BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
rimano
Posts: 728
Joined: 28/12/2009 00:05

#5376 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by rimano »

kockakockica wrote:
rimano wrote:Kupila zena Bingo Coko Sljivu i Coko Smokvu
Kad nismo povratili koliko je cokolada ruzna. Osjeti se na uzegli maslac ili nesto tako.
Nisam nikad probao taj proizvod. Moras da vidis koliki je udio kakaa u toj cokoladi, jer to utice na ukus. Cokolada koja ima vec udio kakaa je bolje kvalitete, a sto je taj procenat veci sve je vise gorka. Puno raje to mijesa, pa sam imao priliku vidjeti tipa koji je probao cokoladu sa 60% kakao, i lik kaze da je pokvarena :D
Znam ja sta je cokolada sa velikim procentom kakaoa, nije to u pitanju. Ja koji inace mogu pojesti sve i svasta odmah sam ispljunuo prvi zalogaj.
Cudno je da su dva razlicita pakovanja sljiva i smokva bila podjednako grozna.
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#5377 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kockakockica »

Image


Nakon što je nedavno na tržište plasirala Vrhnje za kuhanje kompanija Milkos je odlučila ponuditi rješenje i za ljubitelje paradajz sosa. Svjesni činjenice da se u većini domaćinstava za pripravku jela koriste ili vrhnje za kuhanje ili pasirani paradajz, Milkos je odlučio svojim potrošačima ponuditi domaću – Royalističnu 387 opciju iz čega je izrastao novi brend pod nazivom Royal Passata.

Paradajz pire zauzima veoma značajno mjesto u ishrani i neizostavan je u kuhinji, a njegovi pozitivni nutritivni i zdravstveni efekti razlozi su za što češće korištenje ovog proizvoda. Crvena boja paradajza potiče od likopena, a on ima izuzetna antioksidativna svojstva. Ono što je najznačajnije je da se ta pozitivna moćna svojstva likopena povećavaju kuhanjem. Testovi su tako pokazali da tijelo može apsorbovati više likopena od prerađevina paradajza koje se koristi prilikom kuhanja nego konzumiranjem svježeg paradajza.

Pored toga što je antioksidans Milkos Royal Passata ima i dodatne pozitivne aspekte za ljudski organizam. Passata sadrži veoma malo kalorija i ne sadrži masnoću. Zbog toga neće dovesti do povećanja tjelesne mase. Izuzetno je bogat vitaminom A koji je veoma važan za vid, reprodukciju i razvoj fetusa. Iako nije bogat vitaminom C kao svježi paradajz, ipak sadrži 3,5 mg koji će pomoći u očuvanju imuniteta i zaštiti organizma. Također, sadrži i željezo, vitamin K, te nekoliko vitamina iz grupe vitamina B.



:thumbup:
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5379 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by DaShip »

Vidio sam u Bingu neku zelenu bozu, mislim da je cijena bila 2.5 km za 1-1.5 l, da li ju je neko probao?
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#5380 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kockakockica »

DaShip wrote:Vidio sam u Bingu neku zelenu bozu, mislim da je cijena bila 2.5 km za 1-1.5 l, da li ju je neko probao?
Daj fotografiju :D
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5381 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by DaShip »

kockakockica wrote:
DaShip wrote:Vidio sam u Bingu neku zelenu bozu, mislim da je cijena bila 2.5 km za 1-1.5 l, da li ju je neko probao?
Daj fotografiju :D
Za to bih morao otići u Bingo :D , ne znam da li svoju ponudu imaju na sajtu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5382 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bloo »

AmiĐa_Idriz wrote:Eki Milkos isto proizvodi grčki jogurt :mrgreen: :thumbup: Dukatov je mrak, al odma se saltam na Milkos, sto bi njihovo kad ima nase :izet:
Šta to imaš protiv tuzlanskog kantona :D?
Osim ako si na njihovo mislio na Dukat kao "hrvatsku" firmu.Većina Dukatovih proizvoda koji se mogu kupiti u BiH dolaze iz Gradačca. Mlijeko se otkupljuje lokalno od lokalnih seljaka sa kravama, ergo NAŠE KRAVE i "naši" ljudi rade tamo. Inmer je dio Dukata također.
Dukat je ušao u Lactalis grupaciju koja je francuska grupacija :D.
To naše i njihovo je jako fluidno na modernom tržištu. :D

Btw, nikad nisam uspjela da kupim MILKOS sir (oni u kockastim simpa kutijama), a da nije pokvaren. :D
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#5383 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kockakockica »

NOVO ! AS Group

Image


Image


:thumbup:
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#5384 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by probook »

A kakva je fora sa Milkos mlijekom - ima barem 6 razlicitih pakovanja...te plavo, te ovo te ono, te Farma :zoka:

Neki dan mislio kupiti i nisam...od kud znam koje je dobro, koje ne :zoka:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#5385 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by manekenka u penziji »

DaShip wrote:
kockakockica wrote:
DaShip wrote:Vidio sam u Bingu neku zelenu bozu, mislim da je cijena bila 2.5 km za 1-1.5 l, da li ju je neko probao?
Daj fotografiju :D
Za to bih morao otići u Bingo :D , ne znam da li svoju ponudu imaju na sajtu.
Meni je lično ta zelena iz Binga bolja nego ijedna slasticarska.
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5386 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by DaShip »

manekenka u penziji wrote:
Meni je lično ta zelena iz Binga bolja nego ijedna slasticarska.
Cijena me je natjerala da sumnjam u kvalitet, za tako egzotično piće bih očekivao barem 3.5-4 KM za 0.5 litara, a ne 2.5 km za 1-1.5 l.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#5387 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by manekenka u penziji »

DaShip wrote:
manekenka u penziji wrote:
Meni je lično ta zelena iz Binga bolja nego ijedna slasticarska.
Cijena me je natjerala da sumnjam u kvalitet, za tako egzotično piće bih očekivao barem 3.5-4 KM za 0.5 litara, a ne 2.5 km za 1-1.5 l.

