BH klubovi u Evropi - općenito

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#11526 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by bjelave »

.
Last edited by bjelave on 21/07/2017 12:41, edited 1 time in total.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11527 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by wewa »

MOSALJOZE wrote:Nakon cirkusa svake godine isto
U prvom kolu ispadne jedan klub,u drugom uglavnom 3,nekad se trefi da neko i prodje dalje.Onda i oni popuše 7 komada.Eh onda dolaze na red komentari ne valja ovo ništa,ta ćemo mi.I kao šlag na tortu očekujte nekoliko novinarskih tekstova o našim klubovima u Ojropi,a sadržaj istog će biti :-)
i evo ga
https://www.radiosarajevo.ba/sport/nogo ... nas/269208
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#11528 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Itsoktobealone »

Vidim neko pominje ispadanje Galatasaraya od Šveđana. Galata je potpisala poraz onog trenutka kad je Tudor sjeo na klupu. I sve ce ove godine izgubiti sto je bitno a njima ce trebati citava sezona da skontaju da ih vodi debilcina od trenera.
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#11529 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by VPSA »

wewa wrote:
MOSALJOZE wrote:Nakon cirkusa svake godine isto
U prvom kolu ispadne jedan klub,u drugom uglavnom 3,nekad se trefi da neko i prodje dalje.Onda i oni popuše 7 komada.Eh onda dolaze na red komentari ne valja ovo ništa,ta ćemo mi.I kao šlag na tortu očekujte nekoliko novinarskih tekstova o našim klubovima u Ojropi,a sadržaj istog će biti :-)
i evo ga
https://www.radiosarajevo.ba/sport/nogo ... nas/269208
I sve sto se kaze, stoji. Samo problem uslijedi kasnije, pocne prevenstvo, neko uveze par pobjeda protiv ekipa tipa Celika, Viteza i slicnih sto se skrpe 15 dana prije prvenstva i sve se ovo zaboravi.

Valjda jedino sto bi nasim klubovima trebalo biti bitno jeste ta Evropa jer je tu prilika da se klubovi malo izdignu, i finansijki i organizaciono. Prilika da u svoj grad dovedes neke ekipe koje se vrijede pogledat i koje ce skupit 20-30 hiljada ljudi na stadionima, zaradis novac koji poslije ulozis u davanje uslova svojoj djeci za normalan fudbalski razvoj sto ti moze donijeti i buduce koristi a dobra je stvar i za grad u cjelini.

Ako je klubovima jedini cilj da se medjusobno takmicimo ovdje ko ce biti prvi medju losima, onda je fakat jedino logicno da ova liga bude amaterska, jer sta je onda placanje par stotina hiljada maraka svake godine igracima iz komsiluka ako nije bacanje para u bunar. Jednako bi neizvjesno bilo i jednako bi se svi ovdje zabavili i da nam igraju konobari i postari, a ni kvalitet ne bi bio previse daleko.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11530 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Tomahawk11 »

Pa nije napisano ništa novo. Floskule tipa ''putuj, Evropo...'' i slične se koriste svake sezone.
Naravno, nije velika pamet ovo napisati, jer je to manje-više stanje svake godine kad su evropski nastupi u pitanju.
Kakav crni cilj....ja jedino opravdanje za ovu mizeriju nepostojanje kapaciteta, kvalitetnih kadrova kako u klubovima tako i u samom savezu.
I onda računamo ko je pokupio milion (mašala!) u Evropi i ko je uzeo 100 k eura (zamisli!) za igrača. E, golemo!
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#11531 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by avetinja »

Ove sezone nije bilo bruke u Evropi, osim ispadanja Sarajeva u prvom pretkolu, ali i tu je Sarajevo bilo blagi favorit. Široki je napravio iskorak, jer je prema medijima i prognozama trebao ispasti odmah protiv onih Kazahstanaca ili odakle su već. Željo prošao Zetu i ispao od AIK-a koji je bio favorit. Zrinjski se dobro nosio sa Mariborom, ali nije blam što su ispali. To što ne možemo napraviti veći iskorak je problem finansija, nedostatka igrača iz omladinskog pogona, loša transfer politika.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11532 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by wewa »

