BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Slo Burner
Posts: 5340
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#5226 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Slo Burner »

Vizionar 1985 wrote:Evo pojavili se od vegafruita bivsi brend Vegi ajvara. Dobar, 2 km mala tegla. Sviti proizvodi ako se ne varam.

Zadnjih mjesec na akcijama sweety sokovi po marku, valjda pred istek rokova :thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5227 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Sanjarko »

Slo Burner wrote:
Vizionar 1985 wrote:Evo pojavili se od vegafruita bivsi brend Vegi ajvara. Dobar, 2 km mala tegla. Sviti proizvodi ako se ne varam.

Zadnjih mjesec na akcijama sweety sokovi po marku, valjda pred istek rokova :thumbup:
Znam evo stoji mi nacet, hvala napomenu me da ga popijem, ja zaboravio na njega.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#5228 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Slo Burner wrote:
Vizionar 1985 wrote:Evo pojavili se od vegafruita bivsi brend Vegi ajvara. Dobar, 2 km mala tegla. Sviti proizvodi ako se ne varam.

Zadnjih mjesec na akcijama sweety sokovi po marku, valjda pred istek rokova :thumbup:
Na akciji su mjesecima, nekada budu i 90 feninga u Klasu (od jabuke). Nisu pred istek roka nego vjerovatno pokušavaju da se ponovo pozicioniraju na tržištu pa idu sa niskim cijenama. Prave sokove i pod etiketom Master.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5229 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Sanjarko »

kox wrote:
Slo Burner wrote:
Vizionar 1985 wrote:Evo pojavili se od vegafruita bivsi brend Vegi ajvara. Dobar, 2 km mala tegla. Sviti proizvodi ako se ne varam.

Zadnjih mjesec na akcijama sweety sokovi po marku, valjda pred istek rokova :thumbup:
Na akciji su mjesecima, nekada budu i 90 feninga u Klasu (od jabuke). Nisu pred istek roka nego vjerovatno pokušavaju da se ponovo pozicioniraju na tržištu pa idu sa niskim cijenama. Prave sokove i pod etiketom Master.
Evo pogledo datum do 22.6 ove godine vazi. Jb to je nista. U ratu sam jeo lanch pakete starije od Korejanskog rata.
Mislim da i kad istekne par dana mozda valja jos, sto sta.

Jbg brzo smo rat zaboravili mozda, pa sad i datume ganjamo. Istina zbog bolesti vecinom, svako drugi ima neku bolest od stomacnih pa nadalje.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5340
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#5230 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Slo Burner »

Don't get me wrong, sokovi su pravo dobri u odnosu na cijenu za koju se prodaju
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#5231 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Vizionar 1985 wrote:
Evo pogledo datum do 22.6 ove godine vazi. Jb to je nista. U ratu sam jeo lanch pakete starije od Korejanskog rata.
Mislim da i kad istekne par dana mozda valja jos, sto sta.

Jbg brzo smo rat zaboravili mozda, pa sad i datume ganjamo. Istina zbog bolesti vecinom, svako drugi ima neku bolest od stomacnih pa nadalje.
Ja i dalje izgledam k'o da mi je 20 od onih silnih ratnih konzervansa :) Ma i treba paziti na rokove, ne stavljaju ih džaba.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5232 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Sanjarko »

Slo Burner wrote:Don't get me wrong, sokovi su pravo dobri u odnosu na cijenu za koju se prodaju
Ma znam. Evo ovaj sto sam sad popio dobar.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5233 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Sanjarko »

kox wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Evo pogledo datum do 22.6 ove godine vazi. Jb to je nista. U ratu sam jeo lanch pakete starije od Korejanskog rata.
Mislim da i kad istekne par dana mozda valja jos, sto sta.

