Automobilizam - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21726 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:
M paket postoji za sve modele, od najslabijeg do najjaceg. Vani se ogleda samo po optici, a unutra se prepoznaje po sportskim sjedalima i M detaljima. Cak nema ni neke specijalne felge. Moze i sa socijala opremom.

A posto vidim da se povlaci po ovoj temi, AMG GT je DRAMA uzivo, strasan auto. Upsjeli su da izgleda agresivno, specificno, moderno s klasika detaljima (zadnji kraj, duga hauba), a i dalje elegantno i bez kica. Auto komotno vec moze u muzej kao klasik.
U komsiluku u zadnje vrijeme jako cesto vidjam parkiran jedan E-Type Coupe, ovaj AMG GT bas vuce na njega linijom. Ne znam zasto, ali mene bas loze ove duge haube u kombinaciji s kratkim zadnjim krajem. :-)
Ma nit je motor , niti optika , niti volan :-) , stao pored njega na iducem semaforu :-)

Dobro izgleda GT nema sta , samo sam se osvrnuo na perfomanse :D

E-type :shock: :shock: , de nam ga uslikaj ako stignes :thumbup:
Last edited by amar1994 on 11/08/2017 10:59, edited 1 time in total.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#21727 Re: Automobilizam - All about

Post by Bullet Tooth Tony »

Ado ba, ti bi trebao znat da M paket ima specijalne felge :D .. i ima velike razlike izmedju M paketa i Sport opreme ... po izgledu naravno :D , samo sto se to odma da skontat :D

Evo sad nesto po folderima prebirem i naletim opet na slike sa essena od ove godine ... jedva cekam mart iduce :D .. evo ti Amare E typa

Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21728 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

joj mustanga i e-type :nevjerujem: :run:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#21729 Re: Automobilizam - All about

Post by Bullet Tooth Tony »

Sta je ovo ali da ne koristite google :D :D Lagano je

Image
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#21730 Re: Automobilizam - All about

Post by ado-šampion »

Bullet Tooth Tony wrote:Ado ba, ti bi trebao znat da M paket ima specijalne felge :D .. i ima velike razlike izmedju M paketa i Sport opreme ... po izgledu naravno :D , samo sto se to odma da skontat :D
Mozda otkako postoje edicije, ali M paket kod E modela je imao felge koje mozes naruciti posebno, recimo 17 incne na jedinici. Sport edicija tad nije postojala. Naravno velika je razlika u optici vani izmedju obicnog modela i modela s M paketom nekad, i svih edicija (ukljucjuci Sport) i M edicije danas. Sport vani meni izgleda totalno obicno (pored mene u garazi je parkirana trica Sport karavan). Jedini nacin da ja prepoznam su crveni detalji unutra i oznaka Sport na blatobranu.

@Amar, da ne citiram sve, imam slike, postavicu nekad ako stignem.
Last edited by ado-šampion on 11/08/2017 11:22, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21731 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

:thumbup:

https://www.olx.ba/artikal/21078932/nat ... mw-m-boje/

:wink: :D


@Bullet
Cini mi se da je Maserati neki :?
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#21732 Re: Automobilizam - All about

Post by Bullet Tooth Tony »

ado-šampion wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Ado ba, ti bi trebao znat da M paket ima specijalne felge :D .. i ima velike razlike izmedju M paketa i Sport opreme ... po izgledu naravno :D , samo sto se to odma da skontat :D
Mozda otkako postoje edicije, ali M paket kod E modela je imao felge koje mozes naruciti posebno, recimo 17 incne na jedinici. Sport edicija tad nije postojala. Naravno velika je razlika u optici vani izmedju obicnog modela i modela s M paketom nekad, i svih edicija (ukljucjuci Sport) i M edicije danas. Sport vani meni izgleda totalno obicno (pored mene u garazi je parkirana trica Sport karavan). Jedini nacin da ja prepoznam su crveni detalji unutra i oznaka Sport na blatobranu.
Upravu si, kod mene je sport i s vana izgleda skoro isto ... 80 posto isto ... ali unutra ima razlike... prava i osnovna su sjedista .. u obicnoj verziji su bas losa :) ... onda volan itd

ja sam imao opciju da uzmem 2015 godinu bez navigacije ( sa screenom ) manje presao, obicna oprema ili 2014 sa sport opremom i svim i ja izabrao ovo drugo ... Dok neki M aBd ne zategnem , ovo je sve smjesno :D :D

Image
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#21733 Re: Automobilizam - All about

Post by ado-šampion »