VPSA wrote:
wewa wrote:
MOSALJOZE wrote:Nakon cirkusa svake godine isto
U prvom kolu ispadne jedan klub,u drugom uglavnom 3,nekad se trefi da neko i prodje dalje.Onda i oni popuše 7 komada.Eh onda dolaze na red komentari ne valja ovo ništa,ta ćemo mi.I kao šlag na tortu očekujte nekoliko novinarskih tekstova o našim klubovima u Ojropi,a sadržaj istog će biti :-)
i evo ga
https://www.radiosarajevo.ba/sport/nogo ... nas/269208
I sve sto se kaze, stoji. Samo problem uslijedi kasnije, pocne prevenstvo, neko uveze par pobjeda protiv ekipa tipa Celika, Viteza i slicnih sto se skrpe 15 dana prije prvenstva i sve se ovo zaboravi.

Valjda jedino sto bi nasim klubovima trebalo biti bitno jeste ta Evropa jer je tu prilika da se klubovi malo izdignu, i finansijki i organizaciono. Prilika da u svoj grad dovedes neke ekipe koje se vrijede pogledat i koje ce skupit 20-30 hiljada ljudi na stadionima, zaradis novac koji poslije ulozis u davanje uslova svojoj djeci za normalan fudbalski razvoj sto ti moze donijeti i buduce koristi a dobra je stvar i za grad u cjelini.

Ako je klubovima jedini cilj da se medjusobno takmicimo ovdje ko ce biti prvi medju losima, onda je fakat jedino logicno da ova liga bude amaterska, jer sta je onda placanje par stotina hiljada maraka svake godine igracima iz komsiluka ako nije bacanje para u bunar. Jednako bi neizvjesno bilo i jednako bi se svi ovdje zabavili i da nam igraju konobari i postari, a ni kvalitet ne bi bio previse daleko.
bravo. samo nam klubovi na boldiranom padaju...
a ako djeca i dobiju uslove, kakve-takve, ne dobiju sansu na terenu...
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#11533 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by hrasno38 »

north wrote:Pa dobro nije realno išta prebacivati komšijama koji ispadaju u drugom pretkolu od realno tanke ekipe (po prikazanom, ne po koleficijentima, rankingu, i transfermarketu što @hrasno često postavlja kao glavni dokaz koji nije uvijek releventan), kad mi ispadamo odmah u prvom petkolu od popriličnio slabije ekipe.....u nekim drugim okolnostima ne bi bilo problem malo popiti krvi na slamku :oops: ...

Ali realno premalo je Željo pokazo u ove dvije utakmice, baš premalo...tačno se vidi da se ovo moglo glat proći samo sa malo boljom igrom i ne više od 2-3 igrača koja bi bila bolja od postojećih, a i bez njih mislim da nije bilo nemoguće proći, ali to je pitanje za struku :P

Aberdeen kad je zabio gol tačno mi bi drago ko da sam škot rođeni, stisnuh šaku :D , a zamalo nisam zaplako radi Zrinjskog :oops:

Elem, stanje fudbala kod nas najbolje prikazaje koje sve države nemaju nijednog učesnika u 3 pretkolu....Kako ono ide, liga se popravlja, bolji fudbal, ovo-ono :zzzz:
Izvini a sta bi trebalo da bude relevantno....moje i tvoje misljenje ili mozda misljenje forumskog puka od kojih sam 100% siguran 98% nije posteno lopte sutnulo u zivotu. UEFA lista je sasvim ozbiljna stvar koju ne uredjuju navijaci klubova nego se formira na bazi uspjesnosti klubova i to je jedan jedini relevantan i ozbiljan pokazatelj za bilo kojeg navijaca. Ajde kada se radi o pozicijama koje npr imaju Aberden i AIK koji us u 5 dkg pa hajde ali covjece AIK ima duplo bolji koeficijent od Zelje a Aberden od Sirokog i naravno da cu na osnovu toga i na osnovu zemlje iz koje dolaze kao i reprezentacije koja je ispred nazse zakljuciti da je AIK bolji od Zelje kao i da je Sarajevo bolje od ove ekipe skupljene na drazbi. Druga je stvar sto se iznenadjenja desavaju ali niko na svijetu prije utakmice Galate nije rekao da oni nisu apsolutni favoriti.
Zeljo je odigrao utakmice da se ne izblamira i nije se izblamirao kao nekih ranijih godina a sad treba pitati strucnjake u klubovima sto su u jeku evropskih utakmica otisli najbolji igraci i Zelji i sarajevu i Zrinjskom.
Zeljo ima kurac od ekipe trenutno i da bi ta ekipa igrala napadacki moras imati krila, dobrog veznog igraca i sto je najvaznije moras imati gol igraca. Zeljo trenutno od toga nema nista a da valja. Citava prosla sezona se bazirala na Miri i Lendricu i oni su to odradili extra profesionalno i iskljucivo zahvaljujuci njima dvojici ni u mislima pominjana titula na sredini sezone je pobjegla za jedan bod. I umjesto da im cusnu koju marku u dzep da odigraju ove evropske utakmice makar jok pustise ih kao da ih nikad nije bilo kao i Sarajevo Duljevica koji kad je igrao proslu sezonu Sarajevo je licilo na klub a bez njega "druzina Pere Kvrzice".
Na zalost u Zelji sada ne postji pamet koja ce skontati da ako se dovedu bas jaka pojacanja i osvoji titula da ce se to isplatiti. Prvak BiH dobija od UEFE 550.000 EUR a to je milion KM. Pa majku mu zaduzi se pa dovedi tog Vukotica, Ordagica i jednog zestokog napadaca jer ce ti se vratiti te pare i jos ces zaradaiti a ne uzimati igrace za 10.000 od kojih nemas nista. Ja bi trco i za Stevanovicem i molio da se vrati, pricao bi i sa Duljevicem jer bi me bolio kurac sto je igrao za Sarajevo ali napravio ekipu koja bi napravila haos. Neka stane malo JUG jer napravljen je zamah na stadionu ajmo sad malo zamah sa ekipom. Al kurac nek je nama dosao Projic koji je u dvije utakmice zaradio tri zuta.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11534 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Tomahawk11 »

Ako je vjerovati komentatoru i statistici, sinoć je i Radinović zaradio dva žuta, ali ne i crveni :mrgreen:
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#11535 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by north »

@hrasno, možda nisam bio najjasniji, ali nisi me čini mi se skonto do kraja, pa da još podjednostavim ako se ne ljutiš :P ....ne tvrdim da ti podaci koje ti navedeš nisu tačni i da su lažni, samo kažem da u datom momentu ne moraju ništa značiti, ali baš ništa.....Jer ono što je AIK pokazao u oba meča ne odaje sliku ekipe čiji su igrači daleko vrijedniji, koja ima veći koeficijent, čija je infrastruktura za našu space shuttle, jer to onda postaje nebitno kad pored sebe vidiš ekipu koja kod tebe kući ništa nije napravila a ti ne smiješ ili ne znaš da pritisneš i stvoriš baš dvije-tri prave šanse, a i u revanšu to nije bilo toliko bolje da se ne može suprostaviti i ozbiljnije zaprijetiti....To pokušavam objasniti, da navijam za Želju (gluho bilo :oops: ) ja bih sinoć bio jako nezadovoljan, i to sad nema veze sa Sarajevo da neko prebacuje, a šta je Sarajevo napravilo ovo-ono, Sarajevo je smiješno ispalo i to smo aposlvirali :oops: , poenta je bila u nečem drugom....Ja sam siguran da ste mogli u ova dva meča bolje, koliko da ste limitirani kao ekipa....Nikad nećemo imati napretka ako kad ispadnemo od ovakvih ekipa da utjehu tražio u transfermarketu, njihovom stadionu, životnom standardu zemlje i dr. što ne mora biti krucijalno...To će ti najbolje objasniti male ekipe koje su izbacile Malmo, Galatasaray, Glasgow i još milion takvih primjera gdje njihovi navijači i igrači nisu razmišljali i o čemu drugome osim o prolazu :oops: ....Previše spuštamo kriterije i u startu sebe sputavamo da ne može, a može..
neko će reći nemamo kvalitet, pa nemamo, ali protiv ekipa koje tu dođu u 3 ili 4 pretkolu, ali protiv slabijih sigurno može se igrati, pa vidjelo se to najbolje na primjeru AIK-a i Aberdeen-a, pa i Maribora..o slabašnoj Zaryi da ne pričamo :skoljka:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24267
Joined: 26/08/2007 17:10

