AUTO OSIGURANJE - KASKO

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

saniiado
Posts: 143
Joined: 27/09/2010 08:21

#1 AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by saniiado »

Vozdra forumasi,


interesuje me koje su to 'najbolje' osiguravajuce kuce u Sarajevu za Auto/Kasko


Vec znam Sarajevo Osig., Triglav, VGT...


Po cemu mislite da je odredjena auto-kuca bolja/losija od ostalih itd itd.
User avatar
Better Man
Posts: 16770
Joined: 01/10/2006 20:10

#2 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by Better Man »

Sarajevo osiguranje broj 1 bez premca, jer češ kod njih najbrže završti kad je u pitanju šteta i naknada iste.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#3 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by Dr.Mr.Fr. »

Euroherc i Sunce su meni pravili probleme kod vrlo jednostavne i male naplate štete tako njih ne preporucujem nikako :D
User avatar
jazzer
Posts: 7207
Joined: 20/12/2004 14:44

#4 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by jazzer »

Better Man wrote:Sarajevo osiguranje broj 1 bez premca, jer češ kod njih najbrže završti kad je u pitanju šteta i naknada iste.
Provjereno :thumbup:
User avatar
holowey
Posts: 8432
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#5 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by holowey »

tri godine sam imao kasko kod triglav osiguranja... u drugoj godini osiguranja imao naplatu jedne manje stete, krv sam propisao dok nisu platili servisu... trecu godinu osiguranja opet naplata manje stete i jos vece peglanje... oni se samnom nisu morali peglati za potpis ugovora i placanje, a ja sa njima jesam... na osnovu vlastitog iskustva, kasko u triglavu ne preporucujem nikome
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#6 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by vnm »

Dr.Mr.Fr. wrote:Euroherc i Sunce su meni pravili probleme kod vrlo jednostavne i male naplate štete tako njih ne preporucujem nikako :D
potvrdjujem da je Bosna Sunce katastrofa.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#7 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by Dr.Mr.Fr. »

holowey wrote:tri godine sam imao kasko kod triglav osiguranja... u drugoj godini osiguranja imao naplatu jedne manje stete, krv sam propisao dok nisu platili servisu... trecu godinu osiguranja opet naplata manje stete i jos vece peglanje... oni se samnom nisu morali peglati za potpis ugovora i placanje, a ja sa njima jesam... na osnovu vlastitog iskustva, kasko u triglavu ne preporucujem nikome

koji šhit a ja baš kod njih prešao...kod koga si na kasku sada a da je dobar :?: :?:
sabanss
Posts: 4585
Joined: 13/08/2006 11:20

#8 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by sabanss »

Sarajevo Osiguranje - gospodsko osiguranje u svakom pogledu.

Preporucujem!
User avatar
holowey
Posts: 8432
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#9 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by holowey »

Dr.Mr.Fr. wrote:
holowey wrote:tri godine sam imao kasko kod triglav osiguranja... u drugoj godini osiguranja imao naplatu jedne manje stete, krv sam propisao dok nisu platili servisu... trecu godinu osiguranja opet naplata manje stete i jos vece peglanje... oni se samnom nisu morali peglati za potpis ugovora i placanje, a ja sa njima jesam... na osnovu vlastitog iskustva, kasko u triglavu ne preporucujem nikome

koji šhit a ja baš kod njih prešao...kod koga si na kasku sada a da je dobar :?: :?:
lokalnog mafijasa :D
ponuda za cetvrtu godinu je bila tako mizerna (mislim na procijenjenu vrijednost auta, oko 30% nabavne cijene) da mi se nije isplatilo vise placati kasko... radije sam se odlucio na hudiny lock i dodatni alarm
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#10 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by teAMICA »

sabanss wrote:Sarajevo Osiguranje - gospodsko osiguranje u svakom pogledu.

Preporucujem!
+1 :thumbup:
lavic
Posts: 3084
Joined: 14/04/2011 15:03

#11 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by lavic »

Moje misljenje je da ako ti auto vrijedi manje 50 000 KM, nema potrebe za kaskom, osim ako nije bas meta za kradju.
sabanss
Posts: 4585
Joined: 13/08/2006 11:20

#12 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by sabanss »

Kasko se ponajmanje uzima zbog kradje.

