Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

motorola5
Posts: 33
Joined: 14/06/2012 11:02

#1 Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by motorola5 »

Zdravo svim dobrim ljudima i osobama ljepšeg pola :-D

Otvorio sam ovu temu povodom kupovine vozila kod Smajića pa bujrum da saberem i oduzmem dojmove.
Vidio sam temu u vezi Kramara OK on je uredu al me interesuje još i ovaj jer vidim da su mu vozila poprilićno skupa a i onako dobra su pa da vidim je li ko imo kakvih iskustava sa ovim Smajićem.

Hvala unaprijed

LP
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#2 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by shlauf »

Kakvi su u obaranju cijena. Ja sam prije 7-8 dana kupio u Zoom-u auto i skinuo im cijenu milju maruna a oni već prije toga sknuli još jednu zbog Božića i Nove godine. Ovi u Širokom nagodni u cjenkanju a prije toga sam išao kod Smajića i izradio me za dogovoreno auto iako je bilo solarno plaćanje na licu mjesta.
Sam pao sam se ubio.
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#3 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by milojicabrzi »

...bio prije par godina, kad sam sebi trazio auto. Uglavnom, ono sto valja (ili bar tako izgleda) prilicno je preskupo, ono sto je u nekim normalnim granicama cijene, ili cak blize gornjem prosjeku cijena za ta auta, uglavnom je bilo sluzbeno auto, kompenzacija koju je neko ostavio kao "staro za staro" i sl.

Na nekoj ljestvici od 1-10, otprilike ocjena 7-8. znaci nisu prevaranti da bas tuse auta, ali su prilicno skupi, a znaju se desiti i i auta sa vracanom kilometrazom.

Dosta auta mi se cini da su sluzbena ili skinuta sa leasinga.

Uglavnom, nema postenih auto-kuca, to su samo malo manji ili veci prevaranti i nakupci :D da se niko ne uvrijedi.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#4 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by Bakir1 »

a koji auto gledas ako smije znati?
mozda ima nesto mimo auto kuca ;-)
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#5 Re: AW: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by newlevel »

Bakir1 wrote:a koji auto gledas ako smije znati?
mozda ima nesto mimo auto kuca ;-)
Tipican komentar za takav nick :mrgreen::mrgreen:

Sent from my Nokia 3310
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by Bakir1 »

ne kontam?
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#7 Re: AW: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by newlevel »

Sala mala Bakire I :-)

Sent from my Nokia 3310
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#8 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by Bakir1 »

pa dobro ako uzmemo da se tako zovem i da je to bez 1 bilo zauzeto to je nick ;-)
motorola5
Posts: 33
Joined: 14/06/2012 11:02

#9 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by motorola5 »

Bakir1 wrote:a koji auto gledas ako smije znati?
mozda ima nesto mimo auto kuca ;-)

Audi b7 diesel limuzina ili b8 diesel karavan
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#10 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by Bakir1 »

nista ima pasat b6
carobnjak
Posts: 51
Joined: 28/12/2008 14:16

#11 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by carobnjak »

a ljudi rade predobro,sad dali su skupi ili ne,kvalitet i sve to ogleda se koliko auta prodaju,znam da dosta raje kod njega uzima vjerovatno su onda auta OK
meapervitas
Posts: 55
Joined: 15/01/2014 07:50

#12 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by meapervitas »

kroz posao koji radim upoznat sam sa načinom rada auto kuće smajić i još nekoliko njih,

kupuju preko velikih preprodavača više vozila odjednom, uglavnom novija vozila sa lizinga, najčešće iz belgije a nešto i iz njemačke, ne bave se muljažama tipa vraćanje km, repariranje udarenih auta i sl., nego prodaju u stanju kakvi su kupljeni, tako da je puno sigurnije kupiti auto u ovakvim auto kućama, jer ako piše da je prešao 150.000 km onda je i prešao toliko,

nekoliko mojih prijatelja je kupilo auto kod smajića i svi su zadovoljni, čak je jedan prijatelj radio i zamjenu uz doplatu i bili su pravo korektni u pogledu cijene, nisu ucjenjivali i skidali par hiljada KM sa cijene prijateljevog vozila kao što pojedini šverceri rade..........uglavnom dojmovi vrlo pozitivni