#11536 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Charuga »

@north

Samo skontaj da smo ostali bez prvog strijelca ekipe i bez prvog asistenta ekipe, a da u međuvremenu nismo doveli adekvatne zamjene. To ti je dovoljan razlog da nismo mogli ništa ovoj ekipi AIK-a, bez obzira što oni nisu ništa pokazali i što su, trenutno, ekipa koja se mogla proči sa malo više kvaliteta, ali i napadanja. I sa onakvom igrom i ekipom, oni su trenutno bolji od nas ovakvih. Da su Miro i Lendrić bili tu sve bi to drugačije bilo. Ne mogu tvrditi da bi ih prošli, ali ne bi ostali na 0 golova u dvije utakmice.

Isto to vrijedi i za Zrinjski (Mešanović, Tomić, Peko, Kajkut ...), pa i za Sarajevo (Duljević, Bekič, Kovačević, ...) koje je u uzvratnu utakmicu ušlo bez napadača, jer nije bilo drugog da zamjeni Ahmetovića. Nisam upratio Široki, pa ne znam jesu li oni ostali bez bitnih igrača pred drugo kolo.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#11537 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Nadzorna_ploca »

Lose uprave i to je to. Hijerarhija mora da se zna.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#11538 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by north »

Charuga wrote:@north

Samo skontaj da smo ostali bez prvog strijelca ekipe i bez prvog asistenta ekipe, a da u međuvremenu nismo doveli adekvatne zamjene. To ti je dovoljan razlog da nismo mogli ništa ovoj ekipi AIK-a, bez obzira što oni nisu ništa pokazali i što su, trenutno, ekipa koja se mogla proči sa malo više kvaliteta, ali i napadanja. I sa onakvom igrom i ekipom, oni su trenutno bolji od nas ovakvih. Da su Miro i Lendrić bili tu sve bi to drugačije bilo. Ne mogu tvrditi da bi ih prošli, ali ne bi ostali na 0 golova u dvije utakmice.

Isto to vrijedi i za Zrinjski (Mešanović, Tomić, Peko, Kajkut ...), pa i za Sarajevo (Duljević, Bekič, Kovačević, ...) koje je u uzvratnu utakmicu ušlo bez napadača, jer nije bilo drugog da zamjeni Ahmetovića. Nisam upratio Široki, pa ne znam jesu li oni ostali bez bitnih igrača pred drugo kolo.
Sve 5 i sve si u pravu, bitni igrači jesu otišli i to nije nimalo nebitno..nisam mislio da se moralo proći, i da je sad ko sramota što nije, mislio sam više na taj osjećaj nemoći....baš je ružno gledati kad ekipa ne može meda a nije protivnik neko ko sad ti pravi dar mar da ne možeš doći do lopte :-) ....jednostavno čini mi se da se moglo biti opasniji i više "zakuhati"....moguće da griješim u pogledu vas, svakako da ti imaš daleko bolji uvid u mogućnost ekipe i igrača..
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24267
Joined: 26/08/2007 17:10

