BH posta i otvorene koverte od Suda

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#1 BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

Meni nije jasno zbog cega koverte dolaze "otvorene" kad dolazi postar preporuceno npr. kad od kantonalnog suda dolazi ?

Da li i vama to dolazi tako otvorene ? Glupo mi je to skroz ...
User avatar
holowey
Posts: 8433
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by holowey »

gledaj to sa pozitivne strane, postar ti omoguci da pogledas sta je u pitanju pa onda odlucis da li ces primiti sudsko pismeno ili da se vrati neisporuceno :D :evil:
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#3 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

holowey wrote:gledaj to sa pozitivne strane, postar ti omoguci da pogledas sta je u pitanju pa onda odlucis da li ces primiti sudsko pismeno ili da se vrati neisporuceno :D :evil:

pa glupo mi to .... moze citava FBiH da pogleda postu koja je privatnog karaktera .... moze tamo neka Sefika pogledati da ima sta pricati uz kafu jer joj je dosadno i ja kasnije dodjem i slomijem sudiju i njegovo dijete npr. ... 8-)
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#4 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ibi »

modem33 wrote:Meni nije jasno zbog cega koverte dolaze "otvorene" kad dolazi postar preporuceno npr. kad od kantonalnog suda dolazi ?

Da li i vama to dolazi tako otvorene ? Glupo mi je to skroz ...
koverte ne dolaze otvorene, nego zatvorene, mozda je tvoju neko otvorio
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#5 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

ibi wrote:
modem33 wrote:Meni nije jasno zbog cega koverte dolaze "otvorene" kad dolazi postar preporuceno npr. kad od kantonalnog suda dolazi ?

Da li i vama to dolazi tako otvorene ? Glupo mi je to skroz ...
koverte ne dolaze otvorene, nego zatvorene, mozda je tvoju neko otvorio

Kako izgleda otvorena a kako zatvorena kad se potpises na onom plavom dodatku ..

ovako sam dobio od postara licno otvorenu ... ne vidi se nigdje "da je lijepljena" i slicno ... kad potpises odvojen plavi dodatak.

Image
Last edited by modem33 on 21/01/2017 12:21, edited 1 time in total.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#6 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ibi »

modem33 wrote:
ibi wrote:
modem33 wrote:Meni nije jasno zbog cega koverte dolaze "otvorene" kad dolazi postar preporuceno npr. kad od kantonalnog suda dolazi ?

Da li i vama to dolazi tako otvorene ? Glupo mi je to skroz ...
koverte ne dolaze otvorene, nego zatvorene, mozda je tvoju neko otvorio

Kako izgleda otvorena a kako zatvorena kad se potpises na onom plavom dodatku ..

ovako sam dobio od postara otvorenu ... ne vidi se nigdje "da je lijepljena" i slicno ... kad potpises odvojen plavi dodatak.

Image
to je tvoju neko otvorio
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#7 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

Znaci u BH posti krimosi teski ... moguce je da su 100% zamijenili pozitivnu presudu sa negativnom. Sad gledam sudsko uputstvo ...i tamo pise da dolaze zatvorene + plavi dodatak na njemu.
Last edited by modem33 on 21/01/2017 12:31, edited 1 time in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#8 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by un1ted »

modem33 wrote:Znaci u BH posti krimosi teski ... moguce je da su 100% zamijenili pozitivnu presudu sa negativnom.
:lol: :lol: bosnjo i teorije zavjere.
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#9 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

un1ted wrote:
modem33 wrote:Znaci u BH posti krimosi teski ... moguce je da su 100% zamijenili pozitivnu presudu sa negativnom.
:lol: :lol: bosnjo i teorije zavjere.

Glup si. Zasto bi netko otvarao tudju postu ako nece "nesto mutiti ili podvaliti" ... ?
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#10 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ibi »

modem33 wrote:Znaci u BH posti krimosi teski ... moguce je da su 100% zamijenili pozitivnu presudu sa negativnom. Sad gledam sudsko uputstvo ...i tamo pise da dolaze zatvorene + plavi dodatak na njemu.
to ne bi bio ni prvi a ni posljednji put pogotovo ako si tuzio drzavu ili neko javno preduzece
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#11 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

ibi wrote:
modem33 wrote:Znaci u BH posti krimosi teski ... moguce je da su 100% zamijenili pozitivnu presudu sa negativnom. Sad gledam sudsko uputstvo ...i tamo pise da dolaze zatvorene + plavi dodatak na njemu.
to ne bi bio ni prvi a ni posljednji put pogotovo ako si tuzio drzavu ili neko javno preduzece

