Auto kozmetika

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#151 Re: Auto kozmetika

Post by snake c3 »

Rugafet wrote:Nisam bas taj koristio, ali jesam drugi wax I masu ostalih Armor All proizvoda I kvaliteta je vise no dobra, tako da mislim da neces pogrijesiti ako ga pazaris.
:thumbup:
Leon16v
Posts: 5788
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#152 Re: Auto kozmetika

Post by Leon16v »

Ima li neko sredstvo onako za "brzo poliranje" ili da se kao vrati malo sjaj autu, da ne moram trljat ili onom masinom radit, cisto da se namaze ili poprska i krpom prebriše ?
Ne isplati mi se sad trljat sve kad ce zima :lol:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#153 Re: Auto kozmetika

Post by Rugafet »

Pa vosak uzmi, mozes ovaj od armor all-a. Ubio se za to sto ti treba.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#154 Re: Auto kozmetika

Post by mirzet87sa »

Leon16v wrote:Ima li neko sredstvo onako za "brzo poliranje" ili da se kao vrati malo sjaj autu, da ne moram trljat ili onom masinom radit, cisto da se namaze ili poprska i krpom prebriše ?
Ne isplati mi se sad trljat sve kad ce zima :lol:
Quick wax detailer ;D ako ga radis, uradi kako treba.. ima tu dan dva dobrog posla.. da ne dignes glave :D
Leon16v
Posts: 5788
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#155 Re: Auto kozmetika

Post by Leon16v »

mirzet87sa wrote:
Leon16v wrote:Ima li neko sredstvo onako za "brzo poliranje" ili da se kao vrati malo sjaj autu, da ne moram trljat ili onom masinom radit, cisto da se namaze ili poprska i krpom prebriše ?
Ne isplati mi se sad trljat sve kad ce zima :lol:
Quick wax detailer ;D ako ga radis, uradi kako treba.. ima tu dan dva dobrog posla.. da ne dignes glave :D
Ma nista onda do proljeca posto nisam sa vremenom da citav dan to radim :lol:
A vidio sam danas neki Sonax autokrema i sonax visoki sjaj metalik, al ne uzeh..
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#156 Re: Auto kozmetika

Post by mirzet87sa »

Leon16v wrote: Ma nista onda do proljeca posto nisam sa vremenom da citav dan to radim :lol:
A vidio sam danas neki Sonax autokrema i sonax visoki sjaj metalik, al ne uzeh..
Ostavi onda za dr put ;p najvise vremena oduzme sama priprema, operi gliniraj operi posusi zamaskiraj poliraj voskiraj :zzzz:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#157 Re: Auto kozmetika

Post by direstraits0078 »

Joj, ima li neko od vas zelju da onaj saNFon od Megvajerza maze kao nutelu na krisku? :-) Kako mirise, ja dodjem u iskusenje da sjednem za sto i kasikom se nakusam ko veliki. :roll:

:run:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#158 Re: Auto kozmetika

Post by Rugafet »

Naravno, ja redovno to radim a I svi sa kojima se druzim
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#159 Re: Auto kozmetika

Post by Kataklinger »

Pozdrav,

Auto mi je crne boje, neko ga je vrlo lose polirao prije nego sto sam ga kupio pa se skoro po citavom autu vide svirlovi, s tim da na nekim mjestima ima i ogrebotina, tj trebalo bi se farbat.

Kad sam ga kupio, vozio sam na poliranje i u pocetku se cinilo da je sve ok, medjutim ti svirlovi su ponovo isplivali na povrsinu.

Treba mi neki kvalitetan majstor da uradi farbanje i lakiranje na mjestima gdje to bude trebalo, i da odradi vrhunsko poliranje i voskiranje sta vec, samo da vrati boju autu kako treba i da na kraju zastiti lak, boju necim...

Preporuke?
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#160 Re: Auto kozmetika

Post by mirzet87sa »

Kataklinger wrote:Pozdrav,

Auto mi je crne boje, neko ga je vrlo lose polirao prije nego sto sam ga kupio pa se skoro po citavom autu vide svirlovi, s tim da na nekim mjestima ima i ogrebotina, tj trebalo bi se farbat.

Kad sam ga kupio, vozio sam na poliranje i u pocetku se cinilo da je sve ok, medjutim ti svirlovi su ponovo isplivali na povrsinu.

Treba mi neki kvalitetan majstor da uradi farbanje i lakiranje na mjestima gdje to bude trebalo, i da odradi vrhunsko poliranje i voskiranje sta vec, samo da vrati boju autu kako treba i da na kraju zastiti lak, boju necim...