#11539 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Charuga »

AIK je igrao disciplinovano, šablonski, kako su i naučili. Dadnu ti loptu da se igraš oko centra, ali prema šesnaestercu ne može. Svi igrači pokrivaju šta treba, svi su iza lopte i koliko god se činilo da ne znaju igrati i da su loši, oni su došli svojom igrom do cilja. Nisu oni puno ni napadali, nisu ni pokušavali, na kraju krajeva golove su dali iz dva prekida. Neka stil koji preferira Slavko, samo puno puno disciplinovanije i bolje.

Trenutačni igrački kadar Želje nije mogao puno više. Nije bilo igrača koji bi probili.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#11540 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by karanana »

Lose uprave koje prodaju i odricu se najboljih igraca u sred takmicenja samo da zadrze glavu iznad vode, jer lakse je lendrica danas tushnut za 300 milja nego se strpiti i probati na njemu sagraditi neki uspjeh u evropi. Lakse je stevu pustiti da splavari na drini nego se probati dogovoriti sa njim Uprave koje iz sezone u sezonu dovode i recikliraju karina trenere i strucne stabove. Evo zeljo je vec obezbjedio recikliranu zamjenu za slavka. Ceka u b timu da slavko kiksa tekmu dvije. E onda ce slavko mozda u borac ili u celik pa u sarajevo. I tako se ta nekvaliteta vrti tamo vamo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#11541 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by hrasno38 »

