Bašče u Štrosi

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#326 Re: Bašče u Štrosi

Post by quarterback »

:evil:

toliko cijenim taj njegov potez da mi je prezao sto ne zivim u starom gradu da glasam za njega
Last edited by quarterback on 31/10/2016 09:51, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#327 Re: Bašče u Štrosi

Post by ultima_palabra »

emi_eft wrote:Sto nema posla, sto ovo sto ono, i onda kada ljudima , tipa Monumentu iz usta hljeb otmu, onda je bitna estetika. Ima Lijepih ulica koje imaju baste, sve je stvar izvedbe. To samo kod nas mora biti crno ili bijelo. Il ce biti uzas il nece nikako. Dobri politicari znaju naci kvalitetno rjesenje, meni nije kvalitetno zatvarati biznise i najljepsu ulicu onesposobiti
Ne znam ko će sjediti u bašti Monumenta i slušati džigeru iz Downtowna? Uostalom, jazz se sluša indoors, nije to ljetni ugođaj i bašta.
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#328 Re: Bašče u Štrosi

Post by Logovan »

emi_eft wrote:Sto nema posla, sto ovo sto ono, i onda kada ljudima , tipa Monumentu iz usta hljeb otmu, onda je bitna estetika. Ima Lijepih ulica koje imaju baste, sve je stvar izvedbe. To samo kod nas mora biti crno ili bijelo. Il ce biti uzas il nece nikako. Dobri politicari znaju naci kvalitetno rjesenje, meni nije kvalitetno zatvarati biznise i najljepsu ulicu onesposobiti
Upravo suprotno, najljepša ulica je osposobljena. Ne možeš sa našim ljudima na fin način, daš mu malo prostora, a zauzme sve. Ili ćeš po pravilima ili nećeš nikako.

A i ovo što je napisao @ultima. U pravu je u potpunosti.
emi_eft
Posts: 411
Joined: 20/07/2015 12:40

#329 Re: Bašče u Štrosi

Post by emi_eft »

Pa tako je to, ljudi koji nemaju maste sve i vide crno ili bijelo, ne vide solucije, samo probleme. To se dogovore gazde pismenih kafica, svake sedmice po jedan kafic pusta muziku po odobrenju ostalih i u dogovoru sa ostalim u ulici. Muzika se drzi na pristojnom nivou i pristojnoj jacini, sredinom ulice se moze proci, nema velikih ekrana ni utakmica i stolice su u skladu sa kaficem kojeg prestavljaju. Svaki kafic/klub ima po 15ak-20 stolova i samo kafici koji su u dogovoru sa drugima u ulici smije imati bastu. Jazz se slusa na otvorenom, gledajuci zvijezde, bas sam ga ja tako imala priliku slusati na raznim muzickim festivalima, ali imam razumijevanja da neko ko nije imao priliku neke stvari da dozivi da misli da sve mora biti samo onako kako je dosad vidio i dozivljavao. Kako god, drago mi je sto sam ja ja :-D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#330 Re: Bašče u Štrosi

Post by quarterback »

koja utopija
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#331 Re: Bašče u Štrosi

Post by Banksy »

quarterback wrote:štrosa nikad nije bila ljepsa nego sada
Sve je bolje od onog što joj spremaju - stakleno-metalni natkrov , s drvećem unutra koje ne može rasti, ljeti + 50 vlažna, staklena bašta, zimi dva metra snijega na staklenom krovu :roll: nadajmo se da će ''projekat'' propasti...

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#332 Re: Bašče u Štrosi

Post by ultima_palabra »

.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#333 Re: Bašče u Štrosi

Post by quarterback »

Banksy wrote:
quarterback wrote:štrosa nikad nije bila ljepsa nego sada
Sve je bolje od onog što joj spremaju - stakleno-metalni natkrov , s drvećem unutra koje ne može rasti, ljeti + 50 vlažna, staklena bašta, zimi dva metra snijega na staklenom krovu :roll: nadajmo se da će ''projekat'' propasti...

