Beverly 500 lampica Check

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
toniran
Posts: 352
Joined: 18/10/2011 09:14

#1 Beverly 500 lampica Check

Post by toniran »

pozdrav , imam jedno pitanje u vezi navedenog motora, desava mi se sljedece dam kontakt upali se lampica check , zatim cujem pumpu goriva kako zuji, e sad mi dei da nece lampica check da se ugasi moram par put okrenuti kljuc u bravi pa da ona se izgasi da bih mogao startati sa paljenjem motoora, dali neko zna u cemu je proble. ??
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2 Re: Beverly 500 lampica Check

Post by exliberal-ex »

Nebi trebalo da ti to bude problem
Ja imam bv300 I kad okrenem kontakt check engine ali I oil pressure lampa je on ali kad upalim sve se ugasi u roku par sekundi
Ako se lampa upali dok ti motor radi onda imas problem ali ako je upaljena samo kad je pod kontaktom to je samo indikacija da radi
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3 Re: Beverly 500 lampica Check

Post by Fudo387 »

... :cry:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4 Re: Beverly 500 lampica Check

Post by exliberal-ex »

toniran wrote:pozdrav , imam jedno pitanje u vezi navedenog motora, desava mi se sljedece dam kontakt upali se lampica check , zatim cujem pumpu goriva kako zuji, e sad mi dei da nece lampica check da se ugasi moram par put okrenuti kljuc u bravi pa da ona se izgasi da bih mogao startati sa paljenjem motoora, dali neko zna u cemu je proble. ??

jel ti radi motorin , ja sam bas maloprije gledao kod mene se upali lampica kad dam kontakt I kad upalim gori jos 2-3 sekunde prije nego sto se ugasi......ako se ugasi kao I kod mene znaci sve je ok....samo teraj ja sam na svom prekucao 9000 neki dan :thumbup:
User avatar
toniran
Posts: 352
Joined: 18/10/2011 09:14

#5 Re: Beverly 500 lampica Check

Post by toniran »

ma meni ne dasava u voznji da mi se pali samo ovo kad dam kontakt upali se zuta CHECK lampica i nekad nece da se ugasi , postupak paljena ide mi ovako ubacim kljuc okrenem upali se lampica zuta , i sad bih trebala da se ugasi za 3, 4 sec. i nakon toga treba upaliti skuter to jeste pritisnuti taster za paljenje, a ja nemogu upaliti motor dok ta lampica gori on samo vergla ali ne pali .
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#6 Re: Beverly 500 lampica Check

Post by exliberal-ex »

toniran wrote:ma meni ne dasava u voznji da mi se pali samo ovo kad dam kontakt upali se zuta CHECK lampica i nekad nece da se ugasi , postupak paljena ide mi ovako ubacim kljuc okrenem upali se lampica zuta , i sad bih trebala da se ugasi za 3, 4 sec. i nakon toga treba upaliti skuter to jeste pritisnuti taster za paljenje, a ja nemogu upaliti motor dok ta lampica gori on samo vergla ali ne pali .
normalno je da se upali lampica kad je pod kontaktom , meni je upaljena I zuta I crvena od ulja dok su pod kontaktom I negase se, kad upalim motor crvena se odmah ugasi dok zuta gori jos par sekundi ( 3-5 )
pogledaj svjecicu, filter za gorivo...mozda ti neradi napajac visokog napona ( usput meni je otisao nakon 3 godine pa sam ga morao mjenjat 400 $ :evil: )
vozim ga non stop I pored napajaca visokog napona jedino mi je otisla sajla od poklopca za rezervoar...4 godine ga vozim I trenutno je 9800 km strogo gradske voznje :)
User avatar
toniran
Posts: 352
Joined: 18/10/2011 09:14

#7 Re: Beverly 500 lampica Check

Post by toniran »

Ja svoj nemogu upaliti tok gori zuta lampica tek kad se ona ugasi mogu startati sa paljenjem kod mene je turer 2005 god.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#8 Re: Beverly 500 lampica Check

Post by exliberal-ex »

toniran wrote:Ja svoj nemogu upaliti tok gori zuta lampica tek kad se ona ugasi mogu startati sa paljenjem kod mene je turer 2005 god.

sjetih se tebe maloprije...palim svoj i lampica gori...ko i obicno...jesi li popravio , sta je bilo?
User avatar
toniran
Posts: 352
Joined: 18/10/2011 09:14

#9 Re: Beverly 500 lampica Check

Post by toniran »

Nisam popravio , bocna nogara zeza ima na sebi neki indijator koji nekad pusti paljenje nekad nece moram dici 5 puta nogaru gore doke da bih upalio.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#10 Re: Beverly 500 lampica Check

Post by exliberal-ex »

toniran wrote:Nisam popravio , bocna nogara zeza ima na sebi neki indijator koji nekad pusti paljenje nekad nece moram dici 5 puta nogaru gore doke da bih upalio.

to je auto shut down, mozes da ga iskljucis, samo sluzi da se nemoze motor upalit kad je parkiran sa tom pedalom
svaki elektricar ti to moze vrlo lako iskljucit
Post Reply