BH klubovi u Evropi - općenito

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
luckylaka
Posts: 22468
Joined: 15/01/2010 06:28

#11451 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by luckylaka »

VPSA wrote:
Vega_Brothers wrote:Složit ću se sa mišljenjem stručnog saradnika Jusufbegovića da našim ekipama nije ni stalo da naprave rezultat u Europi. Kako drugačije objasniti da Zrinjski ostane bez tri nosioca igre(Mešanović, Petrak, Tomić) pred duel sa Mariborom. I tako uvijek u Europu izađu sa slabijim sastovom od prethodne sezone u ligi a opet se pojačaju poslije Europe.

Željenzičar ostao bez Lendrića i Stevanovića, Sarajevo Duljevića, nikakve zamjene nisu dovedene, tačno kao da im je stalo da ne odu daleko u Europi, samo ne smiju da kažu.
Nije im stalo ni do cega.

Samo licni interesi pojedinaca u upravama, nek je posla meni, mojoj raji i familiji, malo licne samopromocije i odo ja dalje.
Sve receno.Pusti Dulju,Lendru,Stevu...za sicu jebo milion u europi.Samo sta li ce sada uprave izmisliti da bi skrenuli paznju sa katastrofalni nastupa u europi.
User avatar
ellaxaz
Posts: 2194
Joined: 31/01/2012 09:40

#11452 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by ellaxaz »

BH klubovi su generalno, prosli slabije od sebe, a ispali od boljih od sebe.
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#11453 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Edin H. »

luckylaka wrote:
VPSA wrote:
Vega_Brothers wrote:Složit ću se sa mišljenjem stručnog saradnika Jusufbegovića da našim ekipama nije ni stalo da naprave rezultat u Europi. Kako drugačije objasniti da Zrinjski ostane bez tri nosioca igre(Mešanović, Petrak, Tomić) pred duel sa Mariborom. I tako uvijek u Europu izađu sa slabijim sastovom od prethodne sezone u ligi a opet se pojačaju poslije Europe.

Željenzičar ostao bez Lendrića i Stevanovića, Sarajevo Duljevića, nikakve zamjene nisu dovedene, tačno kao da im je stalo da ne odu daleko u Europi, samo ne smiju da kažu.
Nije im stalo ni do cega.

Samo licni interesi pojedinaca u upravama, nek je posla meni, mojoj raji i familiji, malo licne samopromocije i odo ja dalje.
Sve receno.Pusti Dulju,Lendru,Stevu...za sicu jebo milion u europi.Samo sta li ce sada uprave izmisliti da bi skrenuli paznju sa katastrofalni nastupa u europi.
:oops:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#11454 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Charuga »

luckylaka wrote:Samo sta li ce sada uprave izmisliti da bi skrenuli paznju sa katastrofalni nastupa u europi.
Ispadanje od AIK-a, Aberdeena i Maribora nisu nikakvi "katastrofalni" nastupi, i ne treba ih tako doživljavati.

Zrinjski nije imao sreće, fulili penal, primili gol u 94' minuti, a onda u gostima primili onaj gol iz centaršuta.
Široki igrao dobro u Škotskoj, ali su pali kući u posljednjih 20 minuta. Imali su bolje šanse do tada.
Željo nije primio dva gola iz prekida, ljudi viši i jači od naših igrača. Imali dvije odlične šanse, ali nije htjela i to je to.

Ni jedan, od ova tri, se nije obrukao.

Maribor je 91 na UEFA listi sa koef 17.775 (Zrinjski je 225 sa koef 5.075)
Aberdeen je 192 na UEFA listi sa koef 6.1 (Široki 323 sa koef. 3.075)
AIK je 190 na UEFA listi sa koef 6.245 (Željo 274 sa koef. 3.825)

Koliko god da se mi furamo da znamo igrati fudbal, drugi ulažu i napreduju, a mi samo idemo dole. Zato nisu nastupi katastrofalni, nego liga, ulaganja u fudbal (loši tereni, nema reflektora,...), ne forsiranje svojih igrača i ne davanje prilike istim da igraju, i još mnogo toga.
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#11455 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by hrasno38 »

Charuga wrote:
luckylaka wrote:Samo sta li ce sada uprave izmisliti da bi skrenuli paznju sa katastrofalni nastupa u europi.
Ispadanje od AIK-a, Aberdeena i Maribora nisu nikakvi "katastrofalni" nastupi, i ne treba ih tako doživljavati.

