Audi servis Sarajevo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#1 Audi servis Sarajevo

Post by Mesaya »

Pozz svima :-D . Zamolio bih da mi preporucite neki dobar servis/majstora u Sarajevu,koji radi Audi,a da nije Asa auto?
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#2 Re: Audi servis Sarajevo

Post by Optimist »

Koji audi i sta mu treba raditi?
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#3 Re: Audi servis Sarajevo

Post by Mesaya »

Optimist wrote:Koji audi i sta mu treba raditi?
A3 Sportback 1.9 TDI 2009,trenutno nista,ali bih htio nekog sposobnog da ga odrzavam tu,dakle da zna uraditi,da se mogu pouzdati u njega za bilo koju vrstu radova
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#4 Re: Audi servis Sarajevo

Post by Optimist »

Imas pp.
User avatar
konektovan
Posts: 40649
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5 Re: Audi servis Sarajevo

Post by konektovan »

Mesaya wrote:
Optimist wrote:Koji audi i sta mu treba raditi?
A3 Sportback 1.9 TDI 2009,trenutno nista,ali bih htio nekog sposobnog da ga odrzavam tu,dakle da zna uraditi,da se mogu pouzdati u njega za bilo koju vrstu radova
Bas nista, il' katkad dosipas ulje, hoce ti motori nekad i popiti malo vise?' :D
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#6 Re: Audi servis Sarajevo

Post by Optimist »

konektovan wrote: Bas nista, il' katkad dosipas ulje, hoce ti motori nekad i popiti malo vise?' :D
1.9 trosi ulje?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7 Re: Audi servis Sarajevo

Post by amar1994 »

Optimist wrote:
konektovan wrote: Bas nista, il' katkad dosipas ulje, hoce ti motori nekad i popiti malo vise?' :D
1.9 trosi ulje?
zasto ne bi trosio ako nije u redu turbo ili ako je presao 400-500 hiljada :?
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#8 Re: Audi servis Sarajevo

Post by Optimist »

Procitaj joj jednom post od vlasnika i onda od konektovanog, vidjet ces da nigdje niko ne pominje veliku kilometrazu niti turbinu do tebe. :?: :!:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9 Re: Audi servis Sarajevo

Post by amar1994 »

Optimist wrote:Procitaj joj jednom post od vlasnika i onda od konektovanog, vidjet ces da nigdje niko ne pominje veliku kilometrazu niti turbinu do tebe. :?: :!:
:thumbup:

vidim samo 2009 godina , a ne znam ni sto je konektovan spominjao ulje , zajebaje se valjda :D

nego nas sta mi smeta , ispade da je ne moguce da 1.9 tdi trosi ulje :P :D
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#10 Re: Audi servis Sarajevo

Post by dgL_ »

amar1994 wrote:
Optimist wrote:Procitaj joj jednom post od vlasnika i onda od konektovanog, vidjet ces da nigdje niko ne pominje veliku kilometrazu niti turbinu do tebe. :?: :!:
:thumbup:

vidim samo 2009 godina , a ne znam ni sto je konektovan spominjao ulje , zajebaje se valjda :D

nego nas sta mi smeta , ispade da je ne moguce da 1.9 tdi trosi ulje :P :D
1.9 tdi ne trosi ulje samo kad je ugasen.. ;)
User avatar
konektovan
Posts: 40649
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11 Re: Audi servis Sarajevo

Post by konektovan »

Optimist wrote:Procitaj joj jednom post od vlasnika i onda od konektovanog, vidjet ces da nigdje niko ne pominje veliku kilometrazu niti turbinu do tebe. :?: :!:
Zam jednog ciku sto vozi audi istog godista, isti motor, redovno dosipa ulje a kilometraza nije velika, lampica mu se cesto pali. :wink:
A ako mislis da je to jedini slucaj, grdno grijesis. :D
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12 Re: Audi servis Sarajevo

Post by Optimist »

dgL_ wrote: 1.9 tdi ne trosi ulje samo kad je ugasen.. ;)
Rece dgl i sjede u svoju 1.4 plinaru. :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#13 Re: Audi servis Sarajevo

Post by Optimist »

Ispade da sad po vama ne valja ni jedan od najboljih motora koji se nepromijenjen pravio 20 godina i pri tome ugradjivao u desetine modela.
Neka taj tvoj ciko provjeri cep na karteru i podlosku, mozda su mu neku staru podvalili.

