Avengers: Age of Ultron

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
jaxxx
Posts: 616
Joined: 24/03/2012 09:49
Location: San Siro

#1 Avengers: Age of Ultron

Post by jaxxx »

Upravo dođoh sa prepremijere filma...HOLY FUCK !!! U rangu sa prvim dijelom ako ne i bolji.
Samo što nisam ostao da vidim da li je bilo ikakve post credit scene, zna li neko?
DancingKing
Posts: 202
Joined: 26/05/2010 16:51

#2 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by DancingKing »

Ništa, samo riječi "The Avengers will be back". Bila je doduše scena s Thanosom usred špice, ne znam jesi li to vidio.

Film k'o i svi ostali Marvel Studios filmovi: zabavan dok traje, ispari iz glave skoro pa odmah po izlasku iz kina. U poređenju s ostalim Marvelovim produkcijama, preferiram Foxove X-Men filmove i originalnu Spider-Man trilogiju; tu bar ima 'mesa' na kostima.

Od mene 6,5.
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#3 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by tagomago »

ima li ko info dokad će ga prikazivati u cinema city-u?
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#4 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by Hasan006 »

Dobar film, gledao sam ga u kinu mozda jedno sedmicu nakon izlaska. Nije kao prvi dio, ali je opet solidan. U rangu sa Captain America: The Winter Soldier. Takodjer su mi se i novi glumci (Elizabeth Olsen, Aaron Taylor-Johnson, James Spader, Andy Serkis, itd.) dosta svidjeli. Nema se covjek na sta pozaliti :D Ocjena 8/10
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#5 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by bhnapoleon1 »

Meni je ostalo nejasno par stvari pa ako neko moze da odgonetne:

1* Onaj kamen na Visiona je li stavio Thor ili Ultron, i koja je njegova uloga je li on na neki nacin povecaje inteligenciju Visona ?
2* Je li Vision najjaci superjunak ikada jer je ako sam skontao napravljen od najboljih osobina svih ostali Avengersa.
3* Ako je Vision najjaci ikad koja je svrha ostalih. Je li Vision ustvari ono sto je Ironman htio da stvori kad je odlucio da koristi Ultrona ?
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#6 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by bhnapoleon1 »

Koliko vidim napokon izasala normalna verzija Age of Ultron :bih: :bih: , valjda se nisam dzaba obradovao
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#7 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by bhnapoleon1 »

bhnapoleon1 wrote:Koliko vidim napokon izasala normalna verzija Age of Ultron :bih: :bih: , valjda se nisam dzaba obradovao
Tacno mi je muka, normalan snimak ali nema zvuka. :jbt: :jbt:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#8 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by irac300 »

bhnapoleon1 wrote:
bhnapoleon1 wrote:Koliko vidim napokon izasala normalna verzija Age of Ultron :bih: :bih: , valjda se nisam dzaba obradovao
Tacno mi je muka, normalan snimak ali nema zvuka. :jbt: :jbt:
To je problem kod tebe, sve zadnje verzije koje su se pojavile ovih dana su dobre. Ili ti ne valjaju audio codeci ili si nekakvu lijevu verziju downloadovao.
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#9 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by bhnapoleon1 »

irac300 wrote:
bhnapoleon1 wrote:
bhnapoleon1 wrote:Koliko vidim napokon izasala normalna verzija Age of Ultron :bih: :bih: , valjda se nisam dzaba obradovao
Tacno mi je muka, normalan snimak ali nema zvuka. :jbt: :jbt:
To je problem kod tebe, sve zadnje verzije koje su se pojavile ovih dana su dobre. Ili ti ne valjaju audio codeci ili si nekakvu lijevu verziju downloadovao.
Nisam skidao, gledam na ovim "nasim" stranicama. Na vojvodininet imaju dvije verzije obje bez zvuka.
Edit, izgleda da je bilo do mene restartovao sam komp i sad ima zvuka. Da jos sutra ne moram drva cijepat :mrgreen:

Hvala :bih:
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#10 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by asker »

Gdje je sniman Age of Ultron? Policija cirilicom, Kafana kod Djure itd?
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#11 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by shin »

asker wrote:Gdje je sniman Age of Ultron? Policija cirilicom, Kafana kod Djure itd?
NIGDJE, kao i prvi dio.



