Azil Prača

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Locked
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#1 Azil Prača

Post by huxley »

Pošaljem email maloprije predstavniku svoje MZ da vidim može li se šta uraditi sa agresivnom kujom i 5-6 štenadi ispred ulaza, koji samo što nisu crkli od zime i gladi, i dobijem odgovor da se ne može uraditi NIŠTA, jer azil ne radi, i bankrotirao je?? Je li ovo tačno, i ako jeste, šta dalje?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2276
Joined: 14/02/2013 14:11

#2 Re: Azil Prača

Post by Hercegoviina »

huxley wrote:Pošaljem email maloprije predstavniku svoje MZ da vidim može li se šta uraditi sa agresivnom kujom i 5-6 štenadi ispred ulaza, koji samo što nisu crkli od zime i gladi, i dobijem odgovor da se ne može uraditi NIŠTA, jer azil ne radi, i bankrotirao je?? Je li ovo tačno, i ako jeste, šta dalje?
Ja cu ti preporuciti nekog koji ce to brzo rijesiti.
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#3 Re: Azil Prača

Post by huxley »

Hercegoviina wrote:Ja cu ti preporuciti nekog koji ce to brzo rijesiti.
?
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#4 Re: Azil Prača

Post by Hemera »

Muraijev azil bankrotirao i ne radi?
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#5 Re: Azil Prača

Post by Pasiflora »

huxley wrote:Pošaljem email maloprije predstavniku svoje MZ da vidim može li se šta uraditi sa agresivnom kujom i 5-6 štenadi ispred ulaza, koji samo što nisu crkli od zime i gladi, i dobijem odgovor da se ne može uraditi NIŠTA, jer azil ne radi, i bankrotirao je?? Je li ovo tačno, i ako jeste, šta dalje?
Nahrani ponekad tu kuju pa nece biti agresivna (ostacima od rucka ili psecim krekerima - zaista nisu skupi). Uzmi iz obliznjem granapa par kartonskih kutija i stavi tu gdje borave i rijesio si problem.
sith
Posts: 202
Joined: 14/08/2012 15:31

#6 Re: Azil Prača

Post by sith »

huxley wrote:Pošaljem email maloprije predstavniku svoje MZ da vidim može li se šta uraditi sa agresivnom kujom i 5-6 štenadi ispred ulaza, koji samo što nisu crkli od zime i gladi, i dobijem odgovor da se ne može uraditi NIŠTA, jer azil ne radi, i bankrotirao je?? Je li ovo tačno, i ako jeste, šta dalje?
Bas zbog toga i imamo problem sa dzukelama, jer svako hrani.
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#7 Re: Azil Prača

Post by huxley »

[/quote]Nahrani ponekad tu kuju pa nece biti agresivna (ostacima od rucka ili psecim krekerima - zaista nisu skupi). Uzmi iz obliznjem granapa par kartonskih kutija i stavi tu gdje borave i rijesio si problem.[/quote]

Napala je neki dan dijete, samo što nisu išli na hitnu, a ja će se već i odbraniti. Druga stvar, onda će za 6-12 mjeseci umjesto 1 biti još 6 problema i možda 6x više napada, kada štenad porastu. I btw, šta je sa tom Pračom, radi ili ne radi.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11083
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#8 Re: Azil Prača

Post by Prpa.ba »

Pasiflora wrote:Nahrani ponekad tu kuju pa nece biti agresivna (ostacima od rucka ili psecim krekerima - zaista nisu skupi). Uzmi iz obliznjem granapa par kartonskih kutija i stavi tu gdje borave i rijesio si problem.
Da prosirim malo ovaj zbilja divan i koristan, prevashodno ljudski savjet.

Naime, mnogi se bune kako su ljudi agresivni jedni prema drugima, da traze novac, mobitele i slicno. Da biste rijesili taj problem, predlazem slicno rjesenje: kupite par mobitela i pripremite 50-ak KM, te ih uvijek nosite sa sobom. Na prvi znak agresivnosti drugih ljudi, ponudite im mobitel i cenera. I rijesili ste problem. :thumbup:
sith
Posts: 202
Joined: 14/08/2012 15:31

#9 Re: Azil Prača

Post by sith »

Prpa.ba wrote:
Pasiflora wrote:Nahrani ponekad tu kuju pa nece biti agresivna (ostacima od rucka ili psecim krekerima - zaista nisu skupi). Uzmi iz obliznjem granapa par kartonskih kutija i stavi tu gdje borave i rijesio si problem.
Da prosirim malo ovaj zbilja divan i koristan, prevashodno ljudski savjet.

