Bebe - ALL ABOUT!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#7076 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by JanuaryJones »

popi wrote:
JanuaryJones wrote:
otherside wrote:prvo da ispravim naziv, zove se dr theiss :D

a nadjoh i ovaj link
http://ljekarne-sokac-osmak.hr/index.ph ... &Itemid=19
gdje pise da je prikladan za bebe :?:
e haj sad znaj....
ja sam ga koristila po preporuci pedijatra.
Pa po svim preporukama online i iščitanim forumima, kupim. Donesem kući kad tako piše jbm :shock:
Riječ o dva proizvoda:
- Dr Theiss Eukaliptusova mast (samo za odrasle)
- Dr Theiss Eukaliptusov balzam protiv prehlade (prikladan i za bebe i djecu)
Balzam se više ne proizvodi i ne prodaje.
User avatar
popi
Posts: 354
Joined: 09/04/2007 16:52

#7077 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by popi »

Eh, to nisam znala, a i mi smo to poodavno nabavili, pa sam napisala da otklonim nedoumice, ali eto sad...
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#7078 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by JanuaryJones »

popi wrote:Eh, to nisam znala, a i mi smo to poodavno nabavili, pa sam napisala da otklonim nedoumice, ali eto sad...
Odavno nema Balzam S proizvoda. Zadnje halmed.hr odobrenje je iz 2005. godine. Ali zato apotekari bez problema prodaju ovu mast a kad dodješ kući, cvrc ne može za djecu.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#7079 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by CherryLips »

Ima Fitobalm,za prehladice i sl,na fazon kao dr.Theiss
mama_ba
Posts: 13
Joined: 09/10/2016 18:33

#7080 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by mama_ba »

sabanss wrote:
mama_ba wrote:
okanomalo wrote:da li porodiljna naknada koja se prima od kantona mora ici preko poste ili kanton moze uplacivati na tekuci racun? cula sam da se naknada isplacuje iskljucivo putem poste pa mi nije jasno u kom to mi dobu zivimo? :?
Isključivo je uručuje poštar na ruke, čak ne može ni muž da ju preuzme. Prije 8 mjeseci kada sam ju ganjala ovo je bila jedina opcija, voljela bih da se nešto promijenilo.
100% sigurna? Moja mater drugoj snahi i punica zeni su uredno preuzimale ove naknade?
Onda poštari imaju problem sa mojim mužem, jer dva puta nije mogao da preuzme novac. Ostavljali su mu ceduljicu (obavijest o prijemu pošiljke) pa sam ja išla na poštu da preuzmem.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#7081 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by JanuaryJones »

Ostavi punomoć i riješen problem.
fixator
Posts: 37
Joined: 18/02/2013 13:04

#7082 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by fixator »

sta je sve potrebno od papirologije za porodiljsku naknadu...zivim u opštini novo sarajevo, da li zna neko?

Hvala unaprijed
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7083 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by manekenka u penziji »

Nadam se da je to sve

Image
mama_ba
Posts: 13
Joined: 09/10/2016 18:33

#7084 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by mama_ba »

fixator wrote:sta je sve potrebno od papirologije za porodiljsku naknadu...zivim u opštini novo sarajevo, da li zna neko?

Hvala unaprijed
Imaš na službenom sajtu Opštine N.Sarajevo spisak svih potrebnih dokumenata. Ima ih poprilično, nekih 10ak papira, pa sam i pozaboravljala šta sve treba, ali znam da izmedju ostalog treba potvrda o kretanju, što se vadi u cipsu, pored one famozne prijavnice. Znam da je meni bio sporan nekakav papir o dodatnim primanjima, što bi tebalo da se dobije na radnom mjestu. Ja ga nisam imala, jer moj poslodavac to ne izdaje, ali su mi na dokumentu o zaposlenju naznačili da nemam drugih primanja. :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7085 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by insomnia78 »

Ako neko daje djeci Uvesterol D vitamin predlazem da zamjenite. Jucer je u Fr beba stara deset dana preminula nakon doze. Jos nisu potvrdili povezanost ali kazu da je bilo jos sumnjivih slucajeva ranije
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#7086 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by kakavdanakneiskustvu »

mozda i nije za ove teme jer je djetetu vise od dvije i po godine,ali hajd reko da upitam,je li se ko sretao sa zadrzavanjem hrane u ustima kod beba,djece,moj sin to vrlo cesto radi,nikad da pojede obrok
djana h
Posts: 39213
Joined: 06/08/2009 18:23

#7087 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by djana h »

Dijete koje inače nije slatkohrano,ne voli da jede,mrsko mu je i sl.
Ništa strašno,proći će,samo treba paziti da ne zaspe slučajno s hranom u ustima.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#7088 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by kakavdanakneiskustvu »

da,nije slatkohran,muka ga je nahraniti
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#7089 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Partizzanka »

Gdje u gradu ima kupiti ili poruciti
Euvax B vakcinu - za vakcinaciju beba protiv hepatitisa b
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#7090 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by JanuaryJones »

Partizzanka wrote:Gdje u gradu ima kupiti ili poruciti
Euvax B vakcinu - za vakcinaciju beba protiv hepatitisa b
Apoteka Dina.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7091 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by manekenka u penziji »

Postoji li neka alternativa za Plivasept?
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#7092 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by sabanss »

manekenka u penziji wrote:Postoji li neka alternativa za Plivasept?
Hipermangan
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#7093 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by CherryLips »

sabanss wrote:
manekenka u penziji wrote:Postoji li neka alternativa za Plivasept?
Hipermangan
Ali veoma oprezno,tek nekoliko zrnaca
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7094 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by manekenka u penziji »

Ne znam zaista sta sad da kupim. Plivasept užasno isušuje kožu, a evo i hipermangan nije bas blag.

