Autopraonica

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#76 Re: Autopraonica

Post by dingosp0 »

koji ono ublehas pravi praonu uz glavnu ulicu...
vidim ima bruku bokseva... oko 10+
User avatar
scorpion7
Posts: 583
Joined: 25/05/2007 13:56
Location: JUG JUG JUG

#77 Re: Autopraonica

Post by scorpion7 »

E ljudi ko je od vas radio ciscenje sjedista...skinuo sam presvlake i ima mi nekih sitnih fleka pa bi htio malo da ozivim to...trebalo bi mi vjerovatno jedno detaljno pranje auta...iskustva..cijena...preporuka neka...hvala unaprijed :D
User avatar
kurty
Posts: 45060
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#78 Re: Autopraonica

Post by kurty »

scorpion7 wrote:E ljudi ko je od vas radio ciscenje sjedista...skinuo sam presvlake i ima mi nekih sitnih fleka pa bi htio malo da ozivim to...trebalo bi mi vjerovatno jedno detaljno pranje auta...iskustva..cijena...preporuka neka...hvala unaprijed :D
ako mislis na dubinsko ciscenje, ja ti ga mogu odraditi :-D
User avatar
Simple Man
Posts: 131
Joined: 25/06/2011 22:11
Location: Sarajevo

#79 Re: Autopraonica

Post by Simple Man »

Drugari/ce Forumasi/ce, dajte neka tema ozivi i ovo ljeto :)

ima li iko iskustva sa dubinskim pranjem auta ?
Gdje, koliko, iskustva ?

Sada su aktuelne razne akcije praonica po tom pitanju, ali me par ljudi upozorilo
da ne radim nebo (plafon) automobila, jer kao, moze da se odlijepi i otpadne !?

Pozz svima!
User avatar
kurty
Posts: 45060
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#80 Re: Autopraonica

Post by kurty »

Simple Man wrote:Drugari/ce Forumasi/ce, dajte neka tema ozivi i ovo ljeto :)

ima li iko iskustva sa dubinskim pranjem auta ?
Gdje, koliko, iskustva ?

Sada su aktuelne razne akcije praonica po tom pitanju, ali me par ljudi upozorilo
da ne radim nebo (plafon) automobila, jer kao, moze da se odlijepi i otpadne !?

Pozz svima!
eo prije sklopio jedno auto, koje sam dubinski cistio...
bavim se tim par godina i Bogu hvala jos uvijek nisam imao ni reklamacija osim jednog slucaja, gdje sam prilikom ciscenja plafona, slomio nosac ovoga (ne znam kako se zove)
Image
Ali sam odmah promjenio sve i vlasnik nije ni primjetio dok mu ja nisam to rekao (na sto je on dodao, da je vec bilo poknuo, pa on lijepio vec jednom :lol: :lol: :lol: )

Ja sam plafon samo jednom cistio sa masinom, sve ostalo je rucno... Ili karcherovom tecnosti za to ili jednim drugim sredstvom... rukica, krpica i lagano...cisto zbog mogucnosti da se osteti nebo... Ako imas nekih 45minuta vremena (jer ti toliko otprilike treba da detaljno uradis nebo), javi se na pp pa cu ti detaljno objasniti kako se to radi...
Sjedista i ostalo radim karcherovom masinom za dubinsko ciscenje i karcherovim deterdzentima (RM 760, RM 769 )

Sto se tice mojih cijena...
Samo sjedista su 30-50
Sjedista i tapacirunzi poda, vrata i gepek su 40-60
Sjedista, pod, vrata, gepek i nebo 50-80
Naravno u sklopu svega ovoga je i glancanje plastika i ostalih detelja unutrasnjosti...

Mada sam u 95% slucajeva naplacivao po 50KM za full

Vrijeme ciscenja je od 3-5 sati, sjedista normalno ostaju vlazna jos nekih 12 do 24h (zavisi kakvo je vrijeme, kako se auto preko noci ostavi i slicno...)

Posto sam ja u Brezi, vecinom kad je raja dolazila iz Sarajeva, dodje ostavi auto i odu na bazen... dok ja ocistim oni se iskupaju, ja im od cijene odbijem ulaznice i svi zadovoljni... Samo sto im malo budu guze vlazne kad dodju do Sarajeva :D :D :D


Sta jos mogu pomoci??? :-D
User avatar
1korisnik
Posts: 421
Joined: 13/01/2013 16:11

#81 Re: Autopraonica

Post by 1korisnik »

moze li kontakt telefon, doci cu ja treba sjedista oprati
User avatar
kurty
Posts: 45060
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#82 Re: Autopraonica

Post by kurty »

1korisnik wrote:moze li kontakt telefon, doci cu ja treba sjedista oprati
061 788 614, Ajdin

