BH klubovi u Evropi - općenito

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#11501 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by rumenige_brajtner »

belave, lijepo je vidjet da si izašao iz rupe u kojoj si se krio u zadnje vrijeme. nešto si ublijedio
sumirprimus
Posts: 81534
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11502 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by sumirprimus »

rumenige_brajtner wrote:e, jadi moji, javi se navijač kluba koji primi go s parkinga, a podržava ga navijač kluba koji godinama igra za sredinu tabele :lol:
Eee :lol:
Ko ovde vrijedja.mi pricamo o ekipi koja je sinoc igrala euroligu sto je tema price. :mrgreen:
Velis malogradjanstina? :lol:
sumirprimus
Posts: 81534
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11503 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by sumirprimus »

Iiiiiiiii
Place place zeko sad za potocicem tim... :pisnuo:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#11504 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by shake69 »

Tri pobjede, pet nerijesenih i cetiri poraza bh.predstavnika u evropskom izletu ove godine. :mastakazes:
Narod bi rekao ''kako sam se nadala, dobro sam se udala'', ako pogledamo rasprodaju najboljih igraca vec u maju. To i jeste realno nas domet trenutno, ali i napredak nakon uzasne predstave prosle godine.
Otprilike su svi u glavi imali spremna ocekivanja o drugom kolu kao minimumu i krajnjem dometu a dalje sta se napravi. Zato i nismo mogli dalje, ako se izuzme strasni kiks divova s Hadisona i Svinjskog koji realno i nije dospio dalje od Huma.
Sad idemo prebrojati pare koje ce od Uefa doci u neka doba u decembru pa opet nastaviti dogodine u istom ritmu i ocekivanjima. Fola, Shkendijo, Ostersundu, Gabalo, Panionise, Osijeku, sretno vam bilo, nama je dobro i 'vako, jedno kolo prodjes pa ispadnes, ''taman kako smo zasluzili''.
sumirprimus
Posts: 81534
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11505 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by sumirprimus »

Ma meni je najsmjesniji bio golemi zeljin takticki. antifuzbal :lol:
Sta je ono nako ba drama . :-)
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#11506 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by bjelave »

Ovo bi Amar hladno prošao i jos rasturio Bragu.
Sampras igra za potez više i umire u ljepoti. Nije mu rezultat prioritet
sumirprimus
Posts: 81534
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11507 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by sumirprimus »

bjelave wrote:Ovo bi Amar hladno prošao i jos rasturio Bragu.
Sampras igra za potez više i umire u ljepoti. Nije mu rezultat prioritet
Cisto sumnjam.ne mos ovo za 10 milja rijesit :lol:
El_comadante
Posts: 7935
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#11508 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by El_comadante »

dakle ostajemo 39 u Europi i ove godine smo uzeli 1.375 koeficijent. prijeti nam makedonija, oni su iza nas sa 0.375 a imaju dva prestavnika u europi dakle trebaju ima dvije pojede da nas prestignu. od država iza nas na listi Makedonija (40) ima dva predstavnika, Litvanija (46) 2 predstavnika i Luksaburg (48) jednog....
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#11509 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by NajdraziVodjaa »

LSD wrote:
NajdraziVodjaa wrote:Ako cemo biti iskreni u Podgorici je presudio los golman Zete a i na Grbavici mu gol ide na dusu mada su i golovi Zete bili nase smijesne greske...


Jesmo mi bili nesto bolji od njih ali ocigledno da nasa igra nije impresionirala celnike Zete koji su odma dali otkaz onom treneru poslije ispadanja od nas, e isto tako AIK nije nista impresionirao igrom protiv nas bili su za jos manju nijansu bolji od nas nego mi od Zete i sad se mi trebamo praviti zadovoljni jer smo ispali od ovih? Ja nisam zadovoljan jer mislim da iako imamo limitiranu ekipu mogli smo izbaciti ove jer su i oni limitirani.
Sve tacno, AIK jest limitirana ekipa, mogao se možda proci sa nekim trenerom koji ima malo muda, Odović je prošao Ferenc sa djecom...ali ova igra Želje je žalosna :facepalm: pa mi igramo bez Radinovića i Blagojevića utakmicu, a oni citavo vrijeme na terenu :-) a onda ih stručnjak vadi iz igre, ko biva krivi su oni a ne taktika koja je nidje veze.

Sa onakvom ofirnom igrom, nismo mi ništa bolje zaslužili osim poraza.
Ne znam ako si primjetio u prvom poluvremenu kretanje pomenute dvojice AIK nam je prepustio loptu stoperi Zelje dodaju se izmedju sebe ili sa bekovima dok ovaj dvojac trckara po sredini terena doslovno se krijuci iza igraca AIKa da im ko slucajno ne bi dodao loptu i tako nasi stoperi u nedostatku rijesenja nabijaju loptu naprijed koja u 99% slucajeva zavrsava na glavi igraca AIKa. Znaci nas vezni red sa ovom dvojicom ne postoji nikakvo otvaranje, organizacija igre nula, mi sinoc da smo imali veznog igraca sa prosjecnim znanjem koji ce loptu u tranziciji brzo gurnuti u kontru a fala bogu vidjeli smo da je sinoc pogotovo u prvom poluvremenu bilo toliko prostora za kontre da smo ih mogli u prvom poluvremenu rutinski zavrsiti jer su se nudili ko na pladnju. Ali djaba kad imas trenera koji ne zna i kojem igru organizuju igraci koji ne znaju, samo da je nakon nase oduzete lopte AIKu koji je u napadu bilo znanja da se organizuje kvalitetna kontra da je neko samo u prostor znao gurnutu Zecu loptu mi smo mogli sinoc rutinski posao zavrsiti.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#11510 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by rumenige_brajtner »

