BH fudbalski/nogometni talenti

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#1 BH fudbalski/nogometni talenti

Post by campa_xxx »

:izet:
Last edited by campa_xxx on 08/11/2015 00:43, edited 2 times in total.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#2

Post by campa_xxx »

Napadaci:

Kenan Kodro
Marko Arnautovic
Boubacar Diabang Dialiba
Emir Kasapovic
Said Huseinovic
Armin Cilic
Admir Ljevakovic
Omar Baljic
Haris Colpa
Stanislav Vasilj
Marko Vujic
Ozren Peric
Mustafa Kucukovic
Emir Kurtalic
Vedad Ibisevic
Akad Eminovic
Edin Dzeko
Ermin Zec
Dino Tiric
Emra Tahirovic
Denis Pozder
Ajdin Perviz
Izet Zahirovic
Denni Avdic
Haris Handzic
Avdo Iljazovic

SREDINA

Nikola Saric
Nedim Hasanbegovic
Ajdin Zeric
Ivo Ilicevic
Edin Salkic
Aldin Peljto
Semir Stilic
Adin Hamzic
Nedim Hamzic
Ajdin Mahmutovic
Haris Redzepi
Semir Dzombic
Ermin Alic
Sejad Salihovic
Edin Pehlic
Emir Janjos
Senijad Ibricic
Edin Husic
Haris Beslija
Edin Bebanic
Enes Golos
Daniel Dzigurski
Adnan Smajic
Damir Vrancic
Mario Varcic
Miralem Pjanic
Srdjan Stanic
Armin Causevic
Dejan Doslic
Armin Cerimagic
Dino Bisanovic
Emir Bajric
Kenan Handzic
Izet Hajrovic

ODBRANA

Eldar Parla
Damir Dzombic
Adnan Salihovic
Benjamin Rahmanovic
Mehmedalija Covic
Edin Cocalic
Veldin Muharemovic
Sulejman Smajic
Alen Marevac
Boris Pandza
Mirza Saciri
Admir Terzic
Sasa Strujic
Anes Mravac
Sead Hajrovic
Dino Fazlic

GOLMANI

Zdenko Baotic
Ibrahim Sehic
Zlatko Kartal
Adnan Hadzic
Asmir Begovic
Haris Mesic
Jasmin Buric
Réne Borkovic

http://www.bhtalents.net
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#3

Post by campa_xxx »

A meni nesto najvise zao ovoga:

Image

Emra Tahirovic
Datum rodjenja 31.07.1988
Mjesto rodjenja Sarajevo
Godište 1988
Pozicija Napad

Klub FC Zürich
Državljanstvo Svedska / Bosna i Hercegovina
U21-Reprezentativac Da ( Svedska)
U19-Reprezentativac Ne
U17-Reprezentativac Ne


Ubjedjen sam da bi bio 10 puta bolji od Rascica...
BosRoker
Posts: 32
Joined: 29/12/2004 01:49

#4

Post by BosRoker »

campa_xxx wrote:Ubjedjen sam da bi bio 10 puta bolji od Rascica...
Ali Rascic je dobio samo jedan poziv za A-reprezentaciju, i to u termin kada Tahirovic i ostali igraci u Evropskim ligama nisu mogli doci. Da li si takodjer ubjedjen da bi Tahirovic bio 10 puta bolji od Dzeke? Muslimovica? Custovica? Ako da, na osnovu cega?
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#5

Post by campa_xxx »

BosRoker wrote:
campa_xxx wrote:Ubjedjen sam da bi bio 10 puta bolji od Rascica...
Ali Rascic je dobio samo jedan poziv za A-reprezentaciju, i to u termin kada Tahirovic i ostali igraci u Evropskim ligama nisu mogli doci. Da li si takodjer ubjedjen da bi Tahirovic bio 10 puta bolji od Dzeke? Muslimovica? Custovica? Ako da, na osnovu cegu.
Od Dzeke ne bi sigurno ali od Muslimovica mislim da bi jer ne grije klupu u svom klubu kao Muslim...to je moje misljenje
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#6

Post by campa_xxx »

juan wrote:steta sto ovaj mali Marko Marin (igra u M'Gladbach, inace rodjen u B.Gradisci ko Miske) ne zeli poigrat za nasu repku, bio bih uz Pjanica izezetno pojacanje za nasu repku!!!
Srpsko fudbalsko čudo od deteta u Španiji zove se Bojan Krkić, a u Nemačkoj je to osamnaestogodišnji krilni igrač Borusije iz Menhengladbaha Marko Marin.
Ovaj dečak, poreklom iz Bosanske Gradiške, ima veliku želju da jednog dana zaigra za reprezentaciju Srbije. Stručnjaci predviđaju da bi selektor Havijer Klemente mogao da ga povede na Evropsko prvenstvo u Austriji i Švajcarskoj, a dok se to ne dogodi, nastupaće za omladinsku i mladu reprezentaciju Nemačke.