Jeste, ta sjedala dolaze u Sport, sportska, mada se mogu naruciti i posebno, oko 500 eura je doplata. Samo sto je fazon sto je u Seriji 1 jako tesko naci polovan auto s tim sjedalima, ako nije tako neka edicija. Ja imam E87, tipa od 50 polovnih 1 ili 2 imaju sportska sjedala, a tad su se mogla dobiti samo u Dynamic paketu (sa sportskim ovjesom) ili u M paketu (isto sa sportskim ovjesom), ili kao doplata. U trici su puno cesca. Uglavnom, sljedece auto, Boze zdravlja, ne ide bez tih sjedala. :)
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#21734 Re: Automobilizam - All about

Post by Bullet Tooth Tony »

ado-šampion wrote:Jeste, ta sjedala dolaze u Sport, sportska, mada se mogu naruciti i posebno, oko 500 eura je doplata. Samo sto je fazon sto je u Seriji 1 jako tesko naci polovan auto s tim sjedalima, ako nije tako neka edicija. Ja imam E87, tipa od 50 polovnih 1 ili 2 imaju sportska sjedala, a tad su se mogla dobiti samo u Dynamic paketu (sa sportskim ovjesom) ili u M paketu (isto sa sportskim ovjesom), ili kao doplata. U trici su puno cesca. Uglavnom, sljedece auto, Boze zdravlja, ne ide bez tih sjedala. :)
Ja se bas iznenadim kad vidim E87 sa M paketom ... nema ih puno i da su ocuvani .. bas slabo :roll:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#21735 Re: Automobilizam - All about

Post by ado-šampion »

Bullet Tooth Tony wrote:
ado-šampion wrote:Jeste, ta sjedala dolaze u Sport, sportska, mada se mogu naruciti i posebno, oko 500 eura je doplata. Samo sto je fazon sto je u Seriji 1 jako tesko naci polovan auto s tim sjedalima, ako nije tako neka edicija. Ja imam E87, tipa od 50 polovnih 1 ili 2 imaju sportska sjedala, a tad su se mogla dobiti samo u Dynamic paketu (sa sportskim ovjesom) ili u M paketu (isto sa sportskim ovjesom), ili kao doplata. U trici su puno cesca. Uglavnom, sljedece auto, Boze zdravlja, ne ide bez tih sjedala. :)
Ja se bas iznenadim kad vidim E87 sa M paketom ... nema ih puno i da su ocuvani .. bas slabo :roll:
Mene recimo iznenadjuje sto ne znam jesam li ikad vidio i jedan 130i (da ima oznaku), mozda samo jedan, ali zato M135i i M140i ima pravo puno, s obzirom na cijenu. Isto tako M2 ima poprilicno (opet s obzirom na cijenu), a 1 M coupe mozda da sam vidio jedan.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#21736 Re: Automobilizam - All about

Post by Bullet Tooth Tony »

ado-šampion wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:
ado-šampion wrote:Jeste, ta sjedala dolaze u Sport, sportska, mada se mogu naruciti i posebno, oko 500 eura je doplata. Samo sto je fazon sto je u Seriji 1 jako tesko naci polovan auto s tim sjedalima, ako nije tako neka edicija. Ja imam E87, tipa od 50 polovnih 1 ili 2 imaju sportska sjedala, a tad su se mogla dobiti samo u Dynamic paketu (sa sportskim ovjesom) ili u M paketu (isto sa sportskim ovjesom), ili kao doplata. U trici su puno cesca. Uglavnom, sljedece auto, Boze zdravlja, ne ide bez tih sjedala. :)
Ja se bas iznenadim kad vidim E87 sa M paketom ... nema ih puno i da su ocuvani .. bas slabo :roll:
Mene recimo iznenadjuje sto ne znam jesam li ikad vidio i jedan 130i (da ima oznaku), mozda samo jedan, ali zato M135i i M140i ima pravo puno, s obzirom na cijenu. Isto tako M2 ima poprilicno (opet s obzirom na cijenu), a 1 M coupe mozda da sam vidio jedan.
Zato sto nema oznake ... odnosno ne postoji taj model ... ako mislis na novije modele 2015 -

imas 125i , 135i 140i

Zato sto ce 1M Coupe postati klasik samo takav ... da se bavim tim i da ulazem ... vec bi bio na cesti trazio jedan dobro ocuvan :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#21737 Re: Automobilizam - All about

Post by ado-šampion »

Bullet Tooth Tony wrote:
Zato sto nema oznake ... odnosno ne postoji taj model ... ako mislis na novije modele 2015 -

imas 125i , 135i 140i

Zato sto ce 1M Coupe postati klasik samo takav ... da se bavim tim i da ulazem ... vec bi bio na cesti trazio jedan dobro ocuvan :D
Ne ne, mislim na 130i E87 kao najjaci model tad u poredjenju s 135i/140i koji su najjaci modeli poslije, kod hatchbacka.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#21738 Re: Automobilizam - All about

