Auto casopisi

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40054
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#51 Re: Auto casopisi

Post by konektovan »

johntra wrote:
konektovan wrote:
Gdje ovo kupiti?????
nema nigdje kupiti, trenutno je samo PDF online verzija...ali, odlično ljudi rade.. :thumbup:
Ima li kakvih naznaka za printanu verziju????
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#52 Re: Auto casopisi

Post by ado-šampion »

Evo AMS ode zadnji iz trafike kod Selexa u Hrasnu. :D Sad na pauzi citam kako Musa, ili u ovom slucaju Passat, dere jarca. :D
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#53 Re: Auto casopisi

Post by johntra »

konektovan wrote:
Ima li kakvih naznaka za printanu verziju????
ne znam, raspitat ću se, ali, u našim uslovima, čisto sumnjam...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#54 Re: Auto casopisi

Post by johntra »

ado-šampion wrote:Evo AMS ode zadnji iz trafike kod Selexa u Hrasnu. :D Sad na pauzi citam kako Musa, ili u ovom slucaju Passat, dere jarca. :D
haj skeniraj nam, da se i mi divimo... :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#55 Re: Auto casopisi

Post by ado-šampion »

6 maraka pa se divi. :D Nemam vremena ja da skeniram okolo.

Sta se imamo diviti, to je normala, vise prostora, veci gepek, moderna tehnika, vise opreme za dosta nizu cijenu i eto ti ga, nije to nikakva kvantna fizika. :-) Opet, za dojam kvaliteta, zvucnu izloaciju i slicno, Passat je dobio najmanje bodova, sto ce reci - bice Passat premium ali kad u istoj kuci ne bude Audi, tj. nikad. :-) Ali da je dobar paket sto jest jest.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#56 Re: Auto casopisi

Post by johntra »

Žalosno je da se zbog tih stvari zbog kojih je dobio manje bodova, uopšte poredi sa tim modelima...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#57 Re: Auto casopisi

Post by ado-šampion »

johntra wrote:Žalosno je da se zbog tih stvari zbog kojih je dobio manje bodova, uopšte poredi sa tim modelima...
Jbg, ni ja se s tim ne slazem, na takvom testu premium nikad nece pobijediti jer je ili manji (uslovljeno vecim modelima koje nepremium marka cesto nema) ili ima dosta vecu cijenu, uz koju ide i slabiji motor i manje opreme.

Premium i nepremium se ne mogu porediti u standardnom testu "najbolje kupovine". Premium i najbolja kupovina (best buy) ne idu zajedno. Ali eto, sve je to show.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#58 Re: Auto casopisi

Post by madner »

Naravno da se mogu mjeriti, premium je marketinska konstrukcija. Da li je A4 ili Passat bolje auto, na osnovu ovih kriterija i bodovanja.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#59 Re: Auto casopisi

Post by ado-šampion »

madner wrote:Naravno da se mogu mjeriti, premium je marketinska konstrukcija. Da li je A4 ili Passat bolje auto, na osnovu ovih kriterija i bodovanja.
A4 je bolje auto, mislim, nije mi ovdje primjerak, pogledacu kad dodjem kuci. Ali uzevsi cijenu i troskove u obzir, Passat je bolja kupovina i ukupni pobjednik testa. A4 je generaciju star model, usto.

Premium marketinska konstrukcija kako za koga. Meni je Passat odlicno auto, svaki redom u svoje vrijeme (mislim da sam to naglasio dovoljno puta ovdje :-) ). Ali recimo B6 Passat u odnosu na A4 B6 unutra izgleda poprilicno jeftino, iako je A4 pola generacije stariji model. Realno jeftino izgleda i u odnosu na A3 druge generacije. Insignija isto tako kad smo kod toga.

Vrijedi li taj "premium" para to je drugo pitanje.
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#60 Re: Auto casopisi

Post by medobrundoo »

Image
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#61 Re: Auto casopisi

Post by madner »

ado-šampion wrote:
madner wrote:Naravno da se mogu mjeriti, premium je marketinska konstrukcija. Da li je A4 ili Passat bolje auto, na osnovu ovih kriterija i bodovanja.
A4 je bolje auto, mislim, nije mi ovdje primjerak, pogledacu kad dodjem kuci. Ali uzevsi cijenu i troskove u obzir, Passat je bolja kupovina i ukupni pobjednik testa. A4 je generaciju star model, usto.

Premium marketinska konstrukcija kako za koga. Meni je Passat odlicno auto, svaki redom u svoje vrijeme (mislim da sam to naglasio dovoljno puta ovdje :-) ). Ali recimo B6 Passat u odnosu na A4 B6 unutra izgleda poprilicno jeftino, iako je A4 pola generacije stariji model. Realno jeftino izgleda i u odnosu na A3 druge generacije. Insignija isto tako kad smo kod toga.