Sve je zelena soba.
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#12 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by bhnapoleon1 »

Izasle su neke slike za Captain america: Civil war. Uglavnom po njima (ali nije ovo 100 % sigurno) tim Ironmana bi cinili Black widow, war machine, Vision, Black Panter. Sa Captain Americom bi bili : Hawkeye, Falcon, Winter solider, Antman, trebala je valjda biti i Scarlet Witch ali se na ovim posterima umjesto nje pojavljuje necakinja od Peggy Carter. Ipak valjda se pojavi i Scarlet jer je ona u novim Avengersima,

Iznenadjenje je ako Black widow bude sa Ironman-om, puno je bliza sa Cap-om ali eto vidjet cemo sta su smislili. Biti ce mi zao ako ispadne da je stvarno u Ironman timu

Captain America mi je drazi od Ironmana pa dok ne vidim film i radnju navijam za njega :D.

Trenutno se Ironmanov tim cini jacim ali garant ce to biti izbalansirano na neki nacin.

Image


Image

Image
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#13 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by Mali_Vuk »

Hulk jede malu djecu :D
User avatar
Cornholio_
Posts: 301
Joined: 14/08/2015 02:29

#14 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by Cornholio_ »

Taraba od filma. Marvel samo stanca filmove a kvaliteta opada drasticno
DC ce pomesti sa Batman vs Superman
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#15 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by bhnapoleon1 »

Cornholio_ wrote:Taraba od filma. Marvel samo stanca filmove a kvaliteta opada drasticno
DC ce pomesti sa Batman vs Superman
Vjerovatno ce Batman v Superman biti bolji od Civil wara, ali iz razloga sto DC sebi ne smije dozvoliti fulu sa ovim filmom. Oni idu all in i nude najbolje sto imaju. Na drugoj strani Marvel je prosao kriticnu fazu primljen je kod onih sto vole taj žanr i smiju dozvoliti sebi neki kiks. Po mome misljenju daleko od toga da su Marvelovi filmovi losi.
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#16 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by bhnapoleon1 »

bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#17 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by bull21 »

A: AOU je sranje od filma. Dobar je dok si u kinu ali kada izađeš skontaš da je film bezveze i da služi kao čista mamipara. Ono imamo ime, imamo zlikovca pa daj da skuckamo filmić i ubijemo koju paru dok ljudi čekaju Civil War.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#18 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by KB9 »

bhnapoleon1 wrote:
Cornholio_ wrote:Taraba od filma. Marvel samo stanca filmove a kvaliteta opada drasticno
DC ce pomesti sa Batman vs Superman
Vjerovatno ce Batman v Superman biti bolji od Civil wara, ali iz razloga sto DC sebi ne smije dozvoliti fulu sa ovim filmom. Oni idu all in i nude najbolje sto imaju. Na drugoj strani Marvel je prosao kriticnu fazu primljen je kod onih sto vole taj žanr i smiju dozvoliti sebi neki kiks. Po mome misljenju daleko od toga da su Marvelovi filmovi losi.
8)
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#19 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by Hasan006 »

Ja ne kontam svrhu Civil Wara ako je Vision opredjeljen na Iron Man-ovu stranu, a ima osobine svih Avengersa?
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#20 Re: Avengers: Age of Ultron

Post by yoda82 »

bhnapoleon1 wrote:
Cornholio_ wrote:Taraba od filma. Marvel samo stanca filmove a kvaliteta opada drasticno
DC ce pomesti sa Batman vs Superman
Vjerovatno ce Batman v Superman biti bolji od Civil wara, ali iz razloga sto DC sebi ne smije dozvoliti fulu sa ovim filmom. Oni idu all in i nude najbolje sto imaju. Na drugoj strani Marvel je prosao kriticnu fazu primljen je kod onih sto vole taj žanr i smiju dozvoliti sebi neki kiks. Po mome misljenju daleko od toga da su Marvelovi filmovi losi.
Nisam nešto iguran da će Batman vs Superman biti nešto posebno. Iskreno više očekujem od Suicide Squad-a.
Što se tiče ovih timova u Civil War-u, navodno će jedan od Iron Man-ovih timskih kolega u stvari "dvostruki agent" i da je na strani Captain America.

Ako DP bude upola kao u stripovima, biće vrh. :thumbup:
Post Reply