AUTO STAKLA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#76 Re: AUTO STAKLA

Post by Ci-Nick »

Rugafet wrote:Nema nista lose u tome sto trazis informacije po forumima, uostalom svi to ponekad radimo. Do tebe je sto nisi provjerio nesto sto se prvo provjerava kad mijenjas sajbu, pa sad kad su te ozenili kriv ti forum. Pretpostavljam da nisi uzeo ni garanciju, ako je bilo uopste. Ja sam mijenjao na svom proslom autu sajbu isto zamjenska (Pilkington, tonirana, debela, sa zelenom trakom protiv sunca) Fino je prije ugradnje ispregledao, sve pet, nisam imao ni jednu primjedbu na samu ugradnju, kostala me 3x puta jeftinije nego u fiatovom servisu.
Nisam znao da ne znam,... nije mi uopšte palo na pamet da se neko smeće iz kine uvozi,.. mislio sam da zamjenska, znači ne originalna ( GM) ali proizvedena u Europi.
Niti sam se sjetio da pitam za proizvođača niti su me pitali, niti sam tražio da to bude nešto ekstra jeftino, osim cijene presudilo je i to da imaju šajbu na stanju i da imaju više iskustva u postavljanju nego mehaničar u Opelu koji to radi jednom godišnje.
Račun i garanciju "na montažu" imam ali nemam prigovor na montažu nego na kvalitet ugrađenom proizvoda. Tako da je upitno koliko će uopšte vrijediti moj prigovor i ne vrijedi da se danima nerviram zbog 250 KM.
Prije svega ovaj post je bio upozorenje da ne treba vjerovati komentarima, dobar ovaj, dobar onaj,... i ukoliko džep može podnijeti ići na originalne dijelove.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#77 Re: AUTO STAKLA

Post by Rugafet »

Ci-Nick wrote:nije mi uopšte palo na pamet da se neko smeće iz kine uvozi,.. .
A vidi druze, ne znam gdje si ti odrastao ali ako malo bolje pogledas kod nas je skoro sve je iz kine i skoro sve nikakve kvalitete, tako da...
Račun i garanciju "na montažu" imam ali nemam prigovor na montažu nego na kvalitet ugrađenom proizvoda. Tako da je upitno koliko će uopšte vrijediti moj prigovor i ne vrijedi da se danima nerviram zbog 250 KM.
Kako mislis koliko ce moj prigovor da vrijedi? Pa ocigledno je da su ti ugradili skart robu, pravac servis i neka ti ugrade ispravnu stvar. Potpuno pravo imas na tako nesto. Ne radi se tu o nerviranju zbog 250KM nego o principu. Ne znam, ja na tvom mjestu ne bih razmisljao ni sekunde.
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#78 Re: AUTO STAKLA

Post by Ci-Nick »

Rugafet wrote:
Ci-Nick wrote:nije mi uopšte palo na pamet da se neko smeće iz kine uvozi,.. .
A vidi druze, ne znam gdje si ti odrastao ali ako malo bolje pogledas kod nas je skoro sve je iz kine i skoro sve nikakve kvalitete, tako da...
Račun i garanciju "na montažu" imam ali nemam prigovor na montažu nego na kvalitet ugrađenom proizvoda. Tako da je upitno koliko će uopšte vrijediti moj prigovor i ne vrijedi da se danima nerviram zbog 250 KM.
Kako mislis koliko ce moj prigovor da vrijedi? Pa ocigledno je da su ti ugradili skart robu, pravac servis i neka ti ugrade ispravnu stvar. Potpuno pravo imas na tako nesto. Ne radi se tu o nerviranju zbog 250KM nego o principu. Ne znam, ja na tvom mjestu ne bih razmisljao ni sekunde.
Kao što rekoh svi servisi i opravke do sada rađeni u ovlaštenim servisima, znao sam da ima dijelova iz Turske ali nije mi palo na pamet da se iz Kine osim plastike, igračaka,.. uvoze i vjetrobranska stakla,.. :roll:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#79 Re: AUTO STAKLA

Post by Rugafet »

Ok. to je sad najmanje bitno. Samo me zanima zasto mislis da nemas osnove da trazis zamjenu? Znam kako izgleda kad sajba iskrivljuje sliku i garantujem da ne postoji osoba koja ce tvrditi da je tu redu, nije bitno da si platio i 10 KM, radi se o tome da su ti ugradili defektno staklo i gotovo. Idi tamo i ako ne pristanu na zamijenu zaprijeti da ces staviti slike na forum, dijeliti ih po fb i sl. ko god da to procita zaobilazice ih u sirokom luku, najgora im je losa reklama, vjeruj mi, a ti opet kako hoces.
User avatar
konektovan
Posts: 40649
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#80 Re: AUTO STAKLA

Post by konektovan »

Ci-Nick wrote:Al se sjeba,.. crkla šajba na autu i nazovem Novus, kažu 254 KM, nazovem opel 620 KM i ja majmun danas odem u novus.
Ugradiše mi šajbu, s vana izgledalo sve uredno al kad krenuh nazad za Zenicu,.. :shock: šajba ima optičkih grešaka, talasa sliku, ako pomjerim glavu lijevo ili desno kao da ima dioptrije,..
Dođoh kući i potražih tog jebenog proizvođača HYG,... kinezi,.. :evil: jednom odlučim da uštedim neku lovu, do sada sve rađeno (isključivo) u opel servisu i zajebah se,.. i šta sad,.. iću je zamjeniti u opel pa će me šajba koštati 900 KM.
Tako mi i treba kad tražim informacije po forumima i kad povjerovah u kvalitet radova po nekim rupama i garažama.

