BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
emirolini
Posts: 3493
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#5276 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by emirolini »

Zasto ne?
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#5277 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by VPSA »

Nebitno treba li ili ne treba, s obzirom na vlasnicku strukturu AS Grupe i ja sumnjam da bi oni bili zainteresovani za pivarsku industriju.
emirolini
Posts: 3493
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#5278 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by emirolini »

Bh ima veoma dugu tradiciju proizvodnje alkohola, sto rakije sto piva... prva fabrika piva prije vise od 100 godina ne znam zasto ne bi trebalo ici u to...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5279 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Sanjarko »

Ma onaj Vegi ajvar je vrh. Za 3 km teglu stara nedavno uzela. Seljacka hrana. Zdrava.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5280 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KB9 »

emirolini wrote:Bh ima veoma dugu tradiciju proizvodnje alkohola, sto rakije sto piva... prva fabrika piva prije vise od 100 godina ne znam zasto ne bi trebalo ici u to...
haram je



:lol:
emirolini
Posts: 3493
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#5281 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by emirolini »

Bingo Semberka

Image
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#5282 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Samprotivsviju »

https://www.klix.ba/biznis/privreda/pri ... /170714064

Znaci odron :-)

Komplet marketingu dati iste sekunde otkaze, Hari nek se drzi pjevanja :roll:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#5283 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by MOSALJOZE »

Hajde Jano hajde dušo kolo da igramoo :josipalisac:



:mrgreen:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5284 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KB9 »

voda ko voda, srpski prolom pa onda sve ostale onako realno
Ci-Nick
Posts: 5069
Joined: 15/03/2015 17:38

#5285 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Ci-Nick »

Samprotivsviju wrote:https://www.klix.ba/biznis/privreda/pri ... /170714064

Znaci odron :-)

Komplet marketingu dati iste sekunde otkaze, Hari nek se drzi pjevanja :roll:
Kažu može se konzumirati u neograničenim količinama,.. :shock:
Ne znaju da postoji trovanje vodom,.....
cranberries
Posts: 594
Joined: 02/04/2010 15:19
Location: Earth

#5286 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by cranberries »

Bingo tjestenine halal certificirane
Izvor: Akta.ba, 18.07.2017 08:12:14

Jučer, 17. 07. 2017. godine, u prostorijama kompanije Bingo Export Import doo Tuzla održana je svečana ceremonija uručenja halal certifikata čime je potvrđena uspješna implementacija zahtjeva Halal standarda BAS 1049:2010. Halal certifikat Mireli Beganović, uručio je direktor Agencije, Amir Sakić.

Certifikacijskim auditom, koji je izvršen u krajem aprila ove godine, utvrđeno je da kompanija ispunjava sve zahtjeve propisane Halal standardom BAS 1049:2010 te da joj se može uručiti halal certifikat.

"Današnjom dodjelom halal certifikata ozvaničili smo završetak procesa halal certificiranja 'Pogona za proizvodnju tjestenina' kompanije Bingo doo Tuzla. Ukupna paleta bh. halal proizvoda na tržištu bogatija je za novih 17 proizvoda koji su već dostupni konzumentima širom prodajnih objekata kompanije", rekao je direktor Agencije Amir Sakić.

"Pored postojećih standarda HACCP i ISO 9001:2015 u Fabrici za proizvodnju tjestenine uspješno je implementiran i HALAL standard kojim kompanija Bingo daje još jednu potvrdu zdravstvene ispravnosti i sigurnosti proizvoda svojim potrošačima. Zahvalni smo Agenciji za certificiranje halal kvalitete i gospodinu Amiru Sakiću na uspješnoj suradnji i realizaciji standarda", kazala je dipl.ing.teh Mirela Beganović- rukovodilac proizvodnje.

Bingo Export Import doo Tuzla postoji od 1993. godine i od tada do danas postigao je veliki uspjeh u svojoj primarnoj djelatnosti- trgovini. Sa svojih 185 poslovnica širom BiH, i više od 7000 uposlenih, Bingo je najveći maloprodajni lanac u BiH.

Osim trgovinom, Bingo doo Tuzla u sklopu grupacije ima i drugih djelatnosti i industrija (proizvodnja flipsa, chipsa i drugih grickalica, proizvodnja konzumnih jaja, uzgoj brojler pilića, tekstilna industrija, proizvodnja papirne konfekcije, proizvodnja tjestenine te proizvodnja i korištenje obnovljivih izvora energije ). Pored ovoga, Bingo doo se bavi i ugostiteljstvom.

Procesom halal certificiranja obuhvaćeni su pogoni za proizvodnju tjesteninu. Proizvodi će u narednom periodu biti označeni znakom halal kvalitete, saopćeno je iz ove kompanije.