Recimo samo ogrebotina kljucem preko vrata i cijele strane kosta vise nego cijena kasko osiguranja. Zamislite udarac u branik ili macku na putu.

Ovo su sve realne situacije koje se i jako cesto desavaju.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#13 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by Dr.Mr.Fr. »

lavic wrote:Moje misljenje je da ako ti auto vrijedi manje 50 000 KM, nema potrebe za kaskom, osim ako nije bas meta za kradju.

Pa ne uzimaš kasko samo zbog kradje, ima tu i ostalih nepogoda koje ti mogu zagorcati život...tipa , padnje ti snjeg sa krova na auto, sudara, izletiš sa puta, obijanja auta, ogrebotina itd 8-)
User avatar
erni3
Posts: 1007
Joined: 19/01/2010 10:27

#14 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by erni3 »

Dr.Mr.Fr. wrote:
lavic wrote:Moje misljenje je da ako ti auto vrijedi manje 50 000 KM, nema potrebe za kaskom, osim ako nije bas meta za kradju.

Pa ne uzimaš kasko samo zbog kradje, ima tu i ostalih nepogoda koje ti mogu zagorcati život...tipa , padnje ti snjeg sa krova na auto, sudara, izletiš sa puta, obijanja auta, ogrebotina itd 8-)

Ja imam kasko u Triglav osiguranju. Nismo se peglali kad sam placao i potpisivao :D

Dosad nisam imao nikakvih nezgoda, pa nije bilo potrebe da se peglam sa njima :D
dibidus
Posts: 266
Joined: 15/02/2011 11:06

#15 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by dibidus »

Dr.Mr.Fr. wrote:
lavic wrote:Moje misljenje je da ako ti auto vrijedi manje 50 000 KM, nema potrebe za kaskom, osim ako nije bas meta za kradju.
Pa ne uzimaš kasko samo zbog kradje, ima tu i ostalih nepogoda koje ti mogu zagorcati život...tipa , padnje ti snjeg sa krova na auto, sudara, izletiš sa puta, obijanja auta, ogrebotina itd 8-)
I sve to treba da ti se desi!

Hajde malo ubacite u sve ovo i racun vjerovatnoce. Koja je vjerovatnoca da ti se desi toliko stete u tri godine da opravda pare date za kasko od kojih bi mogao kupiti jos jedan auto?

Bio sam na kasku ali nisam vise mogao izdrzati. A imao sam i jako neobicna iskustva tipa - "za tako malu stetu ti se ne isplati trositi kasko jer gubis popust!" :shock:
Vec pet godina nisam na kasku, malo vise sam utrosio na druge oblike zastite,jedno milja moze pokriti sve ove manje stete i smatram da sam napravio pametan potez. Zali boze onih para.

Zapravo, najbolje bi bilo da se covjek natjera da "sam sebi napravi osiguranje" - da svaki mjesec odvaja 100 km na stranu, umjesto kaska. Nakon pet godina kako sam se "odkasko" sam sebi dajem za pravo da se pocastim sa onih ustedjenih 5000 km!
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#16 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by vnm »

3 godine na kasku, u te 3 godine platio 1600KM, naplatio 1300KM. tih 100KM sto sam godisnje izgubio mi je vrijedilo rahatluka koji sam imao...
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#17 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by Dr.Mr.Fr. »

vnm wrote:3 godine na kasku, u te 3 godine platio 1600KM, naplatio 1300KM. tih 100KM sto sam godisnje izgubio mi je vrijedilo rahatluka koji sam imao...

