AUSTRALIAN OPEN 2017

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#926 Re: RE: Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by shalla »

ultima_palabra wrote:Podloga je totalno drugacija, Fed je imao bar 10 BH vinera nakon Rafinog topspin FH. To je ranije bilo nezamislivo.
Pisao je Neven Bertičević o tome prije AO u Sportskim Novostima i isticao to kao jednu od Fedexovih šansi, ma čitam i kontam nema teorije Bgm al eto, teniski mag bi u pravu...

Što se tiče meča, onaj poen u petom setu kod 3:4 i 30:30, kad je Fed otišao na break loptu (mislim da je u pitanju bio longest rally) je jebena poezija, ono samo njih dvojica mogu odigrati onako elegantno, niko više...

Sent from my S7 Edge using Tapatalk
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#927 Re: RE: Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Better Man »

shalla wrote:
ultima_palabra wrote:Podloga je totalno drugacija, Fed je imao bar 10 BH vinera nakon Rafinog topspin FH. To je ranije bilo nezamislivo.
Pisao je Neven Bertičević o tome prije AO u Sportskim Novostima i isticao to kao jednu od Fedexovih šansi, ma čitam i kontam nema teorije Bgm al eto, teniski mag bi u pravu...

Što se tiče meča, onaj poen u petom setu kod 3:4 i 30:30, kad je Fed otišao na break loptu (mislim da je u pitanju bio longest rally) je jebena poezija, ono samo njih dvojica mogu odigrati onako elegantno, niko više...

Sent from my S7 Edge using Tapatalk
Koliko znam u petom setu kod rezultata 4:3 za Federera nije bilo 30:30 na Nadalov servis, već je Federere imao 0:40 i Nadal je spasio sve tri break lopte, pa je poslije spasio i četvrtu, ali ne i petu.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#928 Re: RE: Re: RE: Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by shalla »

Better Man wrote:
shalla wrote:
ultima_palabra wrote:Podloga je totalno drugacija, Fed je imao bar 10 BH vinera nakon Rafinog topspin FH. To je ranije bilo nezamislivo.
Pisao je Neven Bertičević o tome prije AO u Sportskim Novostima i isticao to kao jednu od Fedexovih šansi, ma čitam i kontam nema teorije Bgm al eto, teniski mag bi u pravu...

Što se tiče meča, onaj poen u petom setu kod 3:4 i 30:30, kad je Fed otišao na break loptu (mislim da je u pitanju bio longest rally) je jebena poezija, ono samo njih dvojica mogu odigrati onako elegantno, niko više...

Sent from my S7 Edge using Tapatalk
Koliko znam u petom setu kod rezultata 4:3 za Federera nije bilo 30:30 na Nadalov servis, već je Federere imao 0:40 i Nadal je spasio sve tri break lopte, pa je poslije spasio i četvrtu, ali ne i petu.
Sorry, kod 40:40...

Sent from my S7 Edge using Tapatalk
recto-verso
Posts: 998
Joined: 12/03/2008 16:03

#929 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by recto-verso »

KENJAC wrote:Kave je traume ostavila ova sestogodisnja okupacija prvog mjesta ! Djeco draga , kad vec imate tu srecu da vas zemljak iz Bazela osvojio jos jednu titulu, radujte se ! Okanite se oziljaka koje vam je onaj Prekodrinac nanio! Radujte se !!!
Vidi ovog predratnog švalera što baljezga.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#930 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by amar1994 »

majstori :izet: :thumbup:

Image
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#931 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Romanista 101% »

amar1994 wrote:majstori :izet: :thumbup:

Image


2 kralja :thumbup:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#932 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Bosanski_kralj »

Odavno neki sportski događaj nije pobudio ovoliko interesovanje. Toliko javnih, poznatih ličnosti je gledalo ovo finale. Svi redom se dive Federeru, a bgm i Nadalu
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25641
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#933 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by BHF_Manijak »

Blek Stena wrote: Izvini, ne skontah na prvu da samo presipas iz supljeg u prazno.
Ma vidi ovako brate, da se spustim na tvoj nivo komunikacije, mozes qrcu svirati ali to ti je tako. To potvrdjuje da ni Novakovih 12 osvojenih GS-ova, ni Murrayov broj jedan, da im nisu dovoljni da bi bili prihvaceni kod teniske publike kao sampioni.
Dakle Novak sa sjajnih 12 Grand slam titula, nije uspio doci barem na taj nivo da je omiljen makar k'o Rafa, a kamo li kao veliki Roger.
O privlacenju paznje meceva tipa Murray - Djokovic ili Djokovic - Nadal da ne govorim. Nemaju smek niti ce ikad imati kao jedini istinski teniski klasik zadnjih 12-13 godina, a to je Federer - Nadal. Zivio ti meni. :wink:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#934 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by KENJAC »

recto-verso wrote:
KENJAC wrote:Kave je traume ostavila ova sestogodisnja okupacija prvog mjesta ! Djeco draga , kad vec imate tu srecu da vas zemljak iz Bazela osvojio jos jednu titulu, radujte se ! Okanite se oziljaka koje vam je onaj Prekodrinac nanio! Radujte se !!!
Vidi ovog predratnog švalera što baljezga.
Ops! jesam li to barko dje nisam smio? Oprosti ! Mladost !
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#935 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by shalla »

