Auto salon Kramar - vasa iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2951 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by milann1971 »

supercali wrote:Pezo 308

onaj sto je meni ukraden u BG bas ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2952 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

supercali wrote:
amar1994 wrote:
supercali wrote:Pezo 308
:thumbup:

al GTi ili nesto sl . :shock: , cisto sumnjam da dizel trazis :thumbup:
Ma kakav dizel i da cc je
sa srecom da sto boljeg pazaris :) :thumbup:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#2953 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Nepass »

amar1994 wrote:Ljudi nikako da shvate i to mene nervira kod kramara i njegovih kupaca , garancija ne vrijedi nista jer nije lud da ti je dadne na staro auto :-) , al ljudi se pale na to i nekakve certifikate i jbg , a on lagano dize cijenu kako koja godina :izet: :-D

Na ovakav auto mozes dobit garanciju , jer je jos uvijek u fab. garanciji sve mimo toga je ili glupost ili laz ili je preprodavac budaletina u minusu :D

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... &fnai=prev
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... eId=C&sr=5

:thumbup:
Ma joj raja kupi E klasu, kesira 30k i misli kupio nov auto jer je izvalio tolike pare. A mecka ima istu vjerovatnocu da se pokvari ko polovna fabija koja je placena 8k
Uzeo mi drug polovno auto od porodicnog prijatelja, u prvoj godini preko milje dao za popravke. Zamajac, brisaci, podizaci stakla, klima i jos nakih sitnih stvari. Haj jes ga pripazio sa cijenom haman 2k i cetiri nove michelin zimske gume. Nije morao mjenjati zubcasti jer je znao kad je zamjenjen itd.
Ali opet auto staro 10g ne moze biti da se ne kvari
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2954 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

Nepass wrote:
amar1994 wrote:Ljudi nikako da shvate i to mene nervira kod kramara i njegovih kupaca , garancija ne vrijedi nista jer nije lud da ti je dadne na staro auto :-) , al ljudi se pale na to i nekakve certifikate i jbg , a on lagano dize cijenu kako koja godina :izet: :-D

Na ovakav auto mozes dobit garanciju , jer je jos uvijek u fab. garanciji sve mimo toga je ili glupost ili laz ili je preprodavac budaletina u minusu :D

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... &fnai=prev
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... eId=C&sr=5

:thumbup:
Ma joj raja kupi E klasu, kesira 30k i misli kupio nov auto jer je izvalio tolike pare. A mecka ima istu vjerovatnocu da se pokvari ko polovna fabija koja je placena 8k
Uzeo mi drug polovno auto od porodicnog prijatelja, u prvoj godini preko milje dao za popravke. Zamajac, brisaci, podizaci stakla, klima i jos nakih sitnih stvari. Haj jes ga pripazio sa cijenom haman 2k i cetiri nove michelin zimske gume. Nije morao mjenjati zubcasti jer je znao kad je zamjenjen itd.
Ali opet auto staro 10g ne moze biti da se ne kvari
tek se razradio , naravno ako je preko 250 hiljada presao :lol: :lol:
:thumbup:

joj zamjerio sam se Corsi sad :oops: :D
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#2955 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Nepass »

I meni su svi govorili kad sam uzeo novo dok ne predjem 50k nece ici kako treba :D
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2956 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by corsa »

amar1994 wrote:
Nepass wrote:
amar1994 wrote:Ljudi nikako da shvate i to mene nervira kod kramara i njegovih kupaca , garancija ne vrijedi nista jer nije lud da ti je dadne na staro auto :-) , al ljudi se pale na to i nekakve certifikate i jbg , a on lagano dize cijenu kako koja godina :izet: :-D

Na ovakav auto mozes dobit garanciju , jer je jos uvijek u fab. garanciji sve mimo toga je ili glupost ili laz ili je preprodavac budaletina u minusu :D

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... &fnai=prev
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... eId=C&sr=5

:thumbup:
Ma joj raja kupi E klasu, kesira 30k i misli kupio nov auto jer je izvalio tolike pare. A mecka ima istu vjerovatnocu da se pokvari ko polovna fabija koja je placena 8k
Uzeo mi drug polovno auto od porodicnog prijatelja, u prvoj godini preko milje dao za popravke. Zamajac, brisaci, podizaci stakla, klima i jos nakih sitnih stvari. Haj jes ga pripazio sa cijenom haman 2k i cetiri nove michelin zimske gume. Nije morao mjenjati zubcasti jer je znao kad je zamjenjen itd.
Ali opet auto staro 10g ne moze biti da se ne kvari
tek se razradio , naravno ako je preko 250 hiljada presao :lol: :lol:
:thumbup:

joj zamjerio sam se Corsi sad :oops: :D
Ma nisi se ti meni zamjerio, @Havana, covjek koji je dovezao hiljade auta davno je rekao koji je jedni auto koji smije dovesti sa velikom kilometrazom! :wink: A @Nepass se provalio recenicom da je ista vjerovatnoca da se pokvari polovna e klasa i polovna fabia. Vjerovatnoca postoji, naravno, kod oba modela, ali da je ista... :-)
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#2957 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Nepass »