Zrinjski nije imao sreće, fulili penal, primili gol u 94' minuti, a onda u gostima primili onaj gol iz centaršuta.
Široki igrao dobro u Škotskoj, ali su pali kući u posljednjih 20 minuta. Imali su bolje šanse do tada.
Željo nije primio dva gola iz prekida, ljudi viši i jači od naših igrača. Imali dvije odlične šanse, ali nije htjela i to je to.

Ni jedan, od ova tri, se nije obrukao.

Maribor je 91 na UEFA listi sa koef 17.775 (Zrinjski je 225 sa koef 5.075)
Aberdeen je 192 na UEFA listi sa koef 6.1 (Široki 323 sa koef. 3.075)
AIK je 190 na UEFA listi sa koef 6.245 (Željo 274 sa koef. 3.825)

Koliko god da se mi furamo da znamo igrati fudbal, drugi ulažu i napreduju, a mi samo idemo dole. Zato nisu nastupi katastrofalni, nego liga, ulaganja u fudbal (loši tereni, nema reflektora,...), ne forsiranje svojih igrača i ne davanje prilike istim da igraju, i još mnogo toga.
:izet: od slova do slova :thumbup: i samo bih dodao da se ove sezone jedino osramotilo Sarajevo koje je ispalo od znatno losije ekipe ili otprilike koliko su Aberden i AIK bolji od Sirokog i Zelje toliko bi trebalo da je Sarajevo od Zarie....
Sarajevo je 241 na UEFA listi sa koef 4.575 (Zaria je 372 sa koef 1.825)
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#11456 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by fakat »

Romanista 101% wrote:zadnji znacajniji uspjeh BH kluba Velez Mostar i sezona 1988/89, trece kolo kupa uefa i ispadanje od skotskog Heartsa
Prosli Hearts a ispali od Borusije.

Edit: pardon u pravu si, Borusija je bila godinu dana ranije.
Last edited by fakat on 21/07/2017 00:06, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#11457 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by karanana »

Ne slazem se. Kad vidis ove shuftere protiv kojih igramo zakljucak je da pobjedimo sami sebe. Jebes i rang liste kad vidis igru. Igramo kukavicki i nikakav fudbal. Timovi ti se nagize a ti ga ne znas pristavit. To je velikim dijelom zasluga trenera i mislim da je tu jedina prevaga ovih bogatijih klubova, imaju trenere koji znaju sta rade. Kod nas se iste mrtvacke face vucaju i recikliraju od kluba fo kluba, ne znaju pripremiti ekipu mentalno i psihicki za velike utakmice. Uvijek nam je izgovor nemanje srece, jer eto zrinja i sarajevo fulaju penal. Da li je to sreca ili mentalna nepripremljenost izvodjaca?
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#11458 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by fakat »

VPSA wrote:
Vega_Brothers wrote:Složit ću se sa mišljenjem stručnog saradnika Jusufbegovića da našim ekipama nije ni stalo da naprave rezultat u Europi. Kako drugačije objasniti da Zrinjski ostane bez tri nosioca igre(Mešanović, Petrak, Tomić) pred duel sa Mariborom. I tako uvijek u Europu izađu sa slabijim sastovom od prethodne sezone u ligi a opet se pojačaju poslije Europe.

Željenzičar ostao bez Lendrića i Stevanovića, Sarajevo Duljevića, nikakve zamjene nisu dovedene, tačno kao da im je stalo da ne odu daleko u Europi, samo ne smiju da kažu.
Nije im stalo ni do cega.


