BH sportski komentatori!!

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#401 Re: BH sportski komentatori!!

Post by karanana »

evo spahe. ja se prepo da ga reko nisu suspendovali.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#402 Re: BH sportski komentatori!!

Post by FreakyStyley »

Konjic se malo primirio. Izvinu se jos na pocetku prenosa za prosli. :lol:

Nije se toliko provaljivao veceras, ali nevjerovatno mi je kako njega od svih mogucih bivsih fudbalera povedu za sukomentatora. Haj sto su svi komentatori debili manje vise, al jos kad se Konja prikljuci... :-)

Svaka cast za fudbalsku karijeru, ali ono sto on izgovara tokom prenosa je nevjerovatno. Nista od toga sto taj covjek kaze nema smisla. Nemoguce, kao da mu Bosanski nije maternji. :-? Jebi ga, Konja. Osjecam se kao da slusam Google Translate kako spaja rijeci i izgovara nesto sto ni ne lici na smislenu recenicu.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#403 Re: BH sportski komentatori!!

Post by Mustang1 »

Koji BH Sportski komentatori .. Mi nemamo takvih .. Baho je bio posljednji koji je bio pravi komentator ovo sve ostalo je uzas zivi
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#404 Re: BH sportski komentatori!!

Post by It_is_a_Leclerc »

BHT-ovi komentatori su odlični.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#405 Re: BH sportski komentatori!!

Post by FreakyStyley »

It_is_a_Leclerc wrote:BHT-ovi komentatori su odlični.
Ne. Ne mogu ni da argumentujem. Nikome sa funkcionalnim parom usiju nikad nisu i nece biti ni solidni. Kompetentni su da budu komentatori onoliko koliko sam ja kompetentan da budem neurohirurg.

Toliko su losi da znaju bukvalno zgadit neki sportski dogadjaj. Jedini za mene donekle tolerantan i slusljiv od svih njih je Zoran Suko.

Dovoljno je pogledati jednu utakmicu ili barem djelimicno baciti oko na ovo:

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/148 ... njica.html
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#406 Re: BH sportski komentatori!!

Post by tap3ah75 »

Jel' ide Konjic kuci i hoce li jos sta od utakmica prenositi??
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#407 Re: BH sportski komentatori!!

Post by It_is_a_Leclerc »

FreakyStyley wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:BHT-ovi komentatori su odlični.
Ne. Ne mogu ni da argumentujem. Nikome sa funkcionalnim parom usiju nikad nisu i nece biti ni solidni. Kompetentni su da budu komentatori onoliko koliko sam ja kompetentan da budem neurohirurg.

Toliko su losi da znaju bukvalno zgadit neki sportski dogadjaj. Jedini za mene donekle tolerantan i slusljiv od svih njih je Zoran Suko.

Dovoljno je pogledati jednu utakmicu ili barem djelimicno baciti oko na ovo:

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/148 ... njica.html
Pretjerujete. I u tome da ljude koji se ne slažu s vama nazivate budalama, i u davanju sebi prava da ocjenjujete posao drugih ljudi.

Po meni su odlični i rado ih slušam. Znaju dovoljno da nas ne zamaraju, razumiju sport, uživaju u svom poslu. Po meni dovoljno.

A lapsusi i greške se redovno dešavaju. Probajte vi 90 minuta pričati bez prekida, na nekom stadionu, pazeći pritom na svaku riječ koju ćete reći, dok vas puca adrenalin i navijate da naši daju gol.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#408 Re: BH sportski komentatori!!

Post by sumirprimus »

FreakyStyley wrote:Konjic se malo primirio. Izvinu se jos na pocetku prenosa za prosli. :lol:

Nije se toliko provaljivao veceras, ali nevjerovatno mi je kako njega od svih mogucih bivsih fudbalera povedu za sukomentatora. Haj sto su svi komentatori debili manje vise, al jos kad se Konja prikljuci... :-)

