Auto salon Kramar - vasa iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3051 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

commendatore wrote:nek se narod zabavlja ha ja ionako mu je dosadno :izet:
:lol: :lol: :thumbup:
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7312
Joined: 12/03/2012 18:04

#3052 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

orinoco wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
commendatore wrote:zadovoljan kupac bezbeli.... :lol: :lol: :lol: :lol:

ocito je pojak keš bio u pitanju :lol: :lol: :lol:


naci kad kupujes kod Grobara - obavezno ponjet M-75 :lol: :mrgreen:

jebo li vas kramar da vas jebo :lol: malo malo naletim na auto sa naljepnicom Gramar :mrgreen:

jebe ercegovac i bez rata i ne vadi....
Mislim da im je ugovorna obaveza da godišnje uzimaju cirka 5.000 ( ako ne i više ) vozila pa su se udružili sa nekim da bi to ispunili ( ne znam sa kim, mislim da su Srbi ili Hrvati ). Obično su to oduzeta vozila ili vozila koja su vraćena nakon isteka leasinga. Ne pitaju šta uzimaju, bukvalno, samo daj kamaru i spusti cijenu. Ima top vozila do grobova gluho bilo. Odlika svim vozilima, dobro izgledaju kad ih pogledaš na prvu, a sve ostalo ko kinder jaje :D
Gdje u BiH ima bolje, kod koga, a da je ista kategoruija vozila?
Polovna vozila su mačak u vreći, naročito ovo smeće iz uvoza, a Kramar je uvoz haman 100%; Moraš baš imati informaciju pa kupiti auto. Da ti dam pplastičan primjer, prije bih uzeo novu fabiju 1.0 MPI, golu ko pištolj za cca 17.5000 KM, koja je smeće :oops: nego neko polovno vozilo gdje nemam informaciju iz prve ruke.

Kad auto kupuješ od komšije koji je prva ruka ( i to je upitno, al jebiga, barem imaš nekoga da ganjaš ) :D ili neke firme gdje znaš ljude pa ti kažu genezu dešavanja, to je "u redu", ovo ostalo :run:

Ne pričam na pamet :D

Hoš dalje :D

ps. ako već moraš da uzmeš auto, HTP ( obično 1.2, tri klipa ) motori su se najbolje pokazali, jer nema šta da se pokvari :D
Sid the sloth
Posts: 2818
Joined: 30/01/2013 15:56

#3053 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Sid the sloth »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:prije bih uzeo novu fabiju 1.0 MPI, golu ko pištolj za cca 17.5000 KM, koja je smeće :oops:
Ja bih prije uzeo polovno auto pa makar i Golf 2, 1987 godiste da ne znam nista o njemu nego tu Fabiu :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3054 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Polovna vozila su mačak u vreći, naročito ovo smeće iz uvoza, a Kramar je uvoz haman 100%; Moraš baš imati informaciju pa kupiti auto. Da ti dam pplastičan primjer, prije bih uzeo novu fabiju 1.0 MPI, golu ko pištolj za cca 17.5000 KM, koja je smeće :oops: nego neko polovno vozilo gdje nemam informaciju iz prve ruke.

Kad auto kupuješ od komšije koji je prva ruka ( i to je upitno, al jebiga, barem imaš nekoga da ganjaš ) :D ili neke firme gdje znaš ljude pa ti kažu genezu dešavanja, to je "u redu", ovo ostalo :run:

Ne pričam na pamet :D

Hoš dalje :D

ps. ako već moraš da uzmeš auto, HTP ( obično 1.2, tri klipa ) motori su se najbolje pokazali, jer nema šta da se pokvari :D
Rezon ti je pogresan, i pricas na pamet, jer nemas nikakva iskustva sa Kramarovim vozilima niti sa vozilima iz uvoza pa da procjenis ta vozila. I znaj, iz uvoza su uvijek bolja vozila. Nije tesko zakljucit zasto pogotovo ako ides vani. U zivotu uvijek mora biti rizika. U svemu. Treba znat kupit polovno auto kao i nacin kako ga provjerit a tome nek te uce ovi pljuvaci Kramara koji voze auta za otpada a nesto pricaju o Kramaru i njegovim vozilima.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7312
Joined: 12/03/2012 18:04

#3055 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

condy wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Polovna vozila su mačak u vreći, naročito ovo smeće iz uvoza, a Kramar je uvoz haman 100%; Moraš baš imati informaciju pa kupiti auto. Da ti dam pplastičan primjer, prije bih uzeo novu fabiju 1.0 MPI, golu ko pištolj za cca 17.5000 KM, koja je smeće :oops: nego neko polovno vozilo gdje nemam informaciju iz prve ruke.

