AUTO TABLICE

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#326 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by mayab »

Cuj,ove postojece tablice su relativno nove, ali za nekih 5 godina bi to mogla biti izvrsna ideja za ove tzv.nacionalisticke. vodje.
To im dodje ko joker,kad ne budu imali inspiracije da mlate praznu slamu, samo neko predlozi to i eto pitanja bitalnih nacionalnih interesa i ostalih sranja za zamazivanje ociju vaskolikom puku u BiH
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#327 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by insomnia78 »

530i wrote:Ti grbovi su, po meni, prilično nacionalističko obilježje...i ne vidim nikakav opravdan razlog zašto će na tablicama. Sindrom malih naroda i nacija.
Slazem se
A vala i bezveze izgledaju
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#328 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by topcam »

Onda su i njemci mala nacija, jer svaka pokrajina ima svoj grb na tablicama, i svaki grad "drzava".
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#329 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by insomnia78 »

topcam wrote:Onda su i njemci mala nacija, jer svaka pokrajina ima svoj grb na tablicama, i svaki grad "drzava".
Drugo je to
I francuzi imaju isto
Svaki region, s tim da sad mozes staviti koji hoces, ne moras svoj
Image
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#330 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by topcam »

Danas sam vidio crvene tablice iz francuske, je´l to k´o u nizozemskoj sto zute znace "poslovno" regististrirano ili sta?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#331 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by insomnia78 »

To su privremene
Npr kupis auto u fr pa ga izvozis
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#332 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by topcam »

Izgledale su normalno, mozda su i ljubicaste bile (vise da jesu). I nema nesto sto bi inace signaliziralo na "colovke" u smislu vremenskog ogranicenja.
I smijer kretanja je vise prema FR nego obratno bio.
fantabox
Posts: 220
Joined: 12/07/2007 10:11

#333 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by fantabox »

topcam wrote:Izgledale su normalno, mozda su i ljubicaste bile (vise da jesu). I nema nesto sto bi inace signaliziralo na "colovke" u smislu vremenskog ogranicenja.
I smijer kretanja je vise prema FR nego obratno bio.
Francuski državljani koji rade vani a kuci su godišnje kratko vrijeme također cesto imaju takve crvene tablice, sa TT slovima (transit temporaire ili nešto sl.)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#334 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by insomnia78 »

topcam wrote:Izgledale su normalno, mozda su i ljubicaste bile (vise da jesu). I nema nesto sto bi inace signaliziralo na "colovke" u smislu vremenskog ogranicenja.
I smijer kretanja je vise prema FR nego obratno bio.
Ovo su privremene francuske
Image
Jesi siguran da nisu Belgijske, one su crvene
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#335 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by insomnia78 »

fantabox wrote:
topcam wrote:Izgledale su normalno, mozda su i ljubicaste bile (vise da jesu). I nema nesto sto bi inace signaliziralo na "colovke" u smislu vremenskog ogranicenja.
I smijer kretanja je vise prema FR nego obratno bio.
Francuski državljani koji rade vani a kuci su godišnje kratko vrijeme također cesto imaju takve crvene tablice, sa TT slovima (transit temporaire ili nešto sl.)
Da, transit temporaire
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#336 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by insomnia78 »

U fr se jos uvijek koriste zute i crne al to mozes vidjeti samo na starijim autima koja nisu mjenjala vlasnika, pogotovo crne
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#337 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by Optimist »

Jel moguce da sam prije neki dan vidio dva auta sa novim tablicama ali plavim slovima? Dakle nisu crna slova nego tamno plava?
User avatar
basicm
Posts: 10485
Joined: 16/01/2012 21:38

#338 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by basicm »

Optimist wrote:Jel moguce da sam prije neki dan vidio dva auta sa novim tablicama ali plavim slovima? Dakle nisu crna slova nego tamno plava?
Jesi, vidio si tablice za privremeni uvoz, u zadnje vrijeme turci najvise to uzimaju.
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#339 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by topcam »

insomnia78 wrote:
topcam wrote:Izgledale su normalno, mozda su i ljubicaste bile (vise da jesu). I nema nesto sto bi inace signaliziralo na "colovke" u smislu vremenskog ogranicenja.
I smijer kretanja je vise prema FR nego obratno bio.
Ovo su privremene francuske
Image
Jesi siguran da nisu Belgijske, one su crvene
Ne nisu, a i ovo polje gdje pise F je bilo u boji tablice (nije ovako posebno plavo, kao na slici) samo ne znam da li je bio datum.
Danas sam stvarno bio premoren i ne sjecam se detalja. Vjerovatno su te neke privremene, da je bio kabriolet, ne bih se cudio, isao
bih od toga da su sezonske.
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#340 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by Nabucco »

