Belaj zbog nestanka struje

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#1 Belaj zbog nestanka struje

Post by Njanjavi »

Zanima me imal ikakve sanse da se trazi odgovornost elektra ako ti crkne neki kucanski aparat zbog cestog prekidanja u napajanju elektricnom energijom?
Cesto nam isključuju struju, mjenjaju one drvene bandere za betonske i prosli put kad su to radili crkne mi ves masina.
Ima i jos raje sa ovog kraja kojima su crkavali uredjaji tako iznenada, plazme, bojleri i slično.
Ima li kakav nacin da se naplati takva steta od ovih bahila u elektro distribuciji?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2 Re: Belaj zbog nestanka struje

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Njanjavi wrote:Zanima me imal ikakve sanse da se trazi odgovornost elektra ako ti crkne neki kucanski aparat zbog cestog prekidanja u napajanju elektricnom energijom?
Cesto nam isključuju struju, mjenjaju one drvene bandere za betonske i prosli put kad su to radili crkne mi ves masina.
Ima i jos raje sa ovog kraja kojima su crkavali uredjaji tako iznenada, plazme, bojleri i slično.
Ima li kakav nacin da se naplati takva steta od ovih bahila u elektro distribuciji?
Hm teško je to dokazivo u BiH, pogotovo zato što takve radove najave.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3 Re: Belaj zbog nestanka struje

Post by Alfons Kauders »

Njanjavi wrote:Zanima me imal ikakve sanse da se trazi odgovornost elektra ako ti crkne neki kucanski aparat zbog cestog prekidanja u napajanju elektricnom energijom?
Cesto nam isključuju struju, mjenjaju one drvene bandere za betonske i prosli put kad su to radili crkne mi ves masina.
Ima i jos raje sa ovog kraja kojima su crkavali uredjaji tako iznenada, plazme, bojleri i slično.
Ima li kakav nacin da se naplati takva steta od ovih bahila u elektro distribuciji?
Naravno da nema.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#4 Re: Belaj zbog nestanka struje

Post by triconja »

Jaro cim udju na to mjesto dje zivis namah gasi sve. Kako je tako je, najavi se dan ranije da ce biti radovi.

Mogao bi eventualno dobiti neku odstetu kad bi se desio prenapon i spalilo ti nesto kao posljedica tog (kad je oluja ili kad ne najave neke radove).
Post Reply