autopraonica u sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#26 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Control panel »

ima li neko iskustava dubinskim ciscenjem auta i neka preporuka.
LeKo
Posts: 1485
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#27 Re: autopraonica u sarajevu

Post by LeKo »

Control panel wrote:ima li neko iskustava dubinskim ciscenjem auta i neka preporuka.
Šemso u Švrakinom, prva liga.

http://www.klix.ba/forum/viewtopic.php? ... 1&start=25
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#28 Re: autopraonica u sarajevu

Post by kurty »

Control panel wrote:ima li neko iskustava dubinskim ciscenjem auta i neka preporuka.
ja ti se bavim time... imas pp :-D
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#29 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Karabaja »

kurty wrote:
Control panel wrote:ima li neko iskustava dubinskim ciscenjem auta i neka preporuka.
ja ti se bavim time... imas pp :-D
daj i meni isti pp :D
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#30 Re: autopraonica u sarajevu

Post by relax11 »

Zna li neko da li radi subotom autopraonica u barama GTD i do koliko
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#31 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Optimist »

Radi i subotom i nedjeljom, do nekih 16h, zato sto je zima. Ljeti rade do 19h
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#32 Re: autopraonica u sarajevu

Post by relax11 »

Bio oko 3 i radili su sve preporuke

10KM komplet
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#33 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Hemera »

Što se tiče samouslužne na Anexu neću više tamo ići jer nije dozvoljeno do 22h spužvati automobil.
Sada pogotovo smatram da pored smoga i prljavštine nije moguće dobro oprati bez spužvve.
Idem na onu dole na Stupu,dole ima puno boxova,nije me niko od onih čika što rade masirao,osim nekakvog bolida sa nabuđenim BMW-om i pitanjem kad ću završiti.
Dakle,papci koji dođu na samouslužnu nek računaju na to da neko ima blatnjavo auto i prljavo i da treba da ga za svoje jebene pare opere kako bog zapovjeda a ne kako se njihovom donjom glavom žuri. :mrgreen:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#34 Re: autopraonica u sarajevu

Post by 530i »

Nigdje nisam vidio da se auto trlja krpom ili spužvom dok je na mjestu za pranje, opereš "puškom" i preparkiraš da posušiš vodu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#35 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Bakir1 »

ma jok ba, kantica, spuzvica, malo tisala, domacinski, poneses i slaufa par metara zakopcas se na cesmu pored i polako, jebe ti se, ono ti za svoje pare mozes sta hoces :lol:
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#36 Re: autopraonica u sarajevu

Post by ElDzidziIbnDzo »

Najvece zlo u zadnjim godinama sto je moglo zadesiti je,kad pocnu da primjenjuju one hemikalije po autu pa prscu nesto,pa pjeni ovako onako...nakon 2 godine otpadne ti boja sa auta :lol: :lol:

Sampon,spuzva u ruke i trljaj. Zakon !
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#37 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Bakir1 »

ja perem svoja auta hemikalijama zadnjih 6 godina i nije mi jos boja otpala kako to?
od metalik do nemetalik boja.
spuzva je vece zlo od hemikalije
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38 Re: autopraonica u sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

ja perem arfom i skočbrajtom i malo mi je auto matirao zadnje vrijeme.....
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#39 Re: autopraonica u sarajevu

Post by ElDzidziIbnDzo »

Bakir1 wrote:ja perem svoja auta hemikalijama zadnjih 6 godina i nije mi jos boja otpala kako to?
od metalik do nemetalik boja.
spuzva je vece zlo od hemikalije
Mozda ti je bezbojni lak na autu?

:lol: :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#40 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Bakir1 »

Na nekima jeste na nekima nije...
Ako nije na fordu boja otpala onda to nije tako strasno i stetno, druga je stvar sto gazde po samousluznim sipaju svasta ;-)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#41 Re: autopraonica u sarajevu

Post by ado-šampion »

Ja nisam vozio da peru spuzvama osim jednom u zadnjih 15 godina i to na Bajram, zadesilo se da je auto puno prljavo.