Da li bismo mogli da vas jednog dana vidimo u dresu "orlova"?
- Voleo bih da zaigram za Srbiju, jer sam Srbin. Bio sam srećan kada sam saznao da se predsednik FSS Zvezdan Terzić interesuje za mene, ali treba da budemo realni. Pitanje nastupa za Srbiju trenutno nije tema broj jedan. Nastaviću da igram za mladu i juniorsku selekciju Nemačke i da se dokazujem igrama za Borusiju, sa kojom sam pre sedam dana potpisao trogodišnji profesionalni ugovor - priča Marin za Kurir.


CRVENA ZVEZDA I DEJO U SRCU

Za koji srpski klub navijate?
- Za Crvenu zvezdu, za koga bih drugog mogao da navijam.

Pa, za Partizan.
- Ne. Volim Zvezdu, sećam se da sam kao dete uživao dok sam gledao Savićevića u dresu Milana. On mi je omiljeni Zvezdin igrač, prva asocijacija na crveno-bele.

Ko vam je idol u Nemačkoj?
- Memet Šol. Doživeo sam proletos da sa svojim idolom razmenim dres posle utakmice.

Koga poznajete od svojih vršnjaka iz omladinske reprezentacije Srbije?
- Imao sam priliku da dobro upoznam Gulana i Adamovića kada smo zajedno igrali u Barseloni za reprezentaciju Evrope protiv Afrike. Odlični su momci, dosta smo vremena provodili zajedno, a za nekoliko dana igraću protiv njih na Evropskom prvenstvu u Austriji. Nemačka i Srbija su u istoj grupi. Šteta je što Jovetić više nije u reprezentaciji. Čuo sam da je odlučio da igra za Crnu Goru.

Da li ste se u Barseloni upoznali sa Bojanom Krkićem, čija je priča slična vašoj?
- Krkić je sjajan igrač, ali nismo razgovarali, jer govori samo na španskom.

Možete li da zamislite napad reprezentacije Srbije koji čine Krkić i Marin?
- Nije nemoguće da se to dogodi. Bilo bi super!

Holandska štampa vas je selila u Ajaks, Italijani su vas najavljivali u Fjorentini ili Milanu. Zašto ste prihvatili ponudu Borusije?
- U dogovoru sa menadžerom Nikolom Damjancem i Miroslavom Stevićem odlučio sam da ostanem, jer ću imati priliku da igram. Mislim da sam napravio pravu stvar za svoju karijeru, a za Fjorentinu, Ajaks i Milan nikada neće biti kasno ako u Menhengladbahu dokažem da vredim - objasnio je Marin

KURIR



Tako da nam ovaj i ne treba!!!
BosRoker
Posts: 32
Joined: 29/12/2004 01:49

#7

Post by BosRoker »

campa_xxx wrote:
BosRoker wrote:
campa_xxx wrote:Ubjedjen sam da bi bio 10 puta bolji od Rascica...
Ali Rascic je dobio samo jedan poziv za A-reprezentaciju, i to u termin kada Tahirovic i ostali igraci u Evropskim ligama nisu mogli doci. Da li si takodjer ubjedjen da bi Tahirovic bio 10 puta bolji od Dzeke? Muslimovica? Custovica? Ako da, na osnovu cegu.
Od Dzeke ne bi sigurno ali od Muslimovica mislim da bi jer ne grije klupu u svom klubu kao Muslim...to je moje misljenje
Kako ne grije? Imao je dva nastupa i ni jedan gol cijele prosle polusezone.

http://www.lfp.fr/joueur/index.asp?no_joueur=115687
BosRoker
Posts: 32
Joined: 29/12/2004 01:49

#8

Post by BosRoker »

S druge teme:
cooly wrote:A DA JOS NESTO, bosRokere.....

ako nego zaigra za u21, nije jos nas.......moze igrati za drugu repku ako hoce, u A-team-u

TEK KO ZAIGRA ZA A-TEAM, je nas

to je pravilo FIFA-e
Nije tacno. Koliko ja znam, poenta nije u tome da zaigras za A reprezentaciju nego da jednostavno promjenis nogometni savez. Zato smo i Pjanica vazda zvali za mladu reprezentaciju.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#9

Post by campa_xxx »

Gorostasni bosanski dječak s pedigreom uskoro u Liverpoolu?