Samo licni interesi pojedinaca u upravama, nek je posla meni, mojoj raji i familiji, malo licne samopromocije i odo ja dalje.
:thumbup: Slika i prilika opsteg stanja u drustvu, mentalitet sitnog sicara.
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#11459 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by hrasno38 »

karanana wrote:Ne slazem se. Kad vidis ove shuftere protiv kojih igramo zakljucak je da pobjedimo sami sebe. Jebes i rang liste kad vidis igru. Igramo kukavicki i nikakav fudbal. Timovi ti se nagize a ti ga ne znas pristavit. To je velikim dijelom zasluga trenera i mislim da je tu jedina prevaga ovih bogatijih klubova, imaju trenere koji znaju sta rade. Kod nas se iste mrtvacke face vucaju i recikliraju od kluba fo kluba, ne znaju pripremiti ekipu mentalno i psihicki za velike utakmice. Uvijek nam je izgovor nemanje srece, jer eto zrinja i sarajevo fulaju penal. Da li je to sreca ili mentalna nepripremljenost izvodjaca?
A kako si ti to skonto da se AIK naguzio....nije ti palo na pamet da je to jedan ozbiljan i organizovan klub koji je dosao u Sarajevo po bod i da ne primi gol sto je ostvario ali ga zamalo i zavalio i koji je kuci isto tako odigrao onako kako je planirao a to je napasti u drugom poluvremenu kao sto je bilo i zavrsiti utakmicu jer je vidio u prvoj da su nasi igraci vec losije fizike u drugom. U ozbiljnim klubovima se taktika ne napise samo na tabli nego se i sprovodi onako kako je napisano.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#11460 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by fakat »

Tri kiparska kluba prosla dalje: Limasol, Larnaka, Apolon..,,, :-) :lol:



Putuj Evropo i nemoj vise cekati na nas :(
Last edited by fakat on 21/07/2017 00:14, edited 2 times in total.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#11461 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by karanana »

hrasno38 wrote:
karanana wrote:Ne slazem se. Kad vidis ove shuftere protiv kojih igramo zakljucak je da pobjedimo sami sebe. Jebes i rang liste kad vidis igru. Igramo kukavicki i nikakav fudbal. Timovi ti se nagize a ti ga ne znas pristavit. To je velikim dijelom zasluga trenera i mislim da je tu jedina prevaga ovih bogatijih klubova, imaju trenere koji znaju sta rade. Kod nas se iste mrtvacke face vucaju i recikliraju od kluba fo kluba, ne znaju pripremiti ekipu mentalno i psihicki za velike utakmice. Uvijek nam je izgovor nemanje srece, jer eto zrinja i sarajevo fulaju penal. Da li je to sreca ili mentalna nepripremljenost izvodjaca?
A kako si ti to skonto da se AIK naguzio....nije ti palo na pamet da je to jedan ozbiljan i organizovan klub koji je dosao u Sarajevo po bod i da ne primi gol sto je ostvario ali ga zamalo i zavalio i koji je kuci isto tako odigrao onako kako je planirao a to je napasti u drugom poluvremenu kao sto je bilo i zavrsiti utakmicu jer je vidio u prvoj da su nasi igraci vec losije fizike u drugom. U ozbiljnim klubovima se taktika ne napise samo na tabli nego se i sprovodi onako kako je napisano.
A koja je bila taktika slavka i zelje? Preziviti grbavicu tako sto ce se odigrati 0 pa u drugoj tekmi mozda nas pogleda bog i udje kakva frljoka? Potpiso bi 0 na grbavici i prije te prve tekme.
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#11462 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Ricken »

karanana wrote:
hrasno38 wrote:
karanana wrote:Ne slazem se. Kad vidis ove shuftere protiv kojih igramo zakljucak je da pobjedimo sami sebe. Jebes i rang liste kad vidis igru. Igramo kukavicki i nikakav fudbal. Timovi ti se nagize a ti ga ne znas pristavit. To je velikim dijelom zasluga trenera i mislim da je tu jedina prevaga ovih bogatijih klubova, imaju trenere koji znaju sta rade. Kod nas se iste mrtvacke face vucaju i recikliraju od kluba fo kluba, ne znaju pripremiti ekipu mentalno i psihicki za velike utakmice. Uvijek nam je izgovor nemanje srece, jer eto zrinja i sarajevo fulaju penal. Da li je to sreca ili mentalna nepripremljenost izvodjaca?
A kako si ti to skonto da se AIK naguzio....nije ti palo na pamet da je to jedan ozbiljan i organizovan klub koji je dosao u Sarajevo po bod i da ne primi gol sto je ostvario ali ga zamalo i zavalio i koji je kuci isto tako odigrao onako kako je planirao a to je napasti u drugom poluvremenu kao sto je bilo i zavrsiti utakmicu jer je vidio u prvoj da su nasi igraci vec losije fizike u drugom. U ozbiljnim klubovima se taktika ne napise samo na tabli nego se i sprovodi onako kako je napisano.
A koja je bila taktika slavka i zelje? Preziviti grbavicu tako sto ce se odigrati 0 pa u drugoj tekmi mozda nas pogleda bog i udje kakva frljoka? Potpiso bi 0 na grbavici i prije te prve tekme.
Slavkina taktika je bila, ne obrukati se.
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11463 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by Logovan »

