca koji su trebali dati BHRT.
Ponavljam,RTRS duguje 10mil KM BHRT. FTV 20mil KM.
Ok. Znamo šta RTRS radi od novca kojeg zadrži - kupuje Wimbledon, Roland Garros, Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, atletske mitinge. Šta od novca koji im pripadne raspodjelom kupuje BHTV? ''Talk-show'' Sanele Prašović? Kreveljenje Josipa Pejakovića?
Kojom raspodjelom?
FTV skuplja taksu na podrucju Federacije,ne daju KM BHRT,odatle dug od 20mil
RTRS skuplja taksu u RS,ne daju KM BHRT,odatle dug od 10mil
Taksa se vec vise od godine ne skuplja preko Telekom operatera.
Ne znam gdje si ti gledao/la LJOI ZOI,SP i EP u fudbalu,LP i EL,kvalifikacije nase fudbalske reprezentacije,PL BiH,ali ja sam sve to gledao na BHT HD.
recto-verso
Posts: 998
Joined: 12/03/2008 16:03

#1896 Re: BHT

Post by recto-verso »

smartXL wrote:
Banksy wrote:Ima li gdje da se plati pretplata za TV RS-a direktno, za Wimbledon, Roland Garros, Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, atletske mitinge, sve one vrhunske sportske događaje koje smo gledali u bivšoj Jugoslaviji, a futavi BHTV ih više ne prenosi?
A znas li zasto BHT ne prenosi skoro nista. Zato sto mu upravo taj rtrs zajedno sa ftv ne placaju dio koji im pripada od takse. Lako se kurcit preko tudjih ledja.

Ljudi osudjuju bez argumenata.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1897 Re: BHT

Post by Banksy »

mali_milojica wrote:
Banksy wrote:
mali_milojica wrote:
Ok. Znamo šta RTRS radi od novca kojeg zadrži - kupuje Wimbledon, Roland Garros, Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, atletske mitinge. Šta od novca koji im pripadne raspodjelom kupuje BHTV? ''Talk-show'' Sanele Prašović? Kreveljenje Josipa Pejakovića?
Kojom raspodjelom?
FTV skuplja taksu na podrucju Federacije,ne daju KM BHRT,odatle dug od 20mil
RTRS skuplja taksu u RS,ne daju KM BHRT,odatle dug od 10mil
Taksa se vec vise od godine ne skuplja preko Telekom operatera.
Ne znam gdje si ti gledao/la LJOI ZOI,SP i EP u fudbalu,LP i EL,kvalifikacije nase fudbalske reprezentacije,PL BiH,ali ja sam sve to gledao na BHT HD.
Kojim novcem plaćaju Prašovićku i Pejakovića i zašto kupnja vanjske produkcije ako se ima hiljadu zaposlenih? ?

edit: plaćala sam, plaćam i plaćaću tv taksu.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1898 Re: BHT

Post by mali_milojica »

Iskreno nisam upratio da Pejakovic radi nesto za BHT u zadnje vrijeme.
Kakav je ugovor sa Prasovickom,pojma nemam. Ali moze biti npr da joj se dao EPP prostor (koji je vezan za njenu emisiju) u zamjenu za njenu emisiju.
Prasovicka sama sebi nadje sponzore,reklamira ih na BHT a sebi uzme lovu. Pretpostavljam :roll:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1899 Re: BHT

Post by Banksy »

mali_milojica wrote:Iskreno nisam upratio da Pejakovic radi nesto za BHT u zadnje vrijeme.
Kakav je ugovor sa Prasovickom,pojma nemam. Ali moze biti npr da joj se dao EPP prostor (koji je vezan za njenu emisiju) u zamjenu za njenu emisiju.
Prasovicka sama sebi nadje sponzore,reklamira ih na BHT a sebi uzme lovu. Pretpostavljam :roll:
Dosad si sve znao, a ovo ''pretpostavljaš''?
Ja, recimo, pretpostavljam da je tu, uz sve to, i neki šefić uzeo procenat da je emitira, a da od Wimbledona nije mogao uzeti procenat, pa zato gledamo nju, a ne Wimbledon. Šta ti misliš?
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#1900 Re: BHT

Post by daky585 »

Banksy wrote:Ok. Znamo šta RTRS radi od novca kojeg zadrži - kupuje Wimbledon, Roland Garros, Svjetsko prvenstvo u vaterpolu, atletske mitinge.
...i diže svoja dva kanala + radio na satelit što nije mala investicija, dok FTV i BHT nemaju nijedan (BHT je imao pa su ga ugasili zbog nagomilanih dugova). Baš me zanima kakav program bi imali kad bi se taksa stvarno dijelila i to na 3 jednaka dijela.
Post Reply