Auto casopisi

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#126 Re: Auto casopisi

Post by Citros Buenos »

jefferson wrote:
Citros Buenos wrote:
mali_milojica wrote:Redni sestak postavljen poprecno ima Volvo. Da jos vise iskomplikuju stvar nude i pogon na sva 4 :D
Mislim da si sam dao odgovor. Od svih auta sa poprecnim motorom samo Mini ga nudi da je smjesten iza prednje osovine i znamo cemu to doprinosi,Mini je auto koji je pojam za upravljivost. Naravno to nije jedini razlog,ali jedan od jeste. Auta sa uzduzno postavljenim motorima,svi su redom vecinom objeseni iza prednje osovine (osim kod Audija,jer je prvenstveno zamisljen kao auto sa prednjom vucom) i svi su bolje izbalansirani tezinom od auta sa poprecnim motorima.
Sve mi je to jasno, nisam znao za Volva i šestak poprečno.
Za mene je blazirano tvrditi da je uzdužno postavljen motor u svakom slučaju prednost nad poprečno postavljenim ako je glavni argument balans masa na prednjoj i zadnjoj osovini, a Audi kao premium marka to nema jer mu je motor ispred prednje osovine !?
BDW, još je prastari Renault 4 imao redno postavljeni motor iza prednje osovine i pogon na prednje točkove, što danas niko nema koliko ja znam.
Pa Audi je pomjerio u B8 motor 2cm nazad u odnosu na B7. Kako ce biti sa novim A4 to je vec nepoznanica.
Jesi li to mislio na obadva centimetra :wink:
Znamenit pomak, nema šta.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#127 Re: Auto casopisi

Post by jefferson »

Sve mi je to jasno, nisam znao za Volva i šestak poprečno.
Za mene je blazirano tvrditi da je uzdužno postavljen motor u svakom slučaju prednost nad poprečno postavljenim ako je glavni argument balans masa na prednjoj i zadnjoj osovini, a Audi kao premium marka to nema jer mu je motor ispred prednje osovine !?
BDW, još je prastari Renault 4 imao redno postavljeni motor iza prednje osovine i pogon na prednje točkove, što danas niko nema koliko ja znam.
Pa Audi je pomjerio u B8 motor 2cm nazad u odnosu na B7. Kako ce biti sa novim A4 to je vec nepoznanica.
Jesi li to mislio na obadva centimetra :wink:
Znamenit pomak, nema šta.
Imal jos neko da se javi da objasni inzinjerima iz audija kako 2cm nije bas neki pomak prema BH standardima?
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#128 Re: Auto casopisi

Post by _mufljuz_ »

kojim audijevim inzenjerima :mrgreen:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#129 Re: Auto casopisi

Post by jefferson »

_mufljuz_ wrote:kojim audijevim inzenjerima :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Izvinjavam se, VW-ovim inzinjerima.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#130 Re: Auto casopisi

Post by mayab »

SAMO DA PODSJETIM, tema je "AUTO ČASOPISI", koji vam je.....
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#131 Re: Auto casopisi

Post by Citros Buenos »

jefferson wrote:
Sve mi je to jasno, nisam znao za Volva i šestak poprečno.
Za mene je blazirano tvrditi da je uzdužno postavljen motor u svakom slučaju prednost nad poprečno postavljenim ako je glavni argument balans masa na prednjoj i zadnjoj osovini, a Audi kao premium marka to nema jer mu je motor ispred prednje osovine !?
BDW, još je prastari Renault 4 imao redno postavljeni motor iza prednje osovine i pogon na prednje točkove, što danas niko nema koliko ja znam.
Pa Audi je pomjerio u B8 motor 2cm nazad u odnosu na B7. Kako ce biti sa novim A4 to je vec nepoznanica.
Jesi li to mislio na obadva centimetra :wink:
Znamenit pomak, nema šta.
Imal jos neko da se javi da objasni inzinjerima iz audija kako 2cm nije bas neki pomak prema BH standardima?
Mojne pretjerivati, ne radi se o BH standardima iako ja na tvom mjestu ne bih bas toliko pljuvao po BiH, posto i meni i tebi pise na celu da smo iz BiH ma gdje god zivjeli i sta god mislili.

