Autopraonica

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#26 Re: Autopraonica

Post by ado-šampion »

suljke wrote:OMV benzinska pumpa na Stupu kod balona

8 KM izmedju ostalog i podno pranje
Kralju, ako znaš da mi kažeš, kakav je pritisak na tom podnom pranju? Mislim, jel u stanju ocistit so?
User avatar
Edinz
Posts: 375
Joined: 03/11/2008 15:03

#27 Re: Autopraonica

Post by Edinz »

Jel to ona pumpa koja je u cijenu pranja ukljucivala i stripes po laku, ono bas old school.
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#28 Re: Autopraonica

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

corolla02 wrote:Image

:D
Uh, ova mala garant obavi i pranje glave - motora... :-)
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#29 Re: Autopraonica

Post by mayab »

ado-šampion wrote:
suljke wrote:OMV benzinska pumpa na Stupu kod balona

8 KM izmedju ostalog i podno pranje
Kralju, ako znaš da mi kažeš, kakav je pritisak na tom podnom pranju? Mislim, jel u stanju ocistit so?
To podno pranje na OMV-u nije nista posebno, bolje je to ručno obaviti
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#30 Re: Autopraonica

Post by ado-šampion »

mayab wrote:
ado-šampion wrote:
suljke wrote:OMV benzinska pumpa na Stupu kod balona

8 KM izmedju ostalog i podno pranje
Kralju, ako znaš da mi kažeš, kakav je pritisak na tom podnom pranju? Mislim, jel u stanju ocistit so?
To podno pranje na OMV-u nije nista posebno, bolje je to ručno obaviti
Hvala, tako sam i čuo.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#31 Re: Autopraonica

Post by Neelix »

meni su u onoj praonici kod doma zdravlja na ilidzi slomili 2 "pipka" za zakljucavanje :x
kis bori
Posts: 8
Joined: 25/02/2009 23:19

#32 Re: Autopraonica

Post by kis bori »

daleko najbolja praonica u sarajevu Image
kis bori
Posts: 8
Joined: 25/02/2009 23:19

#33 Re: Autopraonica

Post by kis bori »

daleko najbolja samoposluzna autopraonica u sarajevu ,isprobao sam sve u gradu ali ni jedna mi ne opere auto kao ova .stvarno sam prezadovoljanImage
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#34 Re: Autopraonica

Post by dimu »

koja je ovo ? gdje se nalazi ?
kis bori
Posts: 8
Joined: 25/02/2009 23:19

#35 Re: Autopraonica

Post by kis bori »

zaklopaca na putu od interexa prema aerodromu sa lijeve strane
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#36 Re: Autopraonica

Post by neki »

kis bori wrote:zaklopaca na putu od interexa prema aerodromu sa lijeve strane
i dok opet dodjes do ceste prodjes kroz 50 metara zivog blata...dzaba ti pranje
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#37 Re: Autopraonica

Post by simbabimba »

U cemu je fazon pa je najbolja? I mozel malo vise detalja kako se uopste koristi ova samousluga?

Btw, tamo se taxisti nakacili bude kolona do ceste...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#38 Re: Autopraonica

Post by chuchumbamayumbe »

neki wrote:
kis bori wrote:zaklopaca na putu od interexa prema aerodromu sa lijeve strane
i dok opet dodjes do ceste prodjes kroz 50 metara zivog blata...dzaba ti pranje
Upravo tako, prilaz je očajan. Odeš prljaviji nego što si došao.
kis bori
Posts: 8
Joined: 25/02/2009 23:19

#39 Re: Autopraonica

Post by kis bori »

ista takva praonica ima u I.Sarajevu "Titanic".
DOBAR PRILAZ.
za 2KM super oprano i voskirano bez dodatnog brisanja.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#40 Re: Autopraonica

Post by ado-šampion »

Evo da se i ja tuspasim za onu samouslužnu na Aneksu. :-)

Bio sam danas, super je. Za 3 kerma ekstra opereš. 2 sapunjanje (s voskom) i 1 ispiranje. Samo obavezno treba ponijet jelensku kožicu pa osušit, jer ostaju tragovi. Može se i za marku nasapunjat, ako auto nije puno prljavo. Šampon je aktivni, znači nema ništa da se trlja. :D

Od usluga još ima usisavanje, nisam koristio, ali koliko sam uspio primjetit za marku se može sve usisat, i pranje tepiha, isto nisam koristio, nit sam vidio da neko korsiti.

Samo im je malo glup sistem naplate. Obavezno treba ponijeti kovanice od najviše marku, jer aparat ne vraća kusur, nit gdje piše koliko šta košta. Što je najgore ne može se ni zaustavit npr. sapunjanje, i onda s para koliko je ostalo isprat, nego kad ga jednom pustiš, nema zaustavljanja dok ne nestane para. Ja sam došao u situaciju da zovem buraza da mi donese sitne pare, jer nisam htio da mu dajem petaka. Ima i kao neki sistem sa žetonima, za papirne pare (samo za papirne!), 5, 10, 20, dobiju se žetoni, jedan žeton je marka.

