BH klubovi u Evropi - općenito

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#11551 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by hrasno38 »

leškarenje wrote:
ultima_palabra wrote:Pa ko se prepucava?
:D baš nikad mirnije :lol:
a kako ce biti kad smo svi redom sportske sramote :(
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#11552 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Cossack »

Logovan wrote:
Cossack wrote:Jao prepucavanja a oba kluba su nam na euro sceni odron! :roll: Jedne godine mi budemo veći odron, druge godine vi ali realnost je takva da smo i jedni i drugi samo dno u svim segmentima fudbala. A na tu temu:

http://sportsport.ba/bh_fudbal/ne-da-se ... jet/245463
Takmičimo se ko će biti veći odron. Ovo ljeto smo mi izdominirali. 8-)
Mi smo ove godine prekucali igricu 8-) :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11553 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Logovan »

Cossack wrote: Mi smo ove godine prekucali igricu 8-) :mrgreen:
Šta da ti kažem, sve znaš. :mrgreen:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#11554 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Charuga »

Usput, Zrinjski je sada najbolje rangirani BH klub u Evropi.
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#11555 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Vega_Brothers »

Obratite pažnju šta kod gola za 0 : 1 radi ovaj odbrambeni Širokog(Barišić?) koji je bio najbliži igraču koji je postigao gol. Okreće glavu, nekom nešto objašnjava, pokazuje rukom dok protivnički igrač to koristi da pobjegne. Koji amater iz 2. luksemburške.




Ovaj Christie što je na posudbi iz Celtika je izgledao kao Bale u dvomeču sa Širokim. 22 godine, nema nastupa za A tim Škotske, šalji onog ćelavog iz Švicarske da ga kaparišemo. Sad bi Višću i Lulića u paketu dao za njega.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#11556 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by jeza u ledja »

Dobar tekst. Prvi put na ovom sajtu da ga procitam.

Sta predstavlja fakat da se izboris za Evropu? :-)
Zarada koju dobijes haman potrosis na sljedecu godinu za plate. I tako iz godine u godinu, ceka se hoce li se nesto uzeti na foru. A i to sto se uzme, kad se uzme, ispari u roku nekoliko sezona. Neko konta izborice jackpot pa ce uletiti u grupnu fazu. Tacno ko kladionica. Mentalitet kladionice.
A i ti sto klubove vode, ne mogu ni razmisljati unaprijed, vec daj sta das sad i odmah, a poslije svakako njih vise nece biti, ili ce biti otjerani od drugih koji ce htjeti da se uvale na pipu.
Tako je kad imas klubove za koje niko ne odgovara. Napravi dug, nema veze. Nemas licencu, nema veze. Pravi belaje, nema veze. Nijedan klub se nije ugasio, nijedan klub se nije izbacio, na prste jedne ruke je privatizovano, a ne postoji pravi zakon na nivou drzave.

Nas sampion devet godina za redom nije prolazio prvu stepenicu Lige Sampiona. Znate koliko jos ima takvih zemalja u Evropi? DEVET. Znate li koliko od ovih ne igra/nije igralo ono prvo pretkolo CL za patuljke? NIJEDNA. BiH je jedina zemlja koja u 9 sezona nije igrala nikad ni prvo ni trece pretkolo CL. :-)

Ovo sto kaze Jusufbegovic je tako jebeno tacno. Citavu godinu lafo radis za nesto, onda zbog glupih gresaka izgubis sve. Da je to ponekad, pa da kazes nisi imao srece, ali tako je uvijek. Dze si bio, sta si radio, nigdje i nista.
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11557 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Logovan »

Rang lista:
227. Zrinjski - 5075 bodova
248. Sarajevo - 4575 bodova
257. Željezničar - 4325 bodova
301. Široki - 3575 bodova
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#11558 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by NajdraziVodjaa »