što se tiče kramara, ima i pozitivnih i negativnih iskustava, dvojici prijatelja se desilo da su im probali prodati "*uda pod bubrege", naime za oba vozila su tvrdili sa nisu udarana i farbana a pregledom vozila bilo je više nego očito da su poprilično farbani i sklapani od polovnih dijelova (šajbe različitih godišta, tragovi farbanja na kederima i lajsnama, karambolka prefarbana a bila ranije druge boje itd.) napominjem da je pregled radio autolimar
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#13 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by last mohicans »

meapervitas wrote:kroz posao koji radim upoznat sam sa načinom rada auto kuće smajić i još nekoliko njih,

kupuju preko velikih preprodavača više vozila odjednom, uglavnom novija vozila sa lizinga, najčešće iz belgije a nešto i iz njemačke, ne bave se muljažama tipa vraćanje km, repariranje udarenih auta i sl., nego prodaju u stanju kakvi su kupljeni, tako da je puno sigurnije kupiti auto u ovakvim auto kućama, jer ako piše da je prešao 150.000 km onda je i prešao toliko,

nekoliko mojih prijatelja je kupilo auto kod smajića i svi su zadovoljni, čak je jedan prijatelj radio i zamjenu uz doplatu i bili su pravo korektni u pogledu cijene, nisu ucjenjivali i skidali par hiljada KM sa cijene prijateljevog vozila kao što pojedini šverceri rade..........uglavnom dojmovi vrlo pozitivni

što se tiče kramara, ima i pozitivnih i negativnih iskustava, dvojici prijatelja se desilo da su im probali prodati "*uda pod bubrege", naime za oba vozila su tvrdili sa nisu udarana i farbana a pregledom vozila bilo je više nego očito da su poprilično farbani i sklapani od polovnih dijelova (šajbe različitih godišta, tragovi farbanja na kederima i lajsnama, karambolka prefarbana a bila ranije druge boje itd.) napominjem da je pregled radio autolimar
Ovo za kilometražu kod Smajića mogu i ja iz iskustva jednog majstora potvrditi.Naime,kada sam svoje vozilo provjeravao u Quatrru, majstor koji je to radio mi je kazao da su auta koja su dolazila iz ovog salona dobra i da im je kilometraža uvijek bila tačna kad su kopčali na dijagnostiku.Kad sam ja sebi tražio nailazio sam i na tu kuću,jesu malo skuplji, treba pokušati spustiti ili čekati kakvu akciju, ali hoće li ostati pikirano auto neprodano, to je druga stvar.
zastavnik22
Posts: 270
Joined: 11/03/2012 21:39

#14 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by zastavnik22 »

Ja sam kod Smajica kupio 3 auta I uvijek su bili ok.Provjeravao kod ovlastenih servisa I bilo sve u redu.Opet planiram mijenjati kod njega.Pokusat cu prodati sam a ako ne onda cu Smajicu dati uz doplatu.
Na proslom auto mi otisao hladnjak klime 7 dana nakon sto sam kupio auto, nazvao ga I on mi refundirao sve troskove oko zamjene hladnjaka I punjenja sistema.
Korektni nemam primjedbe.
motorola5 wrote:Zdravo svim dobrim ljudima i osobama ljepšeg pola :-D

Otvorio sam ovu temu povodom kupovine vozila kod Smajića pa bujrum da saberem i oduzmem dojmove.
Vidio sam temu u vezi Kramara OK on je uredu al me interesuje još i ovaj jer vidim da su mu vozila poprilićno skupa a i onako dobra su pa da vidim je li ko imo kakvih iskustava sa ovim Smajićem.

