AUTO STAKLA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
giga
Posts: 429
Joined: 14/10/2002 00:00

#1 AUTO STAKLA

Post by giga »

Nakon sto su mi sinoc obili auto, razbili prednje desno bocno staklo i ukrali mobitel, pokusao sam saznati na sarajevo-x.com forumima gdje mogu nabaviti i ugraditi novo staklo.

Odgovori bas nisu stigli na vrijeme, a posto mi se ucinilo da ovu temu na ovom forumu treba ostaviti jednom-za-svagda, slijedi moje iskustvo od danas. Hronoloski:

:?
1. Auto staklo "Nuevo" - nalazi se na izlazu iz Sarajeva prema Vogosci, odmah nakon stadiona Kosevo, na vrhu uzvisenja i na lijevoj strani. Tu se moze ugraditi pleksiglas ("oko 65 km") kao privremeno rijesenje, ili naruciti novo staklo koje "stize autobusom iz Tuzle za 3 sata". Cijena za moje staklo (Opel Astra '94) kod njih je (sa ugradnjom) nevjerovatnih 200 KM! Krenuo sam dalje.

:)
2. Auto staklo "505" - nalazi se u malom naselju za koje se skrece desno pred ulazom u Vogoscu, preko puta benzinske pumpe Energopetrola, na velikoj raskrsnici. Postoje i znakovi koji vode do "505" auto staklarnice. Dakle desno, prodjete pokraj fabrike, i na desnoj strani nakon nekih 1 kilometar. Ovdje bih preporucio svakome da prvo ode, jer su ljudi veoma fer, cijene su pristupacne (polovno staklo za moje auto je bilo 60 KM + 20 za ugradjivanje) i servis opremljen. Za moje auto nazalost nisu imali stakla, ali su me kvalitetno uputili dalje.

Auto OTPADI: (preporucujem da staklo kupite na otpadu, ako mozete naci, jer su stakla uglavnom originali i jeftina)

:-)
3. Auto otpad "FAR" - nalazi se u Rajlovcu, prema Robot-komercu, na lijevoj strani odmah nakon prelaska preko pruge. Cijene su visoke i gazda voli "mutit". Ako nadjete polovno staklo, sigurno ce biti makar +20km vise nego inace (moje je bilo 65km + 25km ugradnja, ali ga nismo nasli). Ukoliko ne nadjete polovno, gazda ce ponuditi novo koje ce "doci za sat vremena", ali on zapravo nudi staklo koje kupuje u Auto staklo "Ugur-Ugur" koje se nalazi na Mostarskom raskrcu (prema Kiseljaku) - o "Ugur-Ugur" vise (negativnog) procitajte ispod. Naravno da vam ne odgovara da novo kupujete kod njega, jer cete proci jeftinije ako sami odete kod "turaka" (zaista je turska firma) u "Ugur-Ugur", medjutim...

:-?
4. Auto otpad "?" - nalazi se takodjer u Rajlovcu, prema Robot-komercu, prodjete Robot-komerc i odmah prije mosta na lijevu stranu. Ovdje nema bas mnogo izbora, ali mozete i tu probati. Ovaj otpad spominjem jer sam tu dobio kvalitetnih informacija za nastavak potrage.

:)
5. Auto otpad "ISHEIL" (ili nesto slicno, neki je arapski naziv, nisam siguran" - nalazi se u Blazuju. Krenete prema Mostaru, i na Mostarskom raskrcu skrenete desno prema Kiseljaku. Nakon nekih 2 kilometra, na desnoj strani nalazi se ovaj otpad. Ljudi su OK, trude se da nadju, ali meni nisu nasli. Receno mi je da bi kostalo 40 km polovno staklo.

:-D
6. Auto otpad "SPOJLER" - nalazi se 1 kilometar od proslog auto otpada, dakle prema Kiseljaku, na desnoj strani. Ovdje sam nasao staklo i platio ga 40 km. Ljudi su skinuli originalno polovno staklo sa vrata jedne Opel Astre. Usluga je OK, i toplo ih preporucujem. Preko puta ovog otpada nalazi se Auto staklo "Ugur-Ugur", turska firma o kojoj mozete saznati vise ispod.

:roll:
7. Auto staklo "Ugur-Ugur" (ili slican naziv) - nalaze se preko puta Auto otpada "Spojler" (gdje se nalazi, objasnjeno je iznad). U pitanju je turska firma koja prodaje "nova" stakla. Medjutim, iz pouzdanih izvora sam saznao da su njihova stakla lose "ukalupljenja" i da nisu kvalitetna. Postoji mogucnost da zbog lose kalupa lako puknu (sto je dosta opasno za putnike). Oni ne vrse ugradnju svojih stakala, tako da morate kupiti i naci nekog servisera. Imaju dosta stakala, skoro za sve modele auta, ali jos jednom napominjem da sam "cuo" da nisu kvalitetna. Za moje auto staklo je bilo 60 KM.