Doduše, imam jos uvijek Plivasept od prije par godina, ali mu je istekao rok.

Prvu curicu sam sedam dana svaki dan kupala u Plivaseptu i bas se počela ljuštrati. Sad razmišljam da bebicu aBd okupam kad dođemo iz bolnice, i onda da je kupam po potrebi dok ne otpadne pupak, a ne svaki dan. Naravno, guzu bih joj prala kada se ukaki, ali to bih običnom vodom.

Mislim da je suvišna sva ta nervoza oko kupanja, pogotovo dok je pupak još zavezan onom "vrpcom". Moze se dijete malo i prebrisati vlažnom gazom ako bas nije prljavo.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#7095 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by JanuaryJones »

Ja nijedno dijete nisam kupala u Plivaseptu, koristila Mustelin sapun i nikad nisu imali problema, ni sa kožom ni sa osipima.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#7096 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Mis mekinjas »

A ko vam je uopce preporucio Plivasept?
Kod nas to nikome ne preporucuju. Dijete se ne mora ni prati dok ne otpadne pupak. Ne znam sta je tu prljavo?! Guzu sam prala Mustela gelom i vodom. A pupak prasila tyrosurom. Nit se kad zacrvenilo niti ikakvih ikada problema s kozom.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#7097 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by JanuaryJones »

Mis mekinjas wrote:A ko vam je uopce preporucio Plivasept?
Kod nas to nikome ne preporucuju. Dijete se ne mora ni prati dok ne otpadne pupak. Ne znam sta je tu prljavo?! Guzu sam prala Mustela gelom i vodom. A pupak prasila tyrosurom. Nit se kad zacrvenilo niti ikakvih ikada problema s kozom.
Ni meni niko nije preporučio Plivasept. Patronažna došla 2x, i sama je rekla da se dijete ne treba prati osim pri promjeni pelena (mlaka voda i sapun). Mislim jednom u 3-4 dana saprati bebu, haj i nekako, ali svaki dan kupati - ne vidim svrhu.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7098 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by manekenka u penziji »

Ma ovdje zbog MRSE to preporučuju, od sestara sa vježbi do babica. Mislim da čak i na otpusnom pismu piše da se treba kupiti i kako i koliko često prati (strogo svaki dan). Možda nije na otpusnom, možda je neki papir sa vježbi, ali znam da sam ga negdje na nekom spisku imala.

Ovo su informacije od prije dvije godine.


P.S.:Evo vidim da @JJ ima sasvim druge upute.

Iskreno, ja bih taj Plivasept preskočila.
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#7099 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by suza81 »

manekenka u penziji wrote:Ma ovdje zbog MRSE to preporučuju, od sestara sa vježbi do babica. Mislim da čak i na otpusnom pismu piše da se treba kupiti i kako i koliko često prati (strogo svaki dan). Možda nije na otpusnom, možda je neki papir sa vježbi, ali znam da sam ga negdje na nekom spisku imala.

Ovo su informacije od prije dvije godine.


P.S.:Evo vidim da @JJ ima sasvim druge upute.

Iskreno, ja bih taj Plivasept preskočila.
Upravo tako, porodilista su nam MRSA-va zato i savjetuju
Plivasept.
Bebe naravno nisu prljave pa se kupaju svaki dan vec ih se time nastoji zastititi od bakterija. I to naravno isusuje njihovu kozu.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#7100 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by JanuaryJones »

manekenka u penziji wrote:Ma ovdje zbog MRSE to preporučuju, od sestara sa vježbi do babica. Mislim da čak i na otpusnom pismu piše da se treba kupiti i kako i koliko često prati (strogo svaki dan). Možda nije na otpusnom, možda je neki papir sa vježbi, ali znam da sam ga negdje na nekom spisku imala.

Ovo su informacije od prije dvije godine.


P.S.:Evo vidim da @JJ ima sasvim druge upute.

Iskreno, ja bih taj Plivasept preskočila.
Ma to je možda bilo baš kad je MRSA harala. Prije tri godine, sa prvim, niko nije spominjao Plivasept iako sam čitala po forumima (i preventivno ga nabavila) ali ga nisam ni otvorila. Stvarno nije bilo potrebe. Prije godinu, sa drugim, nije mi ni na pamet pao Plivasept. Mustela, voda, gaza, čak je patronažna preporučila da preskočim i mazanje (samo oprati i dobro posušiti) i trackanje da ne blokiram kožu da diše i stvarno, evo dočekujemo prvi rođendan bez ikakvih kožnih problema. Da kucnem u drvo.
Post Reply