Hvala unaprijed

LP
husoboss
Posts: 420
Joined: 19/07/2012 22:22

#15 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by husoboss »

B7 solidnih imaš i na PIK.ba
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#16 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by ljuspica »

Ima li i ujednoj auto kuci auta do 5000?
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#17 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by Throttle »

ljuspica wrote:Ima li i ujednoj auto kuci auta do 5000?
http://sero_auto.olx.ba/
Polo, kalos, punto...
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#18 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by ljuspica »

e polo je bas dobar za te pare. jos jedno pitanje...ne razumijem se bas u auta pa mozda ce i moje pitanje bit nerazumljivo. Ovako...rekli su mi da gledam da je klasa euro 4 da nije euro 3 iz razloga sto je sad novi zakon izasao u inostranstvu radi zagajenja okoline, automora imat euro 4 a ne euro 3 ,jer nece dat uc u drzavu ako je euro 3....da li to imaju auta poput pola starog 10-15g. takodjer su mi rekli da ako uzmem motor 1,2 da je to greska. kao takvi motori se brze kvare tj brze dotraju...i da uzmem veci motor....i naravno da je dizel.takodjer se bojim otic sama kupit auto, evo recimo kod ovog sere u kiseljak..ljudi moji zensko sam, mozes mi prodat sarenu laz, mozes mi prodat kartu za mars ja cu ti povjerovat...lako me mozes prevarit...kako cu ja znat jel motor dobar,mogul ja to kako naucit
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#19 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by Leon16v »

Koliko znam Euro 4 je norma za vozila koja su 2005 + godiste i mladja do 2009, gdje ide Euro 5.
Nece ti dati uci u drzavu ako je Euro 3 i ako zelis da uvezes automobil recimo iz Njemacke pa u BiH.

A sto se tice auta, vecinom ti manji motori benzinci u Polo 1.2, Punto 1.2 nisu losi, izdrzljivi, ako su normalno koristeni i odrzavani.
Mozda bi bilo cak vise problema sa dizelima tog godista, nego sa manjim benzincima.
Najbolje bi bilo da imas nekog ko se iole malo razumije u automobile i da ide zajedno sa tobom pogledati to.
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#20 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by autoskolee »

ljuspica wrote:e polo je bas dobar za te pare. jos jedno pitanje...ne razumijem se bas u auta pa mozda ce i moje pitanje bit nerazumljivo. Ovako...rekli su mi da gledam da je klasa euro 4 da nije euro 3 iz razloga sto je sad novi zakon izasao u inostranstvu radi zagajenja okoline, automora imat euro 4 a ne euro 3 ,jer nece dat uc u drzavu ako je euro 3....da li to imaju auta poput pola starog 10-15g. takodjer su mi rekli da ako uzmem motor 1,2 da je to greska. kao takvi motori se brze kvare tj brze dotraju...i da uzmem veci motor....i naravno da je dizel.takodjer se bojim otic sama kupit auto, evo recimo kod ovog sere u kiseljak..ljudi moji zensko sam, mozes mi prodat sarenu laz, mozes mi prodat kartu za mars ja cu ti povjerovat...lako me mozes prevarit...kako cu ja znat jel motor dobar,mogul ja to kako naucit
Pa ako uzimas vec iz auto kuce 90% ih je ocarinjeno i samo im treba registracija. I mozes vidjeti koji su euro 3 i davno je zakon donesen znaci oni su tu dugo na placu mozda nesta nije uredu sa njima ako ih vec niko nije kupio.. Moras nekoga povesti ko se razumije il trazi da vozis auto u servis nema druge
citroen xm
Posts: 18133
Joined: 17/04/2012 22:57

#21 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by citroen xm »

Nije probkem kubikaža. Zavisi samo koji je proizvođač. 1.2 benzinac može biti veoma dugotrajan i dobar. U autu te veličine i nema potrebe za puno jačim. U Puntu je fantastičan kao i recimo u Cliu. U Polu se 1.2 nije proslavio.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#22 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by Dope_Man »

