BH tenis

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#976 Re: BH tenis

Post by ultima_palabra »

Postao sam ko karanana, ja kad gledam Hrkac ga ubi nogama u glavu.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20518
Joined: 12/08/2013 12:51

#977 Re: BH tenis

Post by insaneinthebrain »

e hajd sad prokockajte 2-0 :run:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#978 Re: BH tenis

Post by ultima_palabra »

Kakav podvig u parovima, Tomo gigant :thumbup:

Protiv Holandjana kuci (tako kazu) za baraz Svjetske grupe.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#979 Re: BH tenis

Post by shake69 »

Fakat veliki uspjeh. Mnogi su mislili da valja tek sutra osigurati pobjednicki bod kad vidis kakvi su ozbiljni dubl igraci ovaj poljski duo, ali ovako vrhunski da odigraju Tomo i Mirza je ugodno iznenadjenje i dan odmora vise za Damira koji ide na Seppija u Bugarskoj /atp) i Mirzu (ch u Budiumpesti). Neka i Nerman malo poigra sutra za svoju dusu. Bravo, momci!. :bih:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20518
Joined: 12/08/2013 12:51

#980 Re: BH tenis

Post by insaneinthebrain »

Bravo momci. Svaka cast :thumbup: :bih:
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#981 Re: BH tenis

Post by Leopold_IV »

Povratak Bašića protiv Przyesnog sa 2:5 (dupli brake) u trećam setu....

Bravo majstore :thumbup: :bih: :bih:
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#982 Re: BH tenis

Post by jarobot »

Kako završi ja prestao gledati toliko me razočarao. 6:4 prvi set pa 2:0 u drugom i onakav pad igre

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#983 Re: BH tenis

Post by shake69 »

jarobot wrote:Kako završi ja prestao gledati toliko me razočarao. 6:4 prvi set pa 2:0 u drugom i onakav pad igre

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk
Dobio u TB 7:1! Mirzoni zna kad zapne, iako Poljak niposto nije kanta, iako nije na nivou kao nekada! Neko ko zaradi 1.3 miliona s 32 godine vjerovatno vrijedi.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#984 Re: BH tenis

Post by jarobot »

Zapemtiće poljaci dobro bih tenisere

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#985 Re: BH tenis

Post by shake69 »

Izgleda da su svi tzv. teniski talenti pretplaceni na pobjede protiv bh.tenisera. Sad mi naumpade neki Srbijanac Milojevic koji na ATP nivou nema ni jednu pobjedu osim nad nasim Basicem u Dusseldorfu, a evo poslije toga dvije godine devera po fjucersima i ponekom ch, kao i Setkic! Toliko o svjetskom talentu. Basic je i danas izgubio od norveskog talenta Ruuda, sin Cristiana koji je bio solidan teniser, iako je imao sve u rukama, 6:7, 6:2, 3:6. Tako je i Damir izgubio od Rusa Rubleva u Istanbulu prije godinu i po koji skoro vise nikog na Atp nivou nije dobio, koliko znam. Dakle, teniske nade, bujrum, ako izvucete bh.tenisera na bilo kom turniru, ne dramite, samo izdrzite do kraja meca, puknut ce sve jedan, od Setkica do Mirze i Dzumhura! :sad:
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#986 Re: BH tenis

Post by jarobot »

shake69 wrote:Izgleda da su svi tzv. teniski talenti pretplaceni na pobjede protiv bh.tenisera. Sad mi naumpade neki Srbijanac Milojevic koji na ATP nivou nema ni jednu pobjedu osim nad nasim Basicem u Dusseldorfu, a evo poslije toga dvije godine devera po fjucersima i ponekom ch, kao i Setkic! Toliko o svjetskom talentu. Basic je i danas izgubio od norveskog talenta Ruuda, sin Cristiana koji je bio solidan teniser, iako je imao sve u rukama, 6:7, 6:2, 3:6. Tako je i Damir izgubio od Rusa Rubleva u Istanbulu prije godinu i po koji skoro vise nikog na Atp nivou nije dobio, koliko znam. Dakle, teniske nade, bujrum, ako izvucete bh.tenisera na bilo kom turniru, ne dramite, samo izdrzite do kraja meca, puknut ce sve jedan, od Setkica do Mirze i Dzumhura! :sad:
Džumhur je sva tri ATP meča ove godine izgubio na taj način. Protiv Sele ,Troickog i sad u Bugarskoj....baci protivnika u nokdaun i ne zna ga dotući....
Nije to tipično samo za naše tenisere nego za većinu sportista, koliko smo samo izgubili već dobijenih utakmica u rukometu,košarci.....
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#987 Re: BH tenis

Post by shake69 »

