Auto miris ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
peljto
Posts: 87
Joined: 12/12/2011 17:23

#1 Auto miris ?

Post by peljto »

Da li neko zna gdje pronaci miris za auto "Shake" ??

http://www.google.ba/imgres?q=shake+aut ... x=47&ty=95
sajber87
Posts: 3897
Joined: 25/07/2008 13:14

#2 Re: Auto miris ?

Post by sajber87 »

Pisao sam im mail i dobio sam odgovor da taj miris ima u obiju i u ulici jukiceva 81. Citao sam i ja da je extra miris na prirodnoj bazi i da valjda traje 3 mjeseca
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3 Re: Auto miris ?

Post by iceman ze »

Negdje sam citao u novinama da je covjek u Hr patentirao miris na prirodnoj bazi, o kojem ti govoris, al' nisam siguran da li je to taj upravo.
kornjas
Posts: 32
Joined: 23/03/2012 14:24

#4 Re: Auto miris ?

Post by kornjas »

Ovaj miris se često zna proliti po unutrašnjosti automobila, dvojici mojih jarana je zbog toga oštećena ( kao nagorila) plastika u kokpitu. Za mene postoji samo Wunderbaum orginal drvce i Ambi Pur Car .
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#5 Re: Auto miris ?

Post by dingosp0 »

kornjas wrote:Ovaj miris se često zna proliti po unutrašnjosti automobila, dvojici mojih jarana je zbog toga oštećena ( kao nagorila) plastika u kokpitu. Za mene postoji samo Wunderbaum orginal drvce i Ambi Pur Car .
ja nikad ne uzmima ove mirise u tecnom stanju... poput onih sto se kace na ogledalo, za klimu itd itd... isto tako je kod dajdze mi kanulo na kontrol tablu i nikad se nije moglo vise ukloniti ....
Last edited by dingosp0 on 04/06/2012 19:36, edited 1 time in total.
User avatar
matsuda
Posts: 484
Joined: 13/07/2011 18:55

#6 Re: Auto miris ?

Post by matsuda »

Jelkica zakon 8-) 8-)
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#7 Re: Auto miris ?

Post by Salah ad-Din »

matsuda wrote:Jelkica zakon 8-) 8-)
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Samo jelkice, eventualno uzmem onaj osvjezivac, pa ponekad prsnem :D
Ali jelkice najbolje, svaki mjesec kupim jednu, jedna markica, i ja miran :D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#8 Re: Auto miris ?

Post by goran16v »

Meni je jedno vrijeme bila fora ona konzerva za aromom narance ili limuna, ali u neko doba sam skont'o da auto mirise isto slasticarna... :) Inace, nekad sam negdje cuo da mirisi za automobile sardze neke kancerogene supstance, o tome se jedno vrijeme pricalo, pa prestalo. Zna li iko ista vise ili je to bila jos jedna konkurentska "nek komsiji crkne krava"...
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#9 Re: Auto miris ?

Post by dingosp0 »

goran16v wrote:Meni je jedno vrijeme bila fora ona konzerva za aromom narance ili limuna, ali u neko doba sam skont'o da auto mirise isto slasticarna... :) Inace, nekad sam negdje cuo da mirisi za automobile sardze neke kancerogene supstance, o tome se jedno vrijeme pricalo, pa prestalo. Zna li iko ista vise ili je to bila jos jedna konkurentska "nek komsiji crkne krava"...
e ono je bilo dobro, ja sam to uzmao u Interexu ali vise nema...
naranca bila najbolja, ljeti udjes u auto :D padnes u nesvijest

ima ona poput jelke, Sport Black... predobra.. kosta oko 2KM... al je zakon... pravi muski miris... poput muske k. vode
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#10 Re: Auto miris ?

Post by Bakir1 »

ja sam probao koristiti nertin tecni autoparfem odlicna stvar, malo poskupa ali odlicna.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#11 Re: Auto miris ?

