Auspuh ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#1 Auspuh ?

Post by zLatk0 »

Nakon sto sam obavio nekoliko poziva dobio sam i info sto me zanimalo, no cijene variraju, a nisam upratio ko je sad napredovao od ostalih vise.. U pitanju je zadnji lonac, 1.6 motor - 60kw

Avto Galant - 85KM; 18 mj. Šandor
Novak - 66KM, 24mj. Korda Auspuh
Walker - 107KM, 24mj. Korda Auspuh (narudžba)
Univerzalni - 45KM, 24mj. Auspuh servis Bare

Ili ako ima neko jos neki prijedlog..
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2 Re: Auspuh ?

Post by johntra »

Nećeš se zeznuti ako uzmeš ovu zadnju opciju, jer čovjek zna svoj posao...
User avatar
kinzekonze
Posts: 845
Joined: 05/02/2013 23:23
Location: MOJ GRAD MOJ KLUB

#3 Re: Auspuh ?

Post by kinzekonze »

Zlaja u Barama (na parkingu kod Bosnalijeka) najjači majstor u državi.
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#4 Re: Auspuh ?

Post by zLatk0 »

Isao sam kod njega vec i ranije za neke popravke sitne, no jesu ok kvalitete auspusi?
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#5 Re: Auspuh ?

Post by johntra »

kinzekonze wrote:Zlaja u Barama (na parkingu kod Bosnalijeka) najjači majstor u državi.
i još pitar, ha? :D

Mislim da Zlaja svoj materijal nabavlja iz Češke, ali nisam siguran...a za 45 KM i dvije godine garancije, ja se ne bi vala nešto puno sekirao...
User avatar
kinzekonze
Posts: 845
Joined: 05/02/2013 23:23
Location: MOJ GRAD MOJ KLUB

#6 Re: Auspuh ?

Post by kinzekonze »

johntra wrote:
kinzekonze wrote:Zlaja u Barama (na parkingu kod Bosnalijeka) najjači majstor u državi.
i još pitar, ha? :D

Mislim da Zlaja svoj materijal nabavlja iz Češke, ali nisam siguran...a za 45 KM i dvije godine garancije, ja se ne bi vala nešto puno sekirao...
Normala, zna šta valja :D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#7 Re: Auspuh ?

Post by goran16v »

zLatk0 wrote:Nakon sto sam obavio nekoliko poziva dobio sam i info sto me zanimalo, no cijene variraju, a nisam upratio ko je sad napredovao od ostalih vise.. U pitanju je zadnji lonac, 1.6 motor - 60kw

Avto Galant - 85KM; 18 mj. Šandor
Novak - 66KM, 24mj. Korda Auspuh
Walker - 107KM, 24mj. Korda Auspuh (narudžba)
Univerzalni - 45KM, 24mj. Auspuh servis Bare

Ili ako ima neko jos neki prijedlog..
Avtogalant i Novak (drzao ih je Sandor) garancija 18 mjeseci (24 mjeseca na komplet auspuh), na bar 3 auta rok trajanja max 2 mjeseca duzi od garancije, ni sa Walkerom nije bilo nista bolje, univerzalni home made u Dodexu 7 god i nista. Probaj se raspitati u Dodexu na Pofalicima, oni prave svoje lonce.
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#8 Re: Auspuh ?

Post by Optimist »

Prijatelj je radio kompletan auspuh negdje u Kiseljaku dosta povoljno, mislio sam da se zove Dodex, ali posto je goran napisao da se nalazi na pofalicima, onda ne znam kako se ovaj zove. Isto su mu dali 2 god garancije.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#9 Re: Auspuh ?

Post by goran16v »

Optimist wrote:Prijatelj je radio kompletan auspuh negdje u Kiseljaku dosta povoljno, mislio sam da se zove Dodex, ali posto je goran napisao da se nalazi na pofalicima, onda ne znam kako se ovaj zove. Isto su mu dali 2 god garancije.
Dodex je firma iz Kiseljaka koja ima "ekspozituru" na Pofalicima (radi decko po imenu Asmir) tako da je vrlo vjerovato radio u Dodexu tamo. U Kiseljaku Novak auspuhe ugradjuje Barbic koji je cijenom povoljniji nego servisi u Sarajevu.
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#10 Re: Auspuh ?

Post by Optimist »

goran16v wrote:
Optimist wrote:Prijatelj je radio kompletan auspuh negdje u Kiseljaku dosta povoljno, mislio sam da se zove Dodex, ali posto je goran napisao da se nalazi na pofalicima, onda ne znam kako se ovaj zove. Isto su mu dali 2 god garancije.
Dodex je firma iz Kiseljaka koja ima "ekspozituru" na Pofalicima (radi decko po imenu Asmir) tako da je vrlo vjerovato radio u Dodexu tamo. U Kiseljaku Novak auspuhe ugradjuje Barbic koji je cijenom povoljniji nego servisi u Sarajevu.

