Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#326 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by anex »

Gdje kod nas kupiti neku dobru multimediju min. 2GB a poželjno 4?
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#327 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Altsa »

anex wrote: 14/07/2023 08:08 Gdje kod nas kupiti neku dobru multimediju min. 2GB a poželjno 4?
https://giga.ba/search?category=1028
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#328 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by anex »

Altsa wrote: 14/07/2023 09:05
anex wrote: 14/07/2023 08:08 Gdje kod nas kupiti neku dobru multimediju min. 2GB a poželjno 4?
https://giga.ba/search?category=1028
Za moje auto samo 1GB ima...jbg

Ne znam jel to malo...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13307
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#329 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Evolution_IV »

Nadji JVC neki ddin i blendu, zahvaljivat ces mi kasnije...hebali vas kinezi
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#330 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by IstinitaPoruka »

Kupio sam https://s.click.aliexpress.com/e/_Dd530nH . Imam problem sa android auto wirelessom. Ne mogu ga povezati nikako na mobitel preko wirelesa a mogu preko kabla. Preko kabla radi super sve, međutim hoću da se riješim kabla i da preko wirelessa isto radim što mogu i preko kabla.
Ima li neko rješenje?
Također, ne rade mi zadnji zvučnici, ne znam zašto..
Ima li neko rješenje za ove probleme ?
Aldamr
Posts: 27
Joined: 08/04/2014 17:10

#331 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Aldamr »

Pozdrav, da li ima neko iskustva sa RNS 510 od VW? Imam problem sa bluetooth kao i mnogi što vidim po internetu.
Pronađe telefon, upari ali ne može da poveže. Do sad nisam pronašao odgovor niti nekoga ko bi mogao riješiti.
Resetovanje modula i slićno sam probao, različie telefone probao, neke neće uopšte da upari.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13307
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#332 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Evolution_IV »

Aldamr wrote: 18/01/2024 15:17 Pozdrav, da li ima neko iskustva sa RNS 510 od VW? Imam problem sa bluetooth kao i mnogi što vidim po internetu.
Pronađe telefon, upari ali ne može da poveže. Do sad nisam pronašao odgovor niti nekoga ko bi mogao riješiti.
Resetovanje modula i slićno sam probao, različie telefone probao, neke neće uopšte da upari.
probaj experimentisat sa AVRCP verzijama, kucaj na google how to change Bluetooth AVRCP , ako idalhe ne bude islo defektan ti je bt modul u autu
Aldamr
Posts: 27
Joined: 08/04/2014 17:10

#333 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Aldamr »

Hvala, probat ću s tim, pa javim rezultate. Jedna od opcija mi je bila da možda vratim softver? Trenurno je zadnja verzija softvera, pa da pokušam sa starijom.
Aldamr
Posts: 27
Joined: 08/04/2014 17:10

#334 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Aldamr »

@Evolution_IV Probao i ovo, ne ide. Pronađe, povezuje, "initializing phone" i izbaci da nije moguće na kraju.

S obzirom da i modul nije lahko naći, jer moram lično otići da bih probao na licu mjesta. Da li neko zna na koji način prethodnog korisnika mogu obrisati? Po defaultu izbacuje Connecting E50 user. Upravljanje blutuom imam samo na onom malom ekranu, pomocu komandi na volanu sa svega 3 opcije, poveži se, pretraži i sos.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13307
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#335 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Evolution_IV »

e jbg
User avatar
nagibSA
Posts: 896
Joined: 19/10/2017 01:21

#336 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by nagibSA »

Vrijedi li ova govna sa AliExpressa stavljati u auto umjesto fabrike? Isto imam Citroen C4L 2012.

Uzeo bih nesto do 200injak KM, 2/32 ili doplatio i vise za 4/64 ako vrijedi. Radi li bas sve kao na fabrici 'out of the box', da ne moram praviti neke kompromise, navikavati se na nesto...

I dodje li sve u paketu od proprathih kablova, konektora, adaptera i sl. sto treba, da ne bude posle i treba ti ovo da bi radilo ono itd?