Svaka cast za fudbalsku karijeru, ali ono sto on izgovara tokom prenosa je nevjerovatno. Nista od toga sto taj covjek kaze nema smisla. Nemoguce, kao da mu Bosanski nije maternji. :-? Jebi ga, Konja. Osjecam se kao da slusam Google Translate kako spaja rijeci i izgovara nesto sto ni ne lici na smislenu recenicu.
dobar je uticala kritika i na njeg..tacno se osjetila njegova tisina... :D
pa dobro,konjic je covjek sa sela,sta ocekujes od njeg,nije dekan fakulteta,covjek je fudbaler...zanese se,ima skroman vokabular... akcenat svojstven rodnom mjestu...
najbolje mu idu komentari u vezi odbrane... :D
jebiga kad on jedini izgleda ima pristup icemu sto ima veze sa reprezentacijom...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58437
Joined: 03/08/2010 19:04

#409 Re: BH sportski komentatori!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mustang1 wrote:Koji BH Sportski komentatori .. Mi nemamo takvih .. Baho je bio posljednji koji je bio pravi komentator ovo sve ostalo je uzas zivi

imamo mi najboljeg na balkanu,edin avdić
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#410 Re: BH sportski komentatori!!

Post by FreakyStyley »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Mustang1 wrote:Koji BH Sportski komentatori .. Mi nemamo takvih .. Baho je bio posljednji koji je bio pravi komentator ovo sve ostalo je uzas zivi

imamo mi najboljeg na balkanu,edin avdić
Edin je s javnog servisa otjeran. Toliko o njima. :oops:
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#411 Re: BH sportski komentatori!!

Post by Entropio »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Mustang1 wrote:Koji BH Sportski komentatori .. Mi nemamo takvih .. Baho je bio posljednji koji je bio pravi komentator ovo sve ostalo je uzas zivi

imamo mi najboljeg na balkanu,edin avdić
Najbolji je za košarku, ali za fudbal ne... Prenosio je par puta fudbal na OBN-u i jednostavno mu ne leži.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58437
Joined: 03/08/2010 19:04

#412 Re: BH sportski komentatori!!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Entropio wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Mustang1 wrote:Koji BH Sportski komentatori .. Mi nemamo takvih .. Baho je bio posljednji koji je bio pravi komentator ovo sve ostalo je uzas zivi

imamo mi najboljeg na balkanu,edin avdić
Najbolji je za košarku, ali za fudbal ne... Prenosio je par puta fudbal na OBN-u i jednostavno mu ne leži.


moguće,ali je u sportu koji prenosi daleko najbolji nA balkanu
FrozenCastle
Posts: 732
Joined: 01/09/2007 15:39

#413 Re: BH sportski komentatori!!

Post by FrozenCastle »

Treba imati poseban štih za komentatora. Ljudima se ne sviđa ni kad je tehnički stil ni kad je personalni, a valja biti zanimljiv svih 90 minuta. Mozak tu radi 100 na sat i treba ostati smislen do kraja. Dok se ne pojavi bolji komentator, dobri su i ovi. Svakako više pratim sliku nego zvuk, nisam tu zbog predavanja već zbog igre.
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#414 Re: BH sportski komentatori!!

Post by General_Jackson »

Valja opet izdržati ovoga Spahu :jbt: . Frajer ne zatvara usta a definitivno ima nepodnošljivo iritirajući glas, da se bar fokusira samo na utakmicu, pa bi ga čovjek još i podnio ali neprestano s.re li s.re i davi sa nekim nebitnim stvarima.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25647
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#415 Re: BH sportski komentatori!!

Post by BHF_Manijak »

Ubise jedne te iste fraze, Nema golaaaaaaaaaa, kako ne skonta da je dosadn s tim??? Isto dijete u skoli kad glumi komentatora!

Ono sto im najvise zamjeram, pored toga sto 50% prezimena fudbalera nemaju pojma kad izgovaraju, jeste sto imaju manjak takticke analize i znanja!
Cesto gledam utakmice engleskih i njemackih komentatora, to je drugi svijeta za nase. Strucnost, znanje, poznavanje materije, analiza taktike, analiza izmjena, ma haos!
Kod nasih samo ti prenose koji je igrac s loptom i saltaju podatke s Wikipedie koliko je odigrao utakmica i koliko je golova postigao.

Ne treba ni pretjerao, k'o Marjan, pa iznositi ko mu je tetka, amidza, gdje mu strina radi, koje boje gace nosi itd...
Pravi komentator zna dozirati informacije u pravom trenutku i kolcinski, bez da te glava zaboli.
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#416 Re: BH sportski komentatori!!

