BAKU 2015

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
haris0032
Posts: 1443
Joined: 02/06/2012 19:27
Location: 11541

#1 BAKU 2015

Post by haris0032 »

Vidim nema tema, a 57 nasih sportista je otislo.
Uglavnom ovo su prve evropske igre, ucestvuje preko 6000 sportista, a dobri rezultati mogu osigurati nastup u Riu 2016-e
Spisak nasih sportista: http://www.baku2015.com/athletes/country=bih/index.html
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#2 Re: BAKU 2015

Post by Dado dijasporitus »

Ova mora da je sa Alipasinog :D

http://www.baku2015.com/athletes/athlet ... hletes-hub

Nego cestitke nasim sportasima na dobrim rezultatima.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#3 Re: BAKU 2015

Post by putokaz1 »

pa imal medalaj kakvi smo
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#4 Re: BAKU 2015

Post by Op3r4t0r »

putokaz1 wrote:pa imal medalaj kakvi smo
Ako i bude bice od nasih zenicana hamze i malog tuke, za ove ostale s liste niko nikad nije ni cuo van bosne a rijetko ko i u bosni.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#5 Re: BAKU 2015

Post by putokaz1 »

Op3r4t0r wrote:
putokaz1 wrote:pa imal medalaj kakvi smo
Ako i bude bice od nasih zenicana hamze i malog tuke, za ove ostale s liste niko nikad nije ni cuo van bosne a rijetko ko i u bosni.
Susjedi imaju medalja već

a kod nas sve kilavo,mislim na saveze ne na sportiste oni se bore
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#6 Re: BAKU 2015

Post by Admir_1984 »

i na ovom smješnom takmičenju nismo osvojili medalju, 8 reprezentacija nije osvojilo ništa i mi smo tu :roll: čak i kosovo ima medalju :run:
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: BAKU 2015

Post by karanana »

e dobro pa ima tema a vec dva dana me mori misterija.....jucer objavljeno da nismo osvojili niti jednu medalju.....a zar nije prije nekoliko dana bila vijest da je hamza alic osvojio zlato kao i amel tuka cini mi se. jesam li pomijesao kakva dva takmicenja ili su nas slagali za medalje ili su nas slagali za cinjenicu da nismo osvojili niti jednu medalju? ili sam sanjao da sam cuo da je alic uzeo zlato negdje?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#8 Re: BAKU 2015

Post by It_is_a_Leclerc »

karanana wrote:e dobro pa ima tema a vec dva dana me mori misterija.....jucer objavljeno da nismo osvojili niti jednu medalju.....a zar nije prije nekoliko dana bila vijest da je hamza alic osvojio zlato kao i amel tuka cini mi se. jesam li pomijesao kakva dva takmicenja ili su nas slagali za medalje ili su nas slagali za cinjenicu da nismo osvojili niti jednu medalju? ili sam sanjao da sam cuo da je alic uzeo zlato negdje?
Zato što se u atletici skupljalo bodove u svim disciplinama pa ekipa koja ima najviše bodova dobija metalju. Tuka i Alić su bili najbolji, ali ostali su bili slabašni, pa smo u konačnici zauzeli šesto mjesto u atletici. Bitno je reći da se radi o "trećoj zoni" atletskih takmičenja i da ovdje nije učestvovao niko od ozbiljnih atletičara, pa prema tome ne trebaju čuditi dobri rezultati naših.

Ova sramotna predstava naših sportaša treba da bude alarm i najava šta možemo ili bolje reći ne možemo očekivati od naših u Riju, ako ih uopšte i tamo bude na nekom većem, od simboličnog nivoa. Primjerice, taj džudo za kojeg nas uvjeravaju da smo neki faktor, a nikad ništa; ili boks gdje svako malo neki svjetski prvaci, šampioni, a ni na Evropskim igrama niko da uzme medalju..O atletici, plivanju i drugim sportovima ja ne bih ni govorio, jer su rezultati loši i zaista nisu vrijedni bitnijeg apostrofiranja. I naravnom ne krivim ja tu naše sportaše. Oni su samo rezultat jedne potpune zapostavljenosti, neusklađenosti i zaostalosti ove zemlje u svemu, pa i sportu.

Samo za usporedbu - Srbija je trenutno rekorder po broju sportaša koji su osigurali kartu za Rijo. Mi imamo jednog.
User avatar
haris0032
Posts: 1443
Joined: 02/06/2012 19:27
Location: 11541

#9 Re: BAKU 2015

Post by haris0032 »

It_is_a_Leclerc wrote:
karanana wrote:e dobro pa ima tema a vec dva dana me mori misterija.....jucer objavljeno da nismo osvojili niti jednu medalju.....a zar nije prije nekoliko dana bila vijest da je hamza alic osvojio zlato kao i amel tuka cini mi se. jesam li pomijesao kakva dva takmicenja ili su nas slagali za medalje ili su nas slagali za cinjenicu da nismo osvojili niti jednu medalju? ili sam sanjao da sam cuo da je alic uzeo zlato negdje?
Zato što se u atletici skupljalo bodove u svim disciplinama pa ekipa koja ima najviše bodova dobija metalju. Tuka i Alić su bili najbolji, ali ostali su bili slabašni, pa smo u konačnici zauzeli šesto mjesto u atletici. Bitno je reći da se radi o "trećoj zoni" atletskih takmičenja i da ovdje nije učestvovao niko od ozbiljnih atletičara, pa prema tome ne trebaju čuditi dobri rezultati naših.

Ova sramotna predstava naših sportaša treba da bude alarm i najava šta možemo ili bolje reći ne možemo očekivati od naših u Riju, ako ih uopšte i tamo bude na nekom većem, od simboličnog nivoa. Primjerice, taj džudo za kojeg nas uvjeravaju da smo neki faktor, a nikad ništa; ili boks gdje svako malo neki svjetski prvaci, šampioni, a ni na Evropskim igrama niko da uzme medalju..O atletici, plivanju i drugim sportovima ja ne bih ni govorio, jer su rezultati loši i zaista nisu vrijedni bitnijeg apostrofiranja. I naravnom ne krivim ja tu naše sportaše. Oni su samo rezultat jedne potpune zapostavljenosti, neusklađenosti i zaostalosti ove zemlje u svemu, pa i sportu.

Samo za usporedbu - Srbija je trenutno rekorder po broju sportaša koji su osigurali kartu za Rijo. Mi imamo jednog.
Moras razlikovat amaterski i profesionalni boks gdje smo skoro i prvaci svemira.
U Bakuu su ucestvovali skoro svi najbolji bokseri Evrope i tu smo trebali uzeti medalju da Džemal Bošnjak nije pokraden.

Sto se ostalog tice, potpisujem od A do Ž.
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#10 Re: BAKU 2015

Post by karanana »

Hvala na pojasnjenju. I sve ostalo tacno.
Post Reply