Naime, mnogi se bune kako su ljudi agresivni jedni prema drugima, da traze novac, mobitele i slicno. Da biste rijesili taj problem, predlazem slicno rjesenje: kupite par mobitela i pripremite 50-ak KM, te ih uvijek nosite sa sobom. Na prvi znak agresivnosti drugih ljudi, ponudite im mobitel i cenera. I rijesili ste problem. :thumbup:
Bas tako! : ) A takodjer se ta humanost moze primjeniti u soluciji svih drzavnih problema sa politicarima. Umjesto da se svakodnevno nerviramo u vezi politicara koji nas pljackaju, predlazem da im ustupimo svu nasu imovinu odmah po njihovom dolasku na vlast. Time se unaprijed rijesavamo stresa, lose politike i sl.
User avatar
buba80
Posts: 193
Joined: 25/04/2012 20:33

#10 Re: Azil Prača

Post by buba80 »

u ovoj nasoj zemlji s toliko problema, toliko sirocadi i samohranih majki, toliko optuzenih ludjaka koji setaju nasim gradom jer nema mjesta u zatvorima, toliko nezaposlenih i toliko dugovanja - a mi trebamo da odvajamo novac za pse koje niko ne zeli.. da ti azili imaju ikakvu svrhu - da se daju oglasi u novinama da neko usvoji te pse, pa bi mozda to i imalo smisla, a ovako..
cak i puno razvijenije zemlje uspavljuju pse koje niko ne usvoji nakon 2 sedmice oglasavanja, a mi bismo im izgleda i penziono izganjali.. i jos nesto - ima li macaka u ovom gradu? il sad samo uzgajamo pse i pacove uz miljacku?
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#11 Re: Azil Prača

Post by huxley »

Ma OK, sve je to već elaborirano. Zakon je takav kakav jeste, nemoguće ga je implementirati.

11,000 pasa(procjena dogs trusta o broju lutalica u Sarajevu) x 50 KM (ne 157, nego 3x manje) x 12 mjeseci = 6,600,000 KM.

Ovih para nema. Dječiji dodatak za samohrane majke u ZEDO kantonu je 15 KM. Izdvajati i tih 50 KM (a ne 157, cifra sa kojom se barata) po psu je nemoralno.

Ako je azil u Prači zatvoren, da li će pse slati u neki drugi (Hreša?). Ili neće nikako?

Šintori ne rade, ali dobijaju platu, jer su zaštićeni kolektivnim ugovorima.

Šta sad?
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#12 Re: Azil Prača

Post by Hemera »

ako azil muraijev nije u funkciji onda se mora obrazloziti javno razlozi i svo mafijasenje po azilu
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#13 Re: Azil Prača

Post by O'zone »

Hemera wrote:ako azil muraijev nije u funkciji onda se mora obrazloziti javno razlozi i svo mafijasenje po azilu
AHA! Mora :P
User avatar
Truba
Posts: 81958
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14 Re: Azil Prača

Post by Truba »

čudo nisu izmišljene neke pilule za pse da sprže reproduktivne organe daš mu uz komad mesa
i onda nek žive dokle mogu neće biti novih kučića :cry:
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#15 Re: Azil Prača

Post by bull21 »

Ovo dok nekoga ne rastrga i ne ubije neće se nešto poduzeti jer fakat je prevršilo svaku mjeru. Zatvorit azile, zaposlit 20 ljudi još i aktivirati šintore. Mjesec kod njih, ako ga ko ne usvoji, nek' ga uspavaju. Meni isto tako nije jasno šta oni misle da su postigli sa kastracijom? Pa već ih ima hiljade na ulicama! Šta sad što ga je kastrirao? Neće me jebat nego ujedat! Bem ti državu
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#16 Re: Azil Prača