Vecina praonica sto sam vidio (uglavnom vozeci se s drugima) ima jednu kantu (u kojoj je bogzna sta) i u tu jednu kantu umacu JEDNU spuzvu i tom spuzvom operu X auta, pretpostavljam da ih ima da je citav dan ne zamijene/operu. Znaci nasaFunja liku pragove, pa onda meni saFunja haubu. :-) To je grehota za auto.

Na ovoj na Anexu sam redovno, prvo sto sam dugo tu zivio, drugo sto mi je i sad blizu, dobra je to brzinska varijanta za skidanje necistoca, ali bez spuzve nista. Mozes dati cenera i da auto ostane malo prljavo. Ono sto je pozitivno sto koriste iole kvalitetan sampon koji ukljanja kamenac, tako da poslije pranja nema potrebe za jelenskom kozicom i susenjem.

Najbolja varijanta je rucno, ko ima vremena i mogucnosti, dvije spuzve i kvalitetan sampon. Ja sam tako radio redovno dok sam bio student. :-) :D
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#42 Re: autopraonica u sarajevu

Post by KB9 »

vanjsko praona, marka sampon, marka saprat i dobar :mrgreen:

unutrasnje kod kuce polako, kofica vode, usisivac i vlazne maramice :lol:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#43 Re: autopraonica u sarajevu

Post by ado-šampion »

Najbolja varijanta je automatska praona, ali da to radi kvalitetno i da se odrzava propisno vanjsko pranje treba biti cenera minimalno. To se ovdje ne isplati raditi kako treba. Tako da je ovdje najbolje pranje rucno.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#44 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Hemera »

530i wrote:Nigdje nisam vidio da se auto trlja krpom ili spužvom dok je na mjestu za pranje, opereš "puškom" i preparkiraš da posušiš vodu.

Pa vidiš u gore pomenutoj praoni je dozvoljeno spužvanje iza 22h.

Drugo,što ti nisi vidio to je druga stvar.
Samouslužne praone i praone u kojima rade radnici nisu jedno te isto.

Samo navedem par primjera poput pritiska vode u vapu i korištenja deterdženata.

Samouslužne praone ne koriste mafru i teško je oprati auto običnim autošamponom,a u mnogim razvikanim peru i sa onim deterdžetnom sa ruke u mega ultra giga pakovanju.
Pa prema tome,da imaš veoma blatnjavao auto,nećeš ga ukoliko si normalan samo prati sa "puškom",a toga sam vidjela pa posao nikako urađen i još se sa tim firaunlukom šepuriti i srati po forumu kako je to normalno i sl. a auto dobije 10103899384823 nijansi prelamajućih boja raznih tonova kako je kvalitetno oprano.

I ne koristim Tisal nego neki talijanski šampon u nekoj maloj žutoj boci sa plavim natpisom za pranje auta i voskom.

Želim da za svoj novac operem auto kako ja smatram da treba,a ne da ostavljam blatobrane štokove i sl blatnjave jer tako praktikuju pojedinci,a o unutrašnjosti vozila da ne pričam.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#45 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Bakir1 »

samousluzne imaju u principu mnogo slabiji pritisak od usluznih, ali mnogo slabiji, tako da taj momenat treba imati isto na umu kada se govori o kvalitetu samog vanjskog pranja
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#46 Re: autopraonica u sarajevu

Post by 530i »

Hemera wrote:
530i wrote:Nigdje nisam vidio da se auto trlja krpom ili spužvom dok je na mjestu za pranje, opereš "puškom" i preparkiraš da posušiš vodu.

Pa vidiš u gore pomenutoj praoni je dozvoljeno spužvanje iza 22h.

Drugo,što ti nisi vidio to je druga stvar.
Samouslužne praone i praone u kojima rade radnici nisu jedno te isto.