A sada, da ovdje trebam klanjati se trustu mozgova koji je nesto pomakao 2 cm u autu koje je dugacko 470+ cm, no way, nisam toliko glup niti tehnicki neobrazovan.
Nas Bitanga sa foruma od obicnog Pola napravi auto 4X4 u svojoj jednostavnoj radionici, i pri tome ispomjera u i na autu sve zivo i to je "karanana", ta ce bosanac nema on pojma. Ali, audi/vw strucnjaci Helmut i ekipa u kravatama pomjere 2 cm motor - vau, pa eto nominacije za Nobela istog momenta, koja je to pamet i iskustvo.
Daj jeffersone, mojne nas u dubak vracati i podrugivati se bezveze, majke ti, nismo svi toliko blesavi.
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#132 Re: Auto casopisi

Post by Citros Buenos »

mayab wrote:SAMO DA PODSJETIM, tema je "AUTO ČASOPISI", koji vam je.....
U pravu si, sorry za moj udio u skretanju teme.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#133 Re: Auto casopisi

Post by jefferson »

Citros Buenos wrote:
jefferson wrote:
Sve mi je to jasno, nisam znao za Volva i šestak poprečno.
Za mene je blazirano tvrditi da je uzdužno postavljen motor u svakom slučaju prednost nad poprečno postavljenim ako je glavni argument balans masa na prednjoj i zadnjoj osovini, a Audi kao premium marka to nema jer mu je motor ispred prednje osovine !?
BDW, još je prastari Renault 4 imao redno postavljeni motor iza prednje osovine i pogon na prednje točkove, što danas niko nema koliko ja znam.
Pa Audi je pomjerio u B8 motor 2cm nazad u odnosu na B7. Kako ce biti sa novim A4 to je vec nepoznanica.
Jesi li to mislio na obadva centimetra :wink:
Znamenit pomak, nema šta.
Imal jos neko da se javi da objasni inzinjerima iz audija kako 2cm nije bas neki pomak prema BH standardima?
Mojne pretjerivati, ne radi se o BH standardima iako ja na tvom mjestu ne bih bas toliko pljuvao po BiH, posto i meni i tebi pise na celu da smo iz BiH ma gdje god zivjeli i sta god mislili.

A sada, da ovdje trebam klanjati se trustu mozgova koji je nesto pomakao 2 cm u autu koje je dugacko 470+ cm, no way, nisam toliko glup niti tehnicki neobrazovan.
Nas Bitanga sa foruma od obicnog Pola napravi auto 4X4 u svojoj jednostavnoj radionici, i pri tome ispomjera u i na autu sve zivo i to je "karanana", ta ce bosanac nema on pojma. Ali, audi/vw strucnjaci Helmut i ekipa u kravatama pomjere 2 cm motor - vau, pa eto nominacije za Nobela istog momenta, koja je to pamet i iskustvo.
Daj jeffersone, mojne nas u dubak vracati i podrugivati se bezveze, majke ti, nismo svi toliko blesavi.
Samo odgovaram na ovo (cijela dva centimetra)! Fino put pod noge pa im objasni koju.
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#134 Re: Auto casopisi

Post by Citros Buenos »

jefferson wrote:
Citros Buenos wrote:
Mojne pretjerivati, ne radi se o BH standardima iako ja na tvom mjestu ne bih bas toliko pljuvao po BiH, posto i meni i tebi pise na celu da smo iz BiH ma gdje god zivjeli i sta god mislili.