north wrote:@hrasno, možda nisam bio najjasniji, ali nisi me čini mi se skonto do kraja, pa da još podjednostavim ako se ne ljutiš :P ....ne tvrdim da ti podaci koje ti navedeš nisu tačni i da su lažni, samo kažem da u datom momentu ne moraju ništa značiti, ali baš ništa.....Jer ono što je AIK pokazao u oba meča ne odaje sliku ekipe čiji su igrači daleko vrijedniji, koja ima veći koeficijent, čija je infrastruktura za našu space shuttle, jer to onda postaje nebitno kad pored sebe vidiš ekipu koja kod tebe kući ništa nije napravila a ti ne smiješ ili ne znaš da pritisneš i stvoriš baš dvije-tri prave šanse, a i u revanšu to nije bilo toliko bolje da se ne može suprostaviti i ozbiljnije zaprijetiti....To pokušavam objasniti, da navijam za Želju (gluho bilo :oops: ) ja bih sinoć bio jako nezadovoljan, i to sad nema veze sa Sarajevo da neko prebacuje, a šta je Sarajevo napravilo ovo-ono, Sarajevo je smiješno ispalo i to smo aposlvirali :oops: , poenta je bila u nečem drugom....Ja sam siguran da ste mogli u ova dva meča bolje, koliko da ste limitirani kao ekipa....Nikad nećemo imati napretka ako kad ispadnemo od ovakvih ekipa da utjehu tražio u transfermarketu, njihovom stadionu, životnom standardu zemlje i dr. što ne mora biti krucijalno...To će ti najbolje objasniti male ekipe koje su izbacile Malmo, Galatasaray, Glasgow i još milion takvih primjera gdje njihovi navijači i igrači nisu razmišljali i o čemu drugome osim o prolazu :oops: ....Previše spuštamo kriterije i u startu sebe sputavamo da ne može, a može..
neko će reći nemamo kvalitet, pa nemamo, ali protiv ekipa koje tu dođu u 3 ili 4 pretkolu, ali protiv slabijih sigurno može se igrati, pa vidjelo se to najbolje na primjeru AIK-a i Aberdeen-a, pa i Maribora..o slabašnoj Zaryi da ne pričamo :skoljka:
kako ne znace kad ti u startu daju prednost nosica, domaceg terena itd itd. Jedino Zeljo nije imao mogucnost revansa na svom terenu za razliku od sve tri ekipe iz BiH. Kurac je moj prednost kad prvu igras kuci pa na revans u goste. AIK je ponovit cu i tebi profesionalna ekipa koja zna igrati onoliko koliko joj treba ali nasi mozgovi to nece nikada skontati. Oni su dosli u sarajevo prije svega da ne prime gol i to su i odradili a znali su da je Zeljo ostao kusav za svoja dva najbolja napadaca i igraca. Ja nisam nezadovoljan jer da je usla prilika Nikolica Zeljo bi "vjerovatno" prosao. Protiv Ferencvarosa nas je i sreca posluzila na strani te smo dobili golom Beganovica na samom kraju a sinoc nije jer da je lopta isla po metra u stranu kurac bi je onaj glavom odbranio. Ne moze Zeljo bolje i to izgleda nikome nije jasno jer Zeljo nema igrace za bolje i tu je sva poenta. Ti prolasci malih ekipa su ciste slucajnosti koje su se desavale i Zelji i Sarajevu ponekad kad su prolazili jace ekipe i dolazili do play offa. Osim toga ima jedna stvar koja je najvaznija za svedske ekipe a to je da su oni sada u punoj takmicarskoj formi i u sred sezone sto je ogroman prednost kad igras sa ekipama pribliznog kvaliteta. I jednostavno moras traziti razloge u transfermarketu, njihovom stadionu, životnom standardu zemlje i dr. jer standard je nesto sto utice na sve pa i na sam kvalitet ekipa.
Nemamo mi sta da spustamo kriterije kad smo obicne karine od klubova a jos veca karina od lige. Mozemo pricati navijacki ili ne ali kraj sezone je neregularan i masa stvari se sa tim poremetila Zelji. U dvije od tri sezone Zeljo gubiti titule 70% nereguklarnoscu a 30% svojim zaslugama. A to utice na sve. Ja sam prvi ovdje rekao da mi je drago sto ste dobili Zelju u derbiju jer uvijek treba da pobjedi onaj ko je to zasluzio i da ste nas pustili meni licno bi to bilo FUJ ali je isto tako i FUJ kako je Zrinjski dosao do titule ove godine........sve su to stvari koji uticu na klubove a takve stvari se vrlo vrlo rijetko desavaju recimo upravo u Svedskoj jer upravo je to zemlja visokih standarda na svakom polju.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#11542 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by hrasno38 »

karanana wrote:Lose uprave koje prodaju i odricu se najboljih igraca u sred takmicenja samo da zadrze glavu iznad vode, jer lakse je lendrica danas tushnut za 300 milja nego se strpiti i probati na njemu sagraditi neki uspjeh u evropi. Lakse je stevu pustiti da splavari na drini nego se probati dogovoriti sa njim Uprave koje iz sezone u sezonu dovode i recikliraju karina trenere i strucne stabove. Evo zeljo je vec obezbjedio recikliranu zamjenu za slavka. Ceka u b timu da slavko kiksa tekmu dvije. E onda ce slavko mozda u borac ili u celik pa u sarajevo. I tako se ta nekvaliteta vrti tamo vamo.
ma kakav Odovic....Amar ceka ko zapeta puska!
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#11543 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by hrasno38 »

Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#11544 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Fudo387 »

hrasno38 wrote:
north wrote:@hrasno, možda nisam bio najjasniji, ali nisi me čini mi se skonto do kraja, pa da još podjednostavim ako se ne ljutiš :P ....ne tvrdim da ti podaci koje ti navedeš nisu tačni i da su lažni, samo kažem da u datom momentu ne moraju ništa značiti, ali baš ništa.....Jer ono što je AIK pokazao u oba meča ne odaje sliku ekipe čiji su igrači daleko vrijedniji, koja ima veći koeficijent, čija je infrastruktura za našu space shuttle, jer to onda postaje nebitno kad pored sebe vidiš ekipu koja kod tebe kući ništa nije napravila a ti ne smiješ ili ne znaš da pritisneš i stvoriš baš dvije-tri prave šanse, a i u revanšu to nije bilo toliko bolje da se ne može suprostaviti i ozbiljnije zaprijetiti....To pokušavam objasniti, da navijam za Želju (gluho bilo :oops: ) ja bih sinoć bio jako nezadovoljan, i to sad nema veze sa Sarajevo da neko prebacuje, a šta je Sarajevo napravilo ovo-ono, Sarajevo je smiješno ispalo i to smo aposlvirali :oops: , poenta je bila u nečem drugom....Ja sam siguran da ste mogli u ova dva meča bolje, koliko da ste limitirani kao ekipa....Nikad nećemo imati napretka ako kad ispadnemo od ovakvih ekipa da utjehu tražio u transfermarketu, njihovom stadionu, životnom standardu zemlje i dr. što ne mora biti krucijalno...To će ti najbolje objasniti male ekipe koje su izbacile Malmo, Galatasaray, Glasgow i još milion takvih primjera gdje njihovi navijači i igrači nisu razmišljali i o čemu drugome osim o prolazu :oops: ....Previše spuštamo kriterije i u startu sebe sputavamo da ne može, a može..
neko će reći nemamo kvalitet, pa nemamo, ali protiv ekipa koje tu dođu u 3 ili 4 pretkolu, ali protiv slabijih sigurno može se igrati, pa vidjelo se to najbolje na primjeru AIK-a i Aberdeen-a, pa i Maribora..o slabašnoj Zaryi da ne pričamo :skoljka:
kako ne znace kad ti u startu daju prednost nosica, domaceg terena itd itd. Jedino Zeljo nije imao mogucnost revansa na svom terenu za razliku od sve tri ekipe iz BiH. Kurac je moj prednost kad prvu igras kuci pa na revans u goste. AIK je ponovit cu i tebi profesionalna ekipa koja zna igrati onoliko koliko joj treba ali nasi mozgovi to nece nikada skontati. Oni su dosli u sarajevo prije svega da ne prime gol i to su i odradili a znali su da je Zeljo ostao kusav za svoja dva najbolja napadaca i igraca. Ja nisam nezadovoljan jer da je usla prilika Nikolica Zeljo bi "vjerovatno" prosao. Protiv Ferencvarosa nas je i sreca posluzila na strani te smo dobili golom Beganovica na samom kraju a sinoc nije jer da je lopta isla po metra u stranu kurac bi je onaj glavom odbranio. Ne moze Zeljo bolje i to izgleda nikome nije jasno jer Zeljo nema igrace za bolje i tu je sva poenta. Ti prolasci malih ekipa su ciste slucajnosti koje su se desavale i Zelji i Sarajevu ponekad kad su prolazili jace ekipe i dolazili do play offa. Osim toga ima jedna stvar koja je najvaznija za svedske ekipe a to je da su oni sada u punoj takmicarskoj formi i u sred sezone sto je ogroman prednost kad igras sa ekipama pribliznog kvaliteta. I jednostavno moras traziti razloge u transfermarketu, njihovom stadionu, životnom standardu zemlje i dr. jer standard je nesto sto utice na sve pa i na sam kvalitet ekipa.
Nemamo mi sta da spustamo kriterije kad smo obicne karine od klubova a jos veca karina od lige. Mozemo pricati navijacki ili ne ali kraj sezone je neregularan i masa stvari se sa tim poremetila Zelji. U dvije od tri sezone Zeljo gubiti titule 70% nereguklarnoscu a 30% svojim zaslugama. A to utice na sve. Ja sam prvi ovdje rekao da mi je drago sto ste dobili Zelju u derbiju jer uvijek treba da pobjedi onaj ko je to zasluzio i da ste nas pustili meni licno bi to bilo FUJ ali je isto tako i FUJ kako je Zrinjski dosao do titule ove godine........sve su to stvari koji uticu na klubove a takve stvari se vrlo vrlo rijetko desavaju recimo upravo u Svedskoj jer upravo je to zemlja visokih standarda na svakom polju.
AIK je odron ekipa, skup totalnih neznalica, limitirana poluamterska krampetina.
Razlika izmedju njih i Zelje je bio trener, mala ali dovoljna prevaga.
Ovakav raspadnut Zeljeznicar je bio blizu da ih izbaci, samo da je usla ona kad je sa linije praznog gola izbacio igrac sve bi bilo gotovo. Ove ekipe jedni druge najvise izbace spletom sretnih okolnosti, nema tu prevage u kvalitetu, obe su alasalamet.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#11545 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by leškarenje »

