AUSTRALIAN OPEN 2017

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
lakilaka
Posts: 1610
Joined: 10/10/2014 16:48

#876 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by lakilaka »

Image

sretni smo sto zivimo u vremenu kada igra ovaj carobnjak. bar neki.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#877 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Leopold_IV »

Banksy wrote:
BHF_Manijak wrote:Gledali smo teniski klasik jos jednom i hvala im na tome, obojici. Dva velika sampiona.
Cast Djokovicu i Murrayu, ali njihovi mecevi nikad nece ovo biti. Ne samo zbog kveliteta tenisa, vec jednostano same atmosfere na terenu i van njega. Jebi ga, tako je kako je. Bez obzira igrali Djokovic - Federer, Murray - Nadal, Nadal - Djokovic ili bilo koja druga kombinacija, ipak je svijet za sebe ovaj klasik Nadal - Federer!
Tačno. To je posebna energija i radost igre koju njih dvojica imaju i koju zrače, a publika to bez greške osjeti, zato ih toliko i vole.
Savremeni tenis pod hitno treba jednu takvu novu, mladu zvijezdu, ili par njih, s energijom i karizmom. Ja ih zasad ne vidim.
Dimitrov (možda ne kao mladi ali ima tu energiju) i Zverev
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#878 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Blek Stena »

BHF_Manijak wrote:
Blek Stena wrote: AO 2012 finale je po mnogima a ne samo Noletovim fanovima klasik nad klasicima, barem sto se australije tice.
Fino rekoh da ne govorim o kvalitetu meca, dramaticnosti i slicno, vec jednostavno samom adrenalinu koji duel Federera i Nadala nosi sa sobom i njihovom rivalitetu. Naravno da je u historiji tenisa bilo i bice boljih meceva od njihovih, mislim kvalitetnijih igrom, bilo je i njihovih meceva koji su sranje bili, ali klasik je klasik.
Isto kao i dueli Barcelona i Reala. Ima utakmica koje su kite, ali sama atmosfera koja se stvori prije i tokom meca je nezapamcena u svijetu, o tome ti ja pricam.

Odigrali su Djokovic, Federer, Nadal i Murray strasnih meceva medjusobono, pa nisu dzaba sjajna cetvorka, ali ja uopste to niti sam osporio niti o tome govorio.
Izvini, ne skontah na prvu da samo presipas iz supljeg u prazno.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#879 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Leopold_IV »

lakilaka wrote:Image

sretni smo sto zivimo u vremenu kada igra ovaj carobnjak. bar neki.
Pogledao sam stotine Rogerovih mečeva, ovo mi ke jedan od najdražih i najemotivnijih. Pogotovo kad se sve stavi u kontekst. Ozljeda, godine, čekanje i naravno veliki Rafa u finalu koji ništa nije poklonio.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#880 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Blek Stena »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Blek Stena wrote:
BHF_Manijak wrote:Gledali smo teniski klasik jos jednom i hvala im na tome, obojici. Dva velika sampiona.
Cast Djokovicu i Murrayu, ali njihovi mecevi nikad nece ovo biti. Ne samo zbog kveliteta tenisa, vec jednostano same atmosfere na terenu i van njega. Jebi ga, tako je kako je. Bez obzira igrali Djokovic - Federer, Murray - Nadal, Nadal - Djokovic ili bilo koja druga kombinacija, ipak je svijet za sebe ovaj klasik Nadal - Federer!
AO 2012 finale je po mnogima a ne samo Noletovim fanovima klasik nad klasicima, barem sto se australije tice.
Ove ruske bobice me brinu, jer od 2003 ( početak Novakove karijere ) do kraja 2010 bijaše "samo" jedna GS titula i poprilična patnja sa fizičkom spremom, a onda odjednom "špica" u periodu 2011-2015 i nagli pad nakon što su bobice provaljene.

Loša fizika prvih sedam godina profesionalne karijere pa onda nagli uspon pa opet grohnu. Zanimljivo dešavanje.