Image
pocastvovan sam na kvotanju prvi put za ovih par godina, mislio sam da sam u foe listi

mislim da nista nije gore od one autopijace koja je tamo bila godinama, imao sam cast da radim par godina u firmi koja je imala prostor na prvom spratu u strosmajerovoj, to se ni sa cime ne moze porediti

sto se mene tice hadzibajric je heroj ovog grada za razliku od koldze cijoj nahiji na zalost pripadam
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#334 Re: Bašče u Štrosi

Post by Banksy »

quarterback wrote:
sto se mene tice hadzibajric je heroj ovog grada za razliku od koldze cijoj nahiji na zalost pripadam
Slažem se... :thumbup:

Zar nisam nikad kvotala, kakav foe, nemam pojma... :mrgreen:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#335 Re: Bašče u Štrosi

Post by quarterback »

Banksy wrote:
quarterback wrote:
sto se mene tice hadzibajric je heroj ovog grada za razliku od koldze cijoj nahiji na zalost pripadam
Slažem se... :thumbup:

Zar nisam nikad kvotala, kakav foe, nemam pojma... :mrgreen:
:)
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#336 Re: Bašče u Štrosi

Post by sabina1 »

Banksy wrote:
quarterback wrote:
sto se mene tice hadzibajric je heroj ovog grada za razliku od koldze cijoj nahiji na zalost pripadam
Slažem se... :thumbup:

Zar nisam nikad kvotala, kakav foe, nemam pojma... :mrgreen:
Apsolutno odlično. Ostalo je još samo "par ulica" da "počisti"...nadam se da hoće , ne interesuju me njegovi "talovi" i ono što se o njemu priča...neka su sve mahalske priče tačne , on svojim postupcima čini korist i za sebe ali i za građane makar nominalno....Hadžibajrić - naprijed :thumbup:
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#337 Re: Bašče u Štrosi

Post by Hakiz »

emi_eft wrote:Sto nema posla, sto ovo sto ono, i onda kada ljudima , tipa Monumentu iz usta hljeb otmu, onda je bitna estetika. Ima Lijepih ulica koje imaju baste, sve je stvar izvedbe. To samo kod nas mora biti crno ili bijelo. Il ce biti uzas il nece nikako. Dobri politicari znaju naci kvalitetno rjesenje, meni nije kvalitetno zatvarati biznise i najljepsu ulicu onesposobiti
Cilj uvijek ne popravdava sredstvo.

Da legalizujemo, pa onda otvorimo proizvodnju heroina, LSD-a, uvozimo i pripremamo Peyotl itd. Znaš koliko bi se radnih mjesta tako moglo napraviti?

Ako je rješenje za nezaposlenost kafanske bašte u jednoj ulici u jednom gradu, mi smo sretna zemlja.
emi_eft
Posts: 411
Joined: 20/07/2015 12:40

#338 Re: Bašče u Štrosi

Post by emi_eft »

Finansijsko stanje u zemlji je ovisno o relaciji vlasti prema malim i srednjim preduzecima. Ako ne vidis bahatost u totalnoj apatiji prema gubicima vlasnika u jedinoj maloj pjesackoj ulici u gradu, samo pokazujes nedostatak znanja i empatije. Na zapadu se malim preduzecima odsete isplacuju kad ulicni radovi onesposobi pristup, a kod nas nacelnik ima pravo da bukvalno ugusi sve prihode. To nije normalno, a jos nenormalnije da ima podrsku
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#339 Re: Bašče u Štrosi

Post by vješalica »

emi_eft wrote:Finansijsko stanje u zemlji je ovisno o relaciji vlasti prema malim i srednjim preduzecima. Ako ne vidis bahatost u totalnoj apatiji prema gubicima vlasnika u jedinoj maloj pjesackoj ulici u gradu, samo pokazujes nedostatak znanja i empatije. Na zapadu se malim preduzecima odsete isplacuju kad ulicni radovi onesposobi pristup, a kod nas nacelnik ima pravo da bukvalno ugusi sve prihode. To nije normalno, a jos nenormalnije da ima podrsku
postoje neka pravila igre i kulture zivljenja u gradovima
ako ce ozvaranje radnih mjesta biti nargilhane i kafane po ulicama onda ih treba zatvoriti
to nije normalno i jos je nenormalnije da to ima podrsku
pogotovo kad su e stvari ilegalne
i nema potrebe za supljom pricom kako je na zapadu
ako je tamo ok,ovdje nije i zavrseno
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#340 Re: Bašče u Štrosi