A sada, da ovdje trebam klanjati se trustu mozgova koji je nesto pomakao 2 cm u autu koje je dugacko 470+ cm, no way, nisam toliko glup niti tehnicki neobrazovan.
Nas Bitanga sa foruma od obicnog Pola napravi auto 4X4 u svojoj jednostavnoj radionici, i pri tome ispomjera u i na autu sve zivo i to je "karanana", ta ce bosanac nema on pojma. Ali, audi/vw strucnjaci Helmut i ekipa u kravatama pomjere 2 cm motor - vau, pa eto nominacije za Nobela istog momenta, koja je to pamet i iskustvo.
Daj jeffersone, mojne nas u dubak vracati i podrugivati se bezveze, majke ti, nismo svi toliko blesavi.
Samo odgovaram na ovo (cijela dva centimetra)! Fino put pod noge pa im objasni koju.
Djaba je nekima objasnjavati.
Odoh ja put pod noge, ali po ono od cega se zivi.
Vozdrica.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#135 Re: Auto casopisi

Post by bitanga_sa_otesa »

Citros Buenos wrote: Nas Bitanga sa foruma od obicnog Pola napravi auto 4X4 u svojoj jednostavnoj radionici, i pri tome ispomjera u i na autu sve zivo i to je "karanana", ta ce bosanac nema on pojma.
nisam ja nista pomjerio ,vec postavio sad sve na svoje mjesto :)
User avatar
konektovan
Posts: 40557
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#136 Re: Auto casopisi

Post by konektovan »

Informacija za one koji kupuju auto bild serbia,da ga mogu kupiti u tempu u istočnom Sarajevu. Ja ga jutros kupio,bio u prolazu pa rekoh sebi da provjerim da li su dobili novi broj,koji po datumu,tek sutra izlazi. :mrgreen:
Moze se kupiti takodjer u kombinaciji sa knjigom o svim sportovima i njihovim pravilima,i kosta u toj varijanti 7 KM.
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#137 Re: Auto casopisi

Post by medobrundoo »

imaš te novine i skoro na svakom kiosku u FBH
a UVJEK izlazi dan prije...u četvrtak je na trafikama (zvanično izlazi svaki drugi petak)

upravo iz taze broja

Image
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#138 Re: Auto casopisi

Post by Industrialyzer »

Citros Buenos wrote:
Industrialyzer wrote:
_mufljuz_ wrote:
jah a Hiroshima Industries na avataru - zna se ko je nepoderiv - to je posljednja plejada proizvodjaca koji drze maksimalno do renomea i kvalitete.... :mrgreen:

Avatar je bio promijenjen ali se sam vratio, nemam pojma kako, neka poruka visih sila? :mrgreen:

Salu na stranu, Mazda je perfektno auto za prosjecnog vozaca i ispunjava sve svoje zadatke taman, onako kako bi trebalo. Zato je nisam ni davao za male pare i preporucio bih je svakome.
Pa što je ti ne kupi opet ?

Uvijek moze bolje
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#139 Re: Auto casopisi

Post by Citros Buenos »

Industrialyzer wrote:
Citros Buenos wrote:
Industrialyzer wrote:


Avatar je bio promijenjen ali se sam vratio, nemam pojma kako, neka poruka visih sila? :mrgreen:

Salu na stranu, Mazda je perfektno auto za prosjecnog vozaca i ispunjava sve svoje zadatke taman, onako kako bi trebalo. Zato je nisam ni davao za male pare i preporucio bih je svakome.
Pa što je ti ne kupi opet ?

Uvijek moze bolje
U takvim lutanjima covjek se malo i zajebe, zar ne ?
Nemoj me pogresno shvatiti, ali ti kao bivsi vlasnik Mazde a sa aspiracijama na Merc C klasu, cudna mi je to prica sa cc vw modelom. Ispravi me ako grijesim.
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#140 Re: Auto casopisi

Post by Magarece_godine »

medobrundoo wrote:izašo i novi broj jedinog preživjelog bh magazina

Image
koji će haman na tržište u susjedne Srbiju i Hrvatsku uskoro ...
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#141 Re: Auto casopisi

Post by medobrundoo »

u srbiji još i može proći, iako teško zbog cijene, eto njihov Auto bild je 1,5 KM
u HR sigurno će slabo proći, jer i kod njih tržište zasićeno
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#142 Re: Auto casopisi