Preporuke?
Treba prvo razjasniti kako nastaju swirlovi, pranjem spuzvom s deterdzentom na suncu/hladu. Pranje/susenje kruznim pokretima. Nabavi rukavicu za pranje s mikrovlaknima, kvalitetan rucnik za posusivanje. Pokreti u jednom pravcu. Tako ces izbjeci pojavu swirlova koja se na crnoj boji vidi lahko. Non stop polirati nije opcija, nasi "majstori" vecinom koriste 3m paste i rade u tri ruke, skidaju pofin sloj boje, tako nek uradi 5 puta i dosao si od lima. Daj auto nekom ko se bavi detailingom, ko radi s profi alatima/preparatima. Uklonit ce sve nedostatke i mane. Trazi sealant zastitu s voskom na kraju, ona ti traje godinu dana uz pravilno pranje. Vosak mozes uzeti sam, kvalitetniji, te ga nanositi svako mjesec-dva, lim ce biti uvijek zasticen.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#161 Re: Auto kozmetika

Post by Kataklinger »

mirzet87sa wrote: Treba prvo razjasniti kako nastaju swirlovi, pranjem spuzvom s deterdzentom na suncu/hladu. Pranje/susenje kruznim pokretima. Nabavi rukavicu za pranje s mikrovlaknima, kvalitetan rucnik za posusivanje. Pokreti u jednom pravcu. Tako ces izbjeci pojavu swirlova koja se na crnoj boji vidi lahko. Non stop polirati nije opcija, nasi "majstori" vecinom koriste 3m paste i rade u tri ruke, skidaju pofin sloj boje, tako nek uradi 5 puta i dosao si od lima. Daj auto nekom ko se bavi detailingom, ko radi s profi alatima/preparatima. Uklonit ce sve nedostatke i mane. Trazi sealant zastitu s voskom na kraju, ona ti traje godinu dana uz pravilno pranje. Vosak mozes uzeti sam, kvalitetniji, te ga nanositi svako mjesec-dva, lim ce biti uvijek zasticen.
Kakogod, ja moram uklonii te svirlove. Za bojenje i lakiranje ću se snaći, ali treba mi preporuka nekoga ko se bavi detailingom, da mi odradi poliranje i voskiranje kako treba.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#162 Re: Auto kozmetika

Post by mirzet87sa »

Kataklinger wrote: Kakogod, ja moram uklonii te svirlove. Za bojenje i lakiranje ću se snaći, ali treba mi preporuka nekoga ko se bavi detailingom, da mi odradi poliranje i voskiranje kako treba.
Odakle si?
http://www.olx.ba/profil/DetailingSA sto se tice sarajeva vise manje najbolji je.. a za bih facebook.com/autodetailingrsbrod
ili mozes i sam.. polirku kupi, clay bar, chemical guys vss, sealant, butter wet wax.. skupo jeste, miran si s narednih 20 auta koje budes posjedovao..
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#163 Re: Auto kozmetika

Post by tempuser »

Jucer sam zapoceo eksperiment, u onu Wuderbaum bocicu na kanafi sam nasuo etericno ulje (u bocicu od limuna nasuo ulje narance).
Posto je u pitanju ulje treba biti pazljiv i bocicu puniti van auta da ulje ne kapne i ostavi masne fleke. Vjerovatno treba biti pazljiv i kod periodicnog nagijnanja da cep upije miris.
Jucer je efekat bio super, vidjecemo kako ce se dalje ponasati... Nije jeftina varijanta, ali bar ne udisem neku mrtvu hemiju...
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#164 Re: Auto kozmetika

Post by heat »

Vozdrica,

Znate li koliko ofrlje kosta lakiranje sa komorom vozila (Astra H -2005god.) na podrucju SA i kvalitetno (da vrate svaki saraf i da nema laka na staklima i sl.)?

LP
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#165 Re: Auto kozmetika

Post by mirzet87sa »

heat wrote:Vozdrica,

Znate li koliko ofrlje kosta lakiranje sa komorom vozila (Astra H -2005god.) na podrucju SA i kvalitetno (da vrate svaki saraf i da nema laka na staklima i sl.)?