Post by phillie »

Samo da Spaho ne prenosi Francuze. U proslosti je, kad bi se susreo sa nekim francuskim imenom, izvrtao jezik, ne bi li valjda pogodio tacan francuski izgovor (cijenim da je ucio francuski u osnovnoj, pa misli da zna). A mozda se dosad i dozvao pameti.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#417 Re: BH sportski komentatori!!

Post by MOSALJOZE »

Ne kontam,uredu ako se u toj zemlji izgovara odredjeno ime,ali ne ide mi u glavu da je Varane-VErane.Ne ide mi u glavu.I sve da je ispravno na francuskom,a mislim da nije,on treba da izgovara onako kako nama odgovara
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25647
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#418 Re: BH sportski komentatori!!

Post by BHF_Manijak »

Ma to je Suko idol! Frajer od 22 igraca na terenu, barem 10-torici totalno da drugo prezime!"

Upravu si za Varanea, ja sam se smijao kao lud kad sam levata cuo! Cuj vErane! :lol:

Jos je jaci Spaho sa Kvadradom, umjesto Gvardado! :lol: :mrgreen:
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#419 Re: BH sportski komentatori!!

Post by phillie »

Ma meni nije to smijesno toliko koliko on hoce da kaze neko prezime kao da ga Francuz izgovara (jbg, nezgodno je to preko tastature objasniti :D ).
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#420 Re: BH sportski komentatori!!

Post by General_Jackson »

phillie wrote:Samo da Spaho ne prenosi Francuze. U proslosti je, kad bi se susreo sa nekim francuskim imenom, izvrtao jezik, ne bi li valjda pogodio tacan francuski izgovor (cijenim da je ucio francuski u osnovnoj, pa misli da zna). A mozda se dosad i dozvao pameti.
Meni se čini da bi Spaho najradije prenosio sve utakmice, ne možemo se odmoriti ni jedan dan od njega, džaba i hd slika, postaje nepodnošljivo. :hitna:
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#421 Re: BH sportski komentatori!!

Post by General_Jackson »

General_Jackson wrote:
phillie wrote:Samo da Spaho ne prenosi Francuze. U proslosti je, kad bi se susreo sa nekim francuskim imenom, izvrtao jezik, ne bi li valjda pogodio tacan francuski izgovor (cijenim da je ucio francuski u osnovnoj, pa misli da zna). A mozda se dosad i dozvao pameti.
Meni se čini da bi Spaho najradije prenosio sve utakmice, ne možemo se odmoriti ni jedan dan od njega, džaba i hd slika, postaje nepodnošljivo. :hitna:
OPET SPAHO !! :sretan:
Pa taj čovjek je zaista nevjerovatan, ova dva dana pauze će bar napaćenim gledaocima omogućiti odmor od ovog nesnosnog kvazikomentatora i Dine Merlina i njegove školjke!
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#422 Re: BH sportski komentatori!!

Post by It_is_a_Leclerc »

Mene su forumaši nagovorili da pokušam gledati na HTV-u, i mogu samo reći da su komentatori BHT-a za HTV-ovce, doktori komentatorskih nauka. Ta šta je ono, braćo moja mila.

"Aut za Argentinu.... (pola minute ćuti)... Pravi je vragolan i brzac ovaj Šaćiri.... (pola minute ćuti)..."
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#423 Re: BH sportski komentatori!!

Post by General_Jackson »

It_is_a_Leclerc wrote:Mene su forumaši nagovorili da pokušam gledati na HTV-u, i mogu samo reći da su komentatori BHT-a za HTV-ovce, doktori komentatorskih nauka. Ta šta je ono, braćo moja mila.

"Aut za Argentinu.... (pola minute ćuti)... Pravi je vragolan i brzac ovaj Šaćiri.... (pola minute ćuti)..."
Pa kamo sreće da ovaj idiot zaćuti bar tih pola minute :oops:
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#424 Re: BH sportski komentatori!!

Post by bull21 »

Spaho svršava na Argentinu i "genijalnog Mesija"
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#425 Re: BH sportski komentatori!!

Post by Havatar »

nema golAAAAAAA
Post Reply