Post by Dope_Man »

emi_eft wrote:
homar wrote:Načelniku Hadžibajriću "kapa dole". Ukloniti seljakluk sa ulica koji je godinama "krasio" stari grad, može onaj ko ima hrabrosti i smije izađi na megdan ovim kabadahijama.
A što se tiče DF-a, to je velika prevara, Mali Zlaja (Ž.K.) kotisti iste metode kao i njegov učitelj, čistke, svako ko misli svojom glavom istjera iz stranke, dovede poslušne. Sada u DF-u ima dvojica POplažena: Željko Poplašen i Sifet Poplašen.
U najboljoj ulici u gradu i nama gostima zabraniti baste zbog papaka znaci da je papanluk pobjedio...Meni je zao sto ne mogu sjesti u monumentovu bastu, sto ovaj novi Studio, super fino i pismeno mjesto sto je otvorilo gdje je bio kiborg nece imati bastu itd. To se dohaka papcima a ne ugasi kompletan biznis u najljepsem i najprometnijem dijelu grada..Nidje veze
To nije nikakva pobjeda papanluka vec upravo kaznjavanje papanlukga gdje mu drzava pokaze da je ipak jaca. Sad kad su prosli jednu cijelu sezonu bez mogucnosti da postave basce vjerovatno ce dobro razmisliti sljedece sezone kako ih postavljaju, a pretpostavljam da ce biti odobreno naredne godine jer su ove kaznjeni, s tim da ce se morati drzati unutar svojih ogranicenja. I upravo to i treba drzava da radi, drzava je roditelj svojim gradjanima i mora da ih nauci kako se smije i ne smije ponasati.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#341 Re: Bašče u Štrosi

Post by supercali »

emi_eft wrote:Finansijsko stanje u zemlji je ovisno o relaciji vlasti prema malim i srednjim preduzecima. Ako ne vidis bahatost u totalnoj apatiji prema gubicima vlasnika u jedinoj maloj pjesackoj ulici u gradu, samo pokazujes nedostatak znanja i empatije. Na zapadu se malim preduzecima odsete isplacuju kad ulicni radovi onesposobi pristup, a kod nas nacelnik ima pravo da bukvalno ugusi sve prihode. To nije normalno, a jos nenormalnije da ima podrsku
To stoji kad to malo preduzece postuje propis koji im je zadala opstina grad ili ko vec
Imas 15 kvadrata i to je to
Ovdje ovaj ima 15 kvadrata a basta se prostire na 35
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#342 Re: Bašče u Štrosi

Post by Dr. Kuca »

Ja bi zabranio kafane u strosi.
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#343 Re: Bašče u Štrosi

Post by Logovan »

emi_eft wrote:Finansijsko stanje u zemlji je ovisno o relaciji vlasti prema malim i srednjim preduzecima. Ako ne vidis bahatost u totalnoj apatiji prema gubicima vlasnika u jedinoj maloj pjesackoj ulici u gradu, samo pokazujes nedostatak znanja i empatije. Na zapadu se malim preduzecima odsete isplacuju kad ulicni radovi onesposobi pristup, a kod nas nacelnik ima pravo da bukvalno ugusi sve prihode. To nije normalno, a jos nenormalnije da ima podrsku
Znaš šta je nenormalno? Nenormalno je kada isti ti vlasnici koje spominješ, krše pravila koja su im data i koja mora poštovati. Ako je rečeno nema glasne muzike do 10h, onda nema, ako je rečeno ne smiješ zauzimati prostor veći od toliko i toliko kvadrata, onda ne smiješ, itd i tačka, nema tu rasprave nikakve.
Ovdje kod nas kada god se kaže da se moraju poštovati pravila, odmah problem neki, nebitno je li to stvar oko kafića ili nečeg drugog. :-)
User avatar
petunija
Posts: 3025
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#344 Re: Bašče u Štrosi

