Better Call Saul (2015– )

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#476 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by Brkooo »

Treba napravit seriju samo za Mike-a ... kako je napeta scena kad ih gleda sa snajperom :D
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2355
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#477 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by moon_walker_90 »

I meni se također serija jako sviđa i jedva čekam da izadje naredna sezona mada cu se nacekati :D U pravu ste za one novine da lupaju,ali mene interesuje odakle ona rupa u zidu koja stvarno lici kao da je metak okrznuo cosak kuce? Sada se prebaciti na GoT :D
User avatar
aCme
Posts: 3465
Joined: 23/04/2010 01:06

#478 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by aCme »

Jedna zanimljiva scena iz šeste epizode kada Mike dolazi kući, a ispred vrata ga čeka onaj crnjo :mrgreen:

Mike parkira svoja kola tik uz trotoar
Image

Par sekundi poslije izlazi iz auta, a trotoar mu pobjego :lol: :lol:
Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#479 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by kakavdanakneiskustvu »

i ti svasta primijetis
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#480 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by taureg71 »

karanana wrote:
thekupus wrote:
karanana wrote:a sta je cudno sto su chuck i howard zvali i svojim znanjem i iskustvom nagovorili mesu verde da ostane s njima?
i onda nakon toga prevara koja je poprilicno nerealna da se dogodi u pravom zivotu jer on na mjesto originala koji su imali tacne podatke u file-ove vraca kopije sa prepravljenom adresom.
zasto je nerealna? cilj mu je bio samo da Chuck zapamti taj jedan kljucni detalj pogresno, nasao je sve papire na kojima se spominje ta adresa, promjenio, i kad je Chuck otisao na sud vratio ih
ne znam sta je neralno tu
pa ako sam ja dobro razumio zvrchku, on je iz chakovog fajla uzeo original dokumente - zahtjev za otvaranje poslovnice banke. onda je napravio kopije tog dokumenta gdje je na kopijama promijenio redosljed brojeva adrese lokacije i onda je te svoje napravljene kopije ubacio nazad medju chakove papire i foldere. onda kad su dosli pred komisiju, komisija je imala pravi broj a chakovi brojevi koje je on dao komisiji su bili izvrnuti.
pa zar se nije moglo vidjeti da su chakovi papiri kopirani i da nisu originali. ne znam kontam li ja zvrchku i kontas li sta mi nije jasno.
ja samo zamisljam tu situaciju na nasim sudovima, hahahah, kakvo crno odlaganje, to bi se hemijskom odmah promijenilo msm na brojeve u adresi...
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#481 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by taureg71 »

aCme wrote:Jedna zanimljiva scena iz šeste epizode kada Mike dolazi kući, a ispred vrata ga čeka onaj crnjo :mrgreen:

Mike parkira svoja kola tik uz trotoar
Image

Par sekundi poslije izlazi iz auta, a trotoar mu pobjego :lol: :lol:
Image

jako bitno u pm, ali svaka cast na uocavanju, mada si to vjerujem negdje procitao..salim se, sjecam se jako scene i znam da sam u sebi pomislio a kako ga jaro parkira, svaka ti dala...e to dalje nisam zamijetio
Last edited by taureg71 on 25/04/2016 10:55, edited 1 time in total.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#482 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by Officer Crabtree »

sudeći po dužini sjene razlika između dva snimka je bila sat i više :lol: :lol: :lol:
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#483 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by holowey »

Officer Crabtree wrote:sudeći po dužini sjene razlika između dva snimka je bila sat i više :lol: :lol: :lol:
prvi kadar sniman zorom, a drugi skoro podne :D
User avatar
aCme
Posts: 3465
Joined: 23/04/2010 01:06

#484 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by aCme »

taureg71 wrote:
aCme wrote:Jedna zanimljiva scena iz šeste epizode kada Mike dolazi kući, a ispred vrata ga čeka onaj crnjo :mrgreen:

Mike parkira svoja kola tik uz trotoar
Image

Par sekundi poslije izlazi iz auta, a trotoar mu pobjego :lol: :lol:
Image

jako bitno u pm, ali svaka cast na uocavanju, mada si to vjerujem negdje procitao..salim se, sjecam se jako scene i znam da sam u sebi pomislio a kako ga jaro parkira, svaka ti dala...e to dalje nisam zamijetio
Nisam nigdje napisao da je bitno, nego da je zanimljivo. Aha, bilo na CNN neku noć :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47262
Joined: 26/02/2004 00:00

#485 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by karanana »

i blize je kaktusima na prvoj slici.

volim ja ove goofsove
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#486 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by taureg71 »

aCme wrote:
taureg71 wrote:
aCme wrote:Jedna zanimljiva scena iz šeste epizode kada Mike dolazi kući, a ispred vrata ga čeka onaj crnjo :mrgreen:

Mike parkira svoja kola tik uz trotoar
Image

Par sekundi poslije izlazi iz auta, a trotoar mu pobjego :lol: :lol:
Image

jako bitno u pm, ali svaka cast na uocavanju, mada si to vjerujem negdje procitao..salim se, sjecam se jako scene i znam da sam u sebi pomislio a kako ga jaro parkira, svaka ti dala...e to dalje nisam zamijetio
Nisam nigdje napisao da je bitno, nego da je zanimljivo. Aha, bilo na CNN neku noć :lol:

Ok ok...sorry...super zapazanje
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#487 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by Altsa »

Prva sezona znatno bolja od druge. Mike pomeo Saula u II sezoni. Plus za Kim Wexler
Image
User avatar
sig_garret
Posts: 290
Joined: 24/06/2009 11:48
Location: Chozo Ruins

#488 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by sig_garret »

Image
Samo da je Chuck :evil: u zatvor ne pošalje
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#489 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by Paul F. »

Mislim da na sudu taj snimak ne pije vode jer Chuck nema pravo snimati Jimmija bez njegovog pristanka. Moze samo tom klijentu pokazat.
User avatar
sig_garret
Posts: 290
Joined: 24/06/2009 11:48
Location: Chozo Ruins

#490 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by sig_garret »

Ako dođe do suda, to će biti kraj karijere za Kim
User avatar
karanana
Posts: 47262
Joined: 26/02/2004 00:00

#491 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by karanana »

e da vas pitam pomalo nevezano za temu.....ona folija kojom se chuck pokriva, a vidjo sam je i da je daju izbjeglicama kad silaze s brodova....da li fakat grije i na kojoj bazi radi, odnosno od cega je napravljena da tako tanka grije ljude?
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#492 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by Jack Be Nimble »

Paul F. wrote:Mislim da na sudu taj snimak ne pije vode jer Chuck nema pravo snimati Jimmija bez njegovog pristanka. Moze samo tom klijentu pokazat.
Ima pravo. Nema pravo da snima Jimija i Kim a da jedno od njih dvoje nije pristalo na to. Mozes snimiti razgovor izmedju sebe i nekog drugog sve dok je jedno od vas pristalo na to snimanje. U tom slucaju ti si pristao :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#493 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by Jack Be Nimble »

karanana wrote:e da vas pitam pomalo nevezano za temu.....ona folija kojom se chuck pokriva, a vidjo sam je i da je daju izbjeglicama kad silaze s brodova....da li fakat grije i na kojoj bazi radi, odnosno od cega je napravljena da tako tanka grije ljude?
Tehnicki ne grije kao vuna npr, ali upaja tvoju toplinu i vraca je nazad ka tebi, to jest ne dopusta da toplina izadje vani. Zato poneka jela pokrijes folijom prije nego stavis u rernu, jer unutar folije se zadrzi jaca temperatura i brze kuhanje/pecenje.
User avatar
sig_garret
Posts: 290
Joined: 24/06/2009 11:48
Location: Chozo Ruins

#494 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by sig_garret »