Samo navedem par primjera poput pritiska vode u vapu i korištenja deterdženata.

Samouslužne praone ne koriste mafru i teško je oprati auto običnim autošamponom,a u mnogim razvikanim peru i sa onim deterdžetnom sa ruke u mega ultra giga pakovanju.
Pa prema tome,da imaš veoma blatnjavao auto,nećeš ga ukoliko si normalan samo prati sa "puškom",a toga sam vidjela pa posao nikako urađen i još se sa tim firaunlukom šepuriti i srati po forumu kako je to normalno i sl. a auto dobije 10103899384823 nijansi prelamajućih boja raznih tonova kako je kvalitetno oprano.

I ne koristim Tisal nego neki talijanski šampon u nekoj maloj žutoj boci sa plavim natpisom za pranje auta i voskom.

Želim da za svoj novac operem auto kako ja smatram da treba,a ne da ostavljam blatobrane štokove i sl blatnjave jer tako praktikuju pojedinci,a o unutrašnjosti vozila da ne pričam.

Samouslužne su napravljene za neko brzinsko pranje, ne baš za pranje tereneca friško sa offroad vožnje. Sa toliko filozofije kupiš uređaj za pranje pa pereš do mile volje i kako god hoćeš. Do tada ćeš samo stvarati bespotrebnu gužvu na praonicama. A ako tražiš poseban kvalitet pranja onda se to ne može postići nigdje osim u kućnoj radinosti....ovako spužvom (pretpostavljam jednom te istom) prat' auto je veoma loše. Lično operem (ili je bolje reći saperem) auto na praonici bez problema, posušim krpom i zdravo...naravno da nigdje nije prljavo. Al' da je dat markicu ili dvije i da se sija kao novo i usput pričati o ciganluku, bravo :-)
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#47 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Hemera »

Gdje ja spominjem terenca?
Prvo da terenca imam ne bi ga prala sama na šalufu iz kojeg piški nekakav deterdžent.
Drugo,obično auto,koje se uprlja pogotovo kad je ovakvo vrijeme,baška snijeg,blato i sl.
Drugo ja na samouslužnoj potrošim barem 10KM,ali ja perem auto kako želim.
I treće,nisam u stanju da u stanu zgrade perem automobil niti ispred zgrade,jer to je zakonom kažnjiva radnja.
Ko ima privatnu kući,dvorište može sebi napraviti investiciju kupiti karcher i prati do mile volje šta mu padne na pamet,a ne samo auto.
Četvrto nisam toliko luda da spužvu ne sapiram,niti sam spala na 2KM spužve da mi ostalu kamenčići i da drljam po limu sa njima.
Šta sve čovjek na ovom forumu neče pročitati,čak i viđenje nečije kako ja perem auto,a to nikad nije vidio.
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#48 Re: autopraonica u sarajevu

Post by preludezalude »

Najbolje pranje sto sam vidio i dozivio je u Konjicu na Drecelju. Kad pocne pranje, ono traje sat vremena. Ljudi obave odlican posao. A unutrasnjost... cetkica je u ruci i svi ventilacioni otvori, kanalici i sl se iscetkaju od prasine. Na kraju posla, gazda dodje i pregleda auto, zaviruje ispod, zaviruje unutra... Ako primjeti i najmanju sitnicu da nije u redu, zove radnika da popravi posao. I svako auto isto tako odrade.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#49 Re: autopraonica u sarajevu

Post by O'zone »

Ja zadnji put saprah auto na samouslužnoj kod FIS-au Halilovićima i nije loša. Fin pritisak, dovoljno vremena, tako da ko nije probao ako mu bude usput nek proba.
Leon16v
Posts: 5717
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#50 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Leon16v »

Ja perem vecinom u Nedzaricima tamo kod Penija, samo zato sto ima dosta mjesta i ne moram cekat na red :lol:
Post Reply