bjelave wrote:Ovo bi Amar hladno prošao i jos rasturio Bragu.
Sampras igra za potez više i umire u ljepoti. Nije mu rezultat prioritet
Image
gdje je nestao crnkić? :?
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#11511 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Nadzorna_ploca »

Tu je Nermin, sad ce na tribine.
sumirprimus
Posts: 81534
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11512 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by sumirprimus »

Eno ga sa stevom bekrijom i jahom peca ribe na drini :lol:
sumirprimus
Posts: 81534
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11513 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by sumirprimus »

Jel ono sinoc i blagoje o'sovo petrovicu??
User avatar
N.N.
Posts: 3021
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#11514 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by N.N. »

U Evropi samo stavljati golobrade momke da grizu jer ovo staro je sve u glavi vise blokirano, sasrano i nidje veze :-) :D

Ja kada vidim da on nju suprotnom nogom prima, pa mu se ona vrati nazad, pa muka, okreni se, eto ga na ledjima...pa je on vrati nazad jer je picka i ne smije dati loptu ispred, moze je nedo Bog presjeci...a vise ih presjeku kada ih vracaju, ja se sav ospem :D
Fizicka sprema, đe` je ?
Amaterizam.

Samo omladinu stavljati dok od ovih starijih pakasa nisu poprimili te ideje fudbalske filozofije :D
I treneri, e te ziheraske picke. Starcevic iz Krupe bi postavio ekupu kako treba...i td td.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11515 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Tomahawk11 »

N.N. wrote:U Evropi samo stavljati golobrade momke da grizu jer ovo staro je sve u glavi vise blokirano, sasrano i nidje veze :-) :D

Ja kada vidim da on nju suprotnom nogom prima, pa mu se ona vrati nazad, pa muka, okreni se, eto ga na ledjima...pa je on vrati nazad jer je picka i ne smije dati loptu ispred, moze je nedo Bog presjeci...a vise ih presjeku kada ih vracaju, ja se sav ospem :D
Fizicka sprema, đe` je ?
Amaterizam.

Samo omladinu stavljati dok od ovih starijih pakasa nisu poprimili te ideje fudbalske filozofije :D
I treneri, e te ziheraske picke. Starcevic iz Krupe bi postavio ekupu kako treba...i td td.
Đe si ti kod nas vidio da igra omladina? Nije to još učvrstilo kost, nema iskustva, prije će grom spucati u teren nego što ćeš vidjeti ekipu sa 4-5 igrača od 20-ak godina.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#11516 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by ultima_palabra »

bjelave wrote:Nakon tragedije u prvenstvu prosle sezone gdje im je titula bukvalno ukradena ispred nosa sada i u Evropi nastavlja da ih prati loša sreća.
Ali prije ili kasnije Samprasovi djecaci ce biti nagrađeni za lepršavost, virtuoznost, hrabrost....
Samo treba biti strpljiv
Šta vas boli patak, vi ste moralni pobjednici.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#11517 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by ultima_palabra »

rumenige_brajtner wrote:belave, lijepo je vidjet da si izašao iz rupe u kojoj si se krio u zadnje vrijeme. nešto si ublijedio
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#11518 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by leškarenje »

Eh da udje ona Stevina :-) pito bi ja vas :thumbup:
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#11519 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by north »

Pa dobro nije realno išta prebacivati komšijama koji ispadaju u drugom pretkolu od realno tanke ekipe (po prikazanom, ne po koleficijentima, rankingu, i transfermarketu što @hrasno često postavlja kao glavni dokaz koji nije uvijek releventan), kad mi ispadamo odmah u prvom petkolu od popriličnio slabije ekipe.....u nekim drugim okolnostima ne bi bilo problem malo popiti krvi na slamku :oops: ...

Ali realno premalo je Željo pokazo u ove dvije utakmice, baš premalo...tačno se vidi da se ovo moglo glat proći samo sa malo boljom igrom i ne više od 2-3 igrača koja bi bila bolja od postojećih, a i bez njih mislim da nije bilo nemoguće proći, ali to je pitanje za struku :P

Aberdeen kad je zabio gol tačno mi bi drago ko da sam škot rođeni, stisnuh šaku :D , a zamalo nisam zaplako radi Zrinjskog :oops:

Elem, stanje fudbala kod nas najbolje prikazaje koje sve države nemaju nijednog učesnika u 3 pretkolu....Kako ono ide, liga se popravlja, bolji fudbal, ovo-ono :zzzz:
User avatar
enko 1964
Posts: 1085
Joined: 11/02/2010 10:45

#11520 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by enko 1964 »

north wrote:Pa dobro nije realno išta prebacivati komšijama koji ispadaju u drugom pretkolu od realno tanke ekipe (po prikazanom, ne po koleficijentima, rankingu, i transfermarketu što @hrasno često postavlja kao glavni dokaz koji nije uvijek releventan), kad mi ispadamo odmah u prvom petkolu od popriličnio slabije ekipe.....u nekim drugim okolnostima ne bi bilo problem malo popiti krvi na slamku :oops: ...