ljuspica wrote:e polo je bas dobar za te pare. jos jedno pitanje...ne razumijem se bas u auta pa mozda ce i moje pitanje bit nerazumljivo. Ovako...rekli su mi da gledam da je klasa euro 4 da nije euro 3 iz razloga sto je sad novi zakon izasao u inostranstvu radi zagajenja okoline, automora imat euro 4 a ne euro 3 ,jer nece dat uc u drzavu ako je euro 3....da li to imaju auta poput pola starog 10-15g. takodjer su mi rekli da ako uzmem motor 1,2 da je to greska. kao takvi motori se brze kvare tj brze dotraju...i da uzmem veci motor....i naravno da je dizel.takodjer se bojim otic sama kupit auto, evo recimo kod ovog sere u kiseljak..ljudi moji zensko sam, mozes mi prodat sarenu laz, mozes mi prodat kartu za mars ja cu ti povjerovat...lako me mozes prevarit...kako cu ja znat jel motor dobar,mogul ja to kako naucit
Nisam nigdje cuo, i suludo bi bilo da je istina, da iko zabrani ulazak vozilima sa odredjenom euro normon ako je u pitanju obicno putovanje. Ogranicenja postoje samo u nekim vecim gradovima gdje je jedna zona grada oznacena kao LEZ (low emission zone) i unutar te zone nije dozvoljeno vozati starija vozila. Ono sto se inace ne moze uraditi je da nije moguce uvesti strano auto sa EURO 3 i starijim motorima i registrovati u BiH, ali to tebe ne zanima jer kupujes ovdje, dakle bitno ti je samo da je ocarinjen, tj. da ne kupujes auto na stranim tablama sa euro 3 motorom jer ga neces moci registrovati.

Sto se motora tice, to je sve individualno. 1.2 moze biti sasvim OK za malo auto, ali ako uzimas vece/teze auto onda je besmisleno uzeti neki manji motor, a proizvodjaci znaju nekad baciti motore manje kubikaze na veca auta.

Uglavnom, nadjes nekog iz kruga porodice/prijatelja ko je bolje upoznat sa materijom i neka krene sa tobom u trazenje.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#23 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by ljuspica »

Dope_Man wrote:
ljuspica wrote:e polo je bas dobar za te pare. jos jedno pitanje...ne razumijem se bas u auta pa mozda ce i moje pitanje bit nerazumljivo. Ovako...rekli su mi da gledam da je klasa euro 4 da nije euro 3 iz razloga sto je sad novi zakon izasao u inostranstvu radi zagajenja okoline, automora imat euro 4 a ne euro 3 ,jer nece dat uc u drzavu ako je euro 3....da li to imaju auta poput pola starog 10-15g. takodjer su mi rekli da ako uzmem motor 1,2 da je to greska. kao takvi motori se brze kvare tj brze dotraju...i da uzmem veci motor....i naravno da je dizel.takodjer se bojim otic sama kupit auto, evo recimo kod ovog sere u kiseljak..ljudi moji zensko sam, mozes mi prodat sarenu laz, mozes mi prodat kartu za mars ja cu ti povjerovat...lako me mozes prevarit...kako cu ja znat jel motor dobar,mogul ja to kako naucit
Nisam nigdje cuo, i suludo bi bilo da je istina, da iko zabrani ulazak vozilima sa odredjenom euro normon ako je u pitanju obicno putovanje. Ono sto se ne moze uraditi je da nije moguce uvesti strano auto sa EURO 3 i starijim motorima i registrovati u BiH, ali to tebe ne zanima jer kupujes ovdje, dakle bitno ti je samo da je ocarinjen, tj. da ne kupujes auto na stranim tablama sa euro 3 motorom jer ga neces moci registrovati.

Sto se motora tice, to je sve individualno. 1.2 moze biti sasvim OK za malo auto, ali ako uzimas vece/teze auto onda je besmisleno uzeti neki manji motor, a proizvodjaci znaju nekad baciti motore manje kubikaze na veca auta.