Kad auto kupuješ od komšije koji je prva ruka ( i to je upitno, al jebiga, barem imaš nekoga da ganjaš ) :D ili neke firme gdje znaš ljude pa ti kažu genezu dešavanja, to je "u redu", ovo ostalo :run:

Ne pričam na pamet :D

Hoš dalje :D

ps. ako već moraš da uzmeš auto, HTP ( obično 1.2, tri klipa ) motori su se najbolje pokazali, jer nema šta da se pokvari :D
Rezon ti je pogresan, i pricas na pamet, jer nemas nikakva iskustva sa Kramarovim vozilima niti sa vozilima iz uvoza pa da procjenis ta vozila. I znaj, iz uvoza su uvijek bolja vozila. Nije tesko zakljucit zasto pogotovo ako ides vani. U zivotu uvijek mora biti rizika. U svemu. Treba znat kupit polovno auto kao i nacin kako ga provjerit a tome nek te uce ovi pljuvaci Kramara koji voze auta za otpada a nesto pricaju o Kramaru i njegovim vozilima.
Zato si ti, primjećujem, ekspert. Prije nego što nastavimo, ako može pitanje. Gdje radiš, koja je branša, baš me zanima. Vidim da si stručan što se tiče autoindustrije. Vjerujem da je u pitanju dugogodišnje iskustvo u pitanju, jer vidim da si baš siguran u to što pričaš.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#3056 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by klixo »

Nije neka nauka kupiti dobar polovnjak ,ali razumijem da ima ljudi koji nemaju blage veze o tome...i da , bolje polovnjak sa 80-90k na satu i finom opremom nego gologuz "hodati".
User avatar
mayab
Posts: 27163
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3057 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by mayab »

supercali wrote:Mene zanima zasto ne skidaju onu naljepnicu kramar?
:?: :?: :?:

Jednom reče jedan prijatelj, kada će doći taj momenat da svaki auto na cesti bude imao ovu naljepnicu :?:
:mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3058 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by bitanga_sa_otesa »

supercali wrote:Mene zanima zasto ne skidaju onu naljepnicu kramar?
dobiju popust bajo moj
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3059 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by supercali »

bitanga_sa_otesa wrote:
supercali wrote:Mene zanima zasto ne skidaju onu naljepnicu kramar?
dobiju popust bajo moj
I kako on prati jesam li ja skinuo naljepnicu ili ne?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3060 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by bitanga_sa_otesa »

supercali wrote: I kako on prati jesam li ja skinuo naljepnicu ili ne?
preko đipiesa :lol: :lol: sta ja znam ,to su glupani ba,nek vide komsije gdje smo auto kupili...nekcrknudusmani uinathejterima :lol: :lol: :lol:
User avatar
mayab
Posts: 27163
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3061 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by mayab »

bitanga_sa_otesa wrote:
supercali wrote: I kako on prati jesam li ja skinuo naljepnicu ili ne?
preko đipiesa :lol: :lol: sta ja znam ,to su glupani ba,nek vide komsije gdje smo auto kupili...nekcrknudusmani uinathejterima :lol: :lol: :lol:
Jah, KRAMAR je izgleda visokocijenjeni brend u bošnjaka :izet:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3062 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by bitanga_sa_otesa »

mayab wrote: Jah, KRAMAR je izgleda visokocijenjeni brend u bošnjaka :izet:
pa vidis da jeste :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3063 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3064 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by HAVANA »

supercali wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
supercali wrote:Mene zanima zasto ne skidaju onu naljepnicu kramar?
dobiju popust bajo moj
I kako on prati jesam li ja skinuo naljepnicu ili ne?
Imaju agenti kruze po gradu i ako skines ispuse ti gume. :cry:
User avatar
nepass1
Posts: 9693
Joined: 06/07/2017 07:35