Kad ja postavim UEFINU listu najboljih klubova u Evropi iz BiH onda to nije relevantno,a sad jeste kad su koeficijenti u pitanju :D
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#11546 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by NajdraziVodjaa »

Prvi put da se slozim sa fudom dijasporcem, AIK je skupina neznalica, krampi i drvosjeca koje ne znaju osnove fudbala poput stopanja lopte, nismo ni mi velemajstori i klase ali od ovih losijih nismo. sve sto je ovaj AIK pokazao je nabijanje lopte i nista vise, protiv tako limitirane i ogranicene ekipe mi smo ispali a to je krivica trenera koliko god i mi bili limitirani od ovih nismo losiji i manite se suplje o svedskoj infrastruktiri i zivotnom standardu oni su igrali na nista vecem nivou od Sirkog, Krupe i prosjecnih BH premijerligasa a mi smo od njih ispali...


Ali nije tu samo kriv trener kriva je i slagirana uprava koja ocigledno ima neke druge prioritete u odnosu na postizanje dobrih rezultata. Jer da su joj rezultati iznad svega vjerovatno bi tog jebenog Lendrica sacekali i prodavali ga kad ispadnemo iz Evrope a ne ko zadnji cigani ga prodali usred evropske kampanje i to za jebenih 300 hiljada eura :lol: Je li bi to bankrotiali da nismo uzeli ove pare? Jesmo li morali prodati najboljeg strijelca odma poslije prvog pretkola? Znaci kod njih nema to igramo evropu treba nam necemo prodavati dok smo u evropi ma jok prva cifra koju su dobili i strucnjaci ga odma upakovali sa masnom, pa jos da su i izvukli neke pare pa bi i shvatio ali 300 hiljada eura :lol: :lol: pa te pare smo mogli zaraditi da smo prosli jebeni AIK :lol:
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#11547 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Cossack »

Jao prepucavanja a oba kluba su nam na euro sceni odron! :roll: Jedne godine mi budemo veći odron, druge godine vi ali realnost je takva da smo i jedni i drugi samo dno u svim segmentima fudbala. A na tu temu:

http://scsport.ba/putuj-evropo-greske-k ... h-klubova/

http://sportsport.ba/bh_fudbal/ne-da-se ... jet/245463

itd., itd...
Last edited by Cossack on 21/07/2017 18:09, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11548 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Logovan »

Cossack wrote:Jao prepucavanja a oba kluba su nam na euro sceni odron! :roll: Jedne godine mi budemo veći odron, druge godine vi ali realnost je takva da smo i jedni i drugi samo dno u svim segmentima fudbala. A na tu temu:

http://sportsport.ba/bh_fudbal/ne-da-se ... jet/245463
Takmičimo se ko će biti veći odron. Ovo ljeto smo mi izdominirali. 8-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55667
Joined: 15/12/2008 16:53

#11549 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by ultima_palabra »

Pa ko se prepucava?
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#11550 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by leškarenje »

ultima_palabra wrote:Pa ko se prepucava?
:D baš nikad mirnije :lol:
Post Reply