Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by konektovan »

Ja frisko od elektricara, i odmah da ga preporucim posto je tema aktuelna, a on je Senči, kod dvorane Ramiz Salčin - Mojmilo. :thumbup:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#27 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by shlauf »

rimbe wrote:ima jedan dobar autoelektricar ja sam na zavrsnoj godini kod njega :) nalazi se u Velesicima jeste malo poskup al napravi posao sto se tice autoelektrike
vise detalja:
autoelektrika alagic
siradjudin alagic-hasko
isaka samokovlije 137
061/185-069

sto se tice sta radi: opravka svih alternatora i alnasera, alarm exkaliburg, klima, dijagnostika svih automobila i naravno sve sto se tice autoelektrike obratite se njemu :)
Sutra imaš besplatnu klopu na ime reklame :D
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#28 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by corsa »

Dosta mi raje preporucuje Sencija, samo kazu guzva. Vidjet cu da odem, mozda budem imao srece pa brzo dodjem na red. :D

@Bakir1, tanak sam sa ovim njemackim.... :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#29 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by Bakir1 »

provjeri relej ucestal problem kod w203
Image
u gepeku relej E
ili ako bude spoj u prekidu da zna elektricar gdje da trazi
http://www.motor-talk.de/forum/aktion/A ... tId=693351
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#30 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by corsa »

Hvala puno! :thumbup:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#31 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by Bakir1 »

bil ti kupio w204 :D
povoljno ;-)
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#32 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by corsa »

Suti tek sam se istres'o za ovoga! :D Sad mora proci par godina oporavka, a onda ide W204 facelift. ;-)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#33 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by Bakir1 »

nedugo zatim pojavi se jedan 220 cdi 09 godina za 23 tKM
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#34 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by corsa »

Ma to mi je svakako bilo debelo izvan dometa.
User avatar
saravara
Posts: 263
Joined: 11/02/2012 14:20

#35 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by saravara »

autoelektiričar BUCO u Sokolović koloniji, radnja se nalazi odmah iza pekare Panera 25 metara naprijed pa desno još30 metra(jeste da je zabrana tih 30 m al no sikiriki), čovjek radi svoj posao i ZNA..akad neko zna onda ništa nije skupo...
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#36 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by muha_sa »

saravara wrote:autoelektiričar BUCO u Sokolović koloniji, radnja se nalazi odmah iza pekare Panera 25 metara naprijed pa desno još30 metra(jeste da je zabrana tih 30 m al no sikiriki), čovjek radi svoj posao i ZNA..akad neko zna onda ništa nije skupo...
:lol: :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#37 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by Tomahawk11 »

Najgore je kad ne zna, a hoce da naplati....
A i danas se svako naziva autoelektricarom. Pogleda, kaze otislo, treba zamijeniti....pa znas li ti sta napraviti? Zamijeniti mogu i bez tebe :-)
Postujem kad covjek uradi posao i nije gladan. Onda mu i na kafu ostavim.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by konektovan »

saravara wrote:autoelektiričar BUCO u Sokolović koloniji, radnja se nalazi odmah iza pekare Panera 25 metara naprijed pa desno još30 metra(jeste da je zabrana tih 30 m al no sikiriki), čovjek radi svoj posao i ZNA..akad neko zna onda ništa nije skupo...

Nemere Buco, ustekla ga ledja. :mrgreen: Bio jucer kod njega, na preporuku, al' ne moze frajer da se savije. :mrgreen:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#39 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by O'zone »

konektovan wrote:
saravara wrote:autoelektiričar BUCO u Sokolović koloniji, radnja se nalazi odmah iza pekare Panera 25 metara naprijed pa desno još30 metra(jeste da je zabrana tih 30 m al no sikiriki), čovjek radi svoj posao i ZNA..akad neko zna onda ništa nije skupo...

Nemere Buco, ustekla ga ledja. :mrgreen: Bio jucer kod njega, na preporuku, al' ne moze frajer da se savije. :mrgreen:
Evo šanse za nekog kiropraktičara da kompenzuju :mrgreen:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#40 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by ado-šampion »

Ja sam bio kod Buce na preporuku svoj majsora. Ne bih vise nikad. Nije problem u parama, dao sam mu duplo vise nego sto je trazio, nego u pristupu. Na mene je ostavio dojam kao neko ko nece da radi.
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#41 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by _ado_ »

ado-šampion wrote:Ja sam bio kod Buce na preporuku svoj majsora. Ne bih vise nikad. Nije problem u parama, dao sam mu duplo vise nego sto je trazio, nego u pristupu. Na mene je ostavio dojam kao neko ko nece da radi.
Ovo mi nimalo ne lici na njega. Bio sam vise puta kod njega, svaki put je bio korektan. Jaranu na ibizi se nije palio ventilator, drugi elektricari izmjenjali pola auta, module ovo ono... Na kraju je jedino Buco nasao kvar, kontakt na osiguracu ( sa donje strane ploce osiguraca) je bio u prekidu, popravio to. Naplatio neku smjesnu malu cijenu. Nesudjenom puncu :D popravio kvar na zracnom vjesanju Mercedes Vito, nakon sto smo obisli pola drzave, po nekakvim mercedesovim servisima, lupale se cifre od hiljada i hiljada maraka. Ja ga i preporucujem svima jer ima taj normalan stav i odnos prema musterijama, a i koliko sam uspio da vidim zna svoj posao.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#42 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by ado-šampion »