Onda je sigurno to ta firma bila u pitanju. Odlicno su mu uradili, sad je pitanje koliko ce potrajati.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#11 Re: Auspuh ?

Post by ado-šampion »

I ja sam radio u Dodexu na Pofalicima vec dva puta, prvi put je trajao vise od 5 godina, drugi evo traje skoro pune dvije godine, nista mu.

Bilo je 70-80 KM. Za moje auto Bosal je 180 KM vani, Walker oko 200. Zadnji lonac.
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#12 Re: Auspuh ?

Post by iTo »

ima li neko slucajno neki kontakt od barbica u Kiseljaku, broj telefona ili e-mail ?
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#13 Re: Auspuh ?

Post by semirsar »

iTo wrote:ima li neko slucajno neki kontakt od barbica u Kiseljaku, broj telefona ili e-mail ?
Fakat nikad necu moci razumjet' likove kojima je najlakse napisat' post i cekat' odgovor umjesto da sami upisu u guglj par slova i sve im je tu :?

http://www.poslovni-adresar.ba/prikazi. ... o-kiseljak
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#14 Re: Auspuh ?

Post by citroen xm »

Koliko dođe otprilike da se uradi auspuh od prokroma i ko to radi? Ne pitajte za isplativost investicije jer se radi za auto koje se neće prodavati.
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#15 Re: Auspuh ?

Post by zLatk0 »

Po stranici Dodexa vidim da su iza Interexa, tj ona ulica prema Hitnoj?

Jesu samo oni u toj ulici ili ima jos jedna radnja? Sad kad sam ovaj mijenjao tj nisam ni planirao, auto ostavljen samo da se malo zakrpi auspuh jer je zagreban bio. Na kraju on na svoju ruku zamijenio, a pritom presaugao auto, svjecice kao da sam iz katrana izvadio, povecao protok goriva tako da je trosio 20l i rekao nikad vise tu.. E sad ne mogu se sjetiti koja je zgrada to bila, ali je u toj ulici sigurno..
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#16 Re: Auspuh ?

Post by goran16v »

zLatk0 wrote:Po stranici Dodexa vidim da su iza Interexa, tj ona ulica prema Hitnoj?

Jesu samo oni u toj ulici ili ima jos jedna radnja? Sad kad sam ovaj mijenjao tj nisam ni planirao, auto ostavljen samo da se malo zakrpi auspuh jer je zagreban bio. Na kraju on na svoju ruku zamijenio, a pritom presaugao auto, svjecice kao da sam iz katrana izvadio, povecao protok goriva tako da je trosio 20l i rekao nikad vise tu.. E sad ne mogu se sjetiti koja je zgrada to bila, ali je u toj ulici sigurno..
Samo ta radnja, ulica je Kolodvorska i to je ista ulica gdje je Hitna samo na drugoj strani tj na Pofalicima, preko puta Zeljeznicke Ambulante tj nedovrsenog ViK-ovog objekta.
Ne znam kako ce zamjena lonca povecati protok goriva?!
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#17 Re: Auspuh ?

Post by zLatk0 »

Pa kako ga je presaugao ili sta je vec radio, odvrnuo je saraf koji regulise protok da bi ga upalio i to smo tek skontali na tehnickom, jer je haman zivo gorivo izbacivao..
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#18 Re: Auspuh ?

Post by Muuky »

ZLAJA radii vrhunski posao kod Bosnalijeka
kB27
Posts: 1170
Joined: 17/02/2016 17:46

#19 Re: Auspuh ?

Post by kB27 »

Zamrla tema odavno, ali pošto se lahko nađe na google.ba - da napišem.

Nevjerovatno čime se Barbić smetljari bave. Do sada je moja porodica (od kako ja znam za sebe) najmanje 4 puta radila auspuh kod njih - na 4 različita auta. Nikad problema, neki radovi čak oko iznosa od 150KM, neki naravno jeftiniji za manja auta.

Zovem jutros, koliko je Novak auspuh (zadnji lonac) sa ugradnjom za taj i taj automobil - kaže mi fino uljudno 50 auspuh + 10 ugradnja, dakle 60KM sve ukupno i eventualno ako bude šelna/gumica.

Ok, krenem ja maksuz do njega, jer smo uvijek radili svi kod njih i znamo da nema nikakvih problema, iako sam imao u Sarajevu ponudu za 65KM (sve isto, Novak lonac). Nakon što je digao auto, kaže 60+10+5 šelna, 75KM ukupno. Ja mu objašnjavam da mi nije rekao tako, on se pravi lud i govori 'ti si čuo šta si želio da čuješ'. Pa čovječe ne bih se maksuz spremio da izgubim skoro 2h da dođem do tebe da sam se htio praviti budala i pokušati spustiti cijenu.

Ništa, kažem spusti ti to dole. Kontam nećeš na meni seljačkim metodama dodatno zarađivati.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#20 Re: Auspuh ?