:-D :-D
8. Auto servis "Brko" - nalazi se 1 kilometar poslije auto otpada "Spojler" (prema Kiseljaku), na desnoj strani i preko puta velike zelene mesnice "Brajlovic". Nema natpisa "Brko", vec pise da je auto vulkanizer i praonica. Covjek koji radi ovdje je veoma ljubazan i profesionalan, i moje je staklo ugradio za 15 KM! Ostavio sam 20 :) Preporucujem ove ljude tj. covjeka i njegovu zenu koja mu pomaze, kako za servis i gume, tako i za pranje auta. :-D :-D


DAKLE - od 200 KM u "Nuevo" do 55 KM u "Spojler"-u i kod "Brke"


Sretno... :)

GIGA

P.S. postoji i Auto otpad pokraj zelene pijace na Stupu, na koji nisam isao, ali evo spominjem gdje se nalazi i da se zove "Volan"
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#2

Post by digger »

OK giga, da vidimo:

Novo staklo = 55 KM
Najskuplje = 200 KM
Utroseno vrijeme i benzin za obilazak radnji = 145 KM :)

Salim se: odlicne informacije za one kojima ovo moze dobro doci. :thumbup:
User avatar
Sandra N.
Posts: 402
Joined: 06/09/2008 17:24

#3 Re: AUTO STAKLA

Post by Sandra N. »

Ja sam radio u Auto Staklo "Novus" d.o.o. i prezadovoljan sam... evo i link:
http://www.autostakla-novus.com
Last edited by Sandra N. on 18/11/2008 13:51, edited 1 time in total.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#4 Re: AUTO STAKLA

Post by slavkoimamodilera »

Autoglas 505 je moja prva i jedina adresa, ostalima se i ne zamaram. Vrijeme i zivci su na mom cjenovniku najskuplji, a kod Nijaza ne gubim ni jedno ni drugo.
Nisam nikakav hadzija niti vozim skup auto. Just for the record...
User avatar
DoradO
Posts: 4611
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#5 Re: AUTO STAKLA

Post by DoradO »

evo da i ja pripomognem jednom informacijom ...

SPECIJALIZOVANI SERVIS ZA UGRADNJU AUTO-STAKALA ''AUTOGLASS RULE'' 061/215-696 ili 033/762-445 - Bojnićka 109 Sarajevo - SVE vrste stakala i 5 godina garancije + postavka .... buraza izaslo 350 KM (bocno prednje i zadnje fiksno staklo) a u asi je to oko 420 KM bez postavke koja je zara zbog nekog ljepila i tako... nisam ga bas skontao ... et nadam se da ce ovo biti od pomoci jer oni silni otpadi su samo gubljenje vremena .. pozz :sax:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#6 Re: AUTO STAKLA

Post by d2 »

giga lijepo je to sto si napisao svoja iskustva da pomognes drugima ali mi ne napisa gdje ti obise auto ?
User avatar
Clint_Eastwood
Posts: 159
Joined: 01/09/2008 21:03
Location: Wild east

#7 Re: AUTO STAKLA

Post by Clint_Eastwood »

Hajd ako neko ima ili zna gdje ima povoljno šoferšajba za Opel Calibru nek javi na PP. Moja je malo izgrebana, može i polovna!
User avatar
DoradO
Posts: 4611
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#8 Re: AUTO STAKLA

Post by DoradO »

Clint_Eastwood wrote:Hajd ako neko ima ili zna gdje ima povoljno šoferšajba za Opel Calibru nek javi na PP. Moja je malo izgrebana, može i polovna!
:lol: :lol: jel ovo zajebancija il si ozbiljan ... pa sve ti pise :roll:
User avatar
Clint_Eastwood
Posts: 159
Joined: 01/09/2008 21:03
Location: Wild east

#9 Re: AUTO STAKLA

Post by Clint_Eastwood »

DoradO wrote:
Clint_Eastwood wrote:Hajd ako neko ima ili zna gdje ima povoljno šoferšajba za Opel Calibru nek javi na PP. Moja je malo izgrebana, može i polovna!
:lol: :lol: jel ovo zajebancija il si ozbiljan ... pa sve ti pise :roll:
Pa piše, al ne bih rekao da su ovi gore nabrojani POVOLJNI jer sam provjeravao, a većina ih ni nema šajbu za ovaj auto!
tijana257
Posts: 1
Joined: 11/06/2009 22:31

