AUTO TABLICE

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#301 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by ja1977 »

Hvala
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#302 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by nineinchnails »

sabanss wrote:Ja nikako da produmam za ovaj stiker, jel' desno izvana ili desno iznutra? Odnosno da je lakse: vozaceva ili suvozaceva strana? Nekako ima vise logike vozaceva, dok raja govori da je ipak suvozaceva, vidjam stikere nalijepljene i na jednoj i na drugoj strani pa sam u nedoumici....
Strana suvozaca - gore - iznutra
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#303 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by trinaesti »

nineinchnails wrote:
sabanss wrote:Ja nikako da produmam za ovaj stiker, jel' desno izvana ili desno iznutra? Odnosno da je lakse: vozaceva ili suvozaceva strana? Nekako ima vise logike vozaceva, dok raja govori da je ipak suvozaceva, vidjam stikere nalijepljene i na jednoj i na drugoj strani pa sam u nedoumici....
Strana suvozaca - gore - iznutra

iznutra desno gore. za kamione, autobuse, iznutra desno dole...
frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#304 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by frankwhite »

zna li iko 100% sta se mora imati ako te zaustave, potvrda o registraciji, potvrda o vlasnistvu ili oboje???
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#305 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by duboka_misao »

frankwhite wrote:zna li iko 100% sta se mora imati ako te zaustave, potvrda o registraciji, potvrda o vlasnistvu ili oboje???
saobracajna, vlasnicki i sticker ...vozacka je pozeljna isto
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#306 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by Skyfox »

Vidio sam sinoc stare tablice ali sa plavoljubicastom podlogom i zutim slovima, nesto kao na zastavi kombinacija.
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#307 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by to je to »

McDizdar wrote:Phu jebem im majku, dobio sam taj sticker ali mi nisu izdali nove table i sad pošto je auto preko leasinga tamo mi nisu znali reći gdje da nalijepim taj sticker i fino se zaustavim na mjestu gdje je policijska patrola, priđem i zamolim da mi pojasne gdje da nalijepim sticker i rekoše mi iznutra s lijeve strane, nebitno je li gore ili dole, bitno je da ne smeta u vožnji. I ja odmah zalijepim s lijeve strane gore.

Koji retardi, a kontam baš neću da nešto ujebem, čim sretnem policajca fino ću pitati.

I šta sad? :?
Čitala sam da auta kupljena na leasing dobijaju nove tablice prilikom registracije. Pretpostavljam da vlasnicki list glasi na banku a sta je sa saobracajnom, na koga ona glasi? I koje sve dokumente moram predati za registraciju osim osiguranja, potvrde sa tehnickog pregleda i onih ostalih uplata? Koliko se ceka na nove tablice i mogu li voziti auto ukoliko ne dobijem nove tablice (i ostale papire) do isteka sadasnje registracije.
suljke
Posts: 175
Joined: 06/02/2008 21:39
Location: sarajevo

#308 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by suljke »

Stiker ide u gornji desni ugao (sa suvozaceve strane) stim sto morate voditi racuna da vam vjetrobransko staklo nije zatamnjeno pri vrhu, pa onda morate spustiti malo nize da bi se stiker mogao vidjeti sa vanjske strane
Vlasnicku knjizicu niste duzni imati kod sebe prilikom kontrole policije ( zakonom nije propisano da se mora ista imati prilikom kontrole )
antiprotivan
Posts: 45
Joined: 05/10/2009 10:58
Location: TRAVNIK,BiH (BIVSA CARSIJA)

#309 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by antiprotivan »

Po meni ove tablice mi lice kao da se neko dijete igralo pa ih onako napravilo
arminomic
Posts: 8
Joined: 29/04/2010 17:07

#310 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by arminomic »

sto se tice ove nove tablice nikako nepasu ...
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#311 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by Better Man »

Kod Engleza je interesantno to da ne moras uopce imati vozacku kod sebe. Bilo sta da se desi donijeces je naknadno u policijsku stanicu ako treba. I kod njih je ovaj nacin registracije odavno prisutan.
User avatar
seen
Posts: 102
Joined: 02/12/2009 22:46

#312 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by seen »

Image

ovako nesto bilo bi cool....
huricanes
Posts: 4
Joined: 25/09/2009 12:36

#313 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by huricanes »

:? :? :?

Da li neko zna gdje mogu napraviti, naručiti malu tablicu. Uvezao sam PT cruisera iz Amerike kod koga je prostor za tablicu na zadnjoj karambolci mali tako da može stati jedino tablica veličine tablice za motore. Takvu tablicu sam i imao ranije ali mi je čovjek preko koga sam registrovao auto dao neku srednju veličinu koja je skoro kao i velika i ne može stati u taj prostor odnosno prekriva osvjetljenje. Da li je neko vidio novu malu tablicu i da li zna mjesto na kojem se ona može naručiti jer već mjesec dana vozim bez zadnje tablice. Hvala. :? :? :?
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#314 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by olensoner »

huricanes wrote::? :? :?