Post by Bullet Tooth Tony »

ahaaaa ... vidio sam ja par ... ali ih ima vise bez oznake :) :) ... to je stvar ukusa , doplata da ti se skine :D .. samo drze cijenu ... dobro ocuvani sa malom kilometrazom i M paketom idu od 15 do 20 hiljada eura :D ... staro auto 10 godina :D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#21739 Re: Automobilizam - All about

Post by Bullet Tooth Tony »

amar1994 wrote::thumbup:

https://www.olx.ba/artikal/21078932/nat ... mw-m-boje/

:wink: :D


@Bullet
Cini mi se da je Maserati neki :?
Jest ... Bora :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21740 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

:thumbup:



0:36 :evil: :lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21741 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

Ima li nekako preporuku za poliranje i voskiranje (detailing), po mogucnosti da radi i keramicki premaz :thumbup:

Usrana citava desna strana :( , jebem i sumu i vikendicu :run:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21742 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

Sljedeci put na krikverc kroz sumu da udaris balans i onda se furaj da to tako treba! :lol:
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#21743 Re: Automobilizam - All about

Post by howdy »

.
Last edited by howdy on 12/08/2017 14:08, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40632
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#21744 Re: Automobilizam - All about

Post by konektovan »

amar1994 wrote:Ima li nekako preporuku za poliranje i voskiranje (detailing), po mogucnosti da radi i keramicki premaz :thumbup:

Usrana citava desna strana :( , jebem i sumu i vikendicu :run:

IMAS Krunoslava, skup k'o zara, radio jednog audija R8, nemeres s cojekom vise pricati, zatim, preporuka, blitz auto detailing, u nedjaricima, iza Avaza, mislim da su duplo jeftiniji od Krune, kvalitwt extra, ali raspitaj se jos malo, ima ih sad dosta u gradu koji se malo ozbiljnije bave detailingom. Imas i Semsu u svrakinom, dobar skroz.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21745 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:Ima li nekako preporuku za poliranje i voskiranje (detailing), po mogucnosti da radi i keramicki premaz :thumbup:

Usrana citava desna strana :( , jebem i sumu i vikendicu :run:

IMAS Krunoslava, skup k'o zara, radio jednog audija R8, nemeres s cojekom vise pricati, zatim, preporuka, blitz auto detailing, u nedjaricima, iza Avaza, mislim da su duplo jeftiniji od Krune, kvalitwt extra, ali raspitaj se jos malo, ima ih sad dosta u gradu koji se malo ozbiljnije bave detailingom. Imas i Semsu u svrakinom, dobar skroz.
hvala :) :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21746 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

tempuser wrote:Sljedeci put na krikverc kroz sumu da udaris balans i onda se furaj da to tako treba! :lol:
jednom ga posudim i najebem :run:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21747 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

amar1994 wrote:
tempuser wrote:Sljedeci put na krikverc kroz sumu da udaris balans i onda se furaj da to tako treba! :lol:
jednom ga posudim i najebem :run:
Posudi opet i imas simetriju! :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21748 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

tempuser wrote:
amar1994 wrote:
tempuser wrote:Sljedeci put na krikverc kroz sumu da udaris balans i onda se furaj da to tako treba! :lol:
jednom ga posudim i najebem :run:
Posudi opet i imas simetriju! :lol:
:thumbup: :lol: :lol: :lol:

nista , sredit ce se , nokat nije nigdje zapeo :)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#21749 Re: Automobilizam - All about

Post by mali_milojica »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:Ima li nekako preporuku za poliranje i voskiranje (detailing), po mogucnosti da radi i keramicki premaz :thumbup:

Usrana citava desna strana :( , jebem i sumu i vikendicu :run:

IMAS Krunoslava, skup k'o zara, radio jednog audija R8, nemeres s cojekom vise pricati, zatim, preporuka, blitz auto detailing, u nedjaricima, iza Avaza, mislim da su duplo jeftiniji od Krune, kvalitwt extra, ali raspitaj se jos malo, ima ih sad dosta u gradu koji se malo ozbiljnije bave detailingom. Imas i Semsu u svrakinom, dobar skroz.
Kruno kao da je Boga za bradu povukao. Ali dobro,samo nek pici fazon,pa dokle stigne.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21750 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

Ma otpada on :D , pa ne vozam 488GTB :lol: :lol:
Post Reply