Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Point.
Posts: 28113
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1001 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Point. »

luckylaka wrote: 09/10/2020 23:11
Point. wrote: 09/10/2020 22:49 Kakav Osim i Musemić, šta vam je ljudi, dva trenera komunističke škole. Treba nam moderan selektor koji je u toku sa sadašnjim fudbalom.
Jedino tako mozes zadoviljiti manijake i oitare
Ko su oni da se oni moraju zadovoljiti što se tiče reprezentacije. 90% njima je klub prije reprezentacije. Mogu se samo poklopiti po ušima.
User avatar
Edin H.
Posts: 47332
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1002 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Edin H. »

Logovan wrote: 09/10/2020 23:16
Crvena Tifoza wrote: 09/10/2020 21:15
Logovan wrote: 09/10/2020 19:50:lol:
E svašta.
Zar je moguće da još ovi likovi tvrde kako je Brazil zasluga Ćire. :)


PAPE :bih:
Ma izgleda svi imaju veće zasluge od Papeta. I Ćiro i savez i Hajrović i Džeko i stoper i drugi stoper i ofanzivni veznjak i igrači sa klupe i BHF i BH Legion i ti i ja i marsovci i Trump i Putin, itd.
Kako se zove onaj sofer sto je radio skauting?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1003 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by high_volume »

Point. wrote: 09/10/2020 22:49 Kakav Osim i Musemić, šta vam je ljudi, dva trenera komunističke škole. Treba nam moderan selektor koji je u toku sa sadašnjim fudbalom.
Treba nam trener "kapitalističke" škole?

Kakve veze je li nogometni trener iz vremena komunizma, kapitalizma ili bilo kojeg.. :-)
Crvena Tifoza
Posts: 10683
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#1004 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Crvena Tifoza »

Logovan wrote: 09/10/2020 23:16
Crvena Tifoza wrote: 09/10/2020 21:15
Logovan wrote: 09/10/2020 19:50:lol:
E svašta.
Zar je moguće da još ovi likovi tvrde kako je Brazil zasluga Ćire. :)


PAPE :bih:
Ma izgleda svi imaju veće zasluge od Papeta. I Ćiro i savez i Hajrović i Džeko i stoper i drugi stoper i ofanzivni veznjak i igrači sa klupe i BHF i BH Legion i ti i ja i marsovci i Trump i Putin, itd.
Zaboravio si onog vulkanizera kojem se pripisivao onaj gol Hajrovića u Slovačkoj. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94841
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1005 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Logovan »

Crvena Tifoza wrote: 09/10/2020 23:28 Zaboravio si onog vulkanizera kojem se pripisivao onaj gol Hajrovića u Slovačkoj. :D
Eto vidiš, ima jako puno zaslužnih prije Papeta, jednostavno moraš nekoga zaboraviti. On dođe između igrača sa klupe i BHF-a.
User avatar
Point.
Posts: 28113
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1006 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Point. »

high_volume wrote: 09/10/2020 23:25
Point. wrote: 09/10/2020 22:49 Kakav Osim i Musemić, šta vam je ljudi, dva trenera komunističke škole. Treba nam moderan selektor koji je u toku sa sadašnjim fudbalom.
Treba nam trener "kapitalističke" škole?

Kakve veze je li nogometni trener iz vremena komunizma, kapitalizma ili bilo kojeg.. :-)
Stara jugoslovenska škola fudbala kao što su Pape, Meša, Prosinečki, Husref itd. Zaostali u vremenu i prostoru. Trebaju moderni selektori koji imaju moderan man management.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56075
Joined: 15/12/2008 16:53

#1007 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by ultima_palabra »

Point. wrote: 10/10/2020 01:27
high_volume wrote: 09/10/2020 23:25
Point. wrote: 09/10/2020 22:49 Kakav Osim i Musemić, šta vam je ljudi, dva trenera komunističke škole. Treba nam moderan selektor koji je u toku sa sadašnjim fudbalom.
Treba nam trener "kapitalističke" škole?