#10 Re: AUTO STAKLA

Post by tijana257 »

Po mom licnom iskustvu, za mene je najbolji majstor iz Vogosce. Cijene su solidne i usluga je vrhunska, a uz to se dobije i garancija... Sto se tice mene uvijek tamo idem..Nazalost mi se desavalo vec nekoliko puta da mi je pukla sajba zbog nekih kamencica ili kojekakvih drugih "udesa". Ali drago mi je da znam da imam tako vrhunskog majstora, tako blizu, a da je uz to i sve original. :-D Evo vam i adresa i broj, ako vam zatreba....Blagovac 1 br. 12 Vogosca, majstor se zove Nijaz, a evo vam i broja 061/ 156-486... :)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#11 Re: AUTO STAKLA

Post by chuchumbamayumbe »

tijana257 wrote:Po mom licnom iskustvu, za mene je najbolji majstor iz Vogosce. Cijene su solidne i usluga je vrhunska, a uz to se dobije i garancija... Sto se tice mene uvijek tamo idem..Nazalost mi se desavalo vec nekoliko puta da mi je pukla sajba zbog nekih kamencica ili kojekakvih drugih "udesa". Ali drago mi je da znam da imam tako vrhunskog majstora, tako blizu, a da je uz to i sve original. :-D Evo vam i adresa i broj, ako vam zatreba....Blagovac 1 br. 12 Vogosca, majstor se zove Nijaz, a evo vam i broja 061/ 156-486... :)
Kakvo ofirno reklamiranje, ne mogu da vjerujem....
:-)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#12 Re: AUTO STAKLA

Post by Neelix »

giga wrote: 5. Auto otpad "ISHEIL" (ili nesto slicno, neki je arapski naziv, nisam siguran" - nalazi se u Blazuju. Krenete prema Mostaru, i na Mostarskom raskrcu skrenete desno prema Kiseljaku. Nakon nekih 2 kilometra, na desnoj strani nalazi se ovaj otpad. Ljudi su OK, trude se da nadju, ali meni nisu nasli. Receno mi je da bi kostalo 40 km polovno staklo.

ovo je VJEROVATNO "Auto otpad Dijah", jelde? :)

ja sam na puntu nedavno mijenjao shajbu (kupio sam sa napuknutom, pa se pocelo siriti).

ovaj turcin se ne zove "ugur ugur" nego "ugurlu" stakla :) tu su mi nudili za, cini mi se, 280 bez ugradnje :D
novus autoglas mi je ponudio istu cijenu ali sa ugradnjom
na kraju sam u "Dijahu" kupio novu (oni kazu da je nova, ja ne primjetim na njoj da je koristena, mada mi je shega nove dijelove na autootpadu da prodaju :? ) za 140km, i dali mi oni broj lika koji im ugradjuje, kao s popustom to radi kad se kod njih kupi. zadovoljan sam :)
User avatar
topfield
Posts: 45
Joined: 10/08/2008 14:37

#13 Re: AUTO STAKLA

Post by topfield »

Kad smo kod stakala ko najbolje radi poliranje i reparaturu auto-stakala i po kojim cijenama?
smillingpuppet
Posts: 5
Joined: 19/06/2009 10:09

#14 Re: AUTO STAKLA

Post by smillingpuppet »

:-D :-D
8. Auto servis "Brko" - nalazi se 1 kilometar poslije auto otpada "Spojler" (prema Kiseljaku), na desnoj strani i preko puta velike zelene mesnice "Brajlovic". Nema natpisa "Brko", vec pise da je auto vulkanizer i praonica. Covjek koji radi ovdje je veoma ljubazan i profesionalan, i moje je staklo ugradio za 15 KM! Ostavio sam 20 :) Preporucujem ove ljude tj. covjeka i njegovu zenu koja mu pomaze, kako za servis i gume, tako i za pranje auta. :-D :-D


A ima li Brko broj telefona? sinoc su mi obili auto ford focus i razbili staklo do vozaca. svi auto otpadi koje sam zvala su trazili oko 150KM, a to mi je malo previse. help!
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#15 Re: AUTO STAKLA

Post by mrtva kokoš »

smillingpuppet wrote::-D :-D
8. Auto servis "Brko" - nalazi se 1 kilometar poslije auto otpada "Spojler" (prema Kiseljaku), na desnoj strani i preko puta velike zelene mesnice "Brajlovic". Nema natpisa "Brko", vec pise da je auto vulkanizer i praonica. Covjek koji radi ovdje je veoma ljubazan i profesionalan, i moje je staklo ugradio za 15 KM! Ostavio sam 20 :) Preporucujem ove ljude tj. covjeka i njegovu zenu koja mu pomaze, kako za servis i gume, tako i za pranje auta. :-D :-D