LP :-D
User avatar
1korisnik
Posts: 421
Joined: 13/01/2013 16:11

#83 Re: Autopraonica

Post by 1korisnik »

hvala kolega!

eki 120km za ciscenje omg
User avatar
Simple Man
Posts: 131
Joined: 25/06/2011 22:11
Location: Sarajevo

#84 Re: Autopraonica

Post by Simple Man »

Daleko mi dolaziti u Brezu, inace bi to odradili :)
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#85 Re: Autopraonica

Post by Hemera »

Qler wrote:bio sam 2 puta u slonu, silom prilika, morao sam nabrzinu da saperem auto. znaci samo voda, i opet 2KM jedva izgurase...
jest da izvlacim post star,ali slon ne samo da je gutanju love,vec uzasno auto ostane
saprah,izadjoh,i kako se osusilo,bolje da sam ostavila prljavo... :run:
to mi se recimo nikad anije desilo sa praonom u shvrakinom....
pipi-duga-carapa
Posts: 259
Joined: 25/11/2013 02:13

#86 Re: Autopraonica

Post by pipi-duga-carapa »

Bio prao auto tamo kod bivše trolejbuske stanice Mojmila, odmah iznad onog centra za zivotinje.
Imaju pjenu,obicnu vodu, osmoznu vodu itd itd. Sve na zeton za marku, ali meni je trebalo jedno 3-5KM zavisi kako kad.
Uglavnom jako dobro,eto.
:thumbup:
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#87 Re: Autopraonica

Post by nedims »

Ko u Sarajevu kvalitetno i savjesno pere automobile ... obicno vanjsko pranje sa kvalitetnim unutarnjim lickanjem i usisavanjem. Da ima sprej za plastiku, gel za vanjski lak i gume.Cijena nebitna...
Svaka sugestija je dobro dosla...
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#88 Re: Autopraonica

Post by klixoris »

nedims wrote:Ko u Sarajevu kvalitetno i savjesno pere automobile ... obicno vanjsko pranje sa kvalitetnim unutarnjim lickanjem i usisavanjem. Da ima sprej za plastiku, gel za vanjski lak i gume.Cijena nebitna...
Svaka sugestija je dobro dosla...
Praonica GTD, gdje je nekad bila Zanera. Kada iz pravca grada silazis prema Barama. Pranje im je 10 KM ali fakat dobro ulickaju
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#89 Re: Autopraonica

Post by nedims »

klixoris wrote:
nedims wrote:Ko u Sarajevu kvalitetno i savjesno pere automobile ... obicno vanjsko pranje sa kvalitetnim unutarnjim lickanjem i usisavanjem. Da ima sprej za plastiku, gel za vanjski lak i gume.Cijena nebitna...
Svaka sugestija je dobro dosla...
Praonica GTD, gdje je nekad bila Zanera. Kada iz pravca grada silazis prema Barama. Pranje im je 10 KM ali fakat dobro ulickaju
Hvala drug...ali ne kontam gdje je to...mozeli malo preciznije.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#90 Re: Autopraonica

Post by klixoris »

nedims wrote: Hvala drug...ali ne kontam gdje je to...mozeli malo preciznije.
Ides od Ciglana prema Barama (izlaz iz grada prema Vogosci), dok silazis prema Barama, nekih 200m prije Gazprom pumpe i groblja Bare, sa lijeve strane je veliko prosirenje i tu je praonica. Ima i neki tehnicki pregled itd. Ne mozes fuliti nikako
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#91 Re: Autopraonica

Post by nedims »

klixoris wrote:
nedims wrote: Hvala drug...ali ne kontam gdje je to...mozeli malo preciznije.
Ides od Ciglana prema Barama (izlaz iz grada prema Vogosci), dok silazis prema Barama, nekih 200m prije Gazprom pumpe i groblja Bare, sa lijeve strane je veliko prosirenje i tu je praonica. Ima i neki tehnicki pregled itd. Ne mozes fuliti nikako
E, hvala ti...sada mi je posve jasno. Ja sam, ustvari, polupo loncice i mislio na posve drugu lokaciju...
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#92 Re: Autopraonica

Post by sparky »

Ne znam kakvi su drugi, ali praonica na tranzitu (Uvac) je meni odlicna. Fkt ljudi brzo odrade, a bude auto ko ispolirano. Cini mi se da sam zadnji put platio 8KM.
Ne mogu
Posts: 68
Joined: 01/12/2012 09:39

#93 Re: Autopraonica

Post by Ne mogu »