Pa eto kupi momak peugeot 508 30k pokvari se, kupi mi drug seata za 9,5k ode zamajac, treci bmw tricu 24k ode zamajac. Polovno je polovno
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2958 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by HAVANA »

supercali wrote:A kakva je procedura kupiti auto u srbiji?
Jel isto kao i ovo iz njemacke?
Ne budali.
Posalji mi link na pp.
Last edited by HAVANA on 25/05/2017 08:31, edited 1 time in total.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2959 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by corsa »

Nepass wrote:Pa eto kupi momak peugeot 508 30k pokvari se, kupi mi drug seata za 9,5k ode zamajac, treci bmw tricu 24k ode zamajac. Polovno je polovno
Ne kazem ja da se nece pokvariti, samo da je manja vjerovatnoca.
ITNet
Posts: 770
Joined: 30/09/2016 11:47

#2960 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ITNet »

Vala za 30k ja bih kupio nov auto, skonto bi nesto i nakuckao opremu koja mi odgovara i vozdra, znas da si miran bar par godina koliko toliko
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2961 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Qler »

Malo je problem kupiti auto za 4-članu porodicu novo za 30k... da na nesto lici. Jer tu i golf klasa je potijesna...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2962 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

corsa wrote: Ma nisi se ti meni zamjerio, @Havana, covjek koji je dovezao hiljade auta davno je rekao koji je jedni auto koji smije dovesti sa velikom kilometrazom! :wink: A @Nepass se provalio recenicom da je ista vjerovatnoca da se pokvari polovna e klasa i polovna fabia. Vjerovatnoca postoji, naravno, kod oba modela, ali da je ista... :-)
:thumbup:

znam rekao je za njih i hondu :) , samo meni glupa prica vlasnika pojedinih da se "tek razradio" na 250 hiljada :-) , a kupio ga sa 230 , valjda se tjese tako sta li, a ne moze me niko ubjedit da je taj motor bolji od novog u novom mercedesu :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2963 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

Qler wrote:Malo je problem kupiti auto za 4-članu porodicu novo za 30k... da na nesto lici. Jer tu i golf klasa je potijesna...
jesu li to svi visoki 2m pa ne mogu stat :-) , suplja prica o gepeku isto ne prolazi , ima thule , isofix za sjedalice su manje vise odlicno pristupacni na novijim autima :thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 10400
Joined: 16/01/2012 21:38

#2964 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by basicm »

amar1994 wrote:
Qler wrote:Malo je problem kupiti auto za 4-članu porodicu novo za 30k... da na nesto lici. Jer tu i golf klasa je potijesna...
jesu li to svi visoki 2m pa ne mogu stat :-) , suplja prica o gepeku isto ne prolazi , ima thule , isofix za sjedalice su manje vise odlicno pristupacni na novijim autima :thumbup:
Neka, jednog dana kad postanes mater znaces kako je :)
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2965 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by corsa »

amar1994 wrote:
corsa wrote: Ma nisi se ti meni zamjerio, @Havana, covjek koji je dovezao hiljade auta davno je rekao koji je jedni auto koji smije dovesti sa velikom kilometrazom! :wink: A @Nepass se provalio recenicom da je ista vjerovatnoca da se pokvari polovna e klasa i polovna fabia. Vjerovatnoca postoji, naravno, kod oba modela, ali da je ista... :-)
:thumbup:

znam rekao je za njih i hondu :) , samo meni glupa prica vlasnika pojedinih da se "tek razradio" na 250 hiljada :-) , a kupio ga sa 230 , valjda se tjese tako sta li, a ne moze me niko ubjedit da je taj motor bolji od novog u novom mercedesu :thumbup:
Naravno da je suplja, ali ja vjerujem da se to raja vise zajebava ili ono, hoce da kaze koliko je to dobar motor, pa kao "Tek se razradio". :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2966 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

corsa wrote:
amar1994 wrote:
corsa wrote: Ma nisi se ti meni zamjerio, @Havana, covjek koji je dovezao hiljade auta davno je rekao koji je jedni auto koji smije dovesti sa velikom kilometrazom! :wink: A @Nepass se provalio recenicom da je ista vjerovatnoca da se pokvari polovna e klasa i polovna fabia. Vjerovatnoca postoji, naravno, kod oba modela, ali da je ista... :-)
:thumbup:

znam rekao je za njih i hondu :) , samo meni glupa prica vlasnika pojedinih da se "tek razradio" na 250 hiljada :-) , a kupio ga sa 230 , valjda se tjese tako sta li, a ne moze me niko ubjedit da je taj motor bolji od novog u novom mercedesu :thumbup:
Naravno da je suplja, ali ja vjerujem da se to raja vise zajebava ili ono, hoce da kaze koliko je to dobar motor, pa kao "Tek se razradio". :)
:thumbup:

ja opet sve nesto kontam , da mercedes ima najbolje servise i obucene vrhunske mehanicare , voze se vecinom lagano bez forsiranja + koriste dobre materijale za proizvodnju i to sve skupa utice na to da izdrze velike kilometraze :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2967 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

basicm wrote:
amar1994 wrote:
Qler wrote:Malo je problem kupiti auto za 4-članu porodicu novo za 30k... da na nesto lici. Jer tu i golf klasa je potijesna...
jesu li to svi visoki 2m pa ne mogu stat :-) , suplja prica o gepeku isto ne prolazi , ima thule , isofix za sjedalice su manje vise odlicno pristupacni na novijim autima :thumbup:
Neka, jednog dana kad postanes mater znaces kako je :)
i sad se ponekad vozimo nas cetvero(familija) , pa fino stanemo svi , doduse sestri je 13god al et :) :thumbup:

Ali da , moras neki kompromis napravit , ja se moram malo povuc naprijed da neko sjedne iza :)

Ej jedva cekam da postanem hahah 8-)
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2968 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by corsa »

amar1994 wrote:
corsa wrote:
amar1994 wrote: :thumbup:

znam rekao je za njih i hondu :) , samo meni glupa prica vlasnika pojedinih da se "tek razradio" na 250 hiljada :-) , a kupio ga sa 230 , valjda se tjese tako sta li, a ne moze me niko ubjedit da je taj motor bolji od novog u novom mercedesu :thumbup:
Naravno da je suplja, ali ja vjerujem da se to raja vise zajebava ili ono, hoce da kaze koliko je to dobar motor, pa kao "Tek se razradio". :)
:thumbup:

ja opet sve nesto kontam , da mercedes ima najbolje servise i obucene vrhunske mehanicare , voze se vecinom lagano bez forsiranja + koriste dobre materijale za proizvodnju i to sve skupa utice na to da izdrze velike kilometraze :)
Zavisi gdje, kod nas je i servis i mehanicari (pricam o ovlastenom) ka..na. Ovo za laganu voznju i forsiranje nije pravilo, a dobri materijali su tu presudni. Vjeruj mi, iz iskustava ljudi iz moje blize okoline, iako me to boli dok gledam :D , rijetko koji auto moze izdrazati toliko neodrzavanja kao Mercedes. Imam primjera gdje su mu sve lampice popaljene, on jadan samo pisti ali ide, nigdje ne stane.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2969 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

corsa wrote: Zavisi gdje, kod nas je i servis i mehanicari (pricam o ovlastenom) ka..na. Ovo za laganu voznju i forsiranje nije pravilo, a dobri materijali su tu presudni. Vjeruj mi, iz iskustava ljudi iz moje blize okoline, iako me to boli dok gledam :D , rijetko koji auto moze izdrazati toliko neodrzavanja kao Mercedes. Imam primjera gdje su mu sve lampice popaljene, on jadan samo pisti ali ide, nigdje ne stane.
ko i honde :lol: :lol: , jedina je razlika sto one mogu od korozije da riknu , pricam o starijim modelima :D
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2970 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by corsa »

amar1994 wrote:
corsa wrote: Zavisi gdje, kod nas je i servis i mehanicari (pricam o ovlastenom) ka..na. Ovo za laganu voznju i forsiranje nije pravilo, a dobri materijali su tu presudni. Vjeruj mi, iz iskustava ljudi iz moje blize okoline, iako me to boli dok gledam :D , rijetko koji auto moze izdrazati toliko neodrzavanja kao Mercedes. Imam primjera gdje su mu sve lampice popaljene, on jadan samo pisti ali ide, nigdje ne stane.
ko i honde :lol: :lol: , jedina je razlika sto one mogu od korozije da riknu , pricam o starijim modelima :D
Kao i Mercedes, nema cak ni tu razlike! :)
User avatar
konektovan
Posts: 40054
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2971 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
corsa wrote: Zavisi gdje, kod nas je i servis i mehanicari (pricam o ovlastenom) ka..na. Ovo za laganu voznju i forsiranje nije pravilo, a dobri materijali su tu presudni. Vjeruj mi, iz iskustava ljudi iz moje blize okoline, iako me to boli dok gledam :D , rijetko koji auto moze izdrazati toliko neodrzavanja kao Mercedes. Imam primjera gdje su mu sve lampice popaljene, on jadan samo pisti ali ide, nigdje ne stane.
ko i honde :lol: :lol: , jedina je razlika sto one mogu od korozije da riknu , pricam o starijim modelima :D