Kakve veze je li nogometni trener iz vremena komunizma, kapitalizma ili bilo kojeg.. :-)
Stara jugoslovenska škola fudbala kao što su Pape, Meša, Prosinečki, Husref itd. Zaostali u vremenu i prostoru. Trebaju moderni selektori koji imaju moderan man management.
Nalic :mrgreen:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1008 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by nosara »

Point. wrote: 10/10/2020 01:27
high_volume wrote: 09/10/2020 23:25
Point. wrote: 09/10/2020 22:49 Kakav Osim i Musemić, šta vam je ljudi, dva trenera komunističke škole. Treba nam moderan selektor koji je u toku sa sadašnjim fudbalom.
Treba nam trener "kapitalističke" škole?

Kakve veze je li nogometni trener iz vremena komunizma, kapitalizma ili bilo kojeg.. :-)
Stara jugoslovenska škola fudbala kao što su Pape, Meša, Prosinečki, Husref itd. Zaostali u vremenu i prostoru. Trebaju moderni selektori koji imaju moderan man management.
:lol:
User avatar
sinuhe
Posts: 11542
Joined: 03/06/2011 11:33

#1009 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by sinuhe »

Nikad laksu grupu nisu imali kada pola Evrope svakako igra prvenstvo. Imali jos i popravni da igraju sa nikakvom S. Irskom i opet nista. Jedna jako cudna reprezentacija i saaaavez.
User avatar
Point.
Posts: 28113
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1010 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Point. »

ultima_palabra wrote: 10/10/2020 02:22
Point. wrote: 10/10/2020 01:27
high_volume wrote: 09/10/2020 23:25
Treba nam trener "kapitalističke" škole?

Kakve veze je li nogometni trener iz vremena komunizma, kapitalizma ili bilo kojeg.. :-)
Stara jugoslovenska škola fudbala kao što su Pape, Meša, Prosinečki, Husref itd. Zaostali u vremenu i prostoru. Trebaju moderni selektori koji imaju moderan man management.
Nalic :mrgreen:
Što da ne, probavamo od nezavisnosti sa ovima i vidimo da ne ide. Ko da imamo šta izgubiti sa nekim novim, svježijim pristupom. Ionako smo na dnu. Nema smisla praviti neki restart a vaditi stare selektore koji su dominirali jugoslovenskim fudbalskim pašnjacima 80-tih i ranim 90-tih godina.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#1011 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Murat Sabanovic »

dovesti zeljka buvaca dugogodisnjeg pomocnika jurgena kloppa :D tvrdi da je on trenirao ekipu,dok je klop paradirao pred kamerama ....... ljudi nikako da skontaju da je najmanje kriv selektor u ovoj nasoj prici.... a glavni krivci sjede u savezu... organizacija je pola uspijeha...


mozda je i amar u pravu kada kaze da smo fizicki inferiorni zbog genetike...
Amar Osim je potom dobio pitanje: Zašto su bh. ekipe toliko inferiorne po fizičke spreme u odnosu na evropske - primjer sinoćnji duel Utrechta i Zrinskog? Također, bilo je pitanja i o tome da li se ekipa Želje može dovesti do nivoa da u žestokom tempu igra svih 90 minuta.

"Ako kažem da smo se nekada mogli, ispašće da se hvalim, ali mislim da je tako i bilo nekad. Da li ćemo moći sa ovom ekipom napraviti da ona bude potpuno spremna, vidjet ćemo, a što se tiče naših ekipa u odnosu na evropske zaboravite da će naše ekipe ikada biti spremna kao ekipe iz Evrope. Ljudi ne mogu shvatiti da nije stvar u količini i kvalitetu treninga nego u materijalu. Npr. Veselinović nikada neće moći igrati Premier ligu, englesku. Ne može, mali je, ne može trčati dovoljno dugo koliko njima treba, nije jak dovoljno, nije brz. Ljudi zaboravljaju da ti klubovi kada plaćaju nekoga sada već stotinama miliona ne plaćaju zato što je lijep, što ima lijepe zube, nije to najvažnije. Imaju ljudi pouzdan način da istestiraju koliko dugo i koliko brzo neko može trčati. Svi ovi igrači za koje se plaćaju enormne svote novca su prvo 'životinje' fizički. Od tog Neymara do Mbappea... Frajer je brži od mog psa, koji je brz. Neymar je nevjerovatan, brz, može promijeniti pravac, izdržljiv. Pričamo o fizičkim karakteristikama. Imaju genetske potencijale nevjerovatne i to je neko prepoznao i zato je za njih dao nevjerovatne novce. Tako klubovi biraju igrače i tako ih dovedu jer imaju pare. Izaberu igrače koji imaju genetski potencijal dovoljno dobar da mogu... Pa uzmite i naše igrače koji igraju vani na visokom nivou. Neko je prepoznao taj njihov potencijal, fizički prije svega. Džeku neću ni spominjati. Uzmite Gojaka koji igra nekom finom nivou, Hadžiahmetovića, Bajića...", istakao je Osim.

Može li se kroz omladinski pogon to poboljšati u našem fudbalu?

"Ne može. Nemamo genetski potencijal, mi imamo mali broj ljudi i ljudi koji budu davali naznake da imaju to, te će neko prepoznati. Ovi skauti što hodaju po BiH i ovim zamljama u tranziciji. Šta oni gledaju, šta mislite? Da li je neko lijep, kako štopa loptu? Gleda koliko neko može brzo trčati i koliko. To je talenat. Nije talenat kroz noge probaciti i ovo što Veselinović radi pa mi aplaudiramo. Nije to nikakva kritika, to treba jednoj ekipi, ali ne gleda se tako talenat. Zato naše ekipe teško mogu parirati, još sa uslovima kojima raspolažemo... Ti ljudi u Holandiji su birani na neki način, ima i stranaca dosta čije su predispozicije bolje. Mislim na crnopute ljude koji imaju malo drugačije predispozicije. Mi nemamo ni to... Mi možemo dovesti nekoga koga je neko otpisao ili je loš. Mi ga ne možemo dovesti ako je dobar. To što ima drugačiju boju kože i što je negdje nastupo ne znači da je dobar. Dobri igrači neće igrati u BiH za ovako male pare. Ako mi prepoznamo nekog našeg igrača kao kvalitetnog, ne vidim kako će on ostati tu. To je to, kada je fizička sprema u pitanju. Sada na našem nivou, mi se možemo potruditi da naši igrači budu što spreminiji. Ali sa evropskim ekipama koje imaju mogućnost da biraju ono što njima treba se ne možemo porediti", istakao je Osim.
User avatar
sinuhe
Posts: 11542
Joined: 03/06/2011 11:33

#1012 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by sinuhe »

Može li se kroz omladinski pogon to poboljšati u našem fudbalu?

"Ne može.
:lol: Kaze li Amar sta o trenerima? Da je do genetike fudbaleri bi se dopingovali kao plivaci i atleticari.
User avatar
p206
Posts: 7960
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#1013 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by p206 »

Ne slažem se sa Amarom nikako.. Ne treba nama Mbape da bi izgradili bar jednu ekipu koja bi mogla igrati u grupnoj fazi Evropske lige. Pogledajte Ludogorec, ekipe sa Kipra itd. Koje imaju igrača iz svih dijelova svijeta... nasi igrači u ligi mjesečno zarade 5-10 hiljada maraka, za te pare bi se mogao naći neki Afrikanac, Brazilac, Argentinac, Azijat.. Koji je promakao ispod radara npr. Nekom francuskom klubu... Ako vec nemamo skauting zašto se ne uvezati sa nekim klubom sa zapada i koristiti njihovo znanje sa nekog regiona u svijetu... Naši klubovi ne vide dalje od regiona gdje kupe otpatke.Savez isto tako stavio ograničenje na broj stranaca kao da zaštite naše igrače, a čim ti nekog staviš pod stakleno zvono i onda ga pustiš na oluju otpuhat će ga prvi vjetar. Mi nikad nismo imali organizaciju, nego samo improvizaciju koja upali jednom u sto godina.. Kao npr. Pobjeda protiv Danske na Parkenu.. Pola igrača bilo povrijeđeno Slišković prinuđen da stavi Barbareza u špic, Biščevića i Hrgovića na zadnje vezne, Jahića na beka.. I upalilo slučajno. Nema od tog posla nista.. Savez i dalje neće da kaže da svi tereni trebaju biti sa umjetnom travom jer smo nesposobni održavati travnate, cijela ruska liga igra tako a mi kao pametni. Jebo nas..
User avatar
turbofolk
Posts: 3150
Joined: 13/05/2014 09:37

#1014 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by turbofolk »

Imali smo modernog selektora u liku i djelu Roberta Prosinečkog. Je li to ono što nam treba :shock:
Hvala mu za plasman u playoff, mada ni to nije morao. Sjeverna Irska iz naše grupe LN se plasirala u playoff kao zadnjeplasirana u grupi bez ijednog osvojenog boda.
https://hr.wikipedia.org/wiki/UEFA_Liga ... kupina_1_2

Dvije godine poslije, ispraćamo ih u sljedeći krug playoffa, bukvalno im poklonivši prolaz.
User avatar
muha_sa
Posts: 128884
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1015 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by muha_sa »

Pošto je do trenera ja bih ako je ikako moguce da privolimo Murinja jal Gvardiolu da trenira neki naš klub i odvede ga u grupnu fazu--ne mora ligu prvaka, može i ligu evrope :D
User avatar
Maja The Bee
Posts: 185
Joined: 05/12/2019 00:57

#1016 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Maja The Bee »

Amar može samo ako neće ići iz Želje.

U protivnom ne može.
User avatar
turbofolk
Posts: 3150
Joined: 13/05/2014 09:37

#1017 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by turbofolk »

Možda sam nekad i napisao vezano za Ćiru, da je meni vrhunac njegovog fakinluka bio na svjetskom prvenstvu 98 prije polufinala protiv Francuske. Hrvatska je prije toga u četvrtfinalu otpuhala Švabe sa 3-0.
Konferencija za novinare, Ćirina ona kapa žandarmerijska, kakvu nose u francuskoj, novinari ga vole, vole kako je pohvalio i reprezentaciju Francuske riječima: Mislim da je Francuska veliki favorit, ne samo u sutrašnjoj utakmici protiv Hrvatske, nego je i glavni favorit za osvajanje svjetskog prvenstva.. To je naravno izazvalo oduševljenje kod domaćih novinara. Da bi nakon toga Ćiro u svom stilu majstorski poentirao: Istina, bila je to i Njemačka :D
...
Kad je nas preuzeo, godine su ga već bile uzele i imao je puno javnih nastupa u kojima je i be dominira. Čak je u jednom živom javljanju u studio, u kojem je sjedio Safet, nakon pobjede u Litvaniji, rekao: Jebo svoju majku, uspio je ono što ja nisam mogao. Safet potonu... :run:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1019 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by nosara »

Maja The Bee wrote: 10/10/2020 10:29 Amar može samo ako neće ići iz Želje.

U protivnom ne može.
Razocarao bi me kad bi makar razmotrio tako nesto. Ne trebaju Osimi ovoj drzavi. Ima poslusnih, podobnih, postoji kljuc, pa neka bankrotirani dzeparosi kljucaju i zakljucuju.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1020 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Grean »

Simptomaticno je da smo imali dvije identicne situacije sa dva selektora, nesto sto vjerovatno niko ne moze objasniti pa ni sami igraci.

Grcka sa Prosineckim, najboljih 30 minuta kako Baho rece, postizemo gol i onda neobjasnjivo prepustanje inicijative. Isto to se desilo u ovoj utakmici, do gola nadmoc i onda se slika mijenja. A mozda je objasnjenje jednostavno, ima nesto i do protivnika, kad se otvore i krenu na nas mi nemamo rjesenje, prije svega ne znamo sta sa loptom iz zadnje linije i veznog reda.

Sto se Amara tice cisto sumnjam da je on trener kakav treba reprezentaciji. Mi se vec odavno patimo sa posjedom lopte, od kad smo to izgubili nekako smo krenuli nizbrdo a on ni sa Zeljom ne gradi taj stil igre.
User avatar
Maja The Bee
Posts: 185
Joined: 05/12/2019 00:57

#1021 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Maja The Bee »

nosara wrote: 10/10/2020 12:57
Maja The Bee wrote: 10/10/2020 10:29 Amar može samo ako neće ići iz Želje.

U protivnom ne može.
Razocarao bi me kad bi makar razmotrio tako nesto. Ne trebaju Osimi ovoj drzavi. Ima poslusnih, podobnih, postoji kljuc, pa neka bankrotirani dzeparosi kljucaju i zakljucuju.

Nisam sigurna da i ranije nije bilo isto, pa je bio zainteresovan, a nisu ga odabrali zbog toga što menadžeri ne bi mogli krojiti ekipu.

Budemo vidjeli.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8609
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#1022 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Pitar sa Kariba »

E cuj A.O. :lol:
I to kao dopunska djelatnost!?


De @Logovan-i ovim "znalcima" postavi koliko Benjo pretrci po tekmi....
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#1023 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Ricken »

Grean wrote: 10/10/2020 13:02 Simptomaticno je da smo imali dvije identicne situacije sa dva selektora, nesto sto vjerovatno niko ne moze objasniti pa ni sami igraci.

Grcka sa Prosineckim, najboljih 30 minuta kako Baho rece, postizemo gol i onda neobjasnjivo prepustanje inicijative. Isto to se desilo u ovoj utakmici, do gola nadmoc i onda se slika mijenja. A mozda je objasnjenje jednostavno, ima nesto i do protivnika, kad se otvore i krenu na nas mi nemamo rjesenje, prije svega ne znamo sta sa loptom iz zadnje linije i veznog reda.

Sto se Amara tice cisto sumnjam da je on trener kakav treba reprezentaciji. Mi se vec odavno patimo sa posjedom lopte, od kad smo to izgubili nekako smo krenuli nizbrdo a on ni sa Zeljom ne gradi taj stil igre.
Najveći problem naše reprezentacije je emocija i samopouzdanje. Toga nema, jer svi znamo da nema kriterija, da igraju najbolji. Po čemu je neki dan Višća dobio 120 minuta? Vidi se da ga ne ide duži period, i onda se vidi da se dečko pati cijelu utakmicu, i tu mu daš 120 minuta, i još povrh svega da puca penal. Nije Višća jedini, po kojem kriteriju su ušli onaj mali sa brojem 7 i neki Lončar?

Nakon prvog poluvremena se znalo da se uvukao strah, nakon primljenog gola bilo je evidentno da nećemo napraviti rezultat. Jednostavno, kao što je to Slaven Bilić primjetio, nema emocije, a to se gradi od vrha. Ne možeš reprezentativni uspjeh gradit na menadžerskim igračima koji trebaju da se prodaju. Jbg, nije lijepo ni Džeki ni Pjaniću igrati u takvim okolnostima. Ljudi se lako osjete iskorištenima.

U svakom slučaju ključni problem leži u trulom savezu, sa ovom garniturom ljudi nemožemo naprijed, ni što se tiče repke niti PLBiH, koja mora postati okosnica. I ne treba nama ultra moderan selektor, već autoritet,koji će donijet emociju i pobjednički mentalitet.
Tužno je ono neki dan bilo, vidiš da si puno bolja i kvalitetnija repka, ali džaba, nema herca.
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#1024 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Ricken »

Pitar sa Kariba wrote: 10/10/2020 13:43 E cuj A.O. :lol:
I to kao dopunska djelatnost!?


De @Logovan-i ovim "znalcima" postavi koliko Benjo pretrci po tekmi....
Pa eto, dobor pitanje, što nije igrao Tatar? Po kojem kriteriju su Višća ili onaj mali sa brojem 7 ispred njega. Čovjek igra u odličnoj formi, ali igra u PLBiH. I to je to, imamo problem sa kriterijima. A isto tako je i sa AO, radi u našoj ligi, nije rješenje. A jeste, jer poznaje stvari puno bolje od ovih sa strane, i ne možeš mu prodati razne menadžerske igrače.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8609
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#1025 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Pitar sa Kariba »

Ma nemam nista protiv da i Amar proba. Svakako je savez i reprezentacija privatizovana i svucena na dno mulja u kojem zivimo. Ako misle da A.O. moze posteno raditi ( :lol: ) sto da ne. Hvala Bogu imamo klupski fudbal, tako da me ta ove taldzije zivo zaboli... Kad pogledas repku i savez tek vidis koliki posao rade ljudi u nasim klubovima.
Locked