BH posta i otvorene koverte od Suda

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#26 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

ibi wrote:
Kako mislis da "GENERALNI DIREKTOR BH TELECOMA", nadje rjesenje - da li razumjes ciji je on igrac, ko njega imenuje, ko ga smjenjuje i od koga prima platu (ciji je BH telecom?) ?

Znam ciji su igraci , al ovo sa otvorenim kovertama je preslo sve granice.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#27 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ibi »

modem33 wrote:
ibi wrote:
Kako mislis da "GENERALNI DIREKTOR BH TELECOMA", nadje rjesenje - da li razumjes ciji je on igrac, ko njega imenuje, ko ga smjenjuje i od koga prima platu (ciji je BH telecom?) ?

Znam ciji su igraci , al ovo sa otvorenim kovertama je preslo sve granice.
daBOG da ostane na tome ti bi mogao imati mnogo vece probleme.......

javi nam sta ce se desavati u narednom periodu pratim !!!!
rtldanas
Posts: 87
Joined: 28/11/2016 20:25

#28 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by rtldanas »

pa potuži se pošti.....
a inače ima i stranaka koje otvore sudsko pismeno,pogledaju što piše, zalijepe ga opet pa se vrati tako u sud neuručeno....kao da nitko neće primjetiti da je otvarano pa ponovno lijepljeno :lol:
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#29 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

rtldanas wrote:pa potuži se pošti.....
a inače ima i stranaka koje otvore sudsko pismeno,pogledaju što piše, zalijepe ga opet pa se vrati tako u sud neuručeno....kao da nitko neće primjetiti da je otvarano pa ponovno lijepljeno :lol:

Nista zvat cu ja ovog jednog glavnog ... koji ce nazvati direktora BH poste ...
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#30 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ibi »

modem33 wrote:
rtldanas wrote:pa potuži se pošti.....
a inače ima i stranaka koje otvore sudsko pismeno,pogledaju što piše, zalijepe ga opet pa se vrati tako u sud neuručeno....kao da nitko neće primjetiti da je otvarano pa ponovno lijepljeno :lol:

Nista zvat cu ja ovog jednog glavnog ... koji ce nazvati direktora BH poste ...
On ce ti reci "da je dosla otvorena ili ostecena, nasa posta bi konstatovala to i napisala: "posiljka otvorena" "postiljka ostecena" - ovako nemamo dokaze da je dosla otvorena.......
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#31 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by vješalica »

ibi wrote:
koverte ne dolaze otvorene, nego zatvorene, mozda je tvoju neko otvorio
haj ne lupaj
više sam koverti dobila ovakvih poslom nego što si ti nabio minuta svog života na zemlji
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#32 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by un1ted »

Image

:bih: :bih:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#33 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by Heller »

Meni je poziv na prekrsajni nedavno doso otvoren, tj nije uopste zaljepljena koverta mozda je nestalo pljuvacke na pisarnici :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#34 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by karanana »

ni meni nije jasno zasto plave sudske koverte dolaze u posti otvorene. a dolaze i meni. odnosno nisu samo sudske nego recimo i iz drugih drzavnih institucija....porezna, opstine, ministarstva, picke materine.....
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#35 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by insomnia78 »

Mrsko im lizati
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#36 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by Krokodajl »

insomnia78 wrote:Mrsko im lizati
Remi Gaillard primjećen ovih dana kako hoda u poštarskom odijeli u Sarajevu.
accident
Posts: 13
Joined: 09/06/2016 11:34

#37 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by accident »

Dolaze otvorene da mozete pogledati sadrzaj pa tek onda potpisati da ste zaista primili ono sto je naznaceno na onom plavom papiricu kojeg zadrzi postar. Neko bi mogao napisati da vam je poslao recimo opomenu, vi potpisete da ste primili, a tamo u koverti par bijelih listova na kojima nista ne pise.
rtldanas
Posts: 87
Joined: 28/11/2016 20:25

#38 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by rtldanas »

Heller wrote:Meni je poziv na prekrsajni nedavno doso otvoren, tj nije uopste zaljepljena koverta mozda je nestalo pljuvacke na pisarnici :mrgreen: :mrgreen:
pa moguće je da nije bila zalijepljena kuverta ili je bila loše zalijepljena..... u sudu se većinom koristi ono bijelo ljepilo u tubi( izgleda kao malo veće labelo),pa možda slabo drži :D
rtldanas
Posts: 87
Joined: 28/11/2016 20:25