A ima li Brko broj telefona? sinoc su mi obili auto ford focus i razbili staklo do vozaca. svi auto otpadi koje sam zvala su trazili oko 150KM, a to mi je malo previse. help!
Specijalizirani servis za ugradnju auto stakala "Rule" nalazi se odmah iza azica odmah preko pura benziske stanice cini mi se ahmetspahic uglavnom put koji ide prema doglodima,dobrosevicima ne znam kak poznajes ovaj dio... ew ti broj pa se informisi bolje ti je nego bezze da obilazis i kasnije te dodje skuplja pita nego tepsija a i propuh moze da te opali :-D 061215696 ili 033762445
smillingpuppet
Posts: 5
Joined: 19/06/2009 10:09

#16 Re: AUTO STAKLA

Post by smillingpuppet »

Super! hvala ti! javit ce mi za pola sata da li imaju odgovarajuce staklo. u međuvremenu sam našla u Spojleru u Rakovici za 100KM, sto je vec puno bolje :)
User avatar
topfield
Posts: 45
Joined: 10/08/2008 14:37

#17 Re: AUTO STAKLA

Post by topfield »

topfield wrote:Kad smo kod stakala ko najbolje radi poliranje i reparaturu auto-stakala i po kojim cijenama?
Hajde recite :(
Moreno
Posts: 1
Joined: 15/07/2010 11:58

#18 Re: AUTO STAKLA

Post by Moreno »

DOBRA TEMA ZA LJUDE KOJI FAKAT NE ZNAJU A BIO SAM I JA JEDAN OD NJIH
JA IMAM ISKUSTVO SA FIRMOM UGURLU GLASS A NE KAKO SI NAPISAO UGUR UGUR
LJUDI SU EXTRA CAK DAJU GARANCIJU NA SVOJE STAKLO I UGRADNJU
MISLIM ZA TU NE KVALITETU DA SU ZASLUZNI OVI SITNI JER LJUDI NA SVOJIM STAKLIMA IMAJU ORGINALNI COD STO JE I BITNO JER SU ORGINALI I JOS VAZNIJE BITNI SU ZA PRELAZAK U HRVATSKU I SRBIU A DA NE GOVORIM ZA EU (CODE E 17) VECINA NJIH PRODAJU KINESKA STAKLA I ONA SU NE KVALITETNA I NE POSJEDUJU TAJ COD

UGURLU GLASS,SAFETA HADZICA 75 ANEX 033 712 855
User avatar
olensoner
Posts: 1149
Joined: 24/01/2008 19:34

#19 Re: AUTO STAKLA

Post by olensoner »

Moreno wrote:DOBRA TEMA ZA LJUDE KOJI FAKAT NE ZNAJU A BIO SAM I JA JEDAN OD NJIH
JA IMAM ISKUSTVO SA FIRMOM UGURLU GLASS A NE KAKO SI NAPISAO UGUR UGUR
LJUDI SU EXTRA CAK DAJU GARANCIJU NA SVOJE STAKLO I UGRADNJU
MISLIM ZA TU NE KVALITETU DA SU ZASLUZNI OVI SITNI JER LJUDI NA SVOJIM STAKLIMA IMAJU ORGINALNI COD STO JE I BITNO JER SU ORGINALI I JOS VAZNIJE BITNI SU ZA PRELAZAK U HRVATSKU I SRBIU A DA NE GOVORIM ZA EU (CODE E 17) VECINA NJIH PRODAJU KINESKA STAKLA I ONA SU NE KVALITETNA I NE POSJEDUJU TAJ COD

UGURLU GLASS,SAFETA HADZICA 75 ANEX 033 712 855
Koliko su ti platili jaro da ih izreklamiras?





:run:
suljke
Posts: 175
Joined: 06/02/2008 21:39
Location: sarajevo

#20 Re: AUTO STAKLA

Post by suljke »

Taj "Ugurlu"
Za postavljanje pleksiglasa umjesto zadnje sofersajbe trazili mi 350 KM
Pleksiglas je samo privremeno rijesenje do dolaska orginalne sajbe.
Stvarno nisu normalni NOVA sajba me nece doci 250 KM
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#21 Re: AUTO STAKLA

Post by shlauf »