Ali realno premalo je Željo pokazo u ove dvije utakmice, baš premalo...tačno se vidi da se ovo moglo glat proći samo sa malo boljom igrom i ne više od 2-3 igrača koja bi bila bolja od postojećih, a i bez njih mislim da nije bilo nemoguće proći, ali to je pitanje za struku :P

Aberdeen kad je zabio gol tačno mi bi drago ko da sam škot rođeni, stisnuh šaku :D , a zamalo nisam zaplako radi Zrinjskog :oops:

Elem, stanje fudbala kod nas najbolje prikazaje koje sve države nemaju nijednog učesnika u 3 pretkolu....Kako ono ide, liga se popravlja, bolji fudbal, ovo-ono :zzzz:
Ja nimalo ne sumnjam u ocjene da se u našoj ligi igra sve bolji fudbal i da se svakog dana, u svakom pogledu sve više napreduje.
Jebe nas što ove hopa ekipe iz Evrope ne priznaju ocjene naših fudbalskih stručnjaka pa nas svake godine hinjski izjebu.
Al' nadoći će i oni :D
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#11521 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by fortaleza »

Osijek je za Bockaja i Grezdu iskesirao ravno milijun eura, barem tako pise. Vlasnik je Madjar koji ulaze, a prodano je vec oko 4000 godisnjih pretplata (za sitnu cijenu).

Hajduk je doveo Lopeza iz Barcelone B, Radosevica iz RB Salzburga, a gotovo niti jednog igraca nisu prodali. Tu su Vlasic, Erceg, Ohanzda, sve odlicni igraci. Trener iz Spanjolske, trenirao Almeriu.

Rijeka prodala samo Andrijasevica i to za 4.25m eura, a vidjet cemo hoce li mu traziti zamjenu. Kek je trener vec vise od 4 godine tu, a jos grade dodatnu, cervrtu tribinu na Rujevici.

Sto se tice Hajduka, imaju angazirane nutricioniste, vlastitu kuhinju gdje se puno vise ulaze, fizioterapeute, psihologe... Sve na jednom malo vecem nivou u odnosu na BiH Premijer ligu. Posluzi li rezultat tu ce biti i vise od 6000 pretplatnika, a prosjek je prosle godine bio preko 10 000 na domacim utakmicama.

Bez ulaganja, nema naprijed, ovo je realnost BiH nogometa, mada ostaje zal da su svi klubovi mogli bolje odigrati. Dojma sam da gdje je god egal bio, da su nasi klubovi svi redom poispadali, i Zrinjski i Siroki i Zeljo, asvaki od njih je prodao nekoliko kapitalnih igraca, onda se i ne moze ocekivati rezultat.
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#11522 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Vega_Brothers »

Zašto uopće podržavati naše klubove u Europi? Kada nakon kraja sezone zadrže sve bitne igrače a uz to kupe još trojicu pojačanja a ne prinova, onda treba stati iza projekta. Ovako kad ne samo da se ne pojačaju za europske nastupe već redovito pred njih i prodaju(da barem, odu džabe :oops: ) 2 - 3 ponajbolja igrača treba ih ispratiti prezirom :D , kad nije klubu stalo što bi ikom drugom.
Last edited by Vega_Brothers on 21/07/2017 11:49, edited 1 time in total.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#11523 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by MOSALJOZE »

Nakon cirkusa svake godine isto
U prvom kolu ispadne jedan klub,u drugom uglavnom 3,nekad se trefi da neko i prodje dalje.Onda i oni popuše 7 komada.Eh onda dolaze na red komentari ne valja ovo ništa,ta ćemo mi.I kao šlag na tortu očekujte nekoliko novinarskih tekstova o našim klubovima u Ojropi,a sadržaj istog će biti :-)
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#11524 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by vryzas »

north wrote:
Elem, stanje fudbala kod nas najbolje prikazaje koje sve države nemaju nijednog učesnika u 3 pretkolu....Kako ono ide, liga se popravlja, bolji fudbal, ovo-ono :zzzz:

Bice, polako...to ti je dugogodisnji projekat saveza. :oops:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11525 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Tomahawk11 »

vryzas wrote:
north wrote:
Elem, stanje fudbala kod nas najbolje prikazaje koje sve države nemaju nijednog učesnika u 3 pretkolu....Kako ono ide, liga se popravlja, bolji fudbal, ovo-ono :zzzz:

Bice, polako...to ti je dugogodisnji projekat saveza. :oops:
Dok renoviraju zgradu :oops:
Post Reply