To meni onda nema smisla. Znaci tako mogu opljackat sve ljude .... sa kovertama.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#12 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ibi »

modem33 wrote:
ibi wrote:
modem33 wrote:Znaci u BH posti krimosi teski ... moguce je da su 100% zamijenili pozitivnu presudu sa negativnom. Sad gledam sudsko uputstvo ...i tamo pise da dolaze zatvorene + plavi dodatak na njemu.
to ne bi bio ni prvi a ni posljednji put pogotovo ako si tuzio drzavu ili neko javno preduzece

To meni onda nema smisla. Znaci tako mogu opljackat sve ljude .... sa kovertama.
Naravno, ali to se radi samo kada postoji interes koga si tuzio ?
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#13 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

Te koje si i naveo samo sto je ova tuzba bila bas vrlo dobro potkrijepljena s dokazima... znaci ono ... nemoguce izgubiti.
Last edited by modem33 on 21/01/2017 12:58, edited 1 time in total.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#14 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ibi »

to je to, drzava se brani na sve metode

mozda bi taj tvoj predmet doveo do 100 ili 1000 novih istih, pa bi drzava izgubila puno para

razmisli malo.......
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#15 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by un1ted »

modem33 wrote:
un1ted wrote:
modem33 wrote:Znaci u BH posti krimosi teski ... moguce je da su 100% zamijenili pozitivnu presudu sa negativnom.
:lol: :lol: bosnjo i teorije zavjere.

Glup si. Zasto bi netko otvarao tudju postu ako nece "nesto mutiti ili podvaliti" ... ?
Jako si bitna licnost da ce neko otvoriti postu, izmijeniti sadrzaj pracen pecatom potpisima i slicno. Toliki profesionalac, da bi ispao amater jer nije opet zalijepio kovertu kako bi izgledalo da je niko nije otvarao.

Bosnjo ce naci izgovor za sve, svi su ostali krivi.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#16 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ibi »

modem33 wrote:Te koje si i naveo samo sto je ova tuzba bila bas vrlo dobro potkrijepljena s dokazima... znaci ono ... nemoguce izgubiti.
jos jedno pitanje, nisam vidio da si napisao da li te je neko zastupao u tom predmetu ili si sam sebe

ako te je neko zastupao a kako kazes predmet je nemoguce izgubiti, mozda je i primio pare od suprotne strane da tvoj predmet unisti
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#17 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

ibi wrote:to je to, drzava se brani na sve metode

mozda bi taj tvoj predmet doveo do 100 ili 1000 novih istih, pa bi drzava izgubila puno para

razmisli malo.......

To je moguce sto ti govoris ...da je jedan i od te vrste scenarija. Nek isprave zakon kako treba i staviti u Parlamentarnu proceduru oba doma i onda mogu im oprostiti presudu. Smatrat cu tada validnu strategiju , ovako mi djeluje kao zesci idiotizam, a pogotovo "otvorene koverte".
Last edited by modem33 on 21/01/2017 15:19, edited 2 times in total.
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#18 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

ibi wrote:
modem33 wrote:Te koje si i naveo samo sto je ova tuzba bila bas vrlo dobro potkrijepljena s dokazima... znaci ono ... nemoguce izgubiti.
jos jedno pitanje, nisam vidio da si napisao da li te je neko zastupao u tom predmetu ili si sam sebe

ako te je neko zastupao a kako kazes predmet je nemoguce izgubiti, mozda je i primio pare od suprotne strane da tvoj predmet unisti

Ovo je drzavna taktika .... nije tu odvjetnik kriv posto je covjek pouzdan jer svjestan sam da ima i tih shema da neki odvjetnici "suruju na 2 strane istovremeno".
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by insomnia78 »

Jevreji. Njihov modus operandi
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#20 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ibi »

modem33 wrote:
ibi wrote:
modem33 wrote:Te koje si i naveo samo sto je ova tuzba bila bas vrlo dobro potkrijepljena s dokazima... znaci ono ... nemoguce izgubiti.
jos jedno pitanje, nisam vidio da si napisao da li te je neko zastupao u tom predmetu ili si sam sebe

ako te je neko zastupao a kako kazes predmet je nemoguce izgubiti, mozda je i primio pare od suprotne strane da tvoj predmet unisti

Ovo je drzavna taktika .... nije tu odvjetnik kriv posto je covjek pouzdan jer svjestan sam da ima i tih shema da neki odvjetnici "suruju na 2 strane istovremeno".
pitanje svih pitanja je CIJENA - pouzdan je do kojeg iznosa ????? drzava je spremna i na ucjene pogotovo ako taj "odvjetnik" kako navodis zavisi od "drzave" u nekim segmentima ???? Da li ga drzava u necemu finansira/pomaze/potpomaze da li je drzavni igrac ???? placal mu drzava sta iz budzeta ? Da li ceka isplate iz budzeta ? ako ceka takve ispalte, nece ih jos dugo cekati ....

pitaj ga kako ide naplata protiv drzave imal kakvih potrazivanja.......???