Ja nisam vidio da si ovdje trazio informacije?! Bolja varijanta ti je polovna originalna, nego nova novus, al' sta ces sad...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#81 Re: AUTO STAKLA

Post by condy »

Sajba nova za 250 KM ne moze valjati. Nista, predji preko toga desava se. Nadji polovnu orginalnu i ugradi, bice manji trosak.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#82 Re: AUTO STAKLA

Post by tempuser »

Nije original 2,5x skuplja tek tako...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#83 Re: AUTO STAKLA

Post by Danguba »

Ja sam prosle godine ugradjivao tu kinesku sajbu na Pasata 6. dosli decki kuci i odradili posao. U razgovoru priznase da se desi ali ne cesto da sajba nije u redu. Ja poslije ugradnje nisam imao nikakvih problema i tako sam auto prodao.

@Ci-Nick, ja da sam na tvom mjestu ja bi otisao jer se nedostatak primjeti golim okom. Skidajte ovo i ugradite mi ispravnu sajbu. Ne bih bas tako lako digao ruke od toga. Jeste da je zamjenska ali ne moze biti tako uocljiv nedostatak.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#84 Re: AUTO STAKLA

Post by Rugafet »

Pa naravno. Kakva je razlika izmedju sajbe i milion drugih dijelova koje kupimo u radnji znajuci da su zamjenski (diskovi, termostati, kugle, lezajevi itd) Evo, da si kupio termostat koji kosta lupam 30KM i da ne radi ne bi razmisljao ni sekunde otisao bi nazad u radnju i trazio zamjenu za ispravan, je li tako. Zasto bi sa sajbom bilo drugacije? Defektno staklo, staklo koje daje iskrivljenu sliku (znaci neispravno) ti je ugradjeno i imas puno pravo da odes na reklamaciju...Najjaci su mi komentari desava se i sta ces :-)
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#85 Re: AUTO STAKLA

Post by Ci-Nick »

Zvao sam ih, nude zamjenu, ugradnju druge, proizvođača Guardian, za 360 KM.
Nemam više povjerenja a ni volje da je mijenjam po treći put, naručio u Opelu original.
Hvala Vam na odgovorima,..
Pozdrav !
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#86 Re: AUTO STAKLA

Post by 530i »

Ci-Nick wrote:Zvao sam ih, nude zamjenu, ugradnju druge, proizvođača Guardian, za 360 KM.
Nemam više povjerenja a ni volje da je mijenjam po treći put, naručio u Opelu original.
Hvala Vam na odgovorima,..
Pozdrav !
Jebi ga!

Ali ako dobro razumijem, oni nude da opet platiš drugu novu šajbu 360 KM, a ta tvoja od 250 ništa?! Trebali bi da je skinu i da ti priznaju tih 250 u tu cijenu od 360. A inače sa šoferšajbom se nije igrati...bočna stakla, pa i zadnja šajba i nekako, ali šoferšajba je najvažnije staklo na auto.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#87 Re: AUTO STAKLA

Post by condy »

Osiguraj stakla i tu novu šajbu, nikad ne znaš kad može kamenćić je razbit na putu.

Mom drugu na autu neki dan pukla šajba, sumnja na vrane i na orah jer je našao orah kod metlica
Jeble majku svoju, napraviše čovjeku trošak i to pogodili cik uz lim, umalo da promaše šajbu :-D
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#88 Re: AUTO STAKLA

Post by Ci-Nick »

530i wrote:
Ci-Nick wrote:Zvao sam ih, nude zamjenu, ugradnju druge, proizvođača Guardian, za 360 KM.
Nemam više povjerenja a ni volje da je mijenjam po treći put, naručio u Opelu original.
Hvala Vam na odgovorima,..
Pozdrav !
Jebi ga!

Ali ako dobro razumijem, oni nude da opet platiš drugu novu šajbu 360 KM, a ta tvoja od 250 ništa?! Trebali bi da je skinu i da ti priznaju tih 250 u tu cijenu od 360. A inače sa šoferšajbom se nije igrati...bočna stakla, pa i zadnja šajba i nekako, ali šoferšajba je najvažnije staklo na auto.
Ma nije problem,.. i žena zna kupiti cipele koje joj ne odgovaraju pa ih kasnije ne nosi, smijem i ja nekad fulati, :lol:
Ma priznali bi oni onu nadoplatio bi razliku, ali opet,.. ja sam takav da kod mene "nema druge šanse",.. nek košta šta košta ali druge šanse nema.
Ko zajebe ili podvali propo je zauvijek.
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#89 Re: AUTO STAKLA

Post by Ci-Nick »

condy wrote:Osiguraj stakla i tu novu šajbu, nikad ne znaš kad može kamenćić je razbit na putu.