Ja k'o da citam Hans C. Andersena.... :D :D :D :D :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2972 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by 530i »

ITNet wrote:Vala za 30k ja bih kupio nov auto, skonto bi nesto i nakuckao opremu koja mi odgovara i vozdra, znas da si miran bar par godina koliko toliko
Ljudi ovdje još žive u vremenima kad se auto kešira skroz, a onda gume i registracija na kredit u kakvoj mikrokreditnoj organizaciji.

Platiš 15-20 hiljada u kešu, ostalo na kredit i kupiš dobar, nov, auto. Al' hajd ti to objasni razno-raznim šampionima.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2973 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by tempuser »

ado-šampion wrote:
A ovo zadnje je specijalitet, znaci ne hodas po kokosarskim placevima, ali si ostavio masu negativnih komentara na temi o kokosarskom placu. :-) Upravo si potvrdio ono sto sam gore pisao. :thumbup:
Standardno, na ovoj i slcnim temama tradicionalno su najaktivniji i najvise laprdaju oni koji nemaju nikakvih prakticnih iskustava. :bih:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24380
Joined: 08/09/2005 20:08

#2974 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Haris.ba »

530i wrote:
ITNet wrote:Vala za 30k ja bih kupio nov auto, skonto bi nesto i nakuckao opremu koja mi odgovara i vozdra, znas da si miran bar par godina koliko toliko
Ljudi ovdje još žive u vremenima kad se auto kešira skroz, a onda gume i registracija na kredit u kakvoj mikrokreditnoj organizaciji.

Platiš 15-20 hiljada u kešu, ostalo na kredit i kupiš dobar, nov, auto. Al' hajd ti to objasni razno-raznim šampionima.
Prosječna starost auta u EU je 10 godina, a kod nas je skoro 20 godina. Kupovna moć je mnogo manja. Auta su mnogo starija u Rumuniji, nego u Holandiji. I opet je prosjek mnogo bolji nego kod nas - a Rumunija u prosjeku sirotinja naspram nas.

Tako da je ovo tržište gdje su šanse da se uvede zapadni sistem konstantnog lizinga u ogromnom procentu minimalne.

Apetiti veliki, mala kreditna sposobnost. Rezultat vidimo u tržištu polovnih auta. Mala zaštita države, kupci neobrazovani, tradicija neodržavanja vozila, i društvene okolnosti gdje je sramota da muško prizna da nema pojma o autima.

P.S.
I gdje ćeš uzeti daciju da ti se komšije smiju.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2975 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Ned071 »

Haris.ba wrote:
530i wrote:
ITNet wrote:Vala za 30k ja bih kupio nov auto, skonto bi nesto i nakuckao opremu koja mi odgovara i vozdra, znas da si miran bar par godina koliko toliko
Ljudi ovdje još žive u vremenima kad se auto kešira skroz, a onda gume i registracija na kredit u kakvoj mikrokreditnoj organizaciji.

Platiš 15-20 hiljada u kešu, ostalo na kredit i kupiš dobar, nov, auto. Al' hajd ti to objasni razno-raznim šampionima.
Prosječna starost auta u EU je 10 godina, a kod nas je skoro 20 godina. Kupovna moć je mnogo manja. Auta su mnogo starija u Rumuniji, nego u Holandiji. I opet je prosjek mnogo bolji nego kod nas - a Rumunija u prosjeku sirotinja naspram nas.

Tako da je ovo tržište gdje su šanse da se uvede zapadni sistem konstantnog lizinga u ogromnom procentu minimalne.

Apetiti veliki, mala kreditna sposobnost. Rezultat vidimo u tržištu polovnih auta. Mala zaštita države, kupci neobrazovani, tradicija neodržavanja vozila, i društvene okolnosti gdje je sramota da muško prizna da nema pojma o autima.

P.S.
I gdje ćeš uzeti daciju da ti se komšije smiju.
majstore, nemoj se ljutiti al hajd ti proguglaj malo da vidis podatke o njihovoj ekonomiji, rastu i slicno...
Locked