Post by petunija »

E kad bi još neko imao snage da zabrani ovim bahatim "sekjuritijima" i kojekakvim "dostavljačima" vozanje kombija glavnim šetalištem, gdje bi nam bio kraj :sax:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#345 Re: Bašče u Štrosi

Post by Tomahawk11 »

petunija wrote:E kad bi još neko imao snage da zabrani ovim bahatim "sekjuritijima" i kojekakvim "dostavljačima" vozanje kombija glavnim šetalištem, gdje bi nam bio kraj :sax:
Ah, pa valja za godinu opet mijenjati ploce.
Kako bi se drugacije polomile :mrgreen:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#346 Re: Bašče u Štrosi

Post by Thorgerson »

emi_eft wrote:Finansijsko stanje u zemlji je ovisno o relaciji vlasti prema malim i srednjim preduzecima. Ako ne vidis bahatost u totalnoj apatiji prema gubicima vlasnika u jedinoj maloj pjesackoj ulici u gradu, samo pokazujes nedostatak znanja i empatije. Na zapadu se malim preduzecima odsete isplacuju kad ulicni radovi onesposobi pristup, a kod nas nacelnik ima pravo da bukvalno ugusi sve prihode. To nije normalno, a jos nenormalnije da ima podrsku
Mala preduzeca? Ti kafane nazivas malim preduzecima? Daj ba. Jel to ono ko poduzetnici oni neki, nova radna mjesta ovo ono? Hahah. Em sto zavaljuju drzavu na svakom koraku, em sto su im radnici neprijavljeni itd. Ja ne sporim, treba imati ugostiteljske objekte - ali jbmu treba imati neku mjeru. Mora li citav stari grad biti basta.

I ako vec pricas o zapadu, tamo je stanje jos rigoroznije, kakve crne odstete. :-)

Ja sam nedavno bio na tom zapadu, u kaficu ne mozes pusiti, ne mozes uci u kafic sa bebom ili maloljetnim djetetom, ne mozes ovo, ne mozes ono. Cijene paprene. I inace, vecina kafica je prazna. Imaju i baste, ali su uredjene i na mjestima gdje trebaju da budu.

Kod nas? Imas setaliste Ferhadiju, ponavljam - setaliste. I mamlazi puknu tu baste, ja u grad vise ni ne idem. Ne mogu. Smuci mi se kad se moram gurati okolo i zaobilaziti stolove, stolice. Zimi je istina malo bolja situacija.

Ovo je potez godine. :thumbup:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#347 Re: Bašče u Štrosi

Post by Thorgerson »

Banksy wrote:
quarterback wrote:štrosa nikad nije bila ljepsa nego sada
Sve je bolje od onog što joj spremaju - stakleno-metalni natkrov , s drvećem unutra koje ne može rasti, ljeti + 50 vlažna, staklena bašta, zimi dva metra snijega na staklenom krovu :roll: nadajmo se da će ''projekat'' propasti...

Image
Meni je Strosa sasvim ok ovakva kakva je sada. Ako vec nesto zele onda meni je ok poplocavanje, ali citavog dijela skroz do katedrale, pa da se dobije jedna cjelina. I da skloni onaj ruzni asfalt ispred katedrale. Ne znam cemu ove skalamerije i bespotrebno trosenje novca? Glupost. Bolje nek taj novac preusmjere tamo gdje se treba nesto urediti.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#348 Re: Bašče u Štrosi

Post by JThomas »

Thorgerson wrote:
emi_eft wrote:Finansijsko stanje u zemlji je ovisno o relaciji vlasti prema malim i srednjim preduzecima. Ako ne vidis bahatost u totalnoj apatiji prema gubicima vlasnika u jedinoj maloj pjesackoj ulici u gradu, samo pokazujes nedostatak znanja i empatije. Na zapadu se malim preduzecima odsete isplacuju kad ulicni radovi onesposobi pristup, a kod nas nacelnik ima pravo da bukvalno ugusi sve prihode. To nije normalno, a jos nenormalnije da ima podrsku
Mala preduzeca? Ti kafane nazivas malim preduzecima? Daj ba. Jel to ono ko poduzetnici oni neki, nova radna mjesta ovo ono? Hahah. Em sto zavaljuju drzavu na svakom koraku, em sto su im radnici neprijavljeni itd. Ja ne sporim, treba imati ugostiteljske objekte - ali jbmu treba imati neku mjeru. Mora li citav stari grad biti basta.