Vrijedi li taj "premium" para to je drugo pitanje.
Zavisi kako postavis uslove. Ako ti je decibel razlike bitniji od zadnjeg prostora, sigurno je A4 bolji. Ako nije, onda vjerovatno ne. Casopis ima svoje kriterije i bodovanje vaznosti istih.

Meni se A4 nikako ne svidja, no to je subjektivan dojam.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#62 Re: Auto casopisi

Post by ado-šampion »

madner wrote:
ado-šampion wrote:
madner wrote:Naravno da se mogu mjeriti, premium je marketinska konstrukcija. Da li je A4 ili Passat bolje auto, na osnovu ovih kriterija i bodovanja.
A4 je bolje auto, mislim, nije mi ovdje primjerak, pogledacu kad dodjem kuci. Ali uzevsi cijenu i troskove u obzir, Passat je bolja kupovina i ukupni pobjednik testa. A4 je generaciju star model, usto.

Premium marketinska konstrukcija kako za koga. Meni je Passat odlicno auto, svaki redom u svoje vrijeme (mislim da sam to naglasio dovoljno puta ovdje :-) ). Ali recimo B6 Passat u odnosu na A4 B6 unutra izgleda poprilicno jeftino, iako je A4 pola generacije stariji model. Realno jeftino izgleda i u odnosu na A3 druge generacije. Insignija isto tako kad smo kod toga.

Vrijedi li taj "premium" para to je drugo pitanje.
Zavisi kako postavis uslove. Ako ti je decibel razlike bitniji od zadnjeg prostora, sigurno je A4 bolji. Ako nije, onda vjerovatno ne. Casopis ima svoje kriterije i bodovanje vaznosti istih.

Meni se A4 nikako ne svidja, no to je subjektivan dojam.
Upravo tako.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#63 Re: Auto casopisi

Post by mali_milojica »

Veceras dolazi auto koji je tehnicki blizanac Passatu,ali prostraniji,sa vecim gepekom,opremljeniji a jeftiniji,s tim onda i najbolji auto u klasi :oops: :D
Last edited by mali_milojica on 17/02/2015 21:57, edited 1 time in total.
User avatar
mayab
Posts: 27015
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#64 Re: Auto casopisi

Post by mayab »

Samo da se jos ne zove Škoda; imidž je čudo!
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#65 Re: Auto casopisi

Post by jefferson »

ado-šampion wrote:
madner wrote:Naravno da se mogu mjeriti, premium je marketinska konstrukcija. Da li je A4 ili Passat bolje auto, na osnovu ovih kriterija i bodovanja.
A4 je bolje auto, mislim, nije mi ovdje primjerak, pogledacu kad dodjem kuci. Ali uzevsi cijenu i troskove u obzir, Passat je bolja kupovina i ukupni pobjednik testa. A4 je generaciju star model, usto.

Premium marketinska konstrukcija kako za koga. Meni je Passat odlicno auto, svaki redom u svoje vrijeme (mislim da sam to naglasio dovoljno puta ovdje :-) ). Ali recimo B6 Passat u odnosu na A4 B6 unutra izgleda poprilicno jeftino, iako je A4 pola generacije stariji model. Realno jeftino izgleda i u odnosu na A3 druge generacije. Insignija isto tako kad smo kod toga.

Vrijedi li taj "premium" para to je drugo pitanje.
A4 je dinamicki bolji od Passata je je uzduzno postavljen motor, u ovoj generaciji pomaknut malo vise nazad (iako i dalje "visi" ispred prednje osovine).
Medjutim, pitanje je za sta je auto potrebno? Audi nudi bez govora najbolji pogon na 4 tocka u klasi, ali mozda 4Motion u passatu ili SKodi je sasvim dovoljan? Sve je ulozeno-dobiveno.
Ja evo zadnjih dana kada sam stavio sve na papir, planove, cuko, picme materine, kupit cu Hondu :D
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#66 Re: Auto casopisi

Post by Citros Buenos »

jefferson wrote:
ado-šampion wrote:
madner wrote:Naravno da se mogu mjeriti, premium je marketinska konstrukcija. Da li je A4 ili Passat bolje auto, na osnovu ovih kriterija i bodovanja.
A4 je bolje auto, mislim, nije mi ovdje primjerak, pogledacu kad dodjem kuci. Ali uzevsi cijenu i troskove u obzir, Passat je bolja kupovina i ukupni pobjednik testa. A4 je generaciju star model, usto.

Premium marketinska konstrukcija kako za koga. Meni je Passat odlicno auto, svaki redom u svoje vrijeme (mislim da sam to naglasio dovoljno puta ovdje :-) ). Ali recimo B6 Passat u odnosu na A4 B6 unutra izgleda poprilicno jeftino, iako je A4 pola generacije stariji model. Realno jeftino izgleda i u odnosu na A3 druge generacije. Insignija isto tako kad smo kod toga.