Post by amar1994 »

Sto se tice toga i postenjq, Zlaja kod bosnalijeka je zakon. [emoji6]

Sent from my C6603 using Tapatalk
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#21 Re: Auspuh ?

Post by NediM17 »



:mrgreen: :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#22 Re: Auspuh ?

Post by tempuser »

kB27 wrote:Zamrla tema odavno, ali pošto se lahko nađe na google.ba - da napišem.

Nevjerovatno čime se Barbić smetljari bave. Do sada je moja porodica (od kako ja znam za sebe) najmanje 4 puta radila auspuh kod njih - na 4 različita auta. Nikad problema, neki radovi čak oko iznosa od 150KM, neki naravno jeftiniji za manja auta.

Zovem jutros, koliko je Novak auspuh (zadnji lonac) sa ugradnjom za taj i taj automobil - kaže mi fino uljudno 50 auspuh + 10 ugradnja, dakle 60KM sve ukupno i eventualno ako bude šelna/gumica.

Ok, krenem ja maksuz do njega, jer smo uvijek radili svi kod njih i znamo da nema nikakvih problema, iako sam imao u Sarajevu ponudu za 65KM (sve isto, Novak lonac). Nakon što je digao auto, kaže 60+10+5 šelna, 75KM ukupno. Ja mu objašnjavam da mi nije rekao tako, on se pravi lud i govori 'ti si čuo šta si želio da čuješ'. Pa čovječe ne bih se maksuz spremio da izgubim skoro 2h da dođem do tebe da sam se htio praviti budala i pokušati spustiti cijenu.

Ništa, kažem spusti ti to dole. Kontam nećeš na meni seljačkim metodama dodatno zarađivati.
Nemoj me pogresno shvatiti i pls NHF ali mu ti tu nisi jasan. Razumijem faktor povjerenje u majstora, da se radi o necem specificnom bilo bi mi jasno, ali radi 5-10 KM ustede izgubiti skoro 2h vremena voznje i isto toliko u gorivo za elementarnu stvar kao sto je postavljanje auspuha - e to mi nije jasno. Na kraju si napravio mozda najgoru kombinaciju, ako su ugradio u Sa cijela "operacija" te je izasla 75-80 KM i 3-4 sata vremena umjesto 65 i sat, odnosno 75 i 2 sata da si ipak uradio kod Barbica.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#23 Re: Auspuh ?

Post by Kataklinger »

tempuser wrote: Nemoj me pogresno shvatiti i pls NHF ali mu ti tu nisi jasan. Razumijem faktor povjerenje u majstora, da se radi o necem specificnom bilo bi mi jasno, ali radi 5-10 KM ustede izgubiti skoro 2h vremena voznje i isto toliko u gorivo za elementarnu stvar kao sto je postavljanje auspuha - e to mi nije jasno. Na kraju si napravio mozda najgoru kombinaciju, ako su ugradio u Sa cijela "operacija" te je izasla 75-80 KM i 3-4 sata vremena umjesto 65 i sat, odnosno 75 i 2 sata da si ipak uradio kod Barbica.
Pa nije stvar u tome što je čovjek izgubio dodatno na vremenu i novcu, već što nije sebi dozvolio da ga majstor farba na taj način. Bit će i vremena i novca, ali kad te neko tako seljački smunta, Boga mi to se lahko ne izbi iz glave.
kB27
Posts: 1170
Joined: 17/02/2016 17:46

#24 Re: Auspuh ?

Post by kB27 »

tempuser wrote: Nemoj me pogresno shvatiti i pls NHF ali mu ti tu nisi jasan. Razumijem faktor povjerenje u majstora, da se radi o necem specificnom bilo bi mi jasno, ali radi 5-10 KM ustede izgubiti skoro 2h vremena voznje i isto toliko u gorivo za elementarnu stvar kao sto je postavljanje auspuha - e to mi nije jasno. Na kraju si napravio mozda najgoru kombinaciju, ako su ugradio u Sa cijela "operacija" te je izasla 75-80 KM i 3-4 sata vremena umjesto 65 i sat, odnosno 75 i 2 sata da si ipak uradio kod Barbica.
Očekivao sam takvo pitanje, i poprilično je razumljivo. Ali sam inače 'osoba od principa' i ne dozvoljavam da me neko pravi idiotom na moje oči. Nije ni stvar para, hvala Bogu da ne moram gledati u 10-20KM, a trenutno ni slobodnog vremena. Osim što nisam uradio kod njega, mislim da će Barbiću biti super korisno što ću ovo svoje iskustvo ispričati svakome ko bude imao namjeru raditi auspuh negdje u Sarajevu i okolini. :)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25 Re: Auspuh ?

Post by tempuser »

Kontam sta hoces da kazes i slazem se za rezonom da neces da te farba, ali to je nekako posljedica odlukeda ides u KI umjesto u SA sto meni nije izgledalo isplativo.
Post Reply