Mozda sam ja potrfio kad mu nije bio dan, ali covjek nece da sidje u kanal uopste, nego mu irget sve radi a on samo govori nije to nista, samo me se sto prije rijesi. Sto je najgore bilo je rano ujutro i nije bilo nikog u radnji.
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#43 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by _ado_ »

To za pomocnika si upravu. Koliko sam shvatio, momak je tu da odradi neke standarne popravke koje vjerovatno zna. Za sve ostalo, dijagnostiku, otkrivanje kvarova itd zaduzen je Buco.
Meni je jako bitan taj normalan odnos prema musteriji. NPR Bio sam kod Sencija jednom i nikad vise. Onaj mladji momak (mislim da je on gazdin sin) je skroz ok, on je na kraju i rijesio problem. Al onaj stari.... Trebalo je promjeniti alternator na PUG 206, a on je vise vremena i energije potrosio na psovanje, puhtanje, zaljenje, kukanje.... nego na konkretan rad. Meni izvukao zivce pravo i samo zbog toga nikad vise ne bih otisao tamo.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by konektovan »

_ado_ wrote:To za pomocnika si upravu. Koliko sam shvatio, momak je tu da odradi neke standarne popravke koje vjerovatno zna. Za sve ostalo, dijagnostiku, otkrivanje kvarova itd zaduzen je Buco.
Meni je jako bitan taj normalan odnos prema musteriji. NPR Bio sam kod Sencija jednom i nikad vise. Onaj mladji momak (mislim da je on gazdin sin) je skroz ok, on je na kraju i rijesio problem. Al onaj stari.... Trebalo je promjeniti alternator na PUG 206, a on je vise vremena i energije potrosio na psovanje, puhtanje, zaljenje, kukanje.... nego na konkretan rad. Meni izvukao zivce pravo i samo zbog toga nikad vise ne bih otisao tamo.


Star insan, ters, al' i nije toliko loš stari kad se upoznaš. Taj mladji je Senči, njegov sin, i momak je korektan, i zna pos'o odlicno. Ima jos jedan momak, sandzaklija po akcentu, takodjer izvrstan majstor. Jedina mana, velika guzva u servisu. :thumbup: :mrgreen:
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#45 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by _ado_ »

Mladji momak je extra. Imao sam osjecaj da je i njemu dop.izdilo slusati starog, i na kraju je preuzeo auto i zavrsio sve za pola sata. Mislim da je proslo vrijeme tih ters majstora koji misle da ti cine uslugu tim sto ti poprave nesto i naplate to. Hvala bogu pun grad tih garaza u kojima se mogu popraviti neki sitni kvarovi.
Zbog tog tersanja, lupanja cijena, lupanja cekicem i kad treba i kad ne treba...ja sad prodjem pored tri servisa u komsiluku i idem do @bitange da zamjenim ulje, diskplocice...
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#46 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by Matzan »

*dupli
Last edited by Matzan on 06/12/2015 15:04, edited 1 time in total.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#47 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by Matzan »

Matzan wrote:Ima li neko broj tel/mob ili adresu od Senčija (Senada), mislim da je negdje u Hrasnom?

Bio sam kod njega ima jedno 10 godina, ali niti imam broja niti se mogu sjetiti kako doći do njega.

Hvala!

P.S. Da ne bude da reklamiram bilo koga, može i preporuka za nekog dobro autoelektričara.

**U pitanju je ABS, vjerovatno senzor(i).
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#48 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by bilic »

preludezalude wrote:Kad smo vec kod price o grijacima... imam i ja problem s njima pa dajte kakav savjet. Kod mene je otkinuo se onaj dio sa sajbe na koji se "natakne " stopica. Je*i ga, ja ga sam otkinuh slucajno. Sta uciniti, kako vratiti to na mjesto? Cini mi se da je to bilo zalemljeno za sajbu. Da li pokusati lemiti i mozda rizikovati da pukne staklo ili mozda postoji neko ljepilo koje provodi struju?
Na staklo ne možeš lemiti. samo može puči šajba-- Probaj malo očistiti , laganim šmirgol postavi između malo niklovane folije cigara za kontakt te okolo zaljepi nekim ljepilom, Trenutnim u gelu .. jbg, Ja sam tako slično uradio poslije rata odma..
Forumerrer
Posts: 837
Joined: 14/06/2014 17:27

#49 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by Forumerrer »

_ado_ wrote:Mladji momak je extra. Imao sam osjecaj da je i njemu dop.izdilo slusati starog, i na kraju je preuzeo auto i zavrsio sve za pola sata. Mislim da je proslo vrijeme tih ters majstora koji misle da ti cine uslugu tim sto ti poprave nesto i naplate to. Hvala bogu pun grad tih garaza u kojima se mogu popraviti neki sitni kvarovi.
Zbog tog tersanja, lupanja cijena, lupanja cekicem i kad treba i kad ne treba...ja sad prodjem pored tri servisa u komsiluku i idem do @bitange da zamjenim ulje, diskplocice...
Stari kenjac je katastrofa, mladji nije los. Uglavnom, pristup prema musterijama je odron. Zaobilazim u sirokom luku i ne idem ako bas ne moram.
amel987
Posts: 26
Joined: 13/11/2014 12:05

#50 Re: Autoelektricar u Sarajevu ( samo bolji)

Post by amel987 »

Postovani,

Riknuo mi je akumulator (seat ibiza 2003 godina) i ne postoji mogucnost da upalim auto... Postoji li neki kvalitetan autoelektricar koji bi nabavio akumulator i zamjenio isti na adresi..

Lp
Post Reply