BHF_Manijak wrote:
Blek Stena wrote: Izvini, ne skontah na prvu da samo presipas iz supljeg u prazno.
Ma vidi ovako brate, da se spustim na tvoj nivo komunikacije, mozes qrcu svirati ali to ti je tako. To potvrdjuje da ni Novakovih 12 osvojenih GS-ova, ni Murrayov broj jedan, da im nisu dovoljni da bi bili prihvaceni kod teniske publike kao sampioni.
Dakle Novak sa sjajnih 12 Grand slam titula, nije uspio doci barem na taj nivo da je omiljen makar k'o Rafa, a kamo li kao veliki Roger.
O privlacenju paznje meceva tipa Murray - Djokovic ili Djokovic - Nadal da ne govorim. Nemaju smek niti ce ikad imati kao jedini istinski teniski klasik zadnjih 12-13 godina, a to je Federer - Nadal. Zivio ti meni. :wink:
Upravo tako.
I da se razumijemo, uopšte nisam mrzitelj Đokovića, čak štaviše, itekako poštujem sve što je napravio i recimo imam prijatelje u BG koji ga lično znaju i kažu da je skroz naskroz "regulara" lik ali sve to na stranu, mora on osvojiti još jedno 5-6 GS da bi mogao prestići Rafu na nekoj vječnoj listi, ovako su definitivno RF pa Rafa pa onda Nole (Samprasa jebe što na zemlji nije uradio ništa, za Emersona i Lavera ne znam kakvu su imali konkurenciju, nek me neko ispravi ako griješim u vezi njih dvojice)... Fedex je fenomen, ljudi ba njemu je jebenih 36 godina, Rafa i da ga je uzeo jučer opet bi mi Fed bio veći, iako ga nisam nikad nešto pretjerano gotivio po meni je totalno nepotrebno uopšte dovoditi to u pitanje...
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3011
Joined: 25/06/2014 14:16

#936 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by kakotakonikako »

shalla wrote:
BHF_Manijak wrote:
Blek Stena wrote: Izvini, ne skontah na prvu da samo presipas iz supljeg u prazno.
Ma vidi ovako brate, da se spustim na tvoj nivo komunikacije, mozes qrcu svirati ali to ti je tako. To potvrdjuje da ni Novakovih 12 osvojenih GS-ova, ni Murrayov broj jedan, da im nisu dovoljni da bi bili prihvaceni kod teniske publike kao sampioni.
Dakle Novak sa sjajnih 12 Grand slam titula, nije uspio doci barem na taj nivo da je omiljen makar k'o Rafa, a kamo li kao veliki Roger.
O privlacenju paznje meceva tipa Murray - Djokovic ili Djokovic - Nadal da ne govorim. Nemaju smek niti ce ikad imati kao jedini istinski teniski klasik zadnjih 12-13 godina, a to je Federer - Nadal. Zivio ti meni. :wink:
Upravo tako.
I da se razumijemo, uopšte nisam mrzitelj Đokovića, čak štaviše, itekako poštujem sve što je napravio i recimo imam prijatelje u BG koji ga lično znaju i kažu da je skroz naskroz "regulara" lik ali sve to na stranu, mora on osvojiti još jedno 5-6 GS da bi mogao prestići Rafu na nekoj vječnoj listi, ovako su definitivno RF pa Rafa pa onda Nole (Samprasa jebe što na zemlji nije uradio ništa, za Emersona i Lavera ne znam kakvu su imali konkurenciju, nek me neko ispravi ako griješim u vezi njih dvojice)... Fedex je fenomen, ljudi ba njemu je jebenih 36 godina, Rafa i da ga je uzeo jučer opet bi mi Fed bio veći, iako ga nisam nikad nešto pretjerano gotivio po meni je totalno nepotrebno uopšte dovoditi to u pitanje...
Mudro zboris.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#937 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by ultima_palabra »