Uglavnom, nadjes nekog iz kruga porodice/prijatelja ko je bolje upoznat sa materijom i neka krene sa tobom u trazenje.
Da ja sam i mislila na obicno putovanje naprimjer odlazak u Hrvatsku, Srbiju,Crnu Goru, Italiju,Austriju iliti drzave koje su u okolini BiH. Meni su tako rekli, a sad, ponavljam- ne razumijem se, nista ne znam, ali za ovaj euro mi je rekao isto jedan covjek ajmo rec laik-pa mozda nije ni on to razumio kako treba. Rekao mi je ako uzmem euro 3 da necu moc uci u stranu drzavu jer navodno su jednom vratili nekog njegovog prijatelja sa granice,pisalo mu u saobracajnoj euro 3. No, mozda ni on nije dobro razumio i mozda je ovo tvoje tacno jer mi djelujes upuceniji.
Necu uzimat vece/teze auto. Ne zanimaju me ta auta niti ih bas nesto gotivim.Za mene je recimo skoda fabia ok velicine i nista vece ne bih ni uzimala. Cula sam da ima onih koji znaju prevariti sto se tice motora. Recimo motor zna bit u raspadnutom stanju, a oni naspu neko ulje u njeg i kad se auto upali motor se uopste ne cuje. I to tako traje mozda mjesec-dva dok se ulje "ne potrosi" (tak sam ja razumjela) ...Moracu naci nekoga kome vjerujem da mi pomogne....zivim daleko od rodnog grada tak da ce mi trebat vremena da nekog nadjem...ali sigurno cu pronaci :)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#24 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by Dope_Man »

ljuspica wrote: Da ja sam i mislila na obicno putovanje naprimjer odlazak u Hrvatsku, Srbiju,Crnu Goru, Italiju,Austriju iliti drzave koje su u okolini BiH. Meni su tako rekli, a sad, ponavljam- ne razumijem se, nista ne znam, ali za ovaj euro mi je rekao isto jedan covjek ajmo rec laik-pa mozda nije ni on to razumio kako treba. Rekao mi je ako uzmem euro 3 da necu moc uci u stranu drzavu jer navodno su jednom vratili nekog njegovog prijatelja sa granice,pisalo mu u saobracajnoj euro 3. No, mozda ni on nije dobro razumio i mozda je ovo tvoje tacno jer mi djelujes upuceniji.
Necu uzimat vece/teze auto. Ne zanimaju me ta auta niti ih bas nesto gotivim.Za mene je recimo skoda fabia ok velicine i nista vece ne bih ni uzimala. Cula sam da ima onih koji znaju prevariti sto se tice motora. Recimo motor zna bit u raspadnutom stanju, a oni naspu neko ulje u njeg i kad se auto upali motor se uopste ne cuje. I to tako traje mozda mjesec-dva dok se ulje "ne potrosi" (tak sam ja razumjela) ...Moracu naci nekoga kome vjerujem da mi pomogne....zivim daleko od rodnog grada tak da ce mi trebat vremena da nekog nadjem...ali sigurno cu pronaci :)
To je sigurno pogresno shvaceno/preneseno. Nije niko vracen sa granice samo zato sto je motor u autu euro 3. Sto se tice zona koje sam spomenuo, evo korisna mapa http://urbanaccessregulations.eu/userhome/map

A sto se kupovine tice.. iskusniji prijatelj/ica uz tebe, po mogucnosti i traziti pregled kod pouzdanog majstora i time smanjujes rizik koliko je moguce. Nikad nije 100% risk free, ali bar uradis osnovne korake da ne uzmes auto bez tockova :D
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#25 Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Post by ljuspica »

Hvala Dope men vrlo korisno . Hahaha pa da upravo tako- da se ne desi da uzmem auto bez tockova. Kakva sam po tom pitanju moglo bi se i to desiti.
Inace nekad sam razmisljala da uzmem neki old timer pa da ga fino "našminkam", old timer tipa folcike (buba), fiata, škode, reno 4 i slicno. Iskreno old timeri su mi nekako atraktivni, ili sam previše nostalgična pa još uvijek živim u vremenu Jugoslavije :D
Bilo kako bilo, hvala vam ljudi na savjetima. Sve sto mi preporucite dobro je. Doslo mi je da odem na kurs automehanicara da naucim mjenjat gume, da naucim osnovno ono sta su diskovi, kugle ..... Mislim kakva sam, sve je moguce kod mene.
Nekad nisam imala pojma o travama i gljivama a sad sam expert.:D Tako ce jednog dana biti i za auto :)
Post Reply