Kakva su iskustva...
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#337 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by hopi »

Pa vidi generalno radi ok, mad aima nekih mušica.
Prvo dobro obrati pažnju kod odabira modela recimo oznaka 2g može biti jači procesor a ne 2gb rama (da takve gluposti rade)
konektori adapteri sve bude ok, samo odaberi svoje vozilo
komande na volanu rade odmah
recimo minusi-
spor download mapa (recimo sa moba hotspot napraviš)
radio - zna biti preglasan na glasnoći 1
kvaliteta zvuka - osrednja
obavezno uzmi i mikrofon (ako misliš blutet razgovore) jer integrisani mikrofon je baš loš
onda recimo kada uzmeš taj dodatni mikrofon, patnja ga je razvući jer su ga napravili da je dug 1m a ne recimo 2m da ga razvučeš kako treba (a vjerovatno 1m tog kabla košta 18 feninga)
što sam već rekao, u globalu uređaj radi ok, ali ostavlja dojam nekvaliteta, jeftinoće ali opet šta očekivati za te pare

mislim da bi bolja opcija bilo ići na neki 2 din uređaj od alpine, kenwood, pionir sa opcijom android auto tj miroring (mada oept kad asam o tim uređajima gledao neki vele da se mora mobitel kablom konektovati a meni se fakat kablovi ne gledaju)
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#338 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by anex »

Ja našao pionir u Komelu ali nije android jbg...
Pa me malo odbija...jer imaš to šta imaš...
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#339 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by beco »

Je li se ove android multimedie ikakoogu povezati sa kompjuterom auta, tako da daju podatke o autu?
Ili je jedini način Bluetooth+ obd2 scaner. Mogu li se nekako recimo kablom na obd2 port povezati?

Da li obd2 scaner kad je ustekan troši struju i nakon što se ugasi motor? Ako ga ostavim uštekanim preko noći hoće li izvući akumulator?
Last edited by beco on 27/01/2024 21:54, edited 1 time in total.
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#340 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by hopi »

A znam koji model, nekih 440 KM ako se dobro sjećam. A jbg imaš ti i od pionira Full Android, ali ode i cijena, mada ima razlog zašto toliko košta.
Ja da biram bi uzeo dobar 2 din od tako pionira i da ima podršku za Android auto wireless, I onda spojio i možeš onda sve sto ti je na mobu koristiti na tom uređaju.
Edit, post se odnosi na aneksov
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#341 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by anex »

hopi wrote: 27/01/2024 21:41 A znam koji model, nekih 440 KM ako se dobro sjećam. A jbg imaš ti i od pionira Full Android, ali ode i cijena, mada ima razlog zašto toliko košta.
Ja da biram bi uzeo dobar 2 din od tako pionira i da ima podršku za Android auto wireless, I onda spojio i možeš onda sve sto ti je na mobu koristiti na tom uređaju.
Edit, post se odnosi na aneksov
Ova može bluetooth se spojiti, ima ja mislim podrsku...
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#342 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by hopi »

OK naravno da se množe spojiti blutotom što se tiče muzike/razgovora, provjeri je li android auto za mirroring ide preko blututa ili kabla (ako ti to igra neku ulogu, mene bi kabl živcirao).
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#343 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Romeo 80 »

beco wrote: ser_id=13241]
Je li se ove android multimedie ikakoogu povezati sa kompjuterom auta, tako da daju podatke o autu?
Ili je jedini način Bluetooth+ obd2 scaner[/b]. Mogu li se nekako recimo kablom na obd2 port povezati?

Da li obd2 scaner kad je ustekan troši struju i nakon što se ugasi motor? Ako ga ostavim uštekanim preko noći hoće li izvući akumulator?
Meni je obd2 skener ustekan uvijek. Ne trosi to nista struje. Zao mi je sto nemam bolju sliku, ali izgleda otprilike ovako:
Image

Parametre i zeljene podatke koje ti prikazuje stimas po svojim zeljama.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13307
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#344 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Evolution_IV »

Romeo 80 wrote: 27/01/2024 23:39
beco wrote: ser_id=13241]
Je li se ove android multimedie ikakoogu povezati sa kompjuterom auta, tako da daju podatke o autu?
Ili je jedini način Bluetooth+ obd2 scaner[/b]. Mogu li se nekako recimo kablom na obd2 port povezati?

Da li obd2 scaner kad je ustekan troši struju i nakon što se ugasi motor? Ako ga ostavim uštekanim preko noći hoće li izvući akumulator?
Meni je obd2 skener ustekan uvijek. Ne trosi to nista struje. Zao mi je sto nemam bolju sliku, ali izgleda otprilike ovako:
Image

Parametre i zeljene podatke koje ti prikazuje stimas po svojim zeljama.
jel ovo pratis regenraciju DPF :evil: :D
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#345 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Romeo 80 »

@Evolution_IV

Regeneraciju skontam i bez tog sokoćala :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13307
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#346 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Evolution_IV »

Romeo 80 wrote: 28/01/2024 00:06 @Evolution_IV

Regeneraciju skontam i bez tog sokoćala :D
8-)

https://www.mazdaclub.it/forum/viewtopi ... 52&t=23307
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#347 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by beco »

Romeo 80 wrote: 27/01/2024 23:39
beco wrote: ser_id=13241]
Je li se ove android multimedie ikakoogu povezati sa kompjuterom auta, tako da daju podatke o autu?
Ili je jedini način Bluetooth+ obd2 scaner[/b]. Mogu li se nekako recimo kablom na obd2 port povezati?