Post by motorola01 »

goran16v wrote:Meni je jedno vrijeme bila fora ona konzerva za aromom narance ili limuna, ali u neko doba sam skont'o da auto mirise isto slasticarna... :) Inace, nekad sam negdje cuo da mirisi za automobile sardze neke kancerogene supstance, o tome se jedno vrijeme pricalo, pa prestalo. Zna li iko ista vise ili je to bila jos jedna konkurentska "nek komsiji crkne krava"...
Ja dugo vremena koristim(4-5 godina) te iz konzerve(najcesce limun) i mislim da su to najbolji mirisi za auto. Jedini problem kod tih mirisa je sto se brzo potrose, a poskupi su. Meni znaju trajati mjesec dana ("ne odvrnem" ih do kraja) samo kazem problem je sto kostaju 5-6 KM. Probao sam one jelke i valjaju par dana i mozes ih baciti. Probao nesto slicno ovom shake-u, ali nista ni od njega. Niti mirise, niti se trosi :D . Stoji onako u bocici i ne znam koja mu je svrha :) . One sto se ubadaju u ventilacioni sistem necu ni komentarisati. To smrdi do zla boga i jos je opasno po velikim vrucinama. Ako rokne u autu moze biti svasta...
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#12 Re: Auto miris ?

Post by Salah ad-Din »

motorola01 wrote: Ja dugo vremena koristim(4-5 godina) te iz konzerve(najcesce limun) i mislim da su to najbolji mirisi za auto. Jedini problem kod tih mirisa je sto se brzo potrose, a poskupi su. Meni znaju trajati mjesec dana ("ne odvrnem" ih do kraja) samo kazem problem je sto kostaju 5-6 KM. Probao sam one jelke i valjaju par dana i mozes ih baciti. Probao nesto slicno ovom shake-u, ali nista ni od njega. Niti mirise, niti se trosi :D . Stoji onako u bocici i ne znam koja mu je svrha :) . One sto se ubadaju u ventilacioni sistem necu ni komentarisati. To smrdi do zla boga i jos je opasno po velikim vrucinama. Ako rokne u autu moze biti svasta...
Kad kupis jeluk na njoj imas upustvo ako ne znas kako se koristi :D
Rascijepi se malo na vrhu, i samo izvuces spic (zbog toga se i prave u obliku jelke), nakon 5-6 dana izvuces jos malo, i tako 3-4 puta, a miris ti traje mjesec dana. Kada izvuces odmah, prvih dana bue bas jak miris, a nakon 7 do 10 dana je mozes baciti.

Ovako nesto :)

Image
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#13 Re: Auto miris ?

Post by motorola01 »

Salah ad-Din wrote:
motorola01 wrote: Ja dugo vremena koristim(4-5 godina) te iz konzerve(najcesce limun) i mislim da su to najbolji mirisi za auto. Jedini problem kod tih mirisa je sto se brzo potrose, a poskupi su. Meni znaju trajati mjesec dana ("ne odvrnem" ih do kraja) samo kazem problem je sto kostaju 5-6 KM. Probao sam one jelke i valjaju par dana i mozes ih baciti. Probao nesto slicno ovom shake-u, ali nista ni od njega. Niti mirise, niti se trosi :D . Stoji onako u bocici i ne znam koja mu je svrha :) . One sto se ubadaju u ventilacioni sistem necu ni komentarisati. To smrdi do zla boga i jos je opasno po velikim vrucinama. Ako rokne u autu moze biti svasta...
Kad kupis jeluk na njoj imas upustvo ako ne znas kako se koristi :D
Rascijepi se malo na vrhu, i samo izvuces spic (zbog toga se i prave u obliku jelke), nakon 5-6 dana izvuces jos malo, i tako 3-4 puta, a miris ti traje mjesec dana. Kada izvuces odmah, prvih dana bue bas jak miris, a nakon 7 do 10 dana je mozes baciti.

