Audi Ingolstadt

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
youngstarr
Posts: 20
Joined: 13/07/2019 13:44

#1 Audi Ingolstadt

Post by youngstarr »

Pozdrav, prije svega da naglasim već sam pročitao ostale objave na ovu temu, međutim sve je ili staro ili nedovoljno informacija.

Prijatelj mi za mjesec dana ide u Njemačku, da radi u tvornici Audija u Ingolstadtu. On ima tamo ima oca, piše sa nekim bosancem za vizu, nebitno.

Zanima me da li neko ima iskustva u radu tamo? V
idio sam da se i prije par godina tražilo radnika, kontrola robe, tapaciranje itd itd.
Kakav je rad, koliko je teško, uslovi itd. Ja imam neke informacije od prijatelja ali mi iskreno zvuči previše dobro, a kako i on nije još otišao - ne znam šta očekivati. :-)

Koliko je bitan jezik? On ne zna 2 riječi njemačkoj dok ja znam na razini A1, a engleski C1-C2.

On kako mi je ispričao ima smještaj, 2 u sobi, dobije se 400e čim se dođe tamo pa se odbije od plate... itd itd.

Hvala svima unaprijed.
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2 Re: Audi Ingolstadt

Post by mayab »

Mogu samo reći iz nekih indirektnih iskustava ( radi se o BMW-u u Dingolfingu) da je rad u autoindustriji u Njemačkoj vrlo poželjan i cijenjen posao, sa velikim pogodnostima i dobrom platom....
I da je glavni problem, da kod mogućeg pada proizvodnje, onaj koji je kasnije došao, prvi dobija nogu ,pogotovo "obični" radnik u proizvodnji,
osim ako se na neki način ne probije više u hijerarhiji , svojom stručnošću , menadžerstvom itd
Post Reply