Pored Bosne i Hercegovine, bez ijednog kluba u Evropi ostalo je još 16 država i to: Kosovo, San Marino, Andora, Gibraltar, Farski Otoci, Vels, Sjeverna Irska, Malta, Armenija, Gruzija, Crna Gora, Estonija, Latvija, Irska, Finska i Lihtenštajn. U kvalifikacijama za LP i EL su se takmičili klubovi iz ukupno 55 zemalja.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#11464 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by NajdraziVodjaa »

AIK u najmanju ruku smijesna ekipa ali i kao takve nevidjene krampe zasluzeno prosli dalje, sve zahvaljujuci ziherasu koji ej dosao po nulu protiv ovih levata koji su itekako bili zreli da prime gol samo da mi imamo ikakav sistem i plan napada osim ho ruk nabijanja i dodavanja napamet...

Postavio se strucnjak protiv AIKa ko da su Real Madrid pa cuvamo nula nula :lol: :lol:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#11465 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by mali_milojica »

Moze li gore?
Naravno da moze.
Stay tuned :D
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#11466 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by bjelave »

Meni je žao da je želja ispao jer igra jako lepršavo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#11467 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by hrasno38 »

NajdraziVodjaa wrote:AIK u najmanju ruku smijesna ekipa ali i kao takve nevidjene krampe zasluzeno prosli dalje, sve zahvaljujuci ziherasu koji ej dosao po nulu protiv ovih levata koji su itekako bili zreli da prime gol samo da mi imamo ikakav sistem i plan napada osim ho ruk nabijanja i dodavanja napamet...

Postavio se strucnjak protiv AIKa ko da su Real Madrid pa cuvamo nula nula :lol: :lol:
Jok eto smo trebali odigrati kao sa Plisekom i Amarom pa dozivjeti potop!
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#11468 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by hrasno38 »

bjelave wrote:Meni je žao da je želja ispao jer igra jako lepršavo.
ja da sam ti, a fala dragom bogu nisam, bojao bih se imati potomke......ne daj boze da postoji jos neko takav na ovom svijetu :( uzgred sta je bilo nestalo hrane pa se malo izaslo na dnevno svijetlo iz misije rupe! Kako ono bjese.......

NOVA FUDBALSKA BRUKA! Sarajevo ispalo od kluba koji je tražio igrače na aukciji! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#11469 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by NajdraziVodjaa »

hrasno38 wrote:
NajdraziVodjaa wrote:AIK u najmanju ruku smijesna ekipa ali i kao takve nevidjene krampe zasluzeno prosli dalje, sve zahvaljujuci ziherasu koji ej dosao po nulu protiv ovih levata koji su itekako bili zreli da prime gol samo da mi imamo ikakav sistem i plan napada osim ho ruk nabijanja i dodavanja napamet...

Postavio se strucnjak protiv AIKa ko da su Real Madrid pa cuvamo nula nula :lol: :lol:
Jok eto smo trebali odigrati kao sa Plisekom i Amarom pa dozivjeti potop!
Ma suti brani se dobro je 2-0 uspjeh :thumbup: odlicno ba vidim im stadiona kakav je...eh da najbolju ekipu mocne Svedske lige izbacio Vardar :mrgreen: tri komada im uvaljali.

Ma sve je dobro samo nek ne puca...
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#11470 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by NajdraziVodjaa »

lendric wrote:
NajdraziVodjaa wrote:AIK u najmanju ruku smijesna ekipa ali i kao takve nevidjene krampe zasluzeno prosli dalje, sve zahvaljujuci ziherasu koji ej dosao po nulu protiv ovih levata koji su itekako bili zreli da prime gol samo da mi imamo ikakav sistem i plan napada osim ho ruk nabijanja i dodavanja napamet...