Jack Be Nimble wrote:
Paul F. wrote:Mislim da na sudu taj snimak ne pije vode jer Chuck nema pravo snimati Jimmija bez njegovog pristanka. Moze samo tom klijentu pokazat.
Ima pravo. Nema pravo da snima Jimija i Kim a da jedno od njih dvoje nije pristalo na to. Mozes snimiti razgovor izmedju sebe i nekog drugog sve dok je jedno od vas pristalo na to snimanje. U tom slucaju ti si pristao :D
Brkaš pojmove; "wiretap admissibility" i "wiretap entrapment" su dvije različite stvari
Image

Image
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#495 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by Jack Be Nimble »

sig_garret wrote:
Jack Be Nimble wrote:
Paul F. wrote:Mislim da na sudu taj snimak ne pije vode jer Chuck nema pravo snimati Jimmija bez njegovog pristanka. Moze samo tom klijentu pokazat.
Ima pravo. Nema pravo da snima Jimija i Kim a da jedno od njih dvoje nije pristalo na to. Mozes snimiti razgovor izmedju sebe i nekog drugog sve dok je jedno od vas pristalo na to snimanje. U tom slucaju ti si pristao :D
Brkaš pojmove; "wiretap admissibility" i "wiretap entrapment" su dvije različite stvari
To se vise odnosi na policiju....ako mene direktor zeza ja mogu upaliti svoj telefon uci u kanceliriju i snimiti nas razgovor. Taj razgovor odnijeti advokatu i tuziti ga na racun X. Mislama da u 38 republika zakon glasi da samo moras ima saglasnot jedne licnosti ako zelis snimati razgovor.

New Mexico: The reading, interrupting, taking or copying of any message, communication or report is
unlawful without the consent of one of the parties to said communication.
User avatar
sig_garret
Posts: 290
Joined: 24/06/2009 11:48
Location: Chozo Ruins

#496 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by sig_garret »

Zašto je Chuck uopšte snimao razgovor?
Image
Wikipedia:
the federal government defines a felony as a crime punishable by death or imprisonment in excess of one year
http://codes.lp.findlaw.com/uscode/18/I/1/4
18 U.S.C. § 4 : US Code - Section 4: Misprision of felony
Whoever, having knowledge of the klix commission of a felony
cognizable by a court of the United States,
conceals and does not as soon as possible
make known the same to some judge or other
person in civil or military authority under the United States,
shall be fined under this title or imprisoned not more than three
years, or both.

Prevod,ukratko: svako ko ne prijavi krivično djelo, mogo`bi dobit do tri godine zatvora...
:run:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#497 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by Jack Be Nimble »

Mislim da nije bitno da li se traka moze koristiti na sudu ili ne, pije ce to Chuck koristiti kao prijetnju protiv Jimija. Neka Kim zadrzi Verde, ali ti Jimmy neces biti advokat u Santa Fe. Mozda tako zavrsi u Albuquerque.
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#498 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by taureg71 »

Jack Be Nimble wrote:Mislim da nije bitno da li se traka moze koristiti na sudu ili ne, pije ce to Chuck koristiti kao prijetnju protiv Jimija. Neka Kim zadrzi Verde, ali ti Jimmy neces biti advokat u Santa Fe. Mozda tako zavrsi u Albuquerque.

joj cime se vi mlatite, jako bitno sta ce biti u prilicno losoj seriji zahvaljujuci II sezoni, mogu misliti tek u III kakvo njesra ima da bude...
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#500 Re: Better Call Saul (2015– )

Post by Altsa »

taureg71 wrote:
Jack Be Nimble wrote:Mislim da nije bitno da li se traka moze koristiti na sudu ili ne, pije ce to Chuck koristiti kao prijetnju protiv Jimija. Neka Kim zadrzi Verde, ali ti Jimmy neces biti advokat u Santa Fe. Mozda tako zavrsi u Albuquerque.

joj cime se vi mlatite, jako bitno sta ce biti u prilicno losoj seriji zahvaljujuci II sezoni, mogu misliti tek u III kakvo njesra ima da bude...
Nadam se da nece biti pada u kvaliteti kao sto se dogodilo u II sezoni.
Post Reply