Evo kako ti da prodjes dalje kad usred kvalifikacija prodas najboljeg strijelca a da pri tome nikako nisi doveo zamjenu za njega i to prodas ga za 300k eura pare koje bi zaradio da si prosao AIK? Jednostavno BH klubove vode diletanti koji nemaju nikakav plan ni viziju sta da rade, pogubljeni su i vode se kratkorocnim sitnim ciljevima. Opet se vracam na transfer Lendrica, ne mora znaciti da bi mi prosli AIK da smo imali i njega pa i Stevanovica dobro se sjecamo da smo imali njih na kraju prolse sezone pa smo vidjeli kako smo igrali zadnja tri kola ali to nije ni bitno poenta je u samom cinu prodaje, prodali najboljeg strijelca, prvog napadaca i jedinog koji zna zabiti gol usred evropskih utakmica za bagatelu, cifru koju smo mogli zaraditi da smo prosli svedjane, smijesno...

Zrinjski takodjer kao i Zeljo usao u evropu bar 30% slabiji nego sto ej zavrsio proslu sezonu :-) , Sarajevo takodjer, dovoljno govori podatak da su usli u evropski mec bez napadaca :lol: Siroki je korektno odigrao imali su dobru sansu da izbace Aberdeen koji je bio veliki favorit.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#11559 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by leškarenje »

Charuga wrote:Usput, Zrinjski je sada najbolje rangirani BH klub u Evropi.
:(
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#11560 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by cyprus »

Nema se ovdje šta filozofirat... 20 godina ista priča... Ne mogu iz kluba na kraju svake sezone ekspresno otić najbolji igrači, a da se onda očekuje neki aman rezultat... Taman i da stigneš dovest adekvatne zamjene (a najčešće se ne stigne), kad će se uigrat? E to je fenomen koji, koliko sam vidio, nije izražen ni u jednoj drugoj ligi kao kod nas... Naravno, ima takvih slučajeva svugdje, ali je samo kod nas PRAVILO da ekipa ostane bez bar 2-3 najbolja igrača na kraju svake sezone... Da je Želji bio Lendrić i Stevanović, druga bi priča bila protiv AIK-a... Uvjeren sam da bi i Zrinjski prošao da je imao recimo Tomića i Mešanovića...

Sve u svemu, očekivan skor ove godine... U drugom pretkolu niko nije bio nosilac, pa bi i prolazak dalje neke od ekipa bio podvig... Podviga ovaj put nije bilo, jebiga... Široki i Zrinjski su bili zapravo prilično dobri, ali eto ne dade im se... Željo srednja žalost, Sarajevo jedino ozbiljno podbacilo, ali više rezultatski nego igrom...
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#11561 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Charuga »

leškarenje wrote:
Charuga wrote:Usput, Zrinjski je sada najbolje rangirani BH klub u Evropi.
:(
Ko nas jebe kad smo nesposobni ...
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#11562 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Point. »

cyprus wrote:Nema se ovdje šta filozofirat... 20 godina ista priča... Ne mogu iz kluba na kraju svake sezone ekspresno otić najbolji igrači, a da se onda očekuje neki aman rezultat... Taman i da stigneš dovest adekvatne zamjene (a najčešće se ne stigne), kad će se uigrat? E to je fenomen koji, koliko sam vidio, nije izražen ni u jednoj drugoj ligi kao kod nas... Naravno, ima takvih slučajeva svugdje, ali je samo kod nas PRAVILO da ekipa ostane bez bar 2-3 najbolja igrača na kraju svake sezone... Da je Želji bio Lendrić i Stevanović, druga bi priča bila protiv AIK-a... Uvjeren sam da bi i Zrinjski prošao da je imao recimo Tomića i Mešanovića...

Sve u svemu, očekivan skor ove godine... U drugom pretkolu niko nije bio nosilac, pa bi i prolazak dalje neke od ekipa bio podvig... Podviga ovaj put nije bilo, jebiga... Široki i Zrinjski su bili zapravo prilično dobri, ali eto ne dade im se... Željo srednja žalost, Sarajevo jedino ozbiljno podbacilo, ali više rezultatski nego igrom...
Samo cu reci da i svedi imaju slican problem, samo sto u njih igraci odlaze u sred sezone jer igraju proljece/jesen sistem. Kod nas imas i problem nestrucnosti trenera a i uvijek ce mi biti enigma kako su nasi igraci lose fizicki spremni, koji nakon 60 minuta crknu.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#11563 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by supercali »