Ovako nesto :)

Image
:mrgreen: ..Mislim da je ipak do kvaliteta jelke, mada ima i do nacina koristenja :D . A to da je pomalo izvlacim, ne znam bas da bih mogao gledati kako mi pored glave visi onaj celofan u koji je umotana. Pa malo pomalo i razvuce se na 30 cm. Nigdje veze, zato je out barem kod mene... Neprakticno skroz..
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#14 Re: Auto miris ?

Post by Salah ad-Din »

Dobro svi imaju svoj ukus, mene skroz nervira ona drvena bocica sa nekom tecnoscu (valjda mirisnom) unutra :)
Kada se pocne klatiti :-)

I da jelkica ne mora biti visiti pored glave, okacis je gdje bilo :D
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#15 Re: Auto miris ?

Post by frngla »

kornjas wrote:Ovaj miris se često zna proliti po unutrašnjosti automobila, dvojici mojih jarana je zbog toga oštećena ( kao nagorila) plastika u kokpitu. Za mene postoji samo Wunderbaum orginal drvce i Ambi Pur Car .
ista situacija mi se desila :-? nagorila plastika...
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#16 Re: Auto miris ?

Post by Alive »

Kupite dezinficijens ASEPSOL u onoj bocici sa kojom se moze prskati. Naprskate po autu, u ventilacijske otvore i imate svjez miris limuna (mirise na limun jako lijepo a i djeluje umirujuce, antialergiski... ) a ujedno i uradite malu dezinfekciju.
U svakoj apoteci imaju ovaj Asepsol ali u ovoj bocici koju sam gore naveo sam nasao samo kod starog Robota u apoteci koja se nalazi kod one brokerske kuce...

Probajte necete se pokajati :thumbup: :thumbup:
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#17 Re: Auto miris ?

Post by Salah ad-Din »

Alive wrote:Kupite dezinficijens ASEPSOL u onoj bocici sa kojom se moze prskati. Naprskate po autu, u ventilacijske otvore i imate svjez miris limuna (mirise na limun jako lijepo a i djeluje umirujuce, antialergiski... ) a ujedno i uradite malu dezinfekciju.
U svakoj apoteci imaju ovaj Asepsol ali u ovoj bocici koju sam gore naveo sam nasao samo kod starog Robota u apoteci koja se nalazi kod one brokerske kuce...

Probajte necete se pokajati :thumbup: :thumbup:
Dze su ti ventilacijski otvori da varkine naspem, da vidis dezinfekcije?
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#18 Re: Auto miris ?

Post by emko1234 »

meni je ona konzerva definitivno najbolji miris za auto. stavim je u onaj otvor sto je predvidjen za flase i limenke i mirise podugo. problem je ljeti. kad auto stoji dugo suncu, pa unutra bude ko u rerni. onda se ona konzerva brzo susi. ko ima pretinac ispod onog naslonjaca za ruke je moze unutra ubacit kad ostavlja auto napolju na duze vremena il stavit u kasetu.
znam da mi zimi traje i preko mjesec dana zato sto se sporije susi.
sto se tice onih tekucina, i meni je jednom kapnula na tablu na starom autu i odmah se ogulila ona plastila. bog sami zna sta oni stavljaju u ono.
jelkica je old school. samo ne traje dugo.
jednom sam trazio miris i kupio ambi pur za kuce i stavio ga u gepek. :lol: :lol: :lol: :lol:
davila se raja u autu :D
Last edited by emko1234 on 04/06/2012 22:41, edited 1 time in total.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#19 Re: Auto miris ?