Steta da su nam cure ispale iz prve Euroafricke skupine FED Cup-a iako je konkurencija bila vrlo snazna, to smo svi znali, a mi ionako slabi bez Burgicke i Tinjicke koje su prestale ili igraju samo dubl.
Cudno mi pravilo Fed Cupa. Cini mi se da bi bilo uzbudljivije u konacnici da prvi nosioc igra s drugim iz protivnicke ekipe jer bi Dea, uvjeren sam dobila Madjaricu s kojom je Jelena imala tijesan mec, a i danas bi imali finih sansi jer nas dubl dobio Portugalke a i Dea je mogla onu njihovu losiju curu dok je Larcher-Britto bila prejaka. Steta iako je vrlo crna buducnost naseg tenisa. Godini mozda necemo imati nikoga da igra! :sad:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#988 Re: BH tenis

Post by shake69 »

Nastavlja se patnja Aldina Setkica. Ne moze covjek uvezati dvije ch pobjede da mi dodje muka. U Wroclawu prosle sedmice igrao s idealnim protivnikom da prekine tu uzasnu seriju i dokopa se napokon cetvrfinala, potpuno nepoznatim Cehom Michnevom. Iako je od nejga vec jednom tijesno izgubio, covjek u cijeloj karijeri osvojio oko 35000 dolara, sto je priblizno deset puta manje od Aldina pa cak i skoro 4x manje od Tome, ali opet nije islo, a covjek tek usao u Top 300. Teski drvosjeca taj Michnev, samo zna servirati ali opet je i takav bio prejak za Setkica koji sada ispod 250 mjesta na ATP listi i blizu 30-og rodjendana ponovo mora na plaze Sharm el Sheika ne bi li ugrabio koji bod na fjucersu! Grdne rane, sto bi rekli Krajisnici. :sad:
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#989 Re: BH tenis

Post by jarobot »

:bih:
shake69 wrote:Nastavlja se patnja Aldina Setkica. Ne moze covjek uvezati dvije ch pobjede da mi dodje muka. U Wroclawu prosle sedmice igrao s idealnim protivnikom da prekine tu uzasnu seriju i dokopa se napokon cetvrfinala, potpuno nepoznatim Cehom Michnevom. Iako je od nejga vec jednom tijesno izgubio, covjek u cijeloj karijeri osvojio oko 35000 dolara, sto je priblizno deset puta manje od Aldina pa cak i skoro 4x manje od Tome, ali opet nije islo, a covjek tek usao u Top 300. Teski drvosjeca taj Michnev, samo zna servirati ali opet je i takav bio prejak za Setkica koji sada ispod 250 mjesta na ATP listi i blizu 30-og rodjendana ponovo mora na plaze Sharm el Sheika ne bi li ugrabio koji bod na fjucersu! Grdne rane, sto bi rekli Krajisnici. :sad:
Aldin šetkić osvojio ITF turnir u Egiptu i to mu je 26 singl titula na ITF turnirima..
Lijep uspijeh ,čestitke
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#990 Re: BH tenis

Post by shake69 »

jarobot wrote::bih:
shake69 wrote:Nastavlja se patnja Aldina Setkica. Ne moze covjek uvezati dvije ch pobjede da mi dodje muka. U Wroclawu prosle sedmice igrao s idealnim protivnikom da prekine tu uzasnu seriju i dokopa se napokon cetvrfinala, potpuno nepoznatim Cehom Michnevom. Iako je od nejga vec jednom tijesno izgubio, covjek u cijeloj karijeri osvojio oko 35000 dolara, sto je priblizno deset puta manje od Aldina pa cak i skoro 4x manje od Tome, ali opet nije islo, a covjek tek usao u Top 300. Teski drvosjeca taj Michnev, samo zna servirati ali opet je i takav bio prejak za Setkica koji sada ispod 250 mjesta na ATP listi i blizu 30-og rodjendana ponovo mora na plaze Sharm el Sheika ne bi li ugrabio koji bod na fjucersu! Grdne rane, sto bi rekli Krajisnici. :sad:
Aldin šetkić osvojio ITF turnir u Egiptu i to mu je 26 singl titula na ITF turnirima..
Lijep uspijeh ,čestitke
Pa sad, da je neki uspjeh za skoro tridesetogodisnjaka - i nije. To su razvojni turniri za djecu, koji skupljaju prve ATP bodove, ali i naseg Aldina i jos par njegovog drustva teniskih pacenika da odrze ATP ranking da bar igra kvale GS sto donosi solidnu lovu za njegov budzet. Nikako da se halali s tim fjucersima koji ga eto ipak odrzavaju u zivotu da se ne okani tenisa. Sve mislim iznenadit ce nas jednom MD of GS, ali godine prolaze...
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#991 Re: BH tenis

Post by jarobot »