Auto stakla "SALE GLASS" pored aerodroma, pristupačne cijene. Ja sam juče zvao za prednju šajbu za RAV4 sa senzorom za kišu, ima iz Austrije i sa ugradnjom i garancijom od 5 godina košta 350,oo KM. Kod Fude (vlasnika) u AFA Racingu košta (original) nešto preko 1000,oo KM sa ugradnjom. Čista računica, 3 puta jeftinije.
Evo telefoni pa ako kome ne daj bože zatreba da ima pri ruci: 066/437-444; 065/537-906

Aleee aleeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#22 Re: AUTO STAKLA

Post by amrica »

chuchumbamayumbe wrote:
tijana257 wrote:Po mom licnom iskustvu, za mene je najbolji majstor iz Vogosce. Cijene su solidne i usluga je vrhunska, a uz to se dobije i garancija... Sto se tice mene uvijek tamo idem..Nazalost mi se desavalo vec nekoliko puta da mi je pukla sajba zbog nekih kamencica ili kojekakvih drugih "udesa". Ali drago mi je da znam da imam tako vrhunskog majstora, tako blizu, a da je uz to i sve original. :-D Evo vam i adresa i broj, ako vam zatreba....Blagovac 1 br. 12 Vogosca, majstor se zove Nijaz, a evo vam i broja 061/ 156-486... :)
Kakvo ofirno reklamiranje, ne mogu da vjerujem....
:-)

Ovom covjeku ne treba reklama, njegovo ime se vrti samo po ovom forumu godinama, a cula sam za njega sa jos 5-6 strana, sve u superlativima, vrhunski je majstor, mislim da je u Njemackoj ispekao zanat i sad radi po njemackim standardima.
Kad sam bila kod njega fino mi je rekao: (lupam cifre, ne sjecam se vise tacno :) ) turska sajba 40 KM, kineska 60 KM, a njemacka 80 KM, a i kvalitet je prema cijeni, pa ti izaberi.... Nije mi pokusao uvaliti neko jeftino smece za veliku lovu, pogotovo sto svi veliki auto-biznismeni misle samo kako ce zenskom levatu uzeti pare :cry:
User avatar
TaKuViTo
Posts: 83
Joined: 16/02/2010 15:11

#23 Re: AUTO STAKLA

Post by TaKuViTo »

ja sam neki dan mjenjao šajbu na autu
Aerodromsko naselje, tj na cesti za aerodrom sale glas, brzo efikasno, profesionalno i povoljno, Topla preporuka :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#24 Re: AUTO STAKLA

Post by iceman ze »

samo ganjajte orginale makar i polovne, iz milion razloga je bolje, nego ova tursko-tajlandsko-madjarska kombinacija. Ja sam za Golfa IV prije par godina trazio i nisam nasao, nije bas bilo ih tada dosta na otpadu.......orginale prave Francuzi, i niko ih nije imao osim ASA, koji ih narucuju prema potrebi.
sudo
Posts: 1
Joined: 22/03/2011 17:05

#25 Re: AUTO STAKLA

Post by sudo »

shlauf wrote:Auto stakla "SALE GLASS" pored aerodroma, pristupačne cijene. Ja sam juče zvao za prednju šajbu za RAV4 sa senzorom za kišu, ima iz Austrije i sa ugradnjom i garancijom od 5 godina košta 350,oo KM. Kod Fude (vlasnika) u AFA Racingu košta (original) nešto preko 1000,oo KM sa ugradnjom. Čista računica, 3 puta jeftinije.
Evo telefoni pa ako kome ne daj bože zatreba da ima pri ruci: 066/437-444; 065/537-906

Aleee aleeeeeeeeeeee :dance:
Auto stakla "SALE GLASS" pored aerodroma: NE PREPORUCUJEM!

Zamijenim zadnju sajbu, ne radi grijac, tacnije, izbacuje osigurac.
Njihov elektricar "popravi" ali samo do prvih hladnoca kada se vidjelo da "opet" ne radi.
Isti elektricar ponovo gledao, nakon sedmica zvanja i dogovaranja, kaze: otis'o relej?!

Medjutim, ispostavi se (drugi elektricar) da tu nema popravka jer su konektori na sajbi odvaljeni, sta li vec...
Kada sam mu rekao to za konektore, Sale, Bog mu dao lijepo zdravlje, nije htio vratiti novac, obecavao da ce naruciti novu sajbu da zamijeni, sto se, naravno, nikada nije desilo.
Cijelo to vrijeme zavlacio, sedmicama (bice, kad se vrati s puta itd.), nije se javljao na telefon, morao zvati njegove radnike, oni njega...

E da, u skladu sa svojom poslovnoscu, kulturno me upucivao, prije nego sto je obecao zamjenu, na inspekciju ako hocu da se zalim :)
Post Reply