Image

Image
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#5287 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kockakockica »

Dva nova proizvoda Kenta na tržištu

Riječ je o Kent sendvič keksu Double Trouble i o novoj liniji Kent napolitanki

Konditorska industrija Kent iz Visokog lansirala je na tržište dva nova proizvoda na desetu godišnjicu akvizicije od strane AS GROUP.

Image

Riječ je o Kent sendvič keksu Double Trouble i o novoj liniji Kent napolitanki.

"Prije 10 godina provedena je prva akvizicija u kojoj je jedan domaći proizvođač kupio stranu firmu. Akviziciju smo okončali 22. jula 2007. godine i tada je to odjeknulo kao senzacija. Mi smo tada bili u svojevrsnoj ekspanziji sa našim konditorskim programom, a Kent Elit je na neki način stajao na putu našeg razvoja. Sudeći po tome kako se situacija dalje razvijala na tržištu, akvizicija se pokazala kao pun pogodak", kazao je Mirsad Omić, direktor prodaje AS d.o.o., firme koja je tada provela proces kupovine ove turske tvornice keksa sa njenim pogonima u Visokom.


Image


Double Trouble - Kent sendvič keks je prvi ovakav proizvod domaćeg proizvođača na policama Bosne i Hercegovine. Ovaj proizvod nastao je po recepturi domaćih tehnologa i do sada se pokazao kao izvrstan. Dostupan je u dva okusa - vanilija i kakao. Kent napolitanka, sa poboljšanom recepturom i novom ambalažom, na tržištu se pojavila sa okusom kakaoa u 700 g i 240 g.



Kent zapošljava 74 radnika u pogonima u Visokom. Brend čine programi kao što su Petit, Slani program – grickalice, Čajna peciva, Napolitanke, Sendvič keks Kremali, Sendvič keks Double Trouble, čokolade i kremovi.

Udio izvoza u ukupnom plasmanu je oko 13%, a Kentovi proizvodi mogu se kupiti na tržištma 29 zemalja svijeta, i to najviše u Hrvatskoj, Srbiji, Crnoj Gori, Sloveniji, Makedoniji, Mađarskoj, Švedskoj, Švicarskoj, Njemačkoj, UAE, Australiji, SAD-u i Kanadi.

Image
8)
cranberries
Posts: 594
Joined: 02/04/2010 15:19
Location: Earth

#5288 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by cranberries »

Testirana "Lejla", uzas ... ima taloga u sebi poslije prokuhavanja ( moj metod testiranja ).

Za sada jedino Oaza nema ama baš nikakvog taloga poslije prokuhavanja...
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#5289 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by VladaFBiH »

cranberries wrote:Testirana "Lejla", uzas ... ima taloga u sebi poslije prokuhavanja ( moj metod testiranja ).

Za sada jedino Oaza nema ama baš nikakvog taloga poslije prokuhavanja...
Svaka voda poslije prokuhavanja ima taloga osim destilovane vode - u pitanju su minerali (u nekoj manje u nekoj više - imaš sastav vode na istoj)... nađi drugu mjerodavniju metodu :)
cranberries
Posts: 594
Joined: 02/04/2010 15:19
Location: Earth

#5290 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by cranberries »

VladaFBiH wrote:
cranberries wrote:Testirana "Lejla", uzas ... ima taloga u sebi poslije prokuhavanja ( moj metod testiranja ).

Za sada jedino Oaza nema ama baš nikakvog taloga poslije prokuhavanja...
Svaka voda poslije prokuhavanja ima taloga osim destilovane vode - u pitanju su minerali (u nekoj manje u nekoj više - imaš sastav vode na istoj)... nađi drugu mjerodavniju metodu :)
Nije mi bas ugodno da pijem kamenac... znam prepoznati sta je sta :)

Ali slazem se da nije mjerodavna metoda ali eto ja po tome razlikujem vode.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#5291 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by VladaFBiH »

cranberries wrote:
VladaFBiH wrote:
cranberries wrote:Testirana "Lejla", uzas ... ima taloga u sebi poslije prokuhavanja ( moj metod testiranja ).