Vrijedi li taj "premium" para to je drugo pitanje.
A4 je dinamicki bolji od Passata je je uzduzno postavljen motor, u ovoj generaciji pomaknut malo vise nazad (iako i dalje "visi" ispred prednje osovine).
Medjutim, pitanje je za sta je auto potrebno? Audi nudi bez govora najbolji pogon na 4 tocka u klasi, ali mozda 4Motion u passatu ili SKodi je sasvim dovoljan? Sve je ulozeno-dobiveno.
Ja evo zadnjih dana kada sam stavio sve na papir, planove, cuko, picme materine, kupit cu Hondu :D
Naravno da češ kupiti Hondu u USA. Čemu dilema ? I nečeš je nikada poderati. Moj friend je u Kanadi imao Hondu Civic kojoj je brojač kilometara prestao funkcionirati na 750.000 km. Tada je prestao i ulje mijenjati, totalno, samo ga je nadolijevao jer je motor naravno trošio određenu količinu nakon tolike kilometraže. I vozao je još dvije godine.
Da je Honda ovdje iole prisutna debelo bi poremetila prodaju i poslovanje VW/AUDI koncerna a i ostalih. Lažem, ne bi jer nema kakvu ponudu diesel motora :mrgreen:
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#67 Re: Auto casopisi

Post by sema911s »

Citros kak Honda nije prisutna kod bas imas ogromnu fabriku u swindonu, Ili je za tebe svijet od malte do carsije
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#68 Re: Auto casopisi

Post by Citros Buenos »

Odličan !
Svaka čast na kvalitetnom domačem proizvodu.
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#69 Re: Auto casopisi

Post by Citros Buenos »

sema911s wrote:Citros kak Honda nije prisutna kod bas imas ogromnu fabriku u swindonu, Ili je za tebe svijet od malte do carsije
Od Cengic Vile do Carsije, u zadnje vrijeme sam malo prosirio vidike :wink:
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#70 Re: Auto casopisi

Post by sema911s »

Veliko trziste,

Al uspijeh je Mali u evropi sto se accord ne prouzvodi u eu zoni I nece bit uvozen vise, pa cijena mnogo veca nego konkirencija,a civic I jazz nemogu sami, fali dizela u ponudi jer Su nas ostali razmazili Sa mnogobrojnom ponudom,

Jbga u 2014 prodali samo132.000
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#71 Re: Auto casopisi

Post by citroen xm »

Ne znam da li je vama u opisu Pasata privuklo pažnju ono "vrh vrhova". Jbt kao da čitam opis nekog naćuniranog polovnjaka na PIK.ba ili ti OLX.ba. :-D
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#72 Re: Auto casopisi

Post by sema911s »

citroen xm wrote:Ne znam da li je vama u opisu Pasata privuklo pažnju ono "vrh vrhova". Jbt kao da čitam opis nekog naćuniranog polovnjaka na PIK.ba ili ti OLX.ba. :-D

Nemoj tako to Su moderni novinari,. Oni imaju neki nama smijesan rijecnik al danasnjoj populaciji
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#73 Re: Auto casopisi

Post by mali_milojica »

citroen xm wrote:Ne znam da li je vama u opisu Pasata privuklo pažnju ono "vrh vrhova". Jbt kao da čitam opis nekog naćuniranog polovnjaka na PIK.ba ili ti OLX.ba. :-D
:lol: :thumbup:
I meni upalo u oci. Kontam,jbm ti autoindustriju kad je Passat vrh vrhova. Je li ima u ponudi ovaj Passat sa Hybrid tehnologijom?
Kontam,testirana Mecka je Hybrid,dizel plus el. motor cca 230 KS,pa kontam sta to Passat ima tehnicki naprednije od nje.
Last edited by mali_milojica on 17/02/2015 23:20, edited 1 time in total.
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#74 Re: Auto casopisi

Post by Citros Buenos »

mali_milojica wrote:
citroen xm wrote:Ne znam da li je vama u opisu Pasata privuklo pažnju ono "vrh vrhova". Jbt kao da čitam opis nekog naćuniranog polovnjaka na PIK.ba ili ti OLX.ba. :-D
:lol: :thumbup:
I meni upalo u oci. Kontam,jbm ti autoindustriju kad je Passat vrh vrhova. Je li ima u ponudi ovaj Passat sa Hybrid tehnologijom?
Ima, samo mu je hibridna komponenta kada ga guraš :lol:
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#75 Re: Auto casopisi

Post by Citros Buenos »

sema911s wrote:Veliko trziste,

Al uspijeh je Mali u evropi sto se accord ne prouzvodi u eu zoni I nece bit uvozen vise, pa cijena mnogo veca nego konkirencija,a civic I jazz nemogu sami, fali dizela u ponudi jer Su nas ostali razmazili Sa mnogobrojnom ponudom,

Jbga u 2014 prodali samo132.000
O tome i govorim.
Jbt Sema, ja te zamišljam da ti ovo na Švedskom sve pišeš a da ti Google translator prevodi, tako izgleda ovo tvoje pisanje.
Post Reply