Mom drugu na autu neki dan pukla šajba, sumnja na vrane i na orah jer je našao orah kod metlica
Jeble majku svoju, napraviše čovjeku trošak i to pogodili cik uz lim, umalo da promaše šajbu :-D
Vjerovatno ću osigurati,..i meni su vrane razbile šajbu ali ne orahom nego koskom,.. inače auto je bilo do prošle godine kasko osigurano i nikad ništa, .. odustanem od kasko osiguranja prvo ga prije par mjeseci išamarao led a sad i šajba. Tako to valjda biva, kad osiguram opet će biti bez šteta.
User avatar
konektovan
Posts: 40649
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#90 Re: AUTO STAKLA

Post by konektovan »

condy wrote:Osiguraj stakla i tu novu šajbu, nikad ne znaš kad može kamenćić je razbit na putu.

Mom drugu na autu neki dan pukla šajba, sumnja na vrane i na orah jer je našao orah kod metlica
Jeble majku svoju, napraviše čovjeku trošak i to pogodili cik uz lim, umalo da promaše šajbu :-D

Mozda kokosov orah, obicni tesko. :D :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#91 Re: AUTO STAKLA

Post by condy »

konektovan wrote:
condy wrote:Osiguraj stakla i tu novu šajbu, nikad ne znaš kad može kamenćić je razbit na putu.

Mom drugu na autu neki dan pukla šajba, sumnja na vrane i na orah jer je našao orah kod metlica
Jeble majku svoju, napraviše čovjeku trošak i to pogodili cik uz lim, umalo da promaše šajbu :-D

Mozda kokosov orah, obicni tesko. :D :D
Odaklen im kokosov orah :shock: :D
hadzun
Posts: 120
Joined: 19/07/2009 19:54

#92 Re: AUTO STAKLA

Post by hadzun »

Na toyoti moram mijenjat prednju sajbu. Dosad nadjoh neke zamjenske po 250km (kraljevic kiseljak) , kod nijaza 450, a ovlasteni necu ni da zovem (oko 800-1000 slobodna procjena). Procitah ovde iskustva pa ne znam ni sam sta bih...
Ima li neko iskustva s kraljevicem?
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#93 Re: AUTO STAKLA

Post by Rugafet »

Samo je pregledaj prije ugradnje i ako je sve ok. slobodno ugradjuj. Danas prave odlicne zamjenske sajbe,bitno je samo da je prekontrolises. Nije nikakva atomska fizika ni sama ugradnja, uigrana ekipa i ti ide kao po loju. Kakvih crnih 1000KM.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#94 Re: AUTO STAKLA

Post by tempuser »

1200 je u ovlastenom za RAV4. Sto se zamjenskih tice zna se tacno koje fabrike prave kvalitetne zamjenske tipa Saint-Gobain Sekurit (SGS), Carlite, Pilkington. Kinu i jeftinjake treba izbjegavati, osim problema sa samim staklom bude problema sa deimenzijama i oblikom.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#95 Re: AUTO STAKLA

Post by baja »

iskustva sa MX?
vidim oni rade neke talijanske, solidne kvalitete a i gore nabrojane kvalitetnije
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#96 Re: AUTO STAKLA

Post by johntra »

Jesi zvao Sale glas? oni su meni uvijek najbolji bili za sva stakla koja sam mijenjao na autu....
User avatar
konektovan
Posts: 40649
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#97 Re: AUTO STAKLA

Post by konektovan »

johntra wrote:Jesi zvao Sale glas? oni su meni uvijek najbolji bili za sva stakla koja sam mijenjao na autu....

Turska, Kina, to oni sad rade najvise.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#98 Re: AUTO STAKLA

Post by johntra »

Znaju naći i original polovna stakla često...i mnogo je povoljnije bilo u odnosu na ove zamjenske, a originali...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#99 Re: AUTO STAKLA

Post by 530i »

hadzun wrote:Na toyoti moram mijenjat prednju sajbu. Dosad nadjoh neke zamjenske po 250km (kraljevic kiseljak) , kod nijaza 450, a ovlasteni necu ni da zovem (oko 800-1000 slobodna procjena). Procitah ovde iskustva pa ne znam ni sam sta bih...
Ima li neko iskustva s kraljevicem?
Ako nije stani-pani sa parama nemoj baš ići na tu najjeftniju varijantu. Može biti ok, a može i hiljadu problema da stvara. Original ili neka provjerena zamjenska, posebno jer je riječ o prednjoj šajbi, da je neko drugo staklo pa i nekako.
User avatar
konektovan
Posts: 40649
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#100 Re: AUTO STAKLA

Post by konektovan »

Auto otpad prvo provjeriti, pa onda druge varijante.
Post Reply