Post by ado-šampion »

Vala, iskreno, daleko od toga da sam tipicni pljuvac svega sto na nase (naprotiv), ali gledajuci TV verziju ovog magazina nikad nisam pozelio da ga kupim. Sve reklama-testovi, na fazon "mi cemo tebi dati auto na test, a ti ga izreklamiraj sto bolje". Nazalost i kod nas i u susjednim zemljama automagazin mora tako raditi inace mogu prepisivati tekstove s interneta, osim ako iza sebe imaju jako kucu, odnosno ako se radi o lokalnom izdanju nekog stranog magazina.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#143 Re: Auto casopisi

Post by Industrialyzer »

Citros Buenos wrote:
Industrialyzer wrote:
Citros Buenos wrote:
Pa što je ti ne kupi opet ?

Uvijek moze bolje
U takvim lutanjima covjek se malo i zajebe, zar ne ?
Nemoj me pogresno shvatiti, ali ti kao bivsi vlasnik Mazde a sa aspiracijama na Merc C klasu, cudna mi je to prica sa cc vw modelom. Ispravi me ako grijesim.
Ne bih to nazvao lutanjem nego napredovanjem. VW CC je za mene dosta bolji izbor od Mazde jer nemam zenu, djecu i ne treba mi ogroman prostor nazad i neki ogroman gepek. Ovo sto CC ima je dovoljno za moje potrebe.
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#144 Re: Auto casopisi

Post by Citros Buenos »

Industrialyzer wrote:
Citros Buenos wrote:
Industrialyzer wrote:

Uvijek moze bolje
U takvim lutanjima covjek se malo i zajebe, zar ne ?
Nemoj me pogresno shvatiti, ali ti kao bivsi vlasnik Mazde a sa aspiracijama na Merc C klasu, cudna mi je to prica sa cc vw modelom. Ispravi me ako grijesim.
Ne bih to nazvao lutanjem nego napredovanjem. VW CC je za mene dosta bolji izbor od Mazde jer nemam zenu, djecu i ne treba mi ogroman prostor nazad i neki ogroman gepek. Ovo sto CC ima je dovoljno za moje potrebe.
U tom slučaju neka ti je sa srečom !
User avatar
mk ultra
Posts: 19481
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#145 Re: Auto casopisi

Post by mk ultra »

ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#146 Re: Auto casopisi

Post by ado-šampion »

U aktuelnom broju AMS ima reklama za AMS specijal Golf, u kojem navodno imaju testovi Golfova svih generacija. Ima i cijena u KM, tako da mislim da je koji broj dosao i ovdje. Ako je ko vidio gdje ima bio bih zahvalan. P.S: Nema veze konkretno s Golfom, bas me zanima koliki je napredak iz generacije u generaciju, na papiru. :-)
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#147 Re: Auto casopisi

Post by golfiista »

Sta je sa ProAutom?

Imam oko 100 primjeraka istog. Poosljednju godinu nisam kupovao.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#148 Re: Auto casopisi

Post by jefferson »

Ne bih to nazvao lutanjem nego napredovanjem. VW CC je za mene dosta bolji izbor od Mazde jer nemam zenu, djecu i ne treba mi ogroman prostor nazad i neki ogroman gepek. Ovo sto CC ima je dovoljno za moje potrebe.
U tom slučaju neka ti je sa srečom !
Posjedujem CC, i dok se da raspravljati sa prostorom nazad (za glavu i cinjenica da prvi model ima samo dva sjedista nazad) gepek je veci nego kod mnogih limuzina koje nisu pravljene kao spoj kupea i limuzine.
User avatar
SAID5
Posts: 595
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#149 Re: Auto casopisi

Post by SAID5 »

da li se još moze kupiti EVO?
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#150 Re: Auto casopisi

Post by _mufljuz_ »

SAID5 wrote:da li se još moze kupiti EVO?
0 km

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mi ... ORT&noec=1

:mrgreen: :run:
Post Reply