Da li obd2 scaner kad je ustekan troši struju i nakon što se ugasi motor? Ako ga ostavim uštekanim preko noći hoće li izvući akumulator?
Meni je obd2 skener ustekan uvijek. Ne trosi to nista struje. Zao mi je sto nemam bolju sliku, ali izgleda otprilike ovako:
Image

Parametre i zeljene podatke koje ti prikazuje stimas po svojim zeljama.
Gdje si kupio tu multimediju jer kontam sebi kupiti okom sličnu.

Kontam 4gb ram + 64 gb diska + 4 core proc + cooling fan + backup kamera, dođe na Aliexp oko 300 KM.

OBD scaner bi mi bio cool radi dijagnostike a i zbog live data, jer kod mene starije auto ima samo prosječnu potrošnju.

Image

Evo recimo jučer kad sam ga probao preko mob. Sve radi. Ali ova ledica desna koja označava power stoji i kad se ugasi auto i izvadi ključ. Iskopčao sam ga kad sam izašao, da ne razmišljam da mi na ovom minusu ne povuče akumulator.

Plan mi je sljedeći mjesec multimediju naručiti pa ćemo vidjeti.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#348 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Romeo 80 »

@beco

Auto sam kupio sa tim head unitom. Ima 2GB rama. Super bi ti bilo 4 gige, jer 2 gige kod mene vec pokazuju blagu sporost. Nista strasno, ali ipak da imas na umu.
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#349 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by beco »

4gb min ram :thumbup:

Najbolje kad me je lik sa PIK ubjedivao kako je 1 gb ram za android dovoljno i da ne treba više.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#350 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by ja71 »

nagibSA wrote: 27/01/2024 16:37 Vrijedi li ova govna sa AliExpressa stavljati u auto umjesto fabrike? Isto imam Citroen C4L 2012.

Uzeo bih nesto do 200injak KM, 2/32 ili doplatio i vise za 4/64 ako vrijedi. Radi li bas sve kao na fabrici 'out of the box', da ne moram praviti neke kompromise, navikavati se na nesto...

I dodje li sve u paketu od proprathih kablova, konektora, adaptera i sl. sto treba, da ne bude posle i treba ti ovo da bi radilo ono itd?

Kakva su iskustva...
ako to vec u startu nazivas govnima onda bolje ne kupuj.
Ipak cu ti ja opisati svoja iskustva pa ti odluci.

kod tih kineskih autoradija sa android sistemom je cudno da i onaj od 200 KM i onaj od 1000 KM isto izgledaju.
Medjutim razlike su ogromne. Tu u pitanju nije samo procesor i memorija nego i chipovi za pojacala, DSP-procesor, FM-radio, bluetooth ...
Uglavnom vazi, koliko para toliko muzike.

Konkretno kod mene je svojevremeno jedan Kinez od 350 EUR zamijenio originalni autoradio na Toyoti Avensis.
Nazalost morao sam jednu zicu prepraviti jer nije htio upali zadnju kameru kada prebacim u rikverc.
Nazalost tu mi prodavac sa AliExpressa nije bio od velike pomoci jer su tvrdili da je sve 100% ispravno.
Ipak mislim da u 90% slucajeva neces imati problema.
U medjuvremenu sam uspio pokvariti taj android autoradio ali to je moja greska.

Razlika u zvuku je bila svjetlosnu godinu bolja od originalnog radija ali i ovdje ponavljam, ako kupis nesto jeftino vjerovatno neces dobiti puno bolji zvuk. Medjutim ja sam imao takodje i serijske zvucnike zamijenio boljim tako da je ta elektronika na autoradiju imala sa cime da svira.

android kao android, mozes instalirati raznih appova (npr. za pracenje dijagnostike ili google maps ili radar bot ili ...). Pustis WLAN na mobitelu i autoradio se spoji preko tvog mobitela u internet. A postoji i opcija da kupis jos SIM kartu i autoradio koristis kao telefon.

Uglavnom, meni je taj autoradio bio veliko poboljsanje u odnosu na originali autoradio.
Neke manje kompromise ces vjerovatno osjetiti ali puno vise dobrog ima nego loseg.
Meni je npr. uvijek smetalo sto nema kolceta za pojacavanje nego tipke pa si morao pogled kratko skrenuti na autoradio (ili pojacavati na volanu).

Posto vjerovatno poznajes andorid kao sistem na mobitelu nece ti puno vremena trebati da se naviknes.
Last edited by ja71 on 28/01/2024 14:55, edited 3 times in total.
Post Reply