Eto... kad se sabere još i to da auto tako-reći mogu odgurat do praonice, super. :-)

A bude i treba. :D Kakva je mama maloprije bila, rekoh da se ja ponudim da joj ga nasaFunjam, međutim odbi nekog čiću pa i ja odusto :-) :run:
User avatar
ARmAn1i
Posts: 243
Joined: 20/04/2008 19:03

#41 Re: Autopraonica

Post by ARmAn1i »

ee drug ne mozes nista zaustavit, ali samo pritisnes ispiranje i odma prebacuje tak da bzze ne safunjas :D :D do iznemoglosti
dast.stanislav
Posts: 107
Joined: 18/03/2009 17:14

#42 Re: Autopraonica

Post by dast.stanislav »

ado-šampion wrote:Evo da se i ja tuspasim za onu samouslužnu na Aneksu. :-)

Bio sam danas, super je. Za 3 kerma ekstra opereš. 2 sapunjanje (s voskom) i 1 ispiranje. Samo obavezno treba ponijet jelensku kožicu pa osušit, jer ostaju tragovi. Može se i za marku nasapunjat, ako auto nije puno prljavo. Šampon je aktivni, znači nema ništa da se trlja. :D

Od usluga još ima usisavanje, nisam koristio, ali koliko sam uspio primjetit za marku se može sve usisat, i pranje tepiha, isto nisam koristio, nit sam vidio da neko korsiti.

Samo im je malo glup sistem naplate. Obavezno treba ponijeti kovanice od najviše marku, jer aparat ne vraća kusur, nit gdje piše koliko šta košta. Što je najgore ne može se ni zaustavit npr. sapunjanje, i onda s para koliko je ostalo isprat, nego kad ga jednom pustiš, nema zaustavljanja dok ne nestane para. Ja sam došao u situaciju da zovem buraza da mi donese sitne pare, jer nisam htio da mu dajem petaka. Ima i kao neki sistem sa žetonima, za papirne pare (samo za papirne!), 5, 10, 20, dobiju se žetoni, jedan žeton je marka.

Eto... kad se sabere još i to da auto tako-reći mogu odgurat do praonice, super. :-)

A bude i treba. :D Kakva je mama maloprije bila, rekoh da se ja ponudim da joj ga nasaFunjam, međutim odbi nekog čiću pa i ja odusto :-) :run:
Nahvatas bolan onog levata sto radi da ti usitni lovu, tako sam ja par puta... Prima masina od pola marke pa do dvije efikasno, za preko ne garantujem :-D

Za usisavanje je dovoljna kerma, a ono pranje tepiha nije lose, ali im ne dam marku... I da, nigdje nisam primjetio cesmu da se jelensa moze fino vodom saprati, pa ne znam jesu li to ubacili i jel' treba i za minutu vode sa cesme dati marku :-D Sve u svemu dobro je, ali uzima se lova tu lopatom, ono pranje bi ipak moglo malo duze trajati... Pozz
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#43 Re: Autopraonica

Post by Qler »

imas cesmu ispred gore zadnjeb "box-a". ima i onaj kao presa da se posusi, extra, a dzaba :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#44 Re: Autopraonica

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Qler wrote:imas cesmu ispred gore zadnjeb "box-a". ima i onaj kao presa da se posusi, extra, a dzaba :D
Da, da, dobra autopraonica na Anexu, doduse samoposluzivanje je ali se na kraju ne mozes zaliti da ti je auto lose oprano. :)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#45 Re: Autopraonica

Post by ado-šampion »

Da je malo poskupo - jest. Fakat bi moglo malo duže trajat. Ali eto dobro dodje makar zimi, ne bih ga zimi valja sam sapunjo pa malar :-)
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#46 Re: Autopraonica

Post by sLLayer »

Zaklopaca praonica, samoposuzivac, ubacis 2KM i prei najnovija tehnologija, topla voda sapunica sve imas
User avatar
Edinz
Posts: 375
Joined: 03/11/2008 15:03

#47 Re: Autopraonica

Post by Edinz »

sLLayer wrote:Zaklopaca praonica, samoposuzivac, ubacis 2KM i prei najnovija tehnologija, topla voda sapunica sve imas
Pa u cemu je to razlicito u odnosu na onu na Aneksu?
dast.stanislav
Posts: 107
Joined: 18/03/2009 17:14

#48 Re: Autopraonica

Post by dast.stanislav »

Edinz wrote:
sLLayer wrote:Zaklopaca praonica, samoposuzivac, ubacis 2KM i prei najnovija tehnologija, topla voda sapunica sve imas
Pa u cemu je to razlicito u odnosu na onu na Aneksu?
Ista cuna i ovdje imas toplu vodu, sapunicu, itd. :-D

Samo je ovo zaklopaca, ne bi me cudilo i da nam frajer podjeli kakve letke i vizitke :)
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#49 Re: Autopraonica

Post by Mahalac »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Qler wrote:imas cesmu ispred gore zadnjeb "box-a". ima i onaj kao presa da se posusi, extra, a dzaba :D
Da, da, dobra autopraonica na Anexu, doduse samoposluzivanje je ali se na kraju ne mozes zaliti da ti je auto lose oprano. :)
Na anexu1KM=1MIN.......VOSAK ko da ga i nema...sama voda.........uvijek guzva

I. Sarajevo1KM=2MIN.....vosak osjetno mirise, super finira i voda se sama spira....nema guzve, asfaltirano/rahat
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#50 Re: Autopraonica

Post by valter.ba »

Baby gdje je ta Titanic praonica u I.Sarajevu? Daj molim te samo neke smjernice kako je pronaci :thumbup:
Post Reply