BHF_Manijak wrote:
Blek Stena wrote: Izvini, ne skontah na prvu da samo presipas iz supljeg u prazno.
Ma vidi ovako brate, da se spustim na tvoj nivo komunikacije, mozes qrcu svirati ali to ti je tako. To potvrdjuje da ni Novakovih 12 osvojenih GS-ova, ni Murrayov broj jedan, da im nisu dovoljni da bi bili prihvaceni kod teniske publike kao sampioni.
Dakle Novak sa sjajnih 12 Grand slam titula, nije uspio doci barem na taj nivo da je omiljen makar k'o Rafa, a kamo li kao veliki Roger.
O privlacenju paznje meceva tipa Murray - Djokovic ili Djokovic - Nadal da ne govorim. Nemaju smek niti ce ikad imati kao jedini istinski teniski klasik zadnjih 12-13 godina, a to je Federer - Nadal. Zivio ti meni. :wink:
Nisi baš skroz u pravu, Đoković-Nadal je najveće rivalstvo u tenisu. Nadal-Federer je previše jednostrano da bi to bilo... što ne znači da nam nisu podarili nekoliko klasika za istoriju.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#938 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Nadzorna_ploca »

U medjusobnim duelima možda da, ali sve drugo nema sanse. Broj osvojenih granslamova je rivalstvo od kojeg nema jačeg, a tu su Roger Rafa 1 i 2 već godinama i to je nešto što se prati već deceniju i analizira može li se desiti promjena. Da ne govorim kako mediji i navijači i bivsi teniseri posmatraju te duele, sve je ubjedljivo na strani RiR.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#939 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by ultima_palabra »

Nadzorna_ploca wrote:U medjusobnim duelima možda da, ali sve drugo nema sanse. Broj osvojenih granslamova je rivalstvo od kojeg nema jačeg, a tu su Roger Rafa 1 i 2 već godinama i to je nešto što se prati već deceniju i analizira može li se desiti promjena. Da ne govorim kako mediji i navijači i bivsi teniseri posmatraju te duele.
Kažem striktno za duele... što se tiče individualnih karijera, tu su Roger i Rafa ispred Novaka.

Estetski su možda bolji dueli Roger-Rafa ili Roger-Novak, ali Rafa-Novak dueli su pomicali granice fizičke i mentalne izdržljivosti.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#940 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Tomahawk11 »

Bilo je i dobrih, bas ludih duela Roger-Novak. Poput onih na USO.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#941 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Dr Kova »

Kakav meč, emocije me obuzele, skoro sam zaplakao... Federer pola godine nije igrao zbog povrede koljena i leđe, i onda tri zadnja meča odigra u pet setova i pobijedi sa skoro 36 godina na leđima. To može samo najveći. Backhand ga je služio perfektno, pogađao winnere ko iz šale. Nisam nikad gledao nejgov ovakav backhand. Sad definitivno možemo prestati pričati o GOAT listi, znamo ko je najveći ikada.
Rafi svaka čast, nevjerovatan šampion, pokazao je koliko je velik u porazu :thumbup:
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#942 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Samprotivsviju »

Meni su Rafa i Federer najveci svih vremena...djele to mjesto

Jucer iako Rafa nije bio na svom nivou i bio losiji, mogao je opet doci do pobjede i bio je blizu...mislim da to sve govori
User avatar
drndalo
Posts: 22736
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#943 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by drndalo »

Cestitke obojici na povratku "medju zive", i to kakvom... :ekser:

Koliko mi je drago zbog njih 2, toliko je i zbog ostalih na tour-u, da znaju da ce se sad trebati vise pure jesti za plasmne u polufinala...
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3011
Joined: 25/06/2014 14:16

#944 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by kakotakonikako »

Najveci svih vremena je Roger Federer. Ako se izuzmu subjektivne procjene - ostaje ona procjena po rezultatu, a tu se zna ko je babo - Roger Federer.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#945 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Leopold_IV »

Buckethead wrote:Kakav meč, emocije me obuzele, skoro sam zaplakao... Federer pola godine nije igrao zbog povrede koljena i leđe, i onda tri zadnja meča odigra u pet setova i pobijedi sa skoro 36 godina na leđima. To može samo najveći. Backhand ga je služio perfektno, pogađao winnere ko iz šale. Nisam nikad gledao nejgov ovakav backhand. Sad definitivno možemo prestati pričati o GOAT listi, znamo ko je najveći ikada.
Rafi svaka čast, nevjerovatan šampion, pokazao je koliko je velik u porazu :thumbup:
Ma nekako su ove GOAT liste poprilična smijurija. npr na GOAT listi je David Ferrer poprilično ispred Stan-a (ovo sam malo gledao GOAT listu aktivnih igrača).