Da li neko zna gdje mogu napraviti, naručiti malu tablicu. Uvezao sam PT cruisera iz Amerike kod koga je prostor za tablicu na zadnjoj karambolci mali tako da može stati jedino tablica veličine tablice za motore. Takvu tablicu sam i imao ranije ali mi je čovjek preko koga sam registrovao auto dao neku srednju veličinu koja je skoro kao i velika i ne može stati u taj prostor odnosno prekriva osvjetljenje. Da li je neko vidio novu malu tablicu i da li zna mjesto na kojem se ona može naručiti jer već mjesec dana vozim bez zadnje tablice. Hvala. :? :? :?
Imas onu firmu Ferba international, sto rade tablice, dole u neboderima kod hitne, rade po narudzbi, evo ti broj: 033/660-962
suljke
Posts: 175
Joined: 06/02/2008 21:39
Location: sarajevo

#315 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by suljke »

Postoji pravilnik o vrstama i dimenzijama registarskih tablica, tako da nemoze se praviti registarska oznaka kako kome odgovara. Takodje nove registarske tablice imaju i nekakve zastite od falcifikovanja ( kao sto i novcanice imaju), tako da se svaka inovacija od strane vozaca tj. vlasnika vozila moze smatrati kao falcifikovanje, i samim tim moze povuci krivicnu prijavu.
Prema tome da sam na tvom mjestu zaboravio bi te "estetske" novotarije.
huricanes
Posts: 4
Joined: 25/09/2009 12:36

#316 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by huricanes »

Hvala Olensoner! znao sam za tu firnu ali kad sam prošli put napravio malu tablicu rekli su mi da nove neće moći raditi jer će druga firma imati licencu. Zanima me koja je to firma jer ako su mi dozvolili da uvezem takav auto onda bi trebali da mi pomognu da nadjem adekvatnu tablicu. Budući da sam porez, prevod i registraciju uredno platio.

Za Suljketa o čemu ti pričaš!? Kakva estetika prijatelju imam problem tablica ne može da mi stane u karambolku i zatvara sijalicu koja je osvjetljava. A ti o estetici :-) :-) :-) :thumbup:
damar
Posts: 68
Joined: 19/05/2005 15:49
Location: Sarajevo

#317 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by damar »

frankwhite wrote:zna li iko 100% sta se mora imati ako te zaustave, potvrda o registraciji, potvrda o vlasnistvu ili oboje???
samo potvrda o registraciji. Potvrdu o vlasništvu ostavljaš kući jer je to potvrda o vlasništvu na kojoj nepiše do kada ti vrijedi registracija nego samo koje vlasnik za koje vozilo. U slucaju da izgubis istu, nabolje je da izvršiš samoubojstvo jer dok izvadis novu navedenu potvrdu treba ti jedno tona zivaca i jedno mjesec dana.

Lp
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#318 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by Haris.ba »

huricanes wrote:Zanima me koja je to firma jer ako su mi dozvolili da uvezem takav auto onda bi trebali da mi pomognu da nadjem adekvatnu tablicu. Budući da sam porez, prevod i registraciju uredno platio.
Vidio sam kako je to riješeno na audiju uvezenom iz čemerike. Čovjek fino iskrivio tablicu na krajevima da može da stane i onda poravnao vrhove što su virili sa gepekom. Jeste da izgleda rogobatno, ali mislim da policija ne može da te zafrkava jer je paženo kako se tablica savija, pa se sva slova i brojevi vide bez problema.

Možda ipak na kraju nabaviš ovakvu karambolku. http://newcars.ua/images/gallery/Chrysl ... _ext_6.jpg
User avatar
prikazone
Posts: 15
Joined: 19/02/2011 23:35

#319 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by prikazone »

a ovo su nove auto tablice u Srbiji: K A T A S T R O F A !!!!
ne zna covjek da li da se smije ili da place :) :-) :? :lol:




Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#320 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by nineinchnails »

prikazone wrote:a ovo su nove auto tablice u Srbiji: K A T A S T R O F A !!!!
ne zna covjek da li da se smije ili da place :) :-) :? :lol:




Image

Uploaded with ImageShack.us
Samo su kod nas i u Rusiji tablice na cirilici.
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#321 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by AmADin_gospo »

samo na balkanu...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#322 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by spreca »

AmADin_gospo wrote:samo na balkanu...
Samo u Rusiji i ko sto se vidi djelimicno u srbiji
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#323 Re: NOVE AUTO TABLICE U BIH

Post by AmADin_gospo »

u rusiji je ćirilica slušbeno i jedino pismo stoga će i tablice biti na istom, kao što su u kini na kineskom, a u japanu na japanskom, u saudijskoj arabiji na arapskom. ali stavljati Č-Ć-Ž-Š na tablice je idiotluk (osim prva 2 slova oznake grada)
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#324 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by Mezzo-x »

Od 1.jula 2015 izlaze nove auto tablice u Hrvatskoj sa oznakom EU.
Poslije tendera i izabranog pobjednika auto tablice su trebale poceti sa proizvodnjom, medjutim HDZ se protivio da na novim tablicama nema hrvatski grb (sahovnica) pa je ministar Ostojic morao da vrati grb na tablice.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/drus ... 80138.html

Pobjednik tendera:
Image

Nove tablice od 1.jula:
Image



Srbija, Crna Gora,Kosovo..... imaju grbove na tablicama.
Image
Image
Image




Ne razumijem zasto se kod nas u BiH ne stavi ovaj ``neutralni`` grb ?
Image






Taxi:
Image

Policija:
Image

Image
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#325 Re: AUTO TABLICE U BIH

Post by 530i »

Ti grbovi su, po meni, prilično nacionalističko obilježje...i ne vidim nikakav opravdan razlog zašto će na tablicama. Sindrom malih naroda i nacija.
Post Reply