LP
Ispod 1500 ako zelis iole kvalitet nema.
The BEN10
Posts: 7567
Joined: 19/09/2011 09:03

#166 Re: Auto kozmetika

Post by The BEN10 »

.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#167 Re: Auto kozmetika

Post by kritichar »

nije kozmetika ali jeste ukrasna oprema

Gdje kupiti (osim na OLX) roru za auspuh?
Throttle
Posts: 13001
Joined: 10/06/2016 12:35

#168 Re: Auto kozmetika

Post by Throttle »

Ovi što rade auspuhe mogu napravit fi55-fi60 i navarit na lonac, ja sam nekad pitao u dodexu, jos ako lonac ima dva izlaza onda to super izgleda
Ovi po piku i radnjama tipa Bingo-Fis i ostalo izgledaju pravo lose, a vjerovatno je i kvalitet odron, pogotovo oni sto se fiksiraju sarafima
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#169 Re: Auto kozmetika

Post by Dope_Man »

Da li neko ima ideju gdje bi mogao naci samo ovaj poklopac u sredini felge koji mi je spao na jednoj. Ako nisu skupi vjerovatno bi i ostale zamijenio, malo su pohabani. Probao sam na piku ali sam sa pojmovima cep ili poklopac nasao samo par oglasa, svi za VW.
Zna li neko neku radnju ili nesto tako?

Image
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#170 Re: Auto kozmetika

Post by kabal1337 »

Dope_Man wrote:Da li neko ima ideju gdje bi mogao naci samo ovaj poklopac u sredini felge koji mi je spao na jednoj. Ako nisu skupi vjerovatno bi i ostale zamijenio, malo su pohabani. Probao sam na piku ali sam sa pojmovima cep ili poklopac nasao samo par oglasa, svi za VW.
Zna li neko neku radnju ili nesto tako?

Image
https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=oz+cepovi
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#171 Re: Auto kozmetika

Post by Dope_Man »

Hvala puno. Nezz zasto mi nije izbacilo nista od ovoga kad sam kucao ''felge cepovi'', obje rijeci su sadrzane u naslovima mnogih rezultat ovdje.

EDIT: Vidim da sam kucao felgA umjesto felgE :stidljiv:
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#172 Re: Auto kozmetika

Post by Optimist »

Iste felge kao na mom proslom autu, OZ racing, 15-ke, 4x114.3 :D
gtamoding
Posts: 61
Joined: 10/09/2007 02:24
Location: BiH, Sarajevo

#173 Re: Auto kozmetika

Post by gtamoding »

Zna li netko gdje ima uzeti sprej za zastitu tkanine tjs za soft top?
Vidio sam na par youtube videa da ljudi to koriste i voda spada sa krova kao rukom odneseno ili ti ga kad namazes cipele vojnickom masti.
I pored toga otprilike koliko dodju cijene poliranja kod nas u Sarajevu (sjecam se prije je bilo oko 40-50 maraka)?
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#174 Re: Auto kozmetika

Post by kabal1337 »

gtamoding wrote:Zna li netko gdje ima uzeti sprej za zastitu tkanine tjs za soft top?
Vidio sam na par youtube videa da ljudi to koriste i voda spada sa krova kao rukom odneseno ili ti ga kad namazes cipele vojnickom masti.
I pored toga otprilike koliko dodju cijene poliranja kod nas u Sarajevu (sjecam se prije je bilo oko 40-50 maraka)?
za 50 KM ti moze samo zeznuti stvar.
A za tkaninu imas preko pika, najbolje je ako mozes preko inostranstva. A kod nas sto ima je onaj sprej za impregnaciju obuce :D
gtamoding
Posts: 61
Joined: 10/09/2007 02:24
Location: BiH, Sarajevo

#175 Re: Auto kozmetika

Post by gtamoding »

kabal1337 wrote:
gtamoding wrote:Zna li netko gdje ima uzeti sprej za zastitu tkanine tjs za soft top?
Vidio sam na par youtube videa da ljudi to koriste i voda spada sa krova kao rukom odneseno ili ti ga kad namazes cipele vojnickom masti.
I pored toga otprilike koliko dodju cijene poliranja kod nas u Sarajevu (sjecam se prije je bilo oko 40-50 maraka)?
za 50 KM ti moze samo zeznuti stvar.
A za tkaninu imas preko pika, najbolje je ako mozes preko inostranstva. A kod nas sto ima je onaj sprej za impregnaciju obuce :D
jbg to je bilo prije nekih 7 godina minimalno kad sam polirao auto tjs trebalo polirati...sada opet dolazi potreba s drugim autom da se to uradi ali jbg dosta stvari se promijenilo pa i cijene.
Nasao sam na ebay-u sprej ali poznavajuci nase carinike to ce ili netko sebi prisvojiti ili ce da ceka po 4-5 mjeseci u nekom skladistu u Halilovicima kao i vecina stvari koje sam narucio.
Post Reply