Post by motorola01 »

emko1234 wrote:meni je ona konzerva definitivno najbolji miris za auto. stavim je u onaj otvor sto je predvidjen za flase i limenke i mirise podugo. problem je ljeti. kad auto sto ja suncu, pa unutra bude ko u rerni. onda se ona konzerva brzo susi. ko ima pretinac ispod onog naslonjaca za ruke je moze unutra ubacit kad ostavlja auto napolju na duze vremena il stavit u kasetu.
znam da mi zimi traje i preko mjesec dana zato sto se sporije susi.
sto se tice onih tekucina, i meni je jednom kapnula na tablu na starom autu i odmah se ogulila ona plastila. bog sami zna sta oni stavljaju u ono.
jelkica je old school. samo ne traje dugo.
jednom sam trazi miris i kupio ambi pur za kuce i stavio ga u gepek. :lol: :lol: :lol: :lol:
davila se raja u autu :D
Ubjedljivo najbolji, samo je problem sto je poskupo i relativno kratko traje(oko mjesec dana). One sto bas fino mirisu su 5-6KM. Na njima pise sport(cini mi se). Imaju i one 3 za 3KM samo tanje, ali one smrde... Sad jedino probati ovo iz apoteke :)
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#20 Re: Auto miris ?

Post by goran16v »

Konzervi je bilo donedavno (ne znam ima li jos uvijek) na El Tariku. Meni su prestale odgovarati slatkaste arome tipa, vanilija, kokos, narandza itd. U zadnjih par godina korisim plavu Wunderbaum jelkicu, mislim da pise NewCar (imaju dvije vrste plavih, ponekad se za*ebem), kupim dvije, odmah ih otpakujem do pola i zataknem negdje diskretno, da nije negdje na udaru.
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#21 Re: Auto miris ?

Post by emko1234 »

ma ne vjerujem ja u te sprejeve. ne moze to bit postojano kad ide u ventilacijski otvor. ispari za 10 minuta.
sto se tice konzerve, jest malo skupa. al jbg, ko i u svemu. koliko para, toliko muzike.
konzervi imas na omvu.
User avatar
aleckovic
Posts: 227
Joined: 19/05/2012 11:58

#22 Re: Auto miris ?

Post by aleckovic »

motorola01 wrote:
goran16v wrote:Meni je jedno vrijeme bila fora ona konzerva za aromom narance ili limuna, ali u neko doba sam skont'o da auto mirise isto slasticarna... :) Inace, nekad sam negdje cuo da mirisi za automobile sardze neke kancerogene supstance, o tome se jedno vrijeme pricalo, pa prestalo. Zna li iko ista vise ili je to bila jos jedna konkurentska "nek komsiji crkne krava"...
Ja dugo vremena koristim(4-5 godina) te iz konzerve(najcesce limun) i mislim da su to najbolji mirisi za auto. Jedini problem kod tih mirisa je sto se brzo potrose, a poskupi su. Meni znaju trajati mjesec dana ("ne odvrnem" ih do kraja) samo kazem problem je sto kostaju 5-6 KM. Probao sam one jelke i valjaju par dana i mozes ih baciti. Probao nesto slicno ovom shake-u, ali nista ni od njega. Niti mirise, niti se trosi :D . Stoji onako u bocici i ne znam koja mu je svrha :) . One sto se ubadaju u ventilacioni sistem necu ni komentarisati. To smrdi do zla boga i jos je opasno po velikim vrucinama. Ako rokne u autu moze biti svasta...
Taj je super.
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#23 Re: Auto miris ?

Post by Teufik »

Salah ad-Din wrote:
matsuda wrote:Jelkica zakon 8-) 8-)
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ali jelkice najbolje, svaki mjesec kupim jednu, jedna markica, i ja miran :D
:thumbup: ....legendarna Wunderbaum Vanilija.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#24 Re: Auto miris ?

Post by respo »

brate uzmes ovaj gel za kuce i stavis u auto
ima da mirise kao niko
Image

ili druga varijanta
Image
ovaj sa spricom i samo prskas na tepihe
mirise kao u raju :)
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#25 Re: Auto miris ?

Post by Fauja Singh »

Meni su najbolje konzerve od California Scents
Post Reply