#39 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by rtldanas »

accident wrote:Dolaze otvorene da mozete pogledati sadrzaj pa tek onda potpisati da ste zaista primili ono sto je naznaceno na onom plavom papiricu kojeg zadrzi postar. Neko bi mogao napisati da vam je poslao recimo opomenu, vi potpisete da ste primili, a tamo u koverti par bijelih listova na kojima nista ne pise.
to je smiješno...kuverte ne smiju dolaziti otvorene i lijepe se kao što sam naveo u prethodnom postu. od suda ti sigurno neće doći par bijelih listova(osim ako ih poštar sam namjerno ne ubaci),osim toga nitko osim osobe kojoj je pismo upućeno, nije ovlašten ovarati isto, jer bi to bilo kazneno djelo - "Povreda tajnosti pisma ili drugih posiljki" iz člana 186 KZ FBiH.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#40 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by muminovic »

modem33 wrote:
un1ted wrote:
modem33 wrote:Znaci u BH posti krimosi teski ... moguce je da su 100% zamijenili pozitivnu presudu sa negativnom.
:lol: :lol: bosnjo i teorije zavjere.

Glup si. Zasto bi netko otvarao tudju postu ako nece "nesto mutiti ili podvaliti" ... ?
male su sanse da je bilo ko otvorio i bilo ko podvalio.

Desava se cesto da dodje "otvoreno", vjerovatno greskom...

Na osnovu broja presude mozes bez problema doci do presude u sudu ako sumnjas u autenticnost.

Obrati rok na pouku o pravnom lijeku, da imas pravo zalbe, a jedino sto je cudnu u svemu posto pises da imas zastupnika je to sto je posta njemu morala biti urucena, a ne tebi.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#41 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by hrasno38 »

Ajde nek meni neko objasni po kojoj to logici ja trebam da platim 3 KM zato sto mi je neko na carini ili vec gdje otvorio i provjerao paket????
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#42 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by holowey »

hrasno38 wrote:Ajde nek meni neko objasni po kojoj to logici ja trebam da platim 3 KM zato sto mi je neko na carini ili vec gdje otvorio i provjerao paket????
carinsko evidentiranje se naplacuje, tome dodas uplatnicu i postarinu i eto ga...sve po zakonu... :bih:
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#43 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by hrasno38 »

holowey wrote:
hrasno38 wrote:Ajde nek meni neko objasni po kojoj to logici ja trebam da platim 3 KM zato sto mi je neko na carini ili vec gdje otvorio i provjerao paket????
carinsko evidentiranje se naplacuje, tome dodas uplatnicu i postarinu i eto ga...sve po zakonu... :bih:
ama znam ja da je to po zakonu ali to je mimo svake pameti!!!
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#44 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by un1ted »

Zakon. Treba li jos nesto? Cijela drzava je van pameti.
human01d
Posts: 78
Joined: 28/01/2008 22:37

#45 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by human01d »

Desava se da se koverte salju otvorene, sluzbenik koji popunjava sadrzaj koverti na kraju kovertu ne zalijepi i posalje je otvorenu.
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#46 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by belfy »

cek malo, znaci @modem33 misli da mu je neko promijenio papir u omotnici (dakle presudu) iako ista ide u vise primjeraka, ali bi da njega smute...

a, @hrasno38 misli da carina radi dzaba i/ili da ne treba provjeravati sadrzinu paketa...

jesam dobro razumio? :-?
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#47 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ho oponopono »

...a dešava se i meni...ali kontam okej ako si ga lulila sinoć pa se preforsirala...nije bed...sve pet...odmaraj jezik...:pusi2:
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#48 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ibi »

modem33 wrote:Meni nije jasno zbog cega koverte dolaze "otvorene" kad dolazi postar preporuceno npr. kad od kantonalnog suda dolazi ?

Da li i vama to dolazi tako otvorene ? Glupo mi je to skroz ...

Sta bi na kraju ?
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#49 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

ibi wrote:
modem33 wrote:Meni nije jasno zbog cega koverte dolaze "otvorene" kad dolazi postar preporuceno npr. kad od kantonalnog suda dolazi ?

Da li i vama to dolazi tako otvorene ? Glupo mi je to skroz ...

Sta bi na kraju ?

Prijavio generalnom direktoru BH poste ...
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#50 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ibi »

modem33 wrote:
ibi wrote:
modem33 wrote:Meni nije jasno zbog cega koverte dolaze "otvorene" kad dolazi postar preporuceno npr. kad od kantonalnog suda dolazi ?

Da li i vama to dolazi tako otvorene ? Glupo mi je to skroz ...

Sta bi na kraju ?

Prijavio generalnom direktoru BH poste ...
Znaci nista od svega.
Post Reply