Postavio se strucnjak protiv AIKa ko da su Real Madrid pa cuvamo nula nula :lol: :lol:

Zato si ti vrli stručnjak
Sta si ti neki placeni bot blizak klubu pa da svaku kritiku komentarises?
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#11471 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by hrasno38 »

NajdraziVodjaa wrote:
hrasno38 wrote:
NajdraziVodjaa wrote:AIK u najmanju ruku smijesna ekipa ali i kao takve nevidjene krampe zasluzeno prosli dalje, sve zahvaljujuci ziherasu koji ej dosao po nulu protiv ovih levata koji su itekako bili zreli da prime gol samo da mi imamo ikakav sistem i plan napada osim ho ruk nabijanja i dodavanja napamet...

Postavio se strucnjak protiv AIKa ko da su Real Madrid pa cuvamo nula nula :lol: :lol:
Jok eto smo trebali odigrati kao sa Plisekom i Amarom pa dozivjeti potop!
Ma suti brani se dobro je 2-0 uspjeh :thumbup: odlicno ba vidim im stadiona kakav je...eh da najbolju ekipu mocne Svedske lige izbacio Vardar :mrgreen: tri komada im uvaljali.

Ma sve je dobro samo nek ne puca...
Da se malo informises umjesto sto mjesecima napadas znao bi da je Vardar ove godine puno vise ulozio u igrace nego Zeljo i da je Vardar recimo ove sezone doveo dvojicu Brazilaca, jednog Ukrajinca i da obicno pobjedjuju oni koji nesto i ulazu u tim ozbiljnije (mada naravno nije pravilo). Ponavljam Slavki i timu se tesko moze sta prigovoriti jer su ostali bez ubjedljivo dva najbolja i najefikasnija igraca.......e sad uprava je drugi par carapa.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#11472 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by bjelave »

hrasno38 wrote:
bjelave wrote:Meni je žao da je želja ispao jer igra jako lepršavo.
ja da sam ti, a fala dragom bogu nisam, bojao bih se imati potomke......ne daj boze da postoji jos neko takav na ovom svijetu :( uzgred sta je bilo nestalo hrane pa se malo izaslo na dnevno svijetlo iz misije rupe! Kako ono bjese.......

NOVA FUDBALSKA BRUKA! Sarajevo ispalo od kluba koji je tražio igrače na aukciji! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jest, FKS se osramotilo, a zeljA nije jer je i pored neuspjeha igrao lepršavo i hrabro.
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#11473 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by p206 »

ma mi smo generalno neradnici i sve hoćemo na lakši način da dobijemo, a bez dugoročnog plana i rada nema ništa, pa ni u fudbalu
Njemačka je nakon 3-0 od Hrvatske 1998. sjela i napravila sistem, i sada u svakom uzrastu igra finala... mi ne moramo i ne možemo biti k ooni jer nas nema toliko, ali da barem napravimo da to liči na nešto, ali jok ovdje se sve dešava stihijski, neko povuče a drugi sjede sa strane komentarišu i smiju se iza leđa
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#11474 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by hostapler »

NajdraziVodjaa wrote:
lendric wrote:
NajdraziVodjaa wrote:AIK u najmanju ruku smijesna ekipa ali i kao takve nevidjene krampe zasluzeno prosli dalje, sve zahvaljujuci ziherasu koji ej dosao po nulu protiv ovih levata koji su itekako bili zreli da prime gol samo da mi imamo ikakav sistem i plan napada osim ho ruk nabijanja i dodavanja napamet...

Postavio se strucnjak protiv AIKa ko da su Real Madrid pa cuvamo nula nula :lol: :lol:

Zato si ti vrli stručnjak
Sta si ti neki placeni bot blizak klubu pa da svaku kritiku komentarises?
Priljepio se uz novu vlast.
Jbg,ne ujedas ruku koja te hrani.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#11475 Re: BH klubovi u Evropi - općenito

Post by muhafuca »

ma nemamo mi sta trazit u Evropi dok su nam klubovi udruzenja gradjana i slicne gluposti.

koliko para toliko i muzike.
Post Reply