Mirza prošao u treće kolo ATP čelendžera u Gvadalahari sad je na live rankingu 202 igrač i ako prođe dalje ponovo bi se vratio u top 200 bio bi negdje oko 190 mjesta..
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#992 Re: BH tenis

Post by jarobot »

Mirza Bašić je sinoć napravio lijep uspjeh pobjedio je 91_prvog igrača sa ATP liste Estrelu i plasirao se u polufinale ATP Čelendžera u Gvadalahari i u polufinalu igra protiv 170 ATP igrača Junga iz Tajpeha.
S ulaskom u polufinala Mirza se vratio u top 200 sad je 194 na ATP listi... :bih: :bih:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5345
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#993 Re: BH tenis

Post by Slo Burner »

jarobot wrote:Mirza Bašić je sinoć napravio lijep uspjeh pobjedio je 91_prvog igrača sa ATP liste Estrelu i plasirao se u polufinale ATP Čelendžera u Gvadalahari i u polufinalu igra protiv 170 ATP igrača Junga iz Tajpeha.
S ulaskom u polufinala Mirza se vratio u top 200 sad je 194 na ATP listi... :bih: :bih:
Je li mu ovo prvi Top 100 skalp ?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#994 Re: BH tenis

Post by Muhamed Đakmić »

Pa dobio je Janowicza prije par godina, kad je ovaj bio na pragu top 20.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#995 Re: BH tenis

Post by jarobot »

Slo Burner wrote:
jarobot wrote:Mirza Bašić je sinoć napravio lijep uspjeh pobjedio je 91_prvog igrača sa ATP liste Estrelu i plasirao se u polufinale ATP Čelendžera u Gvadalahari i u polufinalu igra protiv 170 ATP igrača Junga iz Tajpeha.
S ulaskom u polufinala Mirza se vratio u top 200 sad je 194 na ATP listi... :bih: :bih:
Je li mu ovo prvi Top 100 skalp ?
Nije koliko znam pobjedio je Istomina ( predao Istomin ) 2016 Gstaad , pobjedio je Almagra u Segoviji 2016 i znam da je pobjedio Džazirija u devis kupu...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#996 Re: BH tenis

Post by ultima_palabra »

Wikipedia kaže da ima 13-11 skor protiv top 100 igrača... definitivno jazuk da je ispod 200.mjesta.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#997 Re: BH tenis

Post by shake69 »

Ima tu jos vrijednih Mirzinih pobjeda iz Top 100: Tursunov, Brown, Ram, Russel...ima toga, iako su neki izlazili iz tog drustva, ali su skoro redovno u toj grupi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#998 Re: BH tenis

Post by ultima_palabra »

shake69 wrote:Ima tu jos vrijednih Mirzinih pobjeda iz Top 100: Tursunov, Brown, Ram, Russel...ima toga, iako su neki izlazili iz tog drustva, ali su skoro redovno u toj grupi.
Tursunov u Skenderiji, svojim očima gledao :D
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#999 Re: BH tenis

Post by shake69 »

ultima_palabra wrote:
shake69 wrote:Ima tu jos vrijednih Mirzinih pobjeda iz Top 100: Tursunov, Brown, Ram, Russel...ima toga, iako su neki izlazili iz tog drustva, ali su skoro redovno u toj grupi.
Tursunov u Skenderiji, svojim očima gledao :D
Pita Dimitrija nasa novinarka odmah poslije meca sta misli o pobjedi talentovanog bh.igraca Basica. Dimitrije zastade, bira rijeci pa nesto progundja kao ''mozete vi odigrati jedan dobar mec, ali problem je zadrzati taj nivo, igrati cesto tako''. Covjek sve rekao.
Mirza prosle godine dosao na Top 109 krajem zime i do Wimbledona mu treba dva malo bolja rezultata za Top 100 a on, pazi sad, na deset turnira ispada u prvom kolu u njih osam a samo u dva prolazi jedno kolo, od cega je jedno kvale RG! :? Nepotrebno forsirao zemlju gdje nema vrijednog rezultata u karijeri osim pobjede nad Taro Danielom. Na taj nacin izgubio mozda 100 000 dolara u vaznom dijelu karijere.
Sto bi rekli, treba ga tuci svako jutro da se dozove pameti sta je propustio. Dzaba kod Meyersa kad je kretanje i dalje slabo, kilaza problematicna, bar 7-8 kg viska, return koji oscilira previse te igra s osnovne gdje bi mogao kod Damira na casove.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#1000 Re: BH tenis

Post by jarobot »

Mirza u finalu i dobo igra ima 70: 30 šansu da osvoji Gvadalaharu s čim bi došao na 170 mjesto bio bi to napredsk za 40 mjesta na ATP listi
Post Reply