#3065 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by nepass1 »

bitanga_sa_otesa wrote:
supercali wrote: I kako on prati jesam li ja skinuo naljepnicu ili ne?
preko đipiesa :lol: :lol: sta ja znam ,to su glupani ba,nek vide komsije gdje smo auto kupili...nekcrknudusmani uinathejterima :lol: :lol: :lol:
valjda konta kad bude prodavao da moze vise traziti posto je iz salona? sta se imas hvaliti ako si uzeo pezo 206 u kramara? ili imas? :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63357
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3066 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by BarbaDue »

bitanga_sa_otesa wrote:
supercali wrote: I kako on prati jesam li ja skinuo naljepnicu ili ne?
preko đipiesa :lol: :lol: sta ja znam ,to su glupani ba,nek vide komsije gdje smo auto kupili...nekcrknudusmani uinathejterima :lol: :lol: :lol:
I koja je razlika tebi jesam li skinuo naljepnicu ili ne?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3067 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by supercali »

Jbt da imam golfa dvojku zalijepio bih na njega kramar veca slova da se bolje vidi
Ili bi jugo bio fora
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3068 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

Pa ako skines niko nece znati , da si kupio polovan auto sa 150 hiljada , u premium auto kuci , sta ti mislis da mozes bRez naljepnice :lol: :lol: :lol:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3069 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
condy wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Polovna vozila su mačak u vreći, naročito ovo smeće iz uvoza, a Kramar je uvoz haman 100%; Moraš baš imati informaciju pa kupiti auto. Da ti dam pplastičan primjer, prije bih uzeo novu fabiju 1.0 MPI, golu ko pištolj za cca 17.5000 KM, koja je smeće :oops: nego neko polovno vozilo gdje nemam informaciju iz prve ruke.

Kad auto kupuješ od komšije koji je prva ruka ( i to je upitno, al jebiga, barem imaš nekoga da ganjaš ) :D ili neke firme gdje znaš ljude pa ti kažu genezu dešavanja, to je "u redu", ovo ostalo :run:

Ne pričam na pamet :D

Hoš dalje :D

ps. ako već moraš da uzmeš auto, HTP ( obično 1.2, tri klipa ) motori su se najbolje pokazali, jer nema šta da se pokvari :D
Rezon ti je pogresan, i pricas na pamet, jer nemas nikakva iskustva sa Kramarovim vozilima niti sa vozilima iz uvoza pa da procjenis ta vozila. I znaj, iz uvoza su uvijek bolja vozila. Nije tesko zakljucit zasto pogotovo ako ides vani. U zivotu uvijek mora biti rizika. U svemu. Treba znat kupit polovno auto kao i nacin kako ga provjerit a tome nek te uce ovi pljuvaci Kramara koji voze auta za otpada a nesto pricaju o Kramaru i njegovim vozilima.
Zato si ti, primjećujem, ekspert. Prije nego što nastavimo, ako može pitanje. Gdje radiš, koja je branša, baš me zanima. Vidim da si stručan što se tiče autoindustrije. Vjerujem da je u pitanju dugogodišnje iskustvo u pitanju, jer vidim da si baš siguran u to što pričaš.
Ne, nisam ekspert. Na ovom forumu osim @bitange nema eksperata. Savjetovati ljudima da ne kupuju vozila iz uvoza i da su to po defaultu sve pregazena vozila, je pogresno i za to ne moras biti ekspert. Pri tome jos, savjetovat da se kupi Fabiju 1.0 mpi za 17.500 KM, i tolike pare spicka na sranje od auta, koje ti ne pruza apsolutno nista, a to nisu mala pare za bh uvjete vec poprilicna suma je glupost. Za te pare se moze naci npr. Citroen C4 2014 godiste sa modernim turbodizelasem da je ustiman ko u bocu bez packe i da sluzi godinama bez vecih ulaganja. Ali, neka radi svako sa svojim parama sta hoce. Jesi ti kad nesto pazario kod Kramara?
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7312
Joined: 12/03/2012 18:04