Optimist wrote:Jel moguce da sam prije neki dan vidio dva auta sa novim tablicama ali plavim slovima? Dakle nisu crna slova nego tamno plava?
I ja sam primjetio, pogotovo na suncu. Mislim na naše standardne tablice, samo slova izgledaju tamno plavo na suncu.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#341 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by Danguba »

topcam wrote:Danas sam vidio crvene tablice iz francuske, je´l to k´o u nizozemskoj sto zute znace "poslovno" regististrirano ili sta?
nisu to poslovno registrirane nego ''normalne'' tablice...

Image

proste i jednostavne a mnogo znace. :D

...a sada najnovije

Image
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#342 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by topcam »

Danguba wrote:
topcam wrote:Danas sam vidio crvene tablice iz francuske, je´l to k´o u nizozemskoj sto zute znace "poslovno" regististrirano ili sta?
nisu to poslovno registrirane nego ''normalne'' tablice...

Image

proste i jednostavne a mnogo znace. :D

...a sada najnovije

Image
Meni rekose da su to preko firmi registrovana auta.. I obicno, kombi sa nekim natpisom bude, a rijetko i kamp-prikolica :mrgreen:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#343 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by Danguba »

topcam wrote:
Meni rekose da su to preko firmi registrovana auta.. I obicno, kombi sa nekim natpisom bude, a rijetko i kamp-prikolica :mrgreen:
...a cesto i luksuzna auta. :D

osim garaza koje imaju karakteristicne zelene tablice za probu i taksista koji imaju plave, svi drugi imaju ovakve.
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#344 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by topcam »

Danguba wrote:
topcam wrote:
Meni rekose da su to preko firmi registrovana auta.. I obicno, kombi sa nekim natpisom bude, a rijetko i kamp-prikolica :mrgreen:
...a cesto i luksuzna auta. :D

osim garaza koje imaju karakteristicne zelene tablice za probu i taksista koji imaju plave, svi drugi imaju ovakve.
Bio tamo i nisam obracao paznju :mrgreen:

I receno mi tako, kao "firme". :) :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#345 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by Optimist »

Nabucco wrote:
Optimist wrote:Jel moguce da sam prije neki dan vidio dva auta sa novim tablicama ali plavim slovima? Dakle nisu crna slova nego tamno plava?
I ja sam primjetio, pogotovo na suncu. Mislim na naše standardne tablice, samo slova izgledaju tamno plavo na suncu.
Upravo tako, na suncu se slova cine tamno plava. Isprva sam pomislio da je do mene ali kad sam za 5 min vidio jos jedno auto sa takvim tablicama shvatio sam da nije do mene.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#347 Re: AUTO TABLICE

Post by 530i »

Sa plavim slovima nisam viđao do sada (ove nove tablice), ali jesam sa zelenim, valjda radne mašine ili kako je već određeno po zakonu. Vidim ih i na nekim kamionima, ali obično imaju neki dodatak na sebi tip grtalica, cisterna za pranje ceste i sl.

Sa plavom podlogom i bijelim slovima su ranije bile izvozne tablice.
User avatar
saiks
Posts: 1017
Joined: 12/11/2013 13:06

#348 Re: AUTO TABLICE

Post by saiks »

Zasto neka auta u Njemackoj imaju manje tablice od ostalih?
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#349 Re: AUTO TABLICE

Post by Tipicoti »

To je samo zbog optike ili zbog automobila koji su uvezeni iz USA. Zavisi i od opstine gdje vadis tablice. U nekim opstinama je to zabranjeno a u drugim dozvoljeno.
Moze se i preko interneta naruciti mala tablica (ne smije imati puno slova i brojeva i mora biti slobodna kombinacija slova i brojeva), pa sa tim tablicama ides u opstinu prijaviti auto.
http://www.gutschild.de/KFZ-Kennzeichen ... ichen.html


Image

Image
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#350 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by Tipicoti »

Mezzo-x wrote:



Ne razumijem zasto se kod nas u BiH ne stavi ovaj ``neutralni`` grb ?
Image



Taxi:
Image

Policija:
Image

Image
Post Reply