Autodijagnostike

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#1 Autodijagnostike

Post by ElDzidziIbnDzo »

Ima li zainteresovanih da pokrenemo jedan topic/temu po pitanju autodijagnostika,za sve vrste vozila.Odnosno oni koji malo vise vole da ceprkaju sa tim da pisu svoja iskustva,savjete,da razmjenjujemo misljenja?

Do sada imam u posjedu ili koristim,cisto iz hobija da napomenem :-D ,Bosch KTS,VCDS,Lexia/DiagBox,MPPS,Autocom/Delphi/Wurth...

ELM bacio,ne sluzi nicemu :D
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#2 Re: Autodijagnostike

Post by nightvision »

Orginal ili kopije? :skoljka:
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#3 Re: Autodijagnostike

Post by ElDzidziIbnDzo »

Ja imam original,osim MPPS on je klon koji sad za sad fercera perfektno :-D :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#4 Re: Autodijagnostike

Post by O'zone »

ElDzidziIbnDzo wrote:Ima li zainteresovanih da pokrenemo jedan topic/temu po pitanju autodijagnostika,za sve vrste vozila.Odnosno oni koji malo vise vole da ceprkaju sa tim da pisu svoja iskustva,savjete,da razmjenjujemo misljenja?

Do sada imam u posjedu ili koristim,cisto iz hobija da napomenem :-D ,Bosch KTS,VCDS,Lexia/DiagBox,MPPS,Autocom/Delphi/Wurth...

ELM bacio,ne sluzi nicemu :D
Dže zbavi Lexiu? Koliko vidim na PIK-u joj je cijena oko 300 KM (kontektori, ofo-ono)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#5 Re: Autodijagnostike

Post by supercali »

Ja sam pp2000 u biti ista stvar kao i lexia nabavio u francuskoj
Ovaj kaze da je original mada sumnjam nesto al eto dobio sam je povoljno pa mi je svejedno sve dok radi svoj posao
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#6 Re: Autodijagnostike

Post by nightvision »

Ja imam klon vcds-a, verzija 11.11. Za sta mi je trebao posluzio je, i kolio sam cackao nisam primjetio da mi je neka opcija zakljucana, bar ne od ovih sto imam u autu.
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#7 Re: Autodijagnostike

Post by novi_korisnik »

Zanimljiva tema. e ovako ja sam totalni pocetnik. VCDS se može skinuti sa interneta piratizovano. Eh sad zanima me gdje kupiti ovaj USB kabal sa OBD2 džekom ?
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#8 Re: Autodijagnostike

Post by nightvision »

Nije to bas tako jednostavno - skini program, intaliraj ga, prikljuci kabal i pichi, bar je tako bilo u mom slucaju. Orginalno vcds kablo dozvoljava update novom verzijom programa, dok sa klonom to nije moguce uraditi i striktno si vezan za verziju programa za koju je kablo predvidjeno. U pravilu taj krakovani softver dobijas uz kablo ali nemas bas garanciju da ce uvijek raditi vec ces biti prisiljen traziti kopiju verzije programa koja ce raditi sa kablom. Takodje, ono sto sam usput saznao je da nakon instalacije racunar vise ne smijes spajati na net jer softver pravi automatski update odnosno spaja se sa njihovim serverom koji prepoznaje da je kablo klon i brise softver unutar kabla tj. istog momenta kada ga spojis sa racunarom. Nisam htio rizikovati i testirati je li to tacno. :mrgreen:
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#9 Re: Autodijagnostike

Post by ElDzidziIbnDzo »

Jeste tacno je. S klonom u vecini slucajeva samo mozes stetu napraviti. Ja nisam nikakav profesionalac niti da mi je to u biti toliko neophodno.Dodje mi vise nekako kao hobi :D

A Lexiu sam kupio preko interneta.DiagBox,Lexia,PP2000 sve ti to radi sa istim interfejsom. Mada AutoCom mi apsolutno sve odradi isto kao DiagBox.Tako da sam bespotrebno u biti bacio lovu :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#10 Re: Autodijagnostike

Post by supercali »

nightvision wrote:Nije to bas tako jednostavno - skini program, intaliraj ga, prikljuci kabal i pichi, bar je tako bilo u mom slucaju. Orginalno vcds kablo dozvoljava update novom verzijom programa, dok sa klonom to nije moguce uraditi i striktno si vezan za verziju programa za koju je kablo predvidjeno. U pravilu taj krakovani softver dobijas uz kablo ali nemas bas garanciju da ce uvijek raditi vec ces biti prisiljen traziti kopiju verzije programa koja ce raditi sa kablom. Takodje, ono sto sam usput saznao je da nakon instalacije racunar vise ne smijes spajati na net jer softver pravi automatski update odnosno spaja se sa njihovim serverom koji prepoznaje da je kablo klon i brise softver unutar kabla tj. istog momenta kada ga spojis sa racunarom. Nisam htio rizikovati i testirati je li to tacno. :mrgreen:
ovo sa updateom nije tacno sto se tice pp2000 za ostalo ne znam
doduse kao sto rekoh mozda je original kao sto prodavac rece pa zato al ja nesto sumnjam i mislim da je kinez
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#11 Re: Autodijagnostike

Post by nightvision »

Pricali smo konkretno o piratizovanim verzijama vcds-a. Za neke piratizovane lexie znam da na e-bay-u nude update softvera ali im se uredjaj mora poslati, sto za nas i nije bas izvodljivo. Ako tebi dijagnostika radi i sa novijim verzijama softvera moguce da i jeste orginal.
Post Reply