Pardon, na 1.9 TDI ne ide podloska... :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#14 Re: Audi servis Sarajevo

Post by amar1994 »

dgL_ wrote:
amar1994 wrote:
Optimist wrote:Procitaj joj jednom post od vlasnika i onda od konektovanog, vidjet ces da nigdje niko ne pominje veliku kilometrazu niti turbinu do tebe. :?: :!:
:thumbup:

vidim samo 2009 godina , a ne znam ni sto je konektovan spominjao ulje , zajebaje se valjda :D

nego nas sta mi smeta , ispade da je ne moguce da 1.9 tdi trosi ulje :P :D
1.9 tdi ne trosi ulje samo kad je ugasen.. ;)
:lol: :lol:

a i ne kvare se nikad !! :P
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#15 Re: Audi servis Sarajevo

Post by dgL_ »

Optimist wrote:
dgL_ wrote: 1.9 tdi ne trosi ulje samo kad je ugasen.. ;)
Rece dgl i sjede u svoju 1.4 plinaru. :lol:
Istina boli... jbg... :)

Moja benzinjara 1.4 od 72 kw na 10.000 km ne potrosi nista ulja... a tdi 1.9 dokazano... svake hiljadarke hauba gore sipka u ruke i hibreti se rezultatu ;)
User avatar
konektovan
Posts: 40649
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16 Re: Audi servis Sarajevo

Post by konektovan »

Optimist wrote:Ispade da sad po vama ne valja ni jedan od najboljih motora koji se nepromijenjen pravio 20 godina i pri tome ugradjivao u desetine modela.
Neka taj tvoj ciko provjeri cep na karteru i podlosku, mozda su mu neku staru podvalili.

Pardon, na 1.9 TDI ne ide podloska... :D
Covjek je odrzavao auto i u ovlastenom servisu, i tamo je dobio informaciju, da ti motori hoce popiti malo vise ulja, i da to nije nista opasno, samo provjeravati nivo ulja redovno. I lada niva se pravi 40 godina, pa ja ne znam da vazi za neku referencu za kvalitet i pouzdanost?!
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17 Re: Audi servis Sarajevo

Post by condy »

konektovan wrote:
Optimist wrote:Procitaj joj jednom post od vlasnika i onda od konektovanog, vidjet ces da nigdje niko ne pominje veliku kilometrazu niti turbinu do tebe. :?: :!:
Zam jednog ciku sto vozi audi istog godista, isti motor, redovno dosipa ulje a kilometraza nije velika, lampica mu se cesto pali. :wink:
A ako mislis da je to jedini slucaj, grdno grijesis. :D
Taj PD 1.9 tdi, trosi malo ulje.
Trosi do pola litra na predjenih 6000 km, zavisno od stila voznje. Upali se zuta lampica za nivo ulja kad fali oko pola litra. Uglavnom, treba obratit paznju i malo dosut ulje. Oni stariji 1.9 tdi, koji nisu PD, manje trose. Sve preko ovoga je previse i onda nesto sa motorom nije uredu. Sad ako se tom covjeku pali cesto lampica, onda nesto nije uredu ili drzi ulje na nivou malo vise od minimuma.
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#18 Re: Audi servis Sarajevo

Post by dado_ »

konektovan wrote:
Optimist wrote:Ispade da sad po vama ne valja ni jedan od najboljih motora koji se nepromijenjen pravio 20 godina i pri tome ugradjivao u desetine modela.
Neka taj tvoj ciko provjeri cep na karteru i podlosku, mozda su mu neku staru podvalili.