I ako vec pricas o zapadu, tamo je stanje jos rigoroznije, kakve crne odstete. :-)

Ja sam nedavno bio na tom zapadu, u kaficu ne mozes pusiti, ne mozes uci u kafic sa bebom ili maloljetnim djetetom, ne mozes ovo, ne mozes ono. Cijene paprene. I inace, vecina kafica je prazna. Imaju i baste, ali su uredjene i na mjestima gdje trebaju da budu.

Kod nas? Imas setaliste Ferhadiju, ponavljam - setaliste. I mamlazi puknu tu baste, ja u grad vise ni ne idem. Ne mogu. Smuci mi se kad se moram gurati okolo i zaobilaziti stolove, stolice. Zimi je istina malo bolja situacija.

Ovo je potez godine. :thumbup:
ovo djeluje k'o ekspoze braće stojnić pred početak mandata u opštinskom vijeću... :mrgreen:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#349 Re: Bašče u Štrosi

Post by jao_situacije »

JThomas wrote:
Thorgerson wrote:
emi_eft wrote:Finansijsko stanje u zemlji je ovisno o relaciji vlasti prema malim i srednjim preduzecima. Ako ne vidis bahatost u totalnoj apatiji prema gubicima vlasnika u jedinoj maloj pjesackoj ulici u gradu, samo pokazujes nedostatak znanja i empatije. Na zapadu se malim preduzecima odsete isplacuju kad ulicni radovi onesposobi pristup, a kod nas nacelnik ima pravo da bukvalno ugusi sve prihode. To nije normalno, a jos nenormalnije da ima podrsku
Mala preduzeca? Ti kafane nazivas malim preduzecima? Daj ba. Jel to ono ko poduzetnici oni neki, nova radna mjesta ovo ono? Hahah. Em sto zavaljuju drzavu na svakom koraku, em sto su im radnici neprijavljeni itd. Ja ne sporim, treba imati ugostiteljske objekte - ali jbmu treba imati neku mjeru. Mora li citav stari grad biti basta.

I ako vec pricas o zapadu, tamo je stanje jos rigoroznije, kakve crne odstete. :-)

Ja sam nedavno bio na tom zapadu, u kaficu ne mozes pusiti, ne mozes uci u kafic sa bebom ili maloljetnim djetetom, ne mozes ovo, ne mozes ono. Cijene paprene. I inace, vecina kafica je prazna. Imaju i baste, ali su uredjene i na mjestima gdje trebaju da budu.

Kod nas? Imas setaliste Ferhadiju, ponavljam - setaliste. I mamlazi puknu tu baste, ja u grad vise ni ne idem. Ne mogu. Smuci mi se kad se moram gurati okolo i zaobilaziti stolove, stolice. Zimi je istina malo bolja situacija.

Ovo je potez godine. :thumbup:
ovo djeluje k'o ekspoze braće stojnić pred početak mandata u opštinskom vijeću... :mrgreen:
ekoooonooomija na balijski način, kafana pekara butik frizerski salon bbi scc alta
to je taj unsa, to su ti budući ekonomski analkritičari
jebo primarni i sekundarni sektor
samo tercijarni i kvartarni, samo potrošnja i administracija
dok je mmf-a, nema zime.

gledaj ti, ona je krenula to akademski objašnjavati kako napredni zapad stimulira kafane :thumbup:

ooooj državooo, ooooj jebo te đe ja živim, kad stojnić svoje kafane zove "cheers group" ko da je nijaz hastor :run:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#350 Re: Bašče u Štrosi

Post by JThomas »

sa svim svojim manama UNSA ipak nije nosilac te vizije ekonomije, nego SDA... :mrgreen:
Post Reply