Za sada jedino Oaza nema ama baš nikakvog taloga poslije prokuhavanja...
Svaka voda poslije prokuhavanja ima taloga osim destilovane vode - u pitanju su minerali (u nekoj manje u nekoj više - imaš sastav vode na istoj)... nađi drugu mjerodavniju metodu :)
Nije mi bas ugodno da pijem kamenac... znam prepoznati sta je sta :)

Ali slazem se da nije mjerodavna metoda ali eto ja po tome razlikujem vode.
ukus i kvalitet vode (dobrim dijelom) upravo zavise od tog kako kažeš kamenca :) - voda bez istog je destilovana voda koja nije nimalo dobra za tvoje zdravlje
cranberries
Posts: 594
Joined: 02/04/2010 15:19
Location: Earth

#5292 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by cranberries »

Ti stvarno mora da se zezas?
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#5293 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by probook »

Kupih neki domaci origano iz Velike Kladuse (barem oni pakuju), inace kupujem onaj Kotanyi kako li se vec zove proizvodjac. Uglavnom origano ovaj domaci nigdje veze ni mirisa ni ukusa - katastrofa.
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#5294 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bumerangss »

probook wrote:Kupih neki domaci origano iz Velike Kladuse (barem oni pakuju), inace kupujem onaj Kotanyi kako li se vec zove proizvodjac. Uglavnom origano ovaj domaci nigdje veze ni mirisa ni ukusa - katastrofa.
Ja uzimam zelenu kesicu origano mislimda seti pakuje i sasvim je OK
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#5295 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ado_sar »

cranberries wrote:Testirana "Lejla", uzas ... ima taloga u sebi poslije prokuhavanja ( moj metod testiranja ).

Za sada jedino Oaza nema ama baš nikakvog taloga poslije prokuhavanja...
Haha, taman kad pomislim da sam sve cuo :-)
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#5296 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

cranberries wrote:Testirana "Lejla", uzas ... ima taloga u sebi poslije prokuhavanja ( moj metod testiranja ).

Za sada jedino Oaza nema ama baš nikakvog taloga poslije prokuhavanja...
Pij destilovanu voda, ona nema taloga.
:thumbup: 8-)
User avatar
moa
Posts: 3622
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#5297 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by moa »

Pettit as grupacije, njihovi keksi bogati vlaknima (fit) za 10.
cranberries
Posts: 594
Joined: 02/04/2010 15:19
Location: Earth

#5298 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by cranberries »

Znači oaza je destilovana? Prava voda mora imati talog?? What... cio moj život sam živio u zabludi... koji likovi :run:
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#5299 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kockakockica »

Semberske supe nakon šest godina ponovo na policama Binga


Image

Proizvodni pogon Fabrike za preradu sušenog povrća i začina "Semberka" u 2017. godini radi punim kapacitetom.

U fabrici se trenutno proizvodi i pakuje Semberski dodatak jelima od 500g ,1000g, 5000g, Bio začin od 150g , a od 15. aprila počela je prerada i sušenje krompira, srijemoša, mrkve i paštrnjaka i trajat će sve do kraja godine gdje se dnevno prerađuje 50t svježeg povrća i angažovano je i do 130 ljudi. Krajem jula počela je proizvodnja Semberskih supa, a od 1. augusta i pakovanje Semberskog dodatka jelima s povrćem u "pouch" kesicama po 250g. Ova vrsta kesice ima funkciju očuvanja aroma i dolazi uz praktični zip koji će pomoći da se u zatvorenoj kesici sve arome začina sačuvaju što duže, saopćeno je iz kompanije Bingo.

Nakon što su 2011. godine posljednji put na tržištu bile prisutne supe u 5 okusa: kokošija, povrtna, goveđa, krem supa od gljiva i tarhana s paradajzom, sada su po staroj recepturi proizvedene u 3 okusa: kokošija, goveđa i povrtna.

Semberske supe imaju dugu tradiciju proizvodnje, tačnije od 1979. godine, te su u fabrici zadržali tu prepoznatljivu tradicionalnu recepturu, sa dodatkom domaćih sastojaka koji daju poseban okus supama, što ujedno i izdvaja ove supe od drugih na tržištu.

U narednom periodu pod istim brendom planiraju se još dvije vrste, sa tjesteninom u obliku slova i tarhana.

Svim supama zajednička je zlatno-žuta boja karakteristična i za Semberski dodatak jelima, te neodoljiva aroma prave domaće supe.

"U proteklom periodu kompanija Bingo investirala je velika sredstva u obnovu pogona. Najvažnije je to što je na tržište vraćen dobro poznati brend. U začinima i proizvodima brenda „Semberka“ sadržano je sušeno povrće iz vlastite proizvodnje što ga samim tim čini kvalitetnijim od drugih proizvoda, jer u proizvodnji u tom slučaju imaju kontrolu nad sirovinom, tokom cijelog procesa, od sadnje, sušenja, do usitnjavanja i miješanja po recepturama", poručuju iz ove kompanije.


Image

Image
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#5300 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by DaShip »

Nikada mi nije bilo jasno zašto ljudi kupuju te instant supe, može li me neko prosvijetliti?Instant supe sa paradajzom, bundevom i slične mogu razumjeti (okus je barem dobar), ali čemu ove kokošje i povrćne?
Post Reply