SIN nekadašnjeg vrsnog napadača Real Sociedada i Barcelone Mehe Kodre, Kenan Kodro vjerojatno će karijeru nastaviti na Anfieldu, piše "Tribalfootball".

13-godišnji Kenan Kodro označen je kao ogromni potencijal, a u prilog mu ide i nesvakidašnja visina. Naime, već sa 13 godina visok je 190cm, zbog čega je i zainteresirao Rafu Beniteza, koji očito simpatizira igrače koji sa visine gledaju svijet.

Kenan je trenutno član Real Sociedada, a ne napunivši 14 godina visinom je prestigao 188cm visokog oca, koji je i sam bio izrazito korpulentan napadač.

Kako u Liverpoolu trenutno igra i 202cm visoki Peter Crouch, nije nemoguće da s Kodrom juniorom jednoga dana zaigra u tandemu. Bio bi to svakako najviši napadački tandem u povijesti.


http://www.index.hr
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#10

Post by cyprus »

campa_xxx wrote:Gorostasni bosanski dječak s pedigreom uskoro u Liverpoolu?

SIN nekadašnjeg vrsnog napadača Real Sociedada i Barcelone Mehe Kodre, Kenan Kodro vjerojatno će karijeru nastaviti na Anfieldu, piše "Tribalfootball".

13-godišnji Kenan Kodro označen je kao ogromni potencijal, a u prilog mu ide i nesvakidašnja visina. Naime, već sa 13 godina visok je 190cm, zbog čega je i zainteresirao Rafu Beniteza, koji očito simpatizira igrače koji sa visine gledaju svijet.

Kenan je trenutno član Real Sociedada, a ne napunivši 14 godina visinom je prestigao 188cm visokog oca, koji je i sam bio izrazito korpulentan napadač.

Kako u Liverpoolu trenutno igra i 202cm visoki Peter Crouch, nije nemoguće da s Kodrom juniorom jednoga dana zaigra u tandemu. Bio bi to svakako najviši napadački tandem u povijesti.


http://www.index.hr
Oj pa sam otac ga nije ni približno ovoliko hvalio :-) .
bibiman
Posts: 29
Joined: 29/08/2007 23:39

#11

Post by bibiman »

Tore:

1. FC Kaiserslautern 1860 München
1:0 Schönheim (11., Foulelfmeter, Linksschuss, Vorarbeit Jendrisek)

1:1 Kucukovic (74., Linksschuss)
1:2 Holebas (90. + 1, Linksschuss, Kucukovic)


Upravo zavrsena tekma 2.Bundeslige...Muki razvaljivao (gol sa 30-tak metara+asistencija za pobjedu)...
Crvena Tifoza
Posts: 10455
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#12

Post by Crvena Tifoza »

bibiman wrote:Tore:

1. FC Kaiserslautern 1860 München
1:0 Schönheim (11., Foulelfmeter, Linksschuss, Vorarbeit Jendrisek)

1:1 Kucukovic (74., Linksschuss)
1:2 Holebas (90. + 1, Linksschuss, Kucukovic)


Upravo zavrsena tekma 2.Bundeslige...Muki razvaljivao (gol sa 30-tak metara+asistencija za pobjedu)...
I corava kokoš pogodi zrno. :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#13

Post by Neelix »

a fakat sta bi sa ovim kucukovicem, toliko su ga hvalili i odjednom prestade prica...jel mu opala forma? jel se odlucio za koga ce igrat?
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#14

Post by in33sa »

campa_xxx wrote: Ivo Ilicevic
Ovaj vec igra za Hrvatsku.