Post by O'zone »

bull21 wrote:Ovo dok nekoga ne rastrga i ne ubije neće se nešto poduzeti jer fakat je prevršilo svaku mjeru. Zatvorit azile, zaposlit 20 ljudi još i aktivirati šintore. Mjesec kod njih, ako ga ko ne usvoji, nek' ga uspavaju. Meni isto tako nije jasno šta oni misle da su postigli sa kastracijom? Pa već ih ima hiljade na ulicama! Šta sad što ga je kastrirao? Neće me jebat nego ujedat! Bem ti državu
Pa sad ti psi koji su kastrirani imaju rok trajanja, neće prenosti na podmladak tradiciju ujedanja nego kad otegne šape to je to i tako za nekih desetak godina mi ko bajagi nećemo imati više lutalica na ulici
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#17 Re: Azil Prača

Post by Hemera »

ovi kastrirani nisu ni gladni,ne moraju da jedu i piju,nego će samo umrijeti od starosti...tako nasi dusebriznici misle
User avatar
Truba
Posts: 81958
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18 Re: Azil Prača

Post by Truba »

životni vijek psa na ulici je godinu dvije (auto, kamion, razne nesreće, međusobni fajtovi, slaba ishrana)
ali kao vrsta su besmrtni
User avatar
Truba
Posts: 81958
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: Azil Prača

Post by Truba »

eno u švici ubiše posljednjeg medvjeda jer je postao opasan po ljude
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#21 Re: Azil Prača

Post by O'zone »

Ako Kanton, Grad i općine ne izmire lanjski i ovogodišnji dug
Više od 500 pasa iz azila bit će ponovo na ulici
S ulica je pokupljeno više stotina pasa

Više od 500 pasa iz azila bit će ponovo na ulici

Zbog nemara Vlade KS, Grada i općinskih načelnika i nezainteresiranosti da se održi objekt u čiju je dosadašnju gradnju uloženo više od 1.750.000 KM, vrata azila u pračanskom naselju Brdarići uskoro bi mogla biti zatvorena, a na gradskim ulicama će se ponovo naći više od 500 pasa lutalica.

Nema volje

- Ugovorom su se obavezali da će iznajmljivanje i naše usluge plaćati redovno. Međutim, za naše lanjske usluge su nam trebali dati 800.000 KM, ali nismo dobili ni feninga. Ista situacija je i kada su u pitanju izdvajanja za ovu godinu.

Svoju obavezu ispunio je jedino načelnik starogradske općine Ibrahim Hadžibajrić, koji nam je isplatio svoj dio, za razliku od njegovog kolege iz Novog Sarajeva koji je bio najglasniji kada je tražena gradnja azila, a do sada nije uplatio nijednu marku - kazao nam je Muris Alić, direktor vogošćanske firme "Murai komerc", koja gazduje prihvatilištem.

Prema njegovim riječima, od otvorenja do danas kroz azil u Prači prošlo je više od 950 životinja.

- U prihvatilištu svaki dan radi 15 ljudi, kao da nas plaćaju. Održavaju higijenu i hrane pse iz našeg budžeta. Vidim da u Vladi KS nema dovoljno volje za rješavanje ovog gorućeg problema.

Sramotan potez

Ne smijem ni pomisliti šta bi se desilo da na ulicu ponovo vratimo 500 pasa. To bi, zaista, bilo sramotno - naglašava Alić.

Iako je Amela Turalić, upravitelj azila, izjavila da su primorani životinje vraćati na ulice jer ih nemaju čime hraniti, Alić tvrdi da to nije tačno. Kako navodi, to je moguće jedino u slučaju da su psi dovedeni da im se uradi kastracija i sterilizacija.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22 Re: Azil Prača

Post by uglavnomja »

sta je +- 500 cuka, 4,5% od ukupnog broja. :zzzz:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#23 Re: Azil Prača

Post by Hemera »

ovo je ociti primjer da je azil neprihvatljivo rjesenje neodrzivo neefikasno i preskupo
User avatar
starii
Posts: 3303
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#24 Re: Azil Prača

Post by starii »

uglavnomja wrote:sta je +- 500 cuka, 4,5% od ukupnog broja. :zzzz:
eto cuka naoruzajte se :)

ja hocu da nabavim onaj ultrazvucni tjerac pasa, ovi sto imaju kazu efikasno djeluje, jebiga kad drzava nece da rjesi problem valja nama rjesavati...
User avatar
Truba
Posts: 81958
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: Azil Prača

Post by Truba »

ja imam spreman švicarski nož
kad hodam ujutro dobrinjom
pogotovo ako je snijeg

primijetio sam jednog malog ima me na piku :x :cry: :lol:
Locked