#3070 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

condy wrote: Ne, nisam ekspert. Na ovom forumu osim @bitange nema eksperata. Savjetovati ljudima da ne kupuju vozila iz uvoza i da su to po defaultu sve pregazena vozila, je pogresno i za to ne moras biti ekspert. Pri tome jos, savjetovat da se kupi Fabiju 1.0 mpi za 17.500 KM, i tolike pare spicka na sranje od auta, koje ti ne pruza apsolutno nista, a to nisu mala pare za bh uvjete vec poprilicna suma je glupost. Za te pare se moze naci npr. Citroen C4 2014 godiste sa modernim turbodizelasem da je ustiman ko u bocu bez packe i da sluzi godinama bez vecih ulaganja. Ali, neka radi svako sa svojim parama sta hoce. Jesi ti kad nesto pazario kod Kramara?

12 godina iskustva u autoindustriji ( rent a car ), a nisam potrčko. Ove godine kupio i prodao preko 50 vozila :shock:

Krenuo sam da kucam opširan post, a onda odustao, nema potrebe, sve stručnjaci, a malo njih živi od ovoga. Za Fabiu je napisano da je smeće, al su se pokazale, ne kvare se, jer nema šta se se pokvari ( tri klipa motori ), zato sam to i napisao, nisam napisoa da je auto života :oops:

U suštini, lično nikad ne bih kupio polovno vozilo za koje nemam dobre informacije, dizela pogotovo, ako nisam primoran, ako jesam, jebiga, šta ćeš, izbor pad ana benzinjaru koje se ne kvare kao dizeli :oops: Citroen ima probleme sa strujom, C3 zvone nakon max 100.00 pređenih kilometara, znam odakle Kramar uzima vozila, kontejnerima, uopšte ne gledaju kakva su, jedino što gleda jeste cijena, isto kao što znam da najbolja vozila uzimaju uhodane šeme, a vamo šta ostane po princupu od topa do groba pa kome šta naleti. Raja se lijepi na limariju, što je naravno greška. Većina vozila koja dolaze u BiH su dobro izgažena, uostalom kao i većina robe, nije da smo baš top detinacija za prodaju :skoljka:

To je moje dvanestogodišnje iskustvo, al jebo mene, ko da živim od toga :run:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#3071 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by golfiista »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
condy wrote: Ne, nisam ekspert. Na ovom forumu osim @bitange nema eksperata. Savjetovati ljudima da ne kupuju vozila iz uvoza i da su to po defaultu sve pregazena vozila, je pogresno i za to ne moras biti ekspert. Pri tome jos, savjetovat da se kupi Fabiju 1.0 mpi za 17.500 KM, i tolike pare spicka na sranje od auta, koje ti ne pruza apsolutno nista, a to nisu mala pare za bh uvjete vec poprilicna suma je glupost. Za te pare se moze naci npr. Citroen C4 2014 godiste sa modernim turbodizelasem da je ustiman ko u bocu bez packe i da sluzi godinama bez vecih ulaganja. Ali, neka radi svako sa svojim parama sta hoce. Jesi ti kad nesto pazario kod Kramara?

12 godina iskustva u autoindustriji ( rent a car ), a nisam potrčko. Ove godine kupio i prodao preko 50 vozila :shock:

Krenuo sam da kucam opširan post, a onda odustao, nema potrebe, sve stručnjaci, a malo njih živi od ovoga. Za Fabiu je napisano da je smeće, al su se pokazale, ne kvare se, jer nema šta se se pokvari ( tri klipa motori ), zato sam to i napisao, nisam napisoa da je auto života :oops:

U suštini, lično nikad ne bih kupio polovno vozilo za koje nemam dobre informacije, dizela pogotovo, ako nisam primoran, ako jesam, jebiga, šta ćeš, izbor pad ana benzinjaru koje se ne kvare kao dizeli :oops: Citroen ima probleme sa strujom, C3 zvone nakon max 100.00 pređenih kilometara, znam odakle Kramar uzima vozila, kontejnerima, uopšte ne gledaju kakva su, jedino što gleda jeste cijena, isto kao što znam da najbolja vozila uzimaju uhodane šeme, a vamo šta ostane po princupu od topa do groba pa kome šta naleti. Raja se lijepi na limariju, što je naravno greška. Većina vozila koja dolaze u BiH su dobro izgažena, uostalom kao i većina robe, nije da smo baš top detinacija za prodaju :skoljka:

To je moje dvanestogodišnje iskustvo, al jebo mene, ko da živim od toga :run:
Mislim da je ovo tendenciozno napisano.
Naravno da svako ko kupuje robu ( vozila), ima pravo da pregleda sta kupuje, a ako cemo pravno, duzan je da pregleda, jer se prema tome vaga odgovornost prodavca i kupca, kako za materijalne tako i za pravne nedostatke, racunaju rokovi i sl. Dakle, u pravno uređenim zemljama Evrope, o takvim stavrima se vodi racuna, posebno u odnosima pravnih lica, banke, lizinga, a ako hoces i kada kupujes lot vozila, paznja kupca se jos vise cijeni i kupac odgovara za nepaznju, dok prodavac garantuje da roba ( vozila) nemaju skrivenih nedostataka. To je tako u uređenim drustvima, odnosno nema veze sa postenjem, ali tamo gdje funkcionise pravna drzava, skupo je biti neposten.
Sta hocu da kazem, Kramar je napravio posao, uvozi dosta vozila, u pravilu dobrih vozila ( a to moze zahvaliti lizingu, jer se vozila pravilno odrzavaju, originalnoj kilometrazi, relativno mladim vozilima, te temeljitom pregledu ), ljudi su to prepoznali, nesto ne cujem i ne vidim da je neko oformio udruzenje prevarenih kupaca Kramar vozila, dok sa druge strane, grad je pun Kramar vozila, pametnom dosta.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7312
Joined: 12/03/2012 18:04

#3072 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

golfiista wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
condy wrote: Ne, nisam ekspert. Na ovom forumu osim @bitange nema eksperata. Savjetovati ljudima da ne kupuju vozila iz uvoza i da su to po defaultu sve pregazena vozila, je pogresno i za to ne moras biti ekspert. Pri tome jos, savjetovat da se kupi Fabiju 1.0 mpi za 17.500 KM, i tolike pare spicka na sranje od auta, koje ti ne pruza apsolutno nista, a to nisu mala pare za bh uvjete vec poprilicna suma je glupost. Za te pare se moze naci npr. Citroen C4 2014 godiste sa modernim turbodizelasem da je ustiman ko u bocu bez packe i da sluzi godinama bez vecih ulaganja. Ali, neka radi svako sa svojim parama sta hoce. Jesi ti kad nesto pazario kod Kramara?

12 godina iskustva u autoindustriji ( rent a car ), a nisam potrčko. Ove godine kupio i prodao preko 50 vozila :shock:

Krenuo sam da kucam opširan post, a onda odustao, nema potrebe, sve stručnjaci, a malo njih živi od ovoga. Za Fabiu je napisano da je smeće, al su se pokazale, ne kvare se, jer nema šta se se pokvari ( tri klipa motori ), zato sam to i napisao, nisam napisoa da je auto života :oops:

U suštini, lično nikad ne bih kupio polovno vozilo za koje nemam dobre informacije, dizela pogotovo, ako nisam primoran, ako jesam, jebiga, šta ćeš, izbor pad ana benzinjaru koje se ne kvare kao dizeli :oops: Citroen ima probleme sa strujom, C3 zvone nakon max 100.00 pređenih kilometara, znam odakle Kramar uzima vozila, kontejnerima, uopšte ne gledaju kakva su, jedino što gleda jeste cijena, isto kao što znam da najbolja vozila uzimaju uhodane šeme, a vamo šta ostane po princupu od topa do groba pa kome šta naleti. Raja se lijepi na limariju, što je naravno greška. Većina vozila koja dolaze u BiH su dobro izgažena, uostalom kao i većina robe, nije da smo baš top detinacija za prodaju :skoljka:

To je moje dvanestogodišnje iskustvo, al jebo mene, ko da živim od toga :run:
Mislim da je ovo tendenciozno napisano.
Naravno da svako ko kupuje robu ( vozila), ima pravo da pregleda sta kupuje, a ako cemo pravno, duzan je da pregleda, jer se prema tome vaga odgovornost prodavca i kupca, kako za materijalne tako i za pravne nedostatke, racunaju rokovi i sl. Dakle, u pravno uređenim zemljama Evrope, o takvim stavrima se vodi racuna, posebno u odnosima pravnih lica, banke, lizinga, a ako hoces i kada kupujes lot vozila, paznja kupca se jos vise cijeni i kupac odgovara za nepaznju, dok prodavac garantuje da roba ( vozila) nemaju skrivenih nedostataka. To je tako u uređenim drustvima, odnosno nema veze sa postenjem, ali tamo gdje funkcionise pravna drzava, skupo je biti neposten.
Sta hocu da kazem, Kramar je napravio posao, uvozi dosta vozila, u pravilu dobrih vozila ( a to moze zahvaliti lizingu, jer se vozila pravilno odrzavaju, originalnoj kilometrazi, relativno mladim vozilima, te temeljitom pregledu ), ljudi su to prepoznali, nesto ne cujem i ne vidim da je neko oformio udruzenje prevarenih kupaca Kramar vozila, dok sa druge strane, grad je pun Kramar vozila, pametnom dosta.
Nekome je mlado vozilo staro pet godina sa pređenih 180.000, a nekome nije.

Nije napisano tendenciozno nego je tako. Ko se ne slaže, poštujem, demokratija :thumbup:

Zaista nemam ništa protiv Kramara, pa da ne ispadne da imam nešto lično protiv njih, prekinuću :oops:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3073 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

Cudno razmisljanje za nekog ko se bavi prodajom vozila i ko prodaje takva vozila. Da tako razmisljaju tvoji kupci sigurno ne bi prodao toliko vozila :shock: Nisam mislio ovo komentarisati, ali si sam zapoceo u prethodnom postu.

Znas da se vozila uzimaju vani na aukcijama i sl. i nema tu sema vec klasicna aukcija i ugovori sa lizing kucama na kupovinu odredjenog broja vozila i da to nije slucaj samo sa Kramarom vec i sa stranim firmama i drugim prodavcima u BiH. Posto se bavis prodajom, znas da su vozila od stranih prodavaca vani bolja od Kramarovih ali pretpostavljam da znas da su ona dosta skuplja. Obisao sam ja salone u De, gdje je kupovina sigurnija ali cijene vozila su skuplje. Zbog toga to nema veze sa Kramarom niti sa ovim uvoznim vozilima jer im cijene nisu uporedive.

Informacije o vozilu podrazumjevaju, porijeklo i servisnu historiju. Sta drugo moze ponudit prodavac na veliko?Eventualno garanciju ako je mladje sa manje kilometara.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3074 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

Za ovaj zadnji pasos , zato trazis kupljeno u BiH sa servisnom istorijom (mada je takvih malo), eventualno promijenis sta je potrebno na vjesanju i vozas , ipak je 150 hiljada i vise fina kilometraza , ma koje auto bilo ;-)

Al hajd sve to , nego.meni nije jasno zasto ljudima smeta ako je auto izgreban ili ostecen malo na parkingu , jbo te koda farbanje kosta 5000KM , a cesto se ne mora sve radit :-) . Il kaze farban , katastrofa ziva , pa sta ako je farban i dobro uradjen :-) , mislim koji q , bitnije.mu neko vanjsko stanje nego kilometri na ledjima motora i ostale mehanike. Isto tako je grijeh i kuglu, krajnicu , selen ili nedaj Boze amortizere :shock: zamijenit tokom radnog vijeka auta :-) , taboo tema jebo te :run:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3075 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

Nase ceste vise trose auto. Kod nas se auta slabije odrzavaju. Vidi koliko ima autootpada i svi rade. Ovlasteni servisi kubure sa poslom. I na to treba gledat kad je u pitanju domace vozilo. Koliko vas servisira auto kod ovlastenog servisera sa oe dijelovima? Auta sa lizinga moraju ici kod ovlastenog servisera.

Servisna historija se moze sa sigurnoscu dobiti i kod uvoza. Znam barem pet prodavaca koji ne muljaju sa kilometrazom i koji uzimaju auta sa lizinga koja su servisirana redovno.

Bolje je kupiti licno od prvog vlasnika, koje je bilo porodicno a ne sluzbeno ili poslovno to nije sporno ali da se ne varamo to auto je skuplje i to dobro skuplje u odnosu na isto kod Kramara i sl. Zato mi nije jasno sto se to uopce poredi.
Locked