Jbg brzo smo rat zaboravili mozda, pa sad i datume ganjamo. Istina zbog bolesti vecinom, svako drugi ima neku bolest od stomacnih pa nadalje.
Ja i dalje izgledam k'o da mi je 20 od onih silnih ratnih konzervansa :) Ma i treba paziti na rokove, ne stavljaju ih džaba.
Ma ne kazem da ne treba, al ono nije isteklo sto ne kupit.
Dok god nije isteklo valja, cak i ako je pri isteku, ono 5-7 dana pred istek.
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#5234 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bumerangss »

Ne znam kome da se požalim ali me boli sto je coca cola od pola litra poskupila na trafikama duhanprometa sa 1,00 na 1,30 KM :sad:

I prije je bila 1,20 KM na nekim ekskluzivnijim trafikama gdje nije bilo konkurencije ali odavno je u Nedžarićima gdje imaju još dvije druge trafike bila samo markica a sad je 1,30 KM :D

Ja kad fino doruckujem moram popiti makar zero :run:
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#5235 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Toffee karamela »

bumerangss wrote:Ne znam kome da se požalim ali me boli sto je coca cola od pola litra poskupila na trafikama duhanprometa sa 1,00 na 1,30 KM :sad:

I prije je bila 1,20 KM na nekim ekskluzivnijim trafikama gdje nije bilo konkurencije ali odavno je u Nedžarićima gdje imaju još dvije druge trafike bila samo markica a sad je 1,30 KM :D

Ja kad fino doruckujem moram popiti makar zero :run:
Neka oni poskupljuju na trafikama mami svojoj, ide ljeto i zinulo im dupe za extra dobiti, a da su se toliko obezobrazili da 0,5 natakare cijenu kao 1l u marketu to će im se već obiti o glavu. Hvala bogu marketa na svakom koraku da i prolaznici mogu kupiti kad ožedne a oni kojima treba za kuće podmire se u jednom šopingu i zaštekaju je u frižider, to nije valjda nikakav problem. Ostat će im onda jedino turisti da ih gule...
User avatar
mayab
Posts: 27122
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#5236 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mayab »

Prva liga :thumbup: :thumbup:

Image
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#5237 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by vanjki »

mayab wrote:Prva liga :thumbup: :thumbup:

Image

gdje ima kupiti ovaj sir? meni je njihov jogurt najbolji i jedini nema dug datum.tj ne stavljaju konzervans
User avatar
mayab
Posts: 27122
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#5238 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mayab »

Ja ga kupovao u Bingu
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#5239 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

na svim trafikama je sada coca colini proizvodi 1,3KM
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#5240 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bersK »

mayab wrote:Prva liga :thumbup: :thumbup:

Image


Bili su i na Al Jazeeri. Svaka im čast.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#5241 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zlo zlo »

slažem se za pađeni sir i jogurt da je dobar.


Image danas probane pljeske i pravo fine :D dok se ćevapi redovno kupuju i uvijek su isti i dobri.
User avatar
ElRe
Posts: 10790
Joined: 12/12/2011 11:28

#5242 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ElRe »

Pađeni je iz Bilece, pa vidite kome dajete pare.
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#5243 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by parappa »

ElRe wrote:Pađeni je iz Bilece, pa vidite kome dajete pare.
Pare idu DOMACOJ firmi... Bileca je BOSNA I HERCEGOVINA.

Pogledaj video od minute 9... covjek fino objasnjava da odkupuju i u federaciji. preko 150 domacinstava zivi od prodaje njima. Zasto da ne podrzimo ovu kompaniju?
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#5244 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by MOSALJOZE »

parappa wrote:
ElRe wrote:Pađeni je iz Bilece, pa vidite kome dajete pare.
Pare idu DOMACOJ firmi... Bileca je BOSNA I HERCEGOVINA.

Pogledaj video od minute 9... covjek fino objasnjava da odkupuju i u federaciji. preko 150 domacinstava zivi od prodaje njima. Zasto da ne podrzimo ovu kompaniju?
Postoji ona firma takodjer iz :bih: koja proizvodi keks,ili tako nešto.Vlasnik ratni zločinac.
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#5245 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by parappa »

MOSALJOZE wrote:
parappa wrote:
ElRe wrote:Pađeni je iz Bilece, pa vidite kome dajete pare.
I
Pare idu DOMACOJ firmi... Bileca je BOSNA I HERCEGOVINA.