Imas ih jos na spisku koji ne spadaju pod BH talente.
basicman
Posts: 289
Joined: 13/06/2005 01:46

#15

Post by basicman »

cuj za kucukovica rec i corava koka nabode zrno. to mogo samo kao salu shvatiti, jer ako je izjava ozbiljna onda nemas veze o sportu. gledao sam kucukovica par puta kako igra. opasan je ko struja i cesto to potvrdi kroz asistencije i golove, al mora se uzeti u obzir da su najbolje godine jos ispred njega. Uz to je i visok napadac (193cm) , tehnicki odlican i jos ima i dobar sut. gledao sam intervju gdje kucuk kaze da je odbio mladu rep. njemacke da bi igrao za BiH, cak je i pokazivao poziv njemaca kao dokaz. pa ako bi njemcima bio dobar, koji su jedna od najjacih fudbalskih nacija svijeta, valjda bi i nama bio dovoljan da ga testiramo. makar ga pozvati do odigra u prijateljskim, valjda za to i sluze takve tekme. svugdje na svijetu da, samo kod nas ne... bolje da igraju igraci tipa maletic i hrgovic, iako su izjavljivali da im je srce negdje drugo , a ne talentovani momci koji bi poginuli na terenu za pobjedu BiH... To mi je sve nelogicno i glupo... valjda treba da je cast da se igra za reprezentaciju a ne pozvati nekoga ko ionako kaze, jebi ga nisu me htjele Hrv. i Srb., pa igracu onda za BiH preko kurca.... a takvih nam je pola reprezentacije, a pun svijet momaka, pravih talenata i jos ponosnih na ovu zemlju....
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#16

Post by campa_xxx »

Kad bi imali neki topic, kao pitanja za selektora a on da nam odgovara, kao sto je nekad radio Predsjednik Samir iz Zelje :D
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#17

Post by Abacija »

campa_xxx wrote:Kad bi imali neki topic, kao pitanja za selektora a on da nam odgovara, kao sto je nekad radio Predsjednik Samir iz Zelje :D
Odlicna ideja! Kad predsjednik drzave ima svoj blog mogao bi vala i selektor...
cooly
Posts: 70
Joined: 26/10/2006 17:50

#18

Post by cooly »

Da li neko zna, jel onaj Neven Subotic "bosnjak" ili "srbin" ? Sestra se zove natalija, a po imenu moze igrac i jedno i drugo biti....
Negdije sam procitao mogao bi isto za srbiju da igra...

jel to tacno??

Igrac je dosta solidan, dao je cak gol prosli vikend, trebao bi biti pozvan i za bih.repku
cooly
Posts: 70
Joined: 26/10/2006 17:50

#19

Post by cooly »

znam da ima onaj danijel subotic, koji hoce za srbiju da igra

ali negdije sam procitao da bi i neven mogao za srbiju igrati?

na wikipediji pise da ima samo americko i bosansko drzavljanstvo
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#20

Post by campa_xxx »

Abacija wrote:
campa_xxx wrote:Kad bi imali neki topic, kao pitanja za selektora a on da nam odgovara, kao sto je nekad radio Predsjednik Samir iz Zelje :D
Odlicna ideja! Kad predsjednik drzave ima svoj blog mogao bi vala i selektor...
Mozda bi to mogao pokrenuti neko iz SA-X team-a fakat bi bilo dobro
User avatar
Neon_Knight
Posts: 95
Joined: 11/10/2007 15:17
Location: Somewhere in time

#21

Post by Neon_Knight »

Neven Subotic ima 18 godina i posjeduje bosansko i americko drzavljanstvo! koliko znam momak je iz Banja Luke i nema nista protiv igranja za bh repku! druga stvar je sto ga ne zovu, nego se pravi mjesto za Radeljice,Aracice i slicne anonimuse...
BTW, Subotic je, iako mlad, proglasen najboljim odbrambenim igracem druge bundeslige. moze igrati halfa i desnog beka.


I jos nesto, nije istina da je Zlatan Muslimovic prosle sezone grijao klupu i da nije postigao nijedan go! Odigrao je vecinu utakmica, postigao je,cini mi se, tri gola u ligi i dva u kupu, na utakmici protiv Rome na Olimpico-u. trener Pioli ga je gotivio, a i kod Ranijeri-a je imao vecu minutazu.
User avatar
Neon_Knight
Posts: 95
Joined: 11/10/2007 15:17
Location: Somewhere in time

#22

Post by Neon_Knight »

Kucukovic je ranije govorio da zeli igrati za nas! nije jos napunio 22 godine tako da ima jos jako malo vremena da se odluci uzeti nase drzavljanstvo ili ce biti zauvijek izgubljen za nas.
basicman
Posts: 289
Joined: 13/06/2005 01:46

#23

Post by basicman »

bandit wrote:
cooly wrote:Da li neko zna, jel onaj Neven Subotic "bosnjak" ili "srbin" ?
Bosanski Srbin ...
mojne onda gato ako se tako izjasnjava, takvih imamo dosta... i da je pele mojne ga. jos ako slicni njemu daju izjave da bi radije za one igrali.. nek im je sa srecom. a ako se osjeca kao bosanac i SAMO tako, moze da igra... ovi sto vise vole susjednu drzavu od ove u kojoj igraju nikad im ne bi dao da zakorace na teren, jel to nema smisla i toga nema nigdje na svijetu
Urda
Posts: 11
Joined: 04/02/2008 17:03
Location: Na Galicu