Cuj enigma zasto nasi crknu nakon 60 minuta
Ja mislim da nigdje javnije igraci ne dundule ona sranja puse prejdaju se i sl nego u nasoj ligi
Zatim odeš na treninge svih ekipa iz pl i vidis koliko rad3 na izdrzljivosti
Od 1 do 10 mozda 2
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#11564 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by jeza u ledja »

Ja isto mislim da je umor najveci problem, tj. nedostatak fizicke spreme. To utice i na psihu, jer kad si umoran opada koncentracija i postajes nesiguran u sebe.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#11565 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Dead Man Walking »

Ovaj Osijek prije godinu-dvije dana dovodio Jamaka kao spasitelja, danas uzima PSV-a u gostima. Svi napreduju samo mi kare zestoke. :-?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25641
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#11566 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by BHF_Manijak »

Ljudi kad nadju investitora, iskoriste ga na pravi nacin, ne razgrabe se k'o Bosnjaci. Neka nazadujemo kad smo kar'ne mrtve nesposobne.
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11567 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Logovan »

Dead Man Walking wrote:Ovaj Osijek prije godinu-dvije dana dovodio Jamaka kao spasitelja, danas uzima PSV-a u gostima. Svi napreduju samo mi kare zestoke. :-?
Ma kare na kvadrat, jebem ti Bošnjake, jebem ti "a gdje sam tu ja", lične interese nabijem na neku stvar, ma fuj, bježi jebo te.
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#11568 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Point. »

Ova tema je jedna od najzalosnijih na ovom forumu.
User avatar
Šibicar
Posts: 7116
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#11569 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Šibicar »

Point. wrote:Ova tema je jedna od najzalosnijih na ovom forumu.
A i ti si mogao vala,kad ti već rodjenjem nije predodredjeno,odabrati neku ekipu tipa Real,Barsa,Čelzi...da navijaš za nju i nečemu se nadaš,a ti odabrao Lacio,tako da nije da si i ti nešto sretniji...
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#11570 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by leškarenje »

:lol: :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11571 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Logovan »

Šibicar wrote:
Point. wrote:Ova tema je jedna od najzalosnijih na ovom forumu.
A i ti si mogao vala,kad ti već rodjenjem nije predodredjeno,odabrati neku ekipu tipa Real,Barsa,Čelzi...da navijaš za nju i nečemu se nadaš,a ti odabrao Lacio,tako da nije da si i ti nešto sretniji...
Haha :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#11572 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by jeza u ledja »

Bas sad odgledah PSV-Osijek. Sta reci, mi bi se gore pogubili. :roll:

Ovi ko napadaju, a ovi se kao brane. Malo nategnut penal za Osijek (mi bi i to fulili). PSV imao sanse, imao i stativu i to, ali na kraju je i Osijek mogao zabiti. Na kraju znalacki cuvali loptu.

Trener Osijeka Zoran Zekic koji je imao svojevremeno epizodu u Sarajevu :) .

PS: Imam osjecaj da holandski komentatori uvijek na kraju utakmice moraju brisati tonu pljuvacke sa mikrofona. :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#11573 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by pirmin »

Na ovoj temi fale samo one babe sto naricu na sahranama pa da ugodjaj bude kompletan. :D
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#11574 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Point. »

Šibicar wrote:
Point. wrote:Ova tema je jedna od najzalosnijih na ovom forumu.
A i ti si mogao vala,kad ti već rodjenjem nije predodredjeno,odabrati neku ekipu tipa Real,Barsa,Čelzi...da navijaš za nju i nečemu se nadaš,a ti odabrao Lacio,tako da nije da si i ti nešto sretniji...
Sta cu kad volim da se patim. Eno sinoc odigrase i predstavnici Albanije, Luxemburga, Litvanije a nasi se spremaju za uzbudljive utakmice protiv Mladosti i Viteza. Zalost brate kako god okrenes.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11575 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Tomahawk11 »

Eto....o juniorima Želje i Atletica.
Post Reply