Pardon, na 1.9 TDI ne ide podloska... :D
Covjek je odrzavao auto i u ovlastenom servisu, i tamo je dobio informaciju, da ti motori hoce popiti malo vise ulja, i da to nije nista opasno, samo provjeravati nivo ulja redovno. I lada niva se pravi 40 godina, pa ja ne znam da vazi za neku referencu za kvalitet i pouzdanost?!
Ne, referenca za pouzdanost je inace citroen jel? Daj ba ljudi, svaku temu vas par zasere jel se spomene vw/audi, covjek je samo pitao gdje odrzavati auto mimo ovlastenog, nit je spomenuo problem nit ista.. Odmah ide post trosi ulje, presao 500 000 itd... Ako trebas prijedlog majstora javi se u pp, momak inace radi u asi, poslije radnog vremena kuci ima radionicu i extra je, zna svoj posao i nije bezobrazan.
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#19 Re: Audi servis Sarajevo

Post by Optimist »

Dado moze i meni broj u pp ako nije problem.
User avatar
konektovan
Posts: 40649
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#20 Re: Audi servis Sarajevo

Post by konektovan »

Radi li taj majstor citroen :?: :?: :D :D :D :D :D
dado legendo, ko diro :?: :!: :D
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#21 Re: Audi servis Sarajevo

Post by Mesaya »

Raja kako se ovo pretvori u diskusiju oko ulja,ja to niti sam spomenuo ni pitao? :| Samo pitam za majstora/servis
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#22 Re: Audi servis Sarajevo

Post by Mesaya »

dado_ wrote:
konektovan wrote:
Optimist wrote:Ispade da sad po vama ne valja ni jedan od najboljih motora koji se nepromijenjen pravio 20 godina i pri tome ugradjivao u desetine modela.
Neka taj tvoj ciko provjeri cep na karteru i podlosku, mozda su mu neku staru podvalili.

Pardon, na 1.9 TDI ne ide podloska... :D
Covjek je odrzavao auto i u ovlastenom servisu, i tamo je dobio informaciju, da ti motori hoce popiti malo vise ulja, i da to nije nista opasno, samo provjeravati nivo ulja redovno. I lada niva se pravi 40 godina, pa ja ne znam da vazi za neku referencu za kvalitet i pouzdanost?!
Ne, referenca za pouzdanost je inace citroen jel? Daj ba ljudi, svaku temu vas par zasere jel se spomene vw/audi, covjek je samo pitao gdje odrzavati auto mimo ovlastenog, nit je spomenuo problem nit ista.. Odmah ide post trosi ulje, presao 500 000 itd... Ako trebas prijedlog majstora javi se u pp, momak inace radi u asi, poslije radnog vremena kuci ima radionicu i extra je, zna svoj posao i nije bezobrazan.
Pozz,ako moze kontakt tog majstora u pp. Lp
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#23 Re: Audi servis Sarajevo

Post by Mesaya »

Optimist wrote:Imas pp.
Hvala! :-D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#24 Re: Audi servis Sarajevo

Post by condy »

Mesaya wrote:Raja kako se ovo pretvori u diskusiju oko ulja,ja to niti sam spomenuo ni pitao? :| Samo pitam za majstora/servis
Ja mislio reces hvala raja kupicu litar ulja u rezervi da imam ako bude trebalo, a trebace, nekad malo dosuti :mrgreen:

Moras nesto i sam znati...nece ti se dosipanjem ulja bavit majstor
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#25 Re: Audi servis Sarajevo

Post by dado_ »

konektovan wrote:Radi li taj majstor citroen :?: :?: :D :D :D :D :D
dado legendo, ko diro :?: :!: :D
ma niko, samo svaka tema o audi-vw ode odmah na probleme iako ih niko nije spomenuo, nekim kilometrima od 500 000 itd, kao da nema vw-a ispod 200 000 niko u bih... i naravno o citroenu famoznom i potrosnji od 1,7litara :D odvadite malo ba :izet: :D
@ostali ko je trazio broj dobio je pp
edit majstor ne voli francuza vidjet u avliji, kao i ja :D
Post Reply