Pogledaj video od minute 9... covjek fino objasnkOjava da odkupuju i u federaciji. preko 150 domacinstava zivi od prodaje njima. Zasto da ne podrzimo ovu kompaniju?
Postoji ona firma takodjer iz :bih: koja proizvodi keks,ili tako nešto.Vlasnik ratni zločinac.
Znam... strudle aleksandrija iz zvornika. Ne kupujem vise njihove produkte.
Ali posto ovaj nenad vukoje nije ratni zlocinac nemam problem kupiti od te firme.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5246 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KB9 »

bersK wrote:
mayab wrote:Prva liga :thumbup: :thumbup:

Image


Bili su i na Al Jazeeri. Svaka im čast.
eh ovo treba danas isprobat, tj veceras uz klasiko :mrgreen:
User avatar
ElRe
Posts: 10790
Joined: 12/12/2011 11:28

#5247 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ElRe »

MOSALJOZE wrote:
parappa wrote:
ElRe wrote:Pađeni je iz Bilece, pa vidite kome dajete pare.
Pare idu DOMACOJ firmi... Bileca je BOSNA I HERCEGOVINA.

Pogledaj video od minute 9... covjek fino objasnjava da odkupuju i u federaciji. preko 150 domacinstava zivi od prodaje njima. Zasto da ne podrzimo ovu kompaniju?
Postoji ona firma takodjer iz :bih: koja proizvodi keks,ili tako nešto.Vlasnik ratni zločinac.
Imali smo raspravu da je bojkot rs proizvoda jedini nacin da Bosnjaci na neki nacin kazne rs. Povod i teme su bile dan rs, neizglasavanje Deklaracije o genocidu u Srebrenici. Na taj nacin samo podrzavamo one koji rade protiv BiH. Otidjite do Bilece i Gacka pa vidite ko su im heroji, cije slike krase zgrade fasada i bilborde.
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#5248 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kockakockica »

“Dita” na tržište plasirala stari poznati proizvod


Fabrika deterdženata “Dita” ponovo proizvodi i na tržište plasira deterdžent “Krin”, nekada prvi bezfosfatni deterdžent u bivšoj Jugoslaviji. Pored dobrih ekoloških komponenti koji sadrži ovaj deterdžent, u njegovu proizvodnju Dita ugrađuje preko 80 % domaćih sirovina.


Image


- Prve količine “Krin” denerdženta proizveli smo prije mjesec dana i riječ je o izuzetno kvalitetnom deterdžentu koji ima izuzetno perljivu moć pranja. Pored dobrih svojstava koje sadrži ovaj deterdžent, ovo je ujedno i najjeftiniji proizvod iz Ditinog asortimana, a prema našim pokazateljima prodaje “Krin” je dosta dobro prihvaćen na tržištu,” kazao je Nedžad Gavranović, produkt menadžer Fabrike deterdženata Dita Tuzla.


:thumbup:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5249 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KB9 »

haman nema ovog hercegovackog sira u svakom bingu :skoljka:
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#5250 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by prof. »

ElRe wrote: Imali smo raspravu da je bojkot rs proizvoda jedini nacin da Bosnjaci na neki nacin kazne rs. Povod i teme su bile dan rs, neizglasavanje Deklaracije o genocidu u Srebrenici. Na taj nacin samo podrzavamo one koji rade protiv BiH. Otidjite do Bilece i Gacka pa vidite ko su im heroji, cije slike krase zgrade fasada i bilborde.
prosto je nevjerovatno da postoje Bošnjaci koji vjeruju da jačaju BiH kupujući proizvode iz RS :-) istog onog entiteta čiji građani osporavaju pravo da jezik zovemo bosanskim, koji sabotira sve moguće procese koji bi popravili život svih građana BiH, u čijim trgovinama nećeš naći proizvode iz fbih ni u tragovima i da ne pišem dalje. što se mene tiče, ovo isto važi i za proizvode iz hrvatske i srbije, na jednoj od tema sam već napisao - ako ne proizvodimo neki proizvod ili ga nemamo dovoljnog kvalitetnog ja kupujem njemačko, talijansko, mađarsko ali od ovih koji neće naše i smeta im naziv jezika neka hvala :bih:
Post Reply