Al to nije ni bitno, Federer je dokazao da je GOAT, Rafa odmah iza njega :thumbup:
Ne brini, nabavice se boba. Istih onih koje je trosio dok je bio 3(da naglasim ovo 3) teniser svijeta u periodu o kojem pricas :oops:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#881 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Bosanski_kralj »

Pucaju čirevi. :oops:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#882 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Nadzorna_ploca »

Da bi Novak odigrao klasik treba mu ili Nadal ili Roger. Ima tu srecu decko iz monte carla. :mrgreen:
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#883 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by cevapcinica »

Tomahawk11 wrote:Nije Roger odstupio od svog plana u 2. i 4. setu, nego ga je Rafa natjerao na to.
Ne mozes u istom ritmu igrati 5 setova.
Nisi masina.
A nije ni protivnik tamo neki levat.
Nije levat ali ne moras odjednom smanjiti agresivnost poslije par izgubljenih lopti. Kada izgubis igrajuci svoju igru nije isto kao kada pocnes mijenjati nesto zbog par lopti. Nije masina ami kao sto rekoh radi se principu i planu a ne fizickoj spremi.
Ne moramo se sloziti ali trebamo slaviti.. :-D
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7297
Joined: 12/03/2012 18:04

#884 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Blek Stena wrote: Ne brini, nabavice se boba. Istih onih koje je trosio dok je bio 3(da naglasim ovo 3) teniser svijeta u periodu o kojem pricas :oops:
Bas tako, bio treći igrač svijeta sa jednim osvojenim GS-om u prvih sedam godina profesionalne karijere i prilično lošom fizikom ( ako napravimo poredjenje sa ovim petogodisnjim, ruska boba, periodom ) :)

Sada je sve jasno oko priče ko je najbolji igrač svih vremena, Fedex :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#885 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by ultima_palabra »

Nadzorna_ploca wrote:Da bi Novak odigrao klasik treba mu ili Nadal ili Roger. Ima tu srecu decko iz monte carla. :mrgreen:
Tako nekako... mogu i Stan i Delpo u tu pricu. Sve je dobro kad nema Nole-Andy antitenisa.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#886 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Velkoski »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Blek Stena wrote: Ne brini, nabavice se boba. Istih onih koje je trosio dok je bio 3(da naglasim ovo 3) teniser svijeta u periodu o kojem pricas :oops:
Bas tako, bio treći igrač svijeta sa jednim osvojenim GS-om u prvih sedam godina profesionalne karijere i prilično lošom fizikom ( ako napravimo poredjenje sa ovim petogodisnjim, ruska boba, periodom ) :)

Sada je sve jasno oko priče ko je najbolji igrač svih vremena, Fedex :thumbup:
e jebiga sad.

šta je onda Rafa pio? :mrgreen:
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#887 Re: RE: Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by jarobot »

ciza_bliza wrote:Mislim da Rodžer može još do 4 titule u karijeri, pogotovo ako Đokoviću malo splasne...
Pa zar Đoković može viš splasnuti nego što jeste. Doduše možda Đoka pređe na čelendžere

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7297
Joined: 12/03/2012 18:04

#888 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Velkoski wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Blek Stena wrote: Ne brini, nabavice se boba. Istih onih koje je trosio dok je bio 3(da naglasim ovo 3) teniser svijeta u periodu o kojem pricas :oops:
Bas tako, bio treći igrač svijeta sa jednim osvojenim GS-om u prvih sedam godina profesionalne karijere i prilično lošom fizikom ( ako napravimo poredjenje sa ovim petogodisnjim, ruska boba, periodom ) :)

Sada je sve jasno oko priče ko je najbolji igrač svih vremena, Fedex :thumbup:
e jebiga sad.

šta je onda Rafa pio? :mrgreen:
Rafa je bio fizicka zvijer od svoje 17-18 godine i to se vidjelo odmah. Njegov stil igre je donio bruku povreda i to se očekivalo. To sam pisao ima pet godina, da neće izdržati onim tempom.

Djokovic nije bio ni blizu Rafi što se tiče fizike i sedam godina poslije lik eksplodira. Čudno.
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#889 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by ciza_bliza »

Ima li Rafa hrskavice u koljenima? Ranije je nosio magični magnetni povez dr. Levina, sad ništa?
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#890 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Leopold_IV »

ultima_palabra wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Da bi Novak odigrao klasik treba mu ili Nadal ili Roger. Ima tu srecu decko iz monte carla. :mrgreen:
Tako nekako... mogu i Stan i Delpo u tu pricu. Sve je dobro kad nema Nole-Andy antitenisa.
:thumbup:
Tako je
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#891 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Velkoski »

Pa pazi, ja sam mišljenja da se svi vrhunski sportisti dopinguju. Možda spada u domen 'zavjere', ali prosto je nemoguće ostvarivati neke rezultate godinama. Ista priča već dugo kruži po NBA, a gdje ima dima...