Ja isto bio 2 godine na kasku i platio 1400, lupim auto šteta bila 1090 km i kasko pokrilo ;-) eh sada tih 310 maraka da li je vrijedilo vjerovatno jeste jer je mogla biti i puno veca šteta 8-)
eeddiinn
Posts: 207
Joined: 01/09/2011 12:18

#18 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by eeddiinn »

Ja sam kao i većina ljudi kontao kakav kasko, veći trošak nego što dobiješ ovo ono, gluposti. E onda na autoputu Sarajevo Zenica službenim pasatom skršimo pašće koje je bilo ko tele na 170km/h, kao u zid da smo udarili, od pašćeta samo šape ostale. Šteta 10.500 KM, auto u AC Quattro, Triglav pokrio sve troškove bez problema. Od tada samo kasko, mirno spavam, nedo Bog da mi se desi ovako nešto pa odakle bi namirio. Neko reče odvajaj 100 KM mjesečno i to je to, pa za ovo bi mi trebalo 105 mjeseci, a o krađi i da ne govorimo.
User avatar
holowey
Posts: 8432
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#19 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by holowey »

Dr.Mr.Fr. wrote:
vnm wrote:3 godine na kasku, u te 3 godine platio 1600KM, naplatio 1300KM. tih 100KM sto sam godisnje izgubio mi je vrijedilo rahatluka koji sam imao...

Ja isto bio 2 godine na kasku i platio 1400, lupim auto šteta bila 1090 km i kasko pokrilo ;-) eh sada tih 310 maraka da li je vrijedilo vjerovatno jeste jer je mogla biti i puno veca šteta 8-)
prvu godinu platio 1300, drugu godinu 950, trecu godinu 1100...u drugoj godini naplatio opravak 560, u trecoj godini naplatio opravak 700...za cetvrtu dobio ponudu 1100 zbog naplate stete u zadnje dvije godine...
kad sve saberem, platio 3250, naplatio 1260... jesam li mislio da sam rahat? jesam. jesam li bio? kad sracunam taksi m.dvor-asa najmanje 20 puta, izgubljene zivce, utrosene slobodne dane, nema sanse... za sadasnje auto vise necu placati kasko, a abd za sljedece novo sigurno hocu bar prvih par godina, ali definitivno kod drugog osiguravatelja
maxell_sarajevo
Posts: 2221
Joined: 08/02/2008 19:19

#20 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by maxell_sarajevo »

Grawe u roku tri dana mi isplatili stetu. :thumbup:
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#21 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by DoradO »

maxell_sarajevo wrote:Grawe u roku tri dana mi isplatili stetu. :thumbup:
od dana kad je nastala steta :?: :?: :?: pa ni policijski zapisnik ne bude gotov :-)
User avatar
help_desk
Posts: 276
Joined: 11/12/2010 12:08

#22 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by help_desk »

Ja imam običnu Uniqa polisu. Ne trebala mi :D
lavic
Posts: 3084
Joined: 14/04/2011 15:03

#23 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by lavic »

Pa dobro,
ako se mora uzeti kasko onda najbolje uzeti gdje nekoga imas, po mogucnosti visoko rangiran.
Da te pripazi,i kod premije i kod isplate.
suljke
Posts: 175
Joined: 06/02/2008 21:39
Location: sarajevo

#24 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by suljke »

Kasko kod novog vozila do tri godine slazem se.
Medjutim vozilo starijeod tri godine placaju se velike premije tj, skupo osiguranje a procijena vozila niska.
Na vozila do deset godina isplativo je i kasko osiguranje staklenih površina.
Kod zeta kamen ispod tocka naceo prednju sajbu ( reno megan 2007. god ). Kod jednog ovlastenog servisera predracun 1200 KM, a kod drugog oko 900 KM. Imao kasko osiguranje vozila naplatio oko 800 KM sajba zamjenjena za 400 KM
Kasko osiguranje staklenih povrsina je od 60 do 100 KM, pa vidite isplati li se osigurati stakla.
Normalno ne isplati se za vozila gdje je sajba oko 150 KM
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#25 Re: AUTO OSIGURANJE - KASKO

Post by PapakizSarajeva »

DoradO wrote:
maxell_sarajevo wrote:Grawe u roku tri dana mi isplatili stetu. :thumbup:
od dana kad je nastala steta :?: :?: :?: pa ni policijski zapisnik ne bude gotov :-)
i meni je isto GRAWE, zadovoljan 100 % ...

Moja krivica, nisu trazili nikakve zapisnike, samo konstatovali i fotografisali pricinjenu stetu. Priznali mi odmah predracun iz ovlastenog auto-servisa ... Zavrsili mi isplatu u roku od 3 - 4 dana ...

Moram im se zahvaliti, na ljubaznosti i brzini, bar jednim doruckom ...
Post Reply