Juče odem u autopraonicu preko puta aerodroma. Prije skretanja za Dobrinju, kada se ide od Stupske petlje. Momci su super, nije mi prvi put. Meni isto bitno, izdaju fiskalni račun. U jednom momentu se parkira kombi i istovaraju deset vreće deterdženta za pranje veša, Duel Spring. Je li moguće da to trpaju u mašine za pranje auta? Pa jbt to ti pojede lim za godinu dana. Prao tamo auto par puta, nikad više. Znamo li uopšte šta se trpa u te mašine, koristi li iko auto kozmetiku?
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#94 Re: Autopraonica

Post by Frutek »

Ne mogu wrote:Juče odem u autopraonicu preko puta aerodroma. Prije skretanja za Dobrinju, kada se ide od Stupske petlje. Momci su super, nije mi prvi put. Meni isto bitno, izdaju fiskalni račun. U jednom momentu se parkira kombi i istovaraju deset vreće deterdženta za pranje veša, Duel Spring. Je li moguće da to trpaju u mašine za pranje auta? Pa jbt to ti pojede lim za godinu dana. Prao tamo auto par puta, nikad više. Znamo li uopšte šta se trpa u te mašine, koristi li iko auto kozmetiku?
Nije ista stvar, ali ja sam primjetio da nekim smećem mažu gume. Kupio ljetne gume, nove, Pirelli P Zero prije 2 mjeseca, mozda treće pranje, primjetim guma mi izgleda ko da je stara 100 god. Nekim sredstvom su oni namazali gume i sad je ta tečnost se skorila, guma je djelovala ispucano, staro, ma katastrofa. Brze bolje otisao da se to sapere i nedam više ni čim da mi gume mažu. Boga pitaj inače šta oni koriste...
User avatar
konektovan
Posts: 40647
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#95 Re: Autopraonica

Post by konektovan »

Ne mogu wrote:Juče odem u autopraonicu preko puta aerodroma. Prije skretanja za Dobrinju, kada se ide od Stupske petlje. Momci su super, nije mi prvi put. Meni isto bitno, izdaju fiskalni račun. U jednom momentu se parkira kombi i istovaraju deset vreće deterdženta za pranje veša, Duel Spring. Je li moguće da to trpaju u mašine za pranje auta? Pa jbt to ti pojede lim za godinu dana. Prao tamo auto par puta, nikad više. Znamo li uopšte šta se trpa u te mašine, koristi li iko auto kozmetiku?
Mozda peru cilime,ili imaju masinu za dubinsko ciscenje,koje koriste deterdzente.
User avatar
kurty
Posts: 45060
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#96 Re: Autopraonica

Post by kurty »

konektovan wrote:
Ne mogu wrote:Juče odem u autopraonicu preko puta aerodroma. Prije skretanja za Dobrinju, kada se ide od Stupske petlje. Momci su super, nije mi prvi put. Meni isto bitno, izdaju fiskalni račun. U jednom momentu se parkira kombi i istovaraju deset vreće deterdženta za pranje veša, Duel Spring. Je li moguće da to trpaju u mašine za pranje auta? Pa jbt to ti pojede lim za godinu dana. Prao tamo auto par puta, nikad više. Znamo li uopšte šta se trpa u te mašine, koristi li iko auto kozmetiku?
Mozda peru cilime,ili imaju masinu za dubinsko ciscenje,koje koriste deterdzente.
Kako god... taj deterdzent nije ni za dubinsko ni za pranje cilima... jeftinije varijante od orginalnih tj namjenskih postoje, ali duel spring to sigurno nije...
Mozda imaju veseraj :D
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#97 Re: Autopraonica

Post by shlauf »

Gdje u gradu dobro peru motore?? Ne samo da podignu haubu i operu već da skinu zaštitu i da odozdo saperu prljavštinu? Treba mi drugu.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#98 Re: Autopraonica

Post by vješalica »

Ne mogu wrote:Juče odem u autopraonicu preko puta aerodroma. Prije skretanja za Dobrinju, kada se ide od Stupske petlje. Momci su super, nije mi prvi put. Meni isto bitno, izdaju fiskalni račun. U jednom momentu se parkira kombi i istovaraju deset vreće deterdženta za pranje veša, Duel Spring. Je li moguće da to trpaju u mašine za pranje auta? Pa jbt to ti pojede lim za godinu dana. Prao tamo auto par puta, nikad više. Znamo li uopšte šta se trpa u te mašine, koristi li iko auto kozmetiku?
imaju neki koji koriste šampon za ruke one velike kanistere i jebenu mafru,a ide im biznis...jbg
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#99 Re: Autopraonica

Post by Ned071 »

Kad ne perem sam odem u nrdzarice ispod bitumenke, iza ep pumpe. Servis i praonica 970. Kcerka od onog radeljasa drzi. Osam maraka pranje fakat odlicno rade...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#100 Re: Autopraonica

Post by vješalica »

Uzmem krpu i prdidrzavam vrelu spricaljku i rijesen prob
Post Reply