http://tennis-strangeforest.rhcloud.com/goatList
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#946 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by The BEN10 »

ultima_palabra wrote:
BHF_Manijak wrote:
Blek Stena wrote: Izvini, ne skontah na prvu da samo presipas iz supljeg u prazno.
Ma vidi ovako brate, da se spustim na tvoj nivo komunikacije, mozes qrcu svirati ali to ti je tako. To potvrdjuje da ni Novakovih 12 osvojenih GS-ova, ni Murrayov broj jedan, da im nisu dovoljni da bi bili prihvaceni kod teniske publike kao sampioni.
Dakle Novak sa sjajnih 12 Grand slam titula, nije uspio doci barem na taj nivo da je omiljen makar k'o Rafa, a kamo li kao veliki Roger.
O privlacenju paznje meceva tipa Murray - Djokovic ili Djokovic - Nadal da ne govorim. Nemaju smek niti ce ikad imati kao jedini istinski teniski klasik zadnjih 12-13 godina, a to je Federer - Nadal. Zivio ti meni. :wink:
Nisi baš skroz u pravu, Đoković-Nadal je najveće rivalstvo u tenisu. Nadal-Federer je previše jednostrano da bi to bilo... što ne znači da nam nisu podarili nekoliko klasika za istoriju.
Jednostrano je i jednim dijelom što kada je Rafa upao u krizu prije par godina skoro da nisu odigrali nijedan meč. Kao i to da su značajno usporili sve podloge na kojima se igralo. Od trave pa nadalje.
Jako sličan slučaj kada su radi Jana Zeleznog mijenjali karakteristike koplja...
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#947 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Leopold_IV »

Samprotivsviju wrote:Meni su Rafa i Federer najveci svih vremena...djele to mjesto

Jucer iako Rafa nije bio na svom nivou i bio losiji, mogao je opet doci do pobjede i bio je blizu...mislim da to sve govori
Rafa je velik, možda i najveći teniski borac ikad, ali mu fali još ohohohooo da se stavi u ravan s Federerom....
samo h2H je na njegovoj strani, a fali:
- 4 GS
- par godina na #1
- završni turnir
- izuzetno neizbalansiran GS CV (9 RG i od ostalih po 1 ili 2)...
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#948 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Samprotivsviju »

Leopold_IV wrote:
Samprotivsviju wrote:Meni su Rafa i Federer najveci svih vremena...djele to mjesto

Jucer iako Rafa nije bio na svom nivou i bio losiji, mogao je opet doci do pobjede i bio je blizu...mislim da to sve govori
Rafa je velik, možda i najveći teniski borac ikad, ali mu fali još ohohohooo da se stavi u ravan s Federerom....
samo h2H je na njegovoj strani, a fali:
- 4 GS
- par godina na #1
- završni turnir
- izuzetno neizbalansiran GS CV (9 RG i od ostalih po 1 ili 2)...
Federerov si fan, naravno da nisam ni ocekivao "objektivno" misljenje

Dodaj jos tome da je Federer 5 godina stariji...i daleko vise Grendslemova ima iza sebe

Federeru velika je mrlja sto nikad Rafu nije dobio na Roland Garossu i jedini put kad ga je osvojio, je izbjegao Rafu

Rafa ima skoro pa duplo vise pobjeda, sto nije nikako mala stvar


I da :D

Federer plakao zbog ocaja od jos jednog izgubljenog GS-a od Nadala :D :lol: :razz:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#949 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Tomahawk11 »

Ne kontam kakav je argument ''nije ga nikad dobio na RG'' :?
Rafu niko nije mogao u primeu dobiti na RG...niko!
Tek kad je pao, kad su pocele povrede, onda su to pojedinci koristili.
Jasno je da je Rafa kralj sljake i da je tu broj 1 svih vremena.

Tacno, ima h2h bolji sa Rogerom, prilicno bolji.
Ako bih izdvojio neku veliku prednost nad Rogerom, onda je to puno vise fizickog trosenja (sto mu je, na kraju, napravilo velike probleme).
Naravno, to su i dva potpuno razlicita stila igre, svaki na svoj nacin.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#950 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Leopold_IV »

Samprotivsviju wrote:
Leopold_IV wrote: Rafa je velik, možda i najveći teniski borac ikad, ali mu fali još ohohohooo da se stavi u ravan s Federerom....
samo h2H je na njegovoj strani, a fali:
- 4 GS
- par godina na #1
- završni turnir
- izuzetno neizbalansiran GS CV (9 RG i od ostalih po 1 ili 2)...
Federerov si fan, naravno da nisam ni ocekivao "objektivno" misljenje

Dodaj jos tome da je Federer 5 godina stariji...i daleko vise Grendslemova ima iza sebe

Federeru velika je mrlja sto nikad Rafu nije dobio na Roland Garossu i jedini put kad ga je osvojio, je izbjegao Rafu

Rafa ima skoro pa duplo vise pobjeda, sto nije nikako mala stvar


I da :D

Federer plakao zbog ocaja od jos jednog izgubljenog GS-a od Nadala :D :lol: :razz:
Jesam ja fan, ali ono što sam ti napisao su činjenice... :-D
Post Reply