On pomogne drzavi, drzava njemu...... razmisli......
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#21 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

ibi wrote:
pitanje svih pitanja je CIJENA - pouzdan je do kojeg iznosa ????? drzava je spremna i na ucjene pogotovo ako taj "odvjetnik" kako navodis zavisi od "drzave" u nekim segmentima ???? Da li ga drzava u necemu finansira/pomaze/potpomaze da li je drzavni igrac ???? placal mu drzava sta iz budzeta ? Da li ceka isplate iz budzeta ? ako ceka takve ispalte, nece ih jos dugo cekati ....

pitaj ga kako ide naplata protiv drzave imal kakvih potrazivanja.......???

On pomogne drzavi, drzava njemu...... razmisli......

Znam sta hoces da kazes. Poznajem covjeka licno duzi niz godina nije to definitivno .... al ovo je ono sto si rekao u prethodnom postu ... "ako tebi presude u korist" ... mozda ce morat isplatiti jos nekoliko presuda drugima. Ova varijanta je najvjerovatnija. Al ono sto meni ide na zivce ... "otvorene koverte" ... generalni direktor BH poste mora pronaci pod hitno naci rjesenje za ovo.
Last edited by modem33 on 21/01/2017 15:50, edited 2 times in total.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#22 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ibi »

modem33 wrote:
ibi wrote:
pitanje svih pitanja je CIJENA - pouzdan je do kojeg iznosa ????? drzava je spremna i na ucjene pogotovo ako taj "odvjetnik" kako navodis zavisi od "drzave" u nekim segmentima ???? Da li ga drzava u necemu finansira/pomaze/potpomaze da li je drzavni igrac ???? placal mu drzava sta iz budzeta ? Da li ceka isplate iz budzeta ? ako ceka takve ispalte, nece ih jos dugo cekati ....

pitaj ga kako ide naplata protiv drzave imal kakvih potrazivanja.......???

On pomogne drzavi, drzava njemu...... razmisli......

Znam sta hoces da kazes. Poznajem covjeka licno duzi niz godina nije to definitivno .... al ovo je ono sto si rekao u prethodnom postu ... "ako tebi presude u korist" ... mozda ce morat isplatiti jos nekoliko presuda drugima.
Ako tvoj predmet ima jos ljudi 10-20-100 koji imaju isti problem, a vide ti dobijes presudu, mozda bi hiljade ljudi tuzilo drzavu i nanjeno ogromnu i nesagledivu stetu.

Ne znam koji je pravni problem u pitanju....
neki
Posts: 6692
Joined: 17/02/2005 07:57

#23 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by neki »

:lol: :lol: :lol:
Svako malo se iznenadim dokle seže Paranoja kod našeg naroda...

P.S. Kamo sreće da nam je država organizovana kako vi zamišljate..
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#24 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by modem33 »

neki wrote::lol: :lol: :lol:
Svako malo se iznenadim dokle seže Paranoja kod našeg naroda...

P.S. Kamo sreće da nam je država organizovana kako vi zamišljate..
Nije paranoja ako JASNO PISE u SUDSKOM UPUTSTVU da koverte dolaze "zatvorene". Ne izmislja ovdje nitko pravila

https://ufile.io/66af9
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#25 Re: BH posta i otvorene koverte od Suda

Post by ibi »

modem33 wrote:
ibi wrote:
pitanje svih pitanja je CIJENA - pouzdan je do kojeg iznosa ????? drzava je spremna i na ucjene pogotovo ako taj "odvjetnik" kako navodis zavisi od "drzave" u nekim segmentima ???? Da li ga drzava u necemu finansira/pomaze/potpomaze da li je drzavni igrac ???? placal mu drzava sta iz budzeta ? Da li ceka isplate iz budzeta ? ako ceka takve ispalte, nece ih jos dugo cekati ....

pitaj ga kako ide naplata protiv drzave imal kakvih potrazivanja.......???

On pomogne drzavi, drzava njemu...... razmisli......

Znam sta hoces da kazes. Poznajem covjeka licno duzi niz godina nije to definitivno .... al ovo je ono sto si rekao u prethodnom postu ... "ako tebi presude u korist" ... mozda ce morat isplatiti jos nekoliko presuda drugima. Ova varijanta je najvjerovatnija. Al ono sto meni ide na zivce ... "otvorene koverte" ... generalni direktor BH poste mora pronaci pod hitno naci rjesenje za ovo.
Kako mislis da "GENERALNI DIREKTOR BH TELECOMA", nadje rjesenje - da li razumjes ciji je on igrac, ko njega imenuje, ko ga smjenjuje i od koga prima platu (ciji je BH telecom?) ?
Post Reply