Tako da to neko radi bolje, a neko lošije. :D

Mislim da je ovo kod Novaka ipak problem zglavom, tačnije definitivno je u njemu proradio Balkan, pogotovo ovi belaji sa ženicom :mrgreen:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#892 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by KENJAC »

Kave je traume ostavila ova sestogodisnja okupacija prvog mjesta ! Djeco draga , kad vec imate tu srecu da vas zemljak iz Bazela osvojio jos jednu titulu, radujte se ! Okanite se oziljaka koje vam je onaj Prekodrinac nanio! Radujte se !!!
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#893 Re: RE: Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by jarobot »

Velkoski wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Blek Stena wrote: Ne brini, nabavice se boba. Istih onih koje je trosio dok je bio 3(da naglasim ovo 3) teniser svijeta u periodu o kojem pricas :oops:
Bas tako, bio treći igrač svijeta sa jednim osvojenim GS-om u prvih sedam godina profesionalne karijere i prilično lošom fizikom ( ako napravimo poredjenje sa ovim petogodisnjim, ruska boba, periodom ) :)

Sada je sve jasno oko priče ko je najbolji igrač svih vremena, Fedex [emoji106]
e jebiga sad.

šta je onda Rafa pio? :mrgreen:
Đoković je pao u formi, gle slučajnosti, pred RIO, kad su rusi provaljeni. Na savjet se sam povukao i krenuo čistiti organizam da ne zijani sve..

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#894 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by commendatore »

Velkoski wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Blek Stena wrote: Ne brini, nabavice se boba. Istih onih koje je trosio dok je bio 3(da naglasim ovo 3) teniser svijeta u periodu o kojem pricas :oops:
Bas tako, bio treći igrač svijeta sa jednim osvojenim GS-om u prvih sedam godina profesionalne karijere i prilično lošom fizikom ( ako napravimo poredjenje sa ovim petogodisnjim, ruska boba, periodom ) :)

Sada je sve jasno oko priče ko je najbolji igrač svih vremena, Fedex :thumbup:
e jebiga sad.

šta je onda Rafa pio? :mrgreen:
Herbalife
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7297
Joined: 12/03/2012 18:04

#895 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Velkoski wrote:Pa pazi, ja sam mišljenja da se svi vrhunski sportisti dopinguju. Možda spada u domen 'zavjere', ali prosto je nemoguće ostvarivati neke rezultate godinama. Ista priča već dugo kruži po NBA, a gdje ima dima...

Tako da to neko radi bolje, a neko lošije. :D

Mislim da je ovo kod Novaka ipak problem zglavom, tačnije definitivno je u njemu proradio Balkan, pogotovo ovi belaji sa ženicom :mrgreen:
Ma ovaj je za udžbenika, po meni :D

Da ne pričamo više o nebitnim likovima, Fedex prekucao, a Rafa sa ovakvom igrom, bez povreda, hladno uzima RG :thumbup:
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#896 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Samprotivsviju »

Gledam nesto, koliko se samo Nadal kretao prije bolje...ko dva razlicita igraca...protiv covjeka si morao nemoguce da dodjes do winnera
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#897 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by commendatore »

KENJAC wrote:Kave je traume ostavila ova sestogodisnja okupacija prvog mjesta ! Djeco draga , kad vec imate tu srecu da vas zemljak iz Bazela osvojio jos jednu titulu, radujte se ! Okanite se oziljaka koje vam je onaj Prekodrinac nanio! Radujte se !!!
mislim da nas ovdje vecinu trenutno pravo boli kurac za njega i za tvoje misljenje obzirom na vecinu postova.... a mnogorekuci i vasceli svet....to sto ti je vokrija pa baljezgas je tvoj problem.... idi mu u montekarlo i poljubi ga... kakav si ti kompleksas.....
Last edited by commendatore on 29/01/2017 15:57, edited 1 time in total.
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#898 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by cevapcinica »

Samprotivsviju wrote:Gledam nesto, koliko se samo Nadal kretao prije bolje...ko dva razlicita igraca...protiv covjeka si morao nemoguce da dodjes do winnera
Kretao se bolje ali mu je tadasnja podloga odgovarala sa visim odbijanjem i usporavanjem loptice.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#899 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by Leopold_IV »

KENJAC wrote:Kave je traume ostavila ova sestogodisnja okupacija prvog mjesta ! Djeco draga , kad vec imate tu srecu da vas zemljak iz Bazela osvojio jos jednu titulu, radujte se ! Okanite se oziljaka koje vam je onaj Prekodrinac nanio! Radujte se !!!
Ne brini ti za nas, raduj se i ti, eno Roger opet danas plakao poslije meča....
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#900 Re: AUSTRALIAN OPEN 2017

Post by ultima_palabra »

Podloga je totalno drugacija, Fed je imao bar 10 BH vinera nakon Rafinog topspin FH. To je ranije bilo nezamislivo.
Post Reply