#24

Post by Urda »

basicman wrote:
bandit wrote:
cooly wrote:Da li neko zna, jel onaj Neven Subotic "bosnjak" ili "srbin" ?
Bosanski Srbin ...
mojne onda gato ako se tako izjasnjava, takvih imamo dosta... i da je pele mojne ga. jos ako slicni njemu daju izjave da bi radije za one igrali.. nek im je sa srecom. a ako se osjeca kao bosanac i SAMO tako, moze da igra... ovi sto vise vole susjednu drzavu od ove u kojoj igraju nikad im ne bi dao da zakorace na teren, jel to nema smisla i toga nema nigdje na svijetu
Sta ako se osjeca kao hercegovac, za koga onda moze da igra.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#25

Post by Dado dijasporitus »

BosRoker wrote:
campa_xxx wrote:
BosRoker wrote: Ali Rascic je dobio samo jedan poziv za A-reprezentaciju, i to u termin kada Tahirovic i ostali igraci u Evropskim ligama nisu mogli doci. Da li si takodjer ubjedjen da bi Tahirovic bio 10 puta bolji od Dzeke? Muslimovica? Custovica? Ako da, na osnovu cegu.
Od Dzeke ne bi sigurno ali od Muslimovica mislim da bi jer ne grije klupu u svom klubu kao Muslim...to je moje misljenje
Kako ne grije? Imao je dva nastupa i ni jedan gol cijele prosle polusezone.

http://www.lfp.fr/joueur/index.asp?no_joueur=115687
Sto se kaze, ne treba letiti pred rudu :D

Muslimović: Tko čeka i dočeka

Dugo je čekao svojih pet minuta slave u dresu Atalante, ali ih je napokon dočekao i to ne pet, već 90.


Subota navečer, 9.februar, Bergamo, Atalanta sa jedne strane, Fiorentina sa druge, a naš reprezentativac Zlatan Muslimović u centru pažnje.

Dva gola za remi sa Fiorentinom koja je vodila sve do 90. minute... Zlatan nije bio najavljen u početnoj postavi protiv momčadi iz Firenze, ali je Luigi del Neri pred sami duel odlučio ga gurnuti u vatru, a naš reprezentativac mu je uzvratio sa dva pogotka, koji su u konačnici Atalanti donijeli bod.

Nisam bio najavljen, ali ne znam šta se promijenilo kod Del Nerija. Isto se trudim na treninzima, isto radim, a vjerovatno je htio probati sa mnom u špicu, jer Fiorentina ima dva jaka igrača nazad, a trener zna moje sposobnosti. Htio je vjerovatno iskoristiti moju brzinu i visinu, a ja sam čekao i dočekao, rekao je Muslimović zaOslobođenje, i priznao kako mu je pao ogroman teret sa leđa.

Napokon sam opušten. Postigao sam dva pogotka nakon dugo vremena, što je jako bitno, jer za napadača, kad ne igra i ne daje golove, to je kao da je bez oca i majke.

Muslimović sa euforijom u glasu dodaje kako je usrećio cijelu porodicu, svoju djevojku, ali i čelnike kluba, ali da se ne nada da nakon ovog susreta bude standardni član prve postave.

Ma, ne. Atalanta ima svog ljubimca Donija, a za mene je važno da sam odigrao dobru utakmicu. Nisam igrao gotovo tri mjeseca, a protiv Fiorentine sam odigrao 90 minuta, i to žestokog tempa. Sam sam sebe iznenadio, kaže Muslimović, koji je proglašen i igračem susreta, a trener Fiorentine priznao je da bi drugačije postavio igru svoje ekipe da je znao kako će zaigrati Muslimović.

Pohvalio me nakon utakmice, što mi jako godi, ali takve stvari su mi nebitne, jer ja živim od golova i nastupa, a ne od pohvala. Moje mjesto nije na klupi i nadam se da ću sada češće dobivati prilike za igru.

Napadač bh. selekcije na kraju se osvrnuo i na raspored u kvalifikacijama za SP. Tvrdi da mu je sasvim nebitno s kim i kada se igra, već da igrači koji izađu na teren daju sve od sebe za pobjedu.
Post Reply