Audi A6 4f 2.4 v6 iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
edin_r1
Posts: 129
Joined: 17/09/2010 20:29
Location: Tuzla

#1 Audi A6 4f 2.4 v6 iskustva

Post by edin_r1 »

Zdravo svima. Interesuje me je li neko od vas imao ovaj automobil, kakav je, na sta da pripazim, je li bolji izbor automatik ili rucni mjenjač? Generalno me interesuje sve vezano za ovo auto. Trenutno vozim A4 2.0 benzin, prilicno sa zadovoljan, ali me ovaj model A6 privlaci opasno :-D . Unaprijed hvala na savjetima.
Pozdrav, Edin.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#2 Re: Audi A6 4f 2.4 v6 iskustva

Post by commendatore »

sta ce ti to, uzmi sebi 1,9 tdi zvjer motor ide kolko piše, ne troši ništa, leti....

poyyyyy i tebi, Mufljuz.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3 Re: Audi A6 4f 2.4 v6 iskustva

Post by condy »

edin_r1 wrote:Zdravo svima. Interesuje me je li neko od vas imao ovaj automobil, kakav je, na sta da pripazim, je li bolji izbor automatik ili rucni mjenjač? Generalno me interesuje sve vezano za ovo auto. Trenutno vozim A4 2.0 benzin, prilicno sa zadovoljan, ali me ovaj model A6 privlaci opasno :-D . Unaprijed hvala na savjetima.
Pozdrav, Edin.
S obzirom na masu i dužinu vozila, i naše ceste, bolja je opcija automatik. S tim da bi prije ručni mjenjač od mulitronica, a tiptronicu bi dao prednost u odnosu na ručni mjenjač jer je veoma zahvalan i dugovječan, i dosta uglađeniji u odnosu na manuelni ručni. Iako mislim, da većinom s tim motorom od automatika je uparen multitronic. Što se tiče pouzdanosti, najbolja opcija je ručni, ali i tiptronic je veoma zahvalan.

A6 4f, dobra je limuzina, sjajno leži na cesti i za dalji tura sjajan izbor. Moja iskustva su predobra, i jednom kad se navikneš na takva auta, teško da možeš na manja, zato ti je dobra opcija sa A4 na A6, ima razlike. S tim motorom nemam iskustva, i kod tog audija više ih je sa novijim 2.0 tfsi motorom koji sam povremeno vozio i ljepo ide, dok ovaj 2.4 je u suštini malo jača verzija istog motora iz prethodnog modela A6, koji nije turbo. I ja bi prije taj motor u odnosu na 2.0 tfsi, ne ulazeći koji ima bolje perfomanse, jer je taj V6 sa 24 ventila. To znači da radi savršeno, da je dugovječniji, manje složen ali da hoće i potrošiti više. Generalno, mislim da V6 i uz to benzin, je fantazija :D

Mislim da ti je najvažnije što kvalitetnije pregledati vozilo, i vidjeti kako je održavan. Ako je u urednom stanju, nećeš se pokajati. Navikao si vozit benzinca, tako da ne bi trebao nešto više trošiti od tog tvog. Možda po gradu, a na otvorenoj ništa posebno.
Post Reply