A nije zem zem u njoj nego malo brašna i šećera :D
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5388 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by DaShip »

manekenka u penziji wrote:
DaShip wrote:
manekenka u penziji wrote:
Meni je lično ta zelena iz Binga bolja nego ijedna slasticarska.
Cijena me je natjerala da sumnjam u kvalitet, za tako egzotično piće bih očekivao barem 3.5-4 KM za 0.5 litara, a ne 2.5 km za 1-1.5 l.

A nije zem zem u njoj nego malo brašna i šećera :D
Šta je zem zem? :shock: Sve te "zdrave hrane" i egzotične stvari se prodaju po visokoj cijeni ili zbog potražnje ili zato što mogu :D
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#5389 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bumerangss »

avenija wrote:Image

hajde bujrum 8-)
Kako si uredna... jesi li za udaju? :D

Koji je recept uštipaka? Ah me krenuo... grehota ti je :razz:
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#5390 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by avenija »

Drug, musko sam. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5391 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bloo »

avenija wrote:Drug, musko sam. :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:
al' i dalje su ti dobri ustipci
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#5392 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kockakockica »

Ahahaha, kad se nisam cokoladom zadavio :lol:
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#5393 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by klixo »

Kakvi su ovo ustipci na suhoj tavi ? Ovo je przeni hljeb :D
Barem pola ustipka mora biti potopljeno u ulju.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#5394 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

klixo wrote:Kakvi su ovo ustipci na suhoj tavi ? Ovo je przeni hljeb :D
Barem pola ustipka mora biti potopljeno u ulju.
Meni liči na komade piletine. :)
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#5395 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bumerangss »

avenija wrote:Drug, musko sam. :mrgreen:
:-) ala si neki uredan frajer i dobro kuhas tj peceš :D grehota ti je, treba da mi dadneš
Recep mislim uštipaka? Kojd brašno je li germa ili soda bikarbona, idu li jaja i je li potkuhaš jogurtom?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5396 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bloo »

bumerangss wrote:
avenija wrote:Drug, musko sam. :mrgreen:
:-) ala si neki uredan frajer i dobro kuhas tj peceš :D grehota ti je, treba da mi dadneš
Recep mislim uštipaka? Kojd brašno je li germa ili soda bikarbona, idu li jaja i je li potkuhaš jogurtom?
zadaj se
https://www.coolinarika.com/
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5397 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by DaShip »

manekenka u penziji wrote: Meni je lično ta zelena iz Binga bolja nego ijedna slasticarska.
Neko ju je već ranije spomenuo, proizvodi ju neka kompanija Bozadžija Evropa, ambalaža veoma nakaradna, "uvučena" valjda zbog fermentacije (mada mi nije jasno kako može trajati godinu dana bez pasterizacije), na deklaraciji uopšte nije naznačen sastav niti nutritivne vrijednosti, okus bezveze, ako je ovo imalo vjerno pravoj bozi ne znam zašto se toliko uzdiže u nebesa (mada se isto radi i sa coca cola-om koja je po meni gora od ove boze :D ).
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#5398 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
klixo wrote:Kakvi su ovo ustipci na suhoj tavi ? Ovo je przeni hljeb :D
Barem pola ustipka mora biti potopljeno u ulju.
Meni liči na komade piletine. :)
Kad vidjeh ovu tavu i ovo...odmah me podsjeti na scenu u kojoj se nalaze Hopkins i Ray Liotta. :D

Da ne postavljam sliku, niti navodim koji je film. Vecina ce skontat. :D

Mada sigurno je ukusno. I tim na filmu je bilo. :D
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#5399 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Bloo wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Eki Milkos isto proizvodi grčki jogurt :mrgreen: :thumbup: Dukatov je mrak, al odma se saltam na Milkos, sto bi njihovo kad ima nase :izet:
Šta to imaš protiv tuzlanskog kantona :D?
Osim ako si na njihovo mislio na Dukat kao "hrvatsku" firmu.Većina Dukatovih proizvoda koji se mogu kupiti u BiH dolaze iz Gradačca. Mlijeko se otkupljuje lokalno od lokalnih seljaka sa kravama, ergo NAŠE KRAVE i "naši" ljudi rade tamo. Inmer je dio Dukata također.
Dukat je ušao u Lactalis grupaciju koja je francuska grupacija :D.
To naše i njihovo je jako fluidno na modernom tržištu. :D

Btw, nikad nisam uspjela da kupim MILKOS sir (oni u kockastim simpa kutijama), a da nije pokvaren. :D
Dukatov grčki jogurt , menščini da se zove Dukatos, proizvodi se u Hrvatskoj. Inače, Milkosov grčki jogurt je baš dobar, koristim ga u cheesecakeu koji često pravim a pijem ga i solo, sa medom i tako to. Ko voli - preporuka.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5400 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bloo »

kox wrote: Dukatov grčki jogurt , menščini da se zove Dukatos, proizvodi se u Hrvatskoj. Inače, Milkosov grčki jogurt je baš dobar, koristim ga u cheesecakeu koji često pravim a pijem ga i solo, sa medom i tako to. Ko voli - preporuka.
Ja rekoh generalno. :)
Da, neke stvari se proizvode u Hrvatskoj jer ovi u TK nemaju mašina/tehnologije...
Post Reply