Baka mi je naslijedila neku zemlju i na prevaru potpisala neki papir, ali nema pojma sta je potpisala. Pomoc.

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#26 Re: Baka mi je naslijedila neku zemlju i na prevaru potpisala neki papir, ali nema pojma sta je potpisala. Pomoc.

Post by Haris.ba »

Naš narod nema blage veze o svojim pravima i obavezama.

Ali zna da ima pravo na nasljedstvo. :D
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#28 Re: Baka mi je naslijedila neku zemlju i na prevaru potpisala neki papir, ali nema pojma sta je potpisala. Pomoc.

Post by baja »

Haris.ba wrote:Naš narod nema blage veze o svojim pravima i obavezama.

Ali zna da ima pravo na nasljedstvo. :D
Kako ko, vjerovatno...
Lično smo prebacivali stan od tetke (za njenog života), pa se pazi o liniji kome se daje radi plaćanja poreza (tako je po zakonu), pa neke osnove i znam.
Pravo na nasljedstvo stičeš tek po smrti ostavitelja, ali se dosta tog može pripremit još dok je živ.
Od tužilaštva slaba vajda ak do tog dođe, da je ovo Njemačka imalo bi smisla, nažalost.

Helem i pokretač teme je u pravu jer možda je to pitanje pokrenuo neko prije vremena (i bez znanja ostalih), pa ako je došlo do prevare onda mogu pomoći samo advokati (uz ono "ako ako")
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#29 Re: Baka mi je naslijedila neku zemlju i na prevaru potpisala neki papir, ali nema pojma sta je potpisala. Pomoc.

Post by Haris.ba »

Naravno da advokati mogu pomoći.

Advokat nijednog klijenta neće odbiti. Nijednom klijentu neće reći - nema šanse. Za sve ima šanse. :D
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#30 Re: Baka mi je naslijedila neku zemlju i na prevaru potpisala neki papir, ali nema pojma sta je potpisala. Pomoc.

Post by muminovic »

Haris.ba wrote:Naravno da advokati mogu pomoći.

Advokat nijednog klijenta neće odbiti. Nijednom klijentu neće reći - nema šanse. Za sve ima šanse. :D
Zavisi kakav je advokat, ako je jedan od 1% profesionalaca, odbit ce sto da ne i reci da nema sanse za uspjeh.

Problem je sto je malo profica...

Ocit je primjer ovih 10tak sto su sad u pritvoru po Sa... malo im koliko god, jos da kradu...
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#31 Re: Baka mi je naslijedila neku zemlju i na prevaru potpisala neki papir, ali nema pojma sta je potpisala. Pomoc.

Post by Toffee karamela »

Ovakvih slučajeva kao iz naslova ove teme ja znam ili sam posredno čula za svog života bar za 100 ako ne i više.

Najfriškiji slučaj svekra daljnje poznanice iz okoline SA kojega je ta poznanica mimo svih ostalih djevera i zaova navela da njoj i mužu preda za života kompletno imanje (turila mu papir pod nos i starac potpisao). Krdo je poslije jurilo da je ubije, sve završilo u dugogodišnjoj parnici.

Tek na ovakvim primjerima se vidi koliko je naš narod nepismen i zatucan, u sve se razumije, od visoke politike do uličnih mudrolija a ovamo ih prevare za silne hiljade, imanja, sokolačka mafija im podvali vlastita ukradena auta... :roll:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66062
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32 Re: Baka mi je naslijedila neku zemlju i na prevaru potpisala neki papir, ali nema pojma sta je potpisala. Pomoc.

Post by _BataZiv_0809 »

Savjetujem ti da se obratis na pp forumasu pod nickom hrle_1976. On ce ti najbolje objasniti.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#33 Re: Baka mi je naslijedila neku zemlju i na prevaru potpisala neki papir, ali nema pojma sta je potpisala. Pomoc.

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote:Savjetujem ti da se obratis na pp forumasu pod nickom hrle_1976. On ce ti najbolje objasniti.
Ko zna, mozda onda i mi obecane pare dobijemo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66062
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34 Re: Baka mi je naslijedila neku zemlju i na prevaru potpisala neki papir, ali nema pojma sta je potpisala. Pomoc.

Post by _BataZiv_0809 »

Tomahawk11 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Savjetujem ti da se obratis na pp forumasu pod nickom hrle_1976. On ce ti najbolje objasniti.
Ko zna, mozda onda i mi obecane pare dobijemo.
Sakrio se od mene u Pragu pretprosle sedmice :roll:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#35 Re: Baka mi je naslijedila neku zemlju i na prevaru potpisala neki papir, ali nema pojma sta je potpisala. Pomoc.

Post by zforumas »

Ceka hrle da vidi kako ce ovo sa akcizama zavrsiti pa ce nam onda lovu prebaciti
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#36 Re: Baka mi je naslijedila neku zemlju i na prevaru potpisala neki papir, ali nema pojma sta je potpisala. Pomoc.

Post by Tomahawk11 »

zforumas wrote:Ceka hrle da vidi kako ce ovo sa akcizama zavrsiti pa ce nam onda lovu prebaciti
Mislim da on ipak ceka Brexit.
User avatar
Truba
Posts: 81672
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#37 Re: Baka mi je naslijedila neku zemlju i na prevaru potpisala neki papir, ali nema pojma sta je potpisala. Pomoc.

Post by Truba »

